4194 Whitecap Bay

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Hegemon
Posty: 275
Rejestracja: 2011-05-15, 19:47
Lokalizacja: Pyrlandia
brickshelf: Hegemon78
Kontakt:

 

#16 Post autor: Hegemon »

Dziś kupiłem ten zestaw i zamiast woreczka z guzikami i mydłem miałem 2x Obrazek.
Sztabki niestety nie było. Zaraz piszę reklamację szczególnie, że zakupiłem również London escape i tam złotego chromu też brakowało.

Jeżeli chodzi o sam zestaw to jeden z ciekawszych zestawów obecnych na rynku.
"Wiwat Krwawy Hegemon"

Moja kolekcja LEGO

bazia
Posty: 24
Rejestracja: 2011-05-09, 21:34
Lokalizacja: Warszawa

#17 Post autor: bazia »

rh pisze:Tak ogólnie to po obejrzeniu, w końcu, czwartej części Piratów się mocno zastanawiam kto skopał sprawę - czy TLG, czy polscy tłumacze. Chodzi o nazwy ludzików syren. Pomijając kwestię, że Siren to zupełnie co innego niż Mermaid, to ogólnie imię jednej z syren zostało przetłumaczone na Serena i mam wrażenie, że w filmie też słyszałem Serene, a nie Siren. Ale to mógłby się ktoś wypowiedzieć, kto oglądał film albo miał dostęp do innych materiałów ;)
Spieszę wytłumaczyć, jako że byłam na filmie i akurat ten fragment mnie zainteresował jako potencjalna gra słów.

"Mermaid" to klasyczna syrenka, ogon i te sprawy, miały śpiewem zwabiać marynarzy, którzy dosłownie schodzili z pokładu do wody. Natomiast "siren" to rzeczywiście z greckiej mitologii pół-kobiety, pół-ptaki, które, uwaga, zwabiały żeglarzy śpiewem w swe pobliże, by ich statki roztrzaskały się o skały. Ponieważ we współczesnym języku angielskim "siren" i "mermaid" zlały się w jedno, aczkolwiek częściej w użytku widuję "mermaid", ktoś (jak dla mnie mało zgrabnie) wykorzystał grę słów. Leci to tak (przynajmniej we wszystkich transkryptach, jakie widziałam):
"- Bring the creature. Cover its head.
- She has a name!
- Pray tell.
- She's Syrena."
I ja tak rzeczywiście usłyszałam w czasie filmu - "sirina". Początkowo myślałam, że chodzi o Serene, ale jak widać, nie znajduje to odzwierciedlenia w filmie, poza tym ostatnie "a" mi nie pasowało do niczego. Czyżby jakiś Polak grzebał w scenariuszu?
Wszędzie widzę, że Astrid Berges-Frisbey grała "Syrenę", czasem z dodatkiem "- Mermaid".

Może gdyby dali Serena, byłoby bardziej przejrzyście?

A co do zestawu, to wygląda bardzo przyjemnie i pewnie jak V1 poczekam, aż cena zejdzie z poziomu szalejącej do w miarę ludzkiej. Nęcą mnie figurki, zwłaszcza syrenie.
Ostatnio zmieniony 2011-06-28, 22:17 przez bazia, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Hegemon
Posty: 275
Rejestracja: 2011-05-15, 19:47
Lokalizacja: Pyrlandia
brickshelf: Hegemon78
Kontakt:

 

#18 Post autor: Hegemon »

Dokładne imię to Syrena
Pozostałe to Marina i Tamara.

A tutaj zdjęcie wszystkich. :)

Obrazek
"Wiwat Krwawy Hegemon"

Moja kolekcja LEGO

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#19 Post autor: V1 »

Nie ma większego? :(
Edit:
O, jest - chociaz 900punktow szerokosci:
Obrazek
Edit:
Ale to mi wygląda na fotomontaż patrząc na różnice w ułożeniu cieni i odblasków.
Ta czarna jest beznadziejna. I ta pośrodku z tyłu też.
Ostatnio zmieniony 2011-06-29, 07:34 przez V1, łącznie zmieniany 3 razy.
\/1 ______________

Miszel
Posty: 253
Rejestracja: 2010-03-09, 15:34
Lokalizacja: Bielsk Podlaski / Białystok

#20 Post autor: Miszel »

Mam pytanko co do kart które znajdują się w zestawach - czy one do czegoś służą / służyły? Podany jest na nich jakiś kod oraz adres www, ale ten już nie działa - zakładam, że z powodu wychodzenia już serii z obiegu.

A zestaw jest piękny - właśnie składam i napatrzeć się nie mogę :)
Ostatnio zmieniony 2013-04-11, 20:25 przez Miszel, łącznie zmieniany 1 raz.
Pirates, Castle i figurki Star Wars, to jest to co tygrysy lubią najbardziej :)

Awatar użytkownika
Lord Vash
Posty: 113
Rejestracja: 2011-01-06, 00:14
Lokalizacja: Bydgoszcz

#21 Post autor: Lord Vash »

Jeśli pamięć mnie nie myli, po uzbieraniu wszystkich kodów z kilku zestawów otrzymywało się możliwość pobrania alternatywnego modelu Port Royale. Chyba nawet była recenzja na forum, autorstwa noriego rzecz jasna.
Still looking for my AFOL-boyfriend :)
modularmike.wordpress.com

Awatar użytkownika
Seba_wse
Posty: 151
Rejestracja: 2011-06-30, 21:47
Lokalizacja: Kraina Gryfitów

#22 Post autor: Seba_wse »

Lord Vash pisze:Jeśli pamięć mnie nie myli, po uzbieraniu wszystkich kodów z kilku zestawów otrzymywało się możliwość pobrania alternatywnego modelu Port Royale. Chyba nawet była recenzja na forum, autorstwa noriego rzecz jasna.
http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?t=14403

Dantes
Posty: 60
Rejestracja: 2013-01-16, 11:50
Lokalizacja: Wrocław

#23 Post autor: Dantes »

Również posiadam ten zestaw (jak i całą serię) ale jeszcze nie zbudowałem! Figurki są super!
Jak myślicie, będą jakieś nowe zestawy z tej serii?
Nawet kobieta nie da Ci tego, co mogą dać Ci klocki Lego!

oO

Miszel
Posty: 253
Rejestracja: 2010-03-09, 15:34
Lokalizacja: Bielsk Podlaski / Białystok

#24 Post autor: Miszel »

Dzięki za informację

Dantes, Zestawów nowych na pewno nie będzie. Chyba, że wyjdzie nowy film i z tego tytułu TLG namyśli się na wykupienie nowej licencji.
Pirates, Castle i figurki Star Wars, to jest to co tygrysy lubią najbardziej :)

Awatar użytkownika
Seba_wse
Posty: 151
Rejestracja: 2011-06-30, 21:47
Lokalizacja: Kraina Gryfitów

#25 Post autor: Seba_wse »

Dantes pisze:Również posiadam ten zestaw (jak i całą serię) ale jeszcze nie zbudowałem! Figurki są super!
Jak myślicie, będą jakieś nowe zestawy z tej serii?
Na szczęście udało mi się niemal w ostatniej chwili skompletować serię. Cóż, nieprędko, jeśli w ogóle coś się pojawi to przy kolejnej filmowej odsłonie karaibskich piratów.

Miszel
Posty: 253
Rejestracja: 2010-03-09, 15:34
Lokalizacja: Bielsk Podlaski / Białystok

#26 Post autor: Miszel »

Ja się niestety wcześniej nie mogłem przybrać i aktualnie dokupuję powoli brakujące resztki. Teraz za głupią kajutę kapitana będę musiał pewnie zabulić koło 100zł :(, a na liście jeszcze 3 zestawy (na szczęście już z tych mniejszych) i jeden polybag. Ceny robią się już powoli chore - zwłaszcza próby sprzedaży statków po 800zł i więcej.
Jakby ktoś miał coś na zbyciu to na PW zapraszam, żeby tu nie spamować nie będę podawał czego mi jeszcze brakuje.

Ps: jeszcze tylko złoto w lego support muszę wymienić, bo odkupiłem używany zestaw z mydłem. Mam nadzieję, że jeszcze support to obsługuje.
Ostatnio zmieniony 2013-04-17, 16:44 przez Miszel, łącznie zmieniany 2 razy.
Pirates, Castle i figurki Star Wars, to jest to co tygrysy lubią najbardziej :)

Dantes
Posty: 60
Rejestracja: 2013-01-16, 11:50
Lokalizacja: Wrocław

#27 Post autor: Dantes »

Ja nie mam osobiście tylko tego:

http://www.ebay.com/itm/New-Sealed-Lego ... 23297550d3

Ale ta figurka jest w 2óch zestawach z serii (chyba?).
Nawet kobieta nie da Ci tego, co mogą dać Ci klocki Lego!

oO

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#28 Post autor: 3dom »

Miszel pisze:Ps: jeszcze tylko złoto w lego support muszę wymienić, bo odkupiłem używany zestaw z mydłem. Mam nadzieję, że jeszcze support to obsługuje.
LEGO standardowo daje 2 lata gwarancji także nie powinno byc problemu. No chyba, ze zloto jest OOS, ale pewnie w takim wypadku dostaniesz breloczek albo cos innego ;)
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#29 Post autor: Innos »

Miszel pisze:Zestawów nowych na pewno nie będzie. Chyba, że wyjdzie nowy film i z tego tytułu TLG namyśli się na wykupienie nowej licencji.
Nowy film wyjdzie, to wiadomo. Licencja to też nie problem, w końcu to Disney, a z nimi TLG współprauje na wielu polach. Zapewne cały sęk w tym, czy im się to będzie kalkulować. A tego to już nie wiemy. Ale chyba póki co w seriach licencyjnych, których ciągle przybywa, TLG nie odnotowuje porażek, więc można spodziewać się, że jeśli będzie dobra okazja do wznowienia, to jest szansa, że TLG z niej skorzysta.
-He's much too bright for that.
-Bright? He's a common ignorant slob. He don't even speak good English.
-He doesn't speak good English.

Awatar użytkownika
bacon
Adminus Emeritus
Posty: 1501
Rejestracja: 2012-07-26, 15:21
Lokalizacja: Piekary Śląskie

#30 Post autor: bacon »

Premiera filmu planowana na 2015 rok więc decyzja o zestawach musiałaby być już podjęta a zestawy projektowane

ODPOWIEDZ