[MOC] Działo Stug III Ausf. G

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
pit
VIP
Posty: 681
Rejestracja: 2006-03-16, 23:10
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: pepik

 

[MOC] Działo Stug III Ausf. G

#1 Post autor: pit »

Dzień dobry!
Tytułowe działo niedawno pokazałem w makiecie [URL=http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?t=14356]"Krajobraz po wojnie"[/URL] w wersji popsutej.
Teraz przedstawiam to działo w wersji fabrycznej.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Jest to późniejsza wersja StuGa, którego zrobiłem jakiś czas temu. Widać go zresztą na zdjęciu rodzinnym:
Obrazek
Nowa wersja ma ze starą wspólną jedynie wannę.

Ale w zasadzie działo jest jedynie pretekstem do dyskusji na temat kamuflażu w modelach skali około-minifigowej.
Właściwie poniższa wersja powstała wcześniej niż ciemnoszara. Kamuflaż trójkolorowy:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Na koniec modele, które pojawią się na makiecie w Gdańsku - Panzer IV i Hetzer:

Obrazek Obrazek Obrazek
Pozdrawiam,
Piotrek

Awatar użytkownika
Drumleg
Posty: 109
Rejestracja: 2011-02-06, 17:52
Lokalizacja: spod góry Ślęży
brickshelf: Drumleg

 

#2 Post autor: Drumleg »

Czy to jest aby nadal budowane z klocków... ? :)))
Tam, gdzie brakuje kafla, pozostaje wyobraźnia...

Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1391
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

#3 Post autor: glaz_pimpur »

Kompletnie nie znam się na czołgach ale ten bardzo mi się podoba. Zwłaszcza kolor. To jest stary ciemny szary? Bardzo ładnie wyszedł na zdjęciach.
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

Awatar użytkownika
Junior
Posty: 64
Rejestracja: 2010-04-04, 20:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: marcinwadas

 

#4 Post autor: Junior »

Zdecydowanie ten w kamuflażu jeśli chodzi o porównanie. Taki dużo bardziej niemiecki - zwłaszcza że kolory dobrane świetnie.
Always look on the bright side of life...

Mrutek

Re: Działo Stug III Ausf. G

#5 Post autor: Mrutek »

pit pisze: Kamuflaż trójkolorowy:
Ja tam widzę 5 kolorów ;)
Z daleka okej. Z bliska mniej.
Szkoda, że nie wykorzystałeś zębatek w kolorze tan. Są ich tysiące na BL.
Panzer IV podoba mi się bardziej. Hetzer najbardziej. Wyczuwam trochę fotoszopa.
Ostatnio zmieniony 2011-06-15, 22:13 przez Mrutek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
pit
VIP
Posty: 681
Rejestracja: 2006-03-16, 23:10
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: pepik

 

#6 Post autor: pit »

glaz_pimpur pisze:To jest stary ciemny szary?
Nie, to jest nowy. Być może tak wyszedł przez ciepłe światło (nie do końca dobry balans bieli).
pit pisze:Ja tam widzę 5 kolorów ;)
Czepiasz się :)
Mrutek pisze:Z daleka okej. Z bliska mniej.
Jak to z klockami - postawimy makietę z daleka od barierki... :)
Mrutek pisze:Szkoda, że nie wykorzystałeś zębatek w kolorze tan. Są ich tysiące na BL.
Które masz na myśli? Te małe "12 Tooth Bevel"? Same byłyby trochę za małe, a oponkę nie bardzo jest jak nałożyć, chyba...
Mrutek pisze:Panzer IV podoba mi się bardziej. Hetzer najbardziej. Wyczuwam trochę fotoszopa.
No patrz, Junior mówi co innego :)
Z tym ciemnozielonym jest ten problem, że mało jest płytek różnego rodzaju, zwłaszcza tych mały. Można powiedzieć, że w zasadzie ich nie ma. Trzeba było w BOP-ie zamówić 1x2 :)
Nie bardzo wiem, gdzie fotoszopa wyczuwasz, bo używałem jedynie tego prostego systemowego programu do korekty balansu bieli, no i painta do dzielących kresek.
Pozdrawiam,
Piotrek

Awatar użytkownika
tybort
Posty: 173
Rejestracja: 2011-03-23, 19:57
Lokalizacja: aktualnie z Krakowa

#7 Post autor: tybort »

Tak jak glaz nie mam pojęcia o pojazdach wojskowych (i to pomimo prób zdobycia jakiejś tam wiedzy z dziedziny historii wojskowości), ale na te zdjęcia patrzę z przyjemnością i podziwem. Na miniaturkach to nie klocki. Przypomniało mi się, że jakiś czas temu podziwiałem Katiuszę. Sprawdziłem. Tak, to też pita :) Nie ma co, na wystawie parę ochów i achów przy Bitwie Pancernej będzie.

PS. Panzer IV jest najfajniejszy ze względu na kolor :D

Mrutek

#8 Post autor: Mrutek »

pit pisze:oponkę nie bardzo jest jak nałożyć, chyba...
Ciekawe zagadnienie - będę miał o czym myśleć dziś wieczorem.
Rano wszystko wygląda inaczej niż wieczorem - piękne kobiety brzydną, a czołgi wyglądają lepiej. Przekonałem się do tej pstrokacizny. Tylko z tymi szarymi kółkami coś trzeba zrobić.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#9 Post autor: 3dom »

Genialne maszyny, na pierwszy rzut oka nie widać, że to LEGO :)

Przy okazji - mam 5 brązowych kół pasowych, które nabyłem wraz z inną drobnicą z Allegro a nie są mi kompletnie potrzebne - może komuś się przydadzą? Mogę odstąpić w zamian za szare/czarne/żółte.
Ostatnio zmieniony 2011-06-16, 12:05 przez 3dom, łącznie zmieniany 1 raz.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

rh

#10 Post autor: rh »

pit pisze:Z tym ciemnozielonym jest ten problem, że mało jest płytek różnego rodzaju, zwłaszcza tych mały. Można powiedzieć, że w zasadzie ich nie ma. Trzeba było w BOP-ie zamówić 1x2 :)
Taaa... plate 1x2 na BL kosztuje jakiś koszmarny majątek, a do tego jest sprzed więcej niż 2 lat. Nie ma szans na BOPa ...

Na czołgach się nie znam, więc szczegółów technicznych nie mam co się czepiać. Za to wyjątkowo bardzo podobają mi się te barwy kamuflażu :)

Mrutek

#11 Post autor: Mrutek »

Tak więc można spokojnie naciągnąć na takie 2 małe zębatki 12-zębne szeroką, płaską oponkę (pasuje ona koła, które są aktualnie w Stugu). Nie wygląda o tak ładnie jak teraz, ale kolorystycznie jest OK.

ODPOWIEDZ