[MOC] Wyspa dinozaurów / Dino Island

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Adrian
Posty: 105
Rejestracja: 2008-03-08, 01:45
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
brickshelf: CyberPacket

 

[MOC] Wyspa dinozaurów / Dino Island

#1 Post autor: Adrian »

Wyspa dinozaurów / Dino Island

Obrazek

Historia powstania. Zawsze interesowała mnie seria Adventurers. W ciągu 11 lat od powstania podseriii 'Dino Island' udało mi się zdobyć większość zestawów z tej oryginalnej serii. Jednakże na dzisiejsze realia, postawienie gotowych zestawów nie robi już większego wrażenia. Postawiłem coś z tym zrobić i stworzyć własną Wyspę Dinozaurów.

Jurrasic Park. W etapie projektowania obejrzałem trylogię Parku Jurajskiego. Podobieństwo kilku elementów nie jest więc przypadkowe. MOC jednakże nie jest kopią Parku Jurajskiego.

Rozmiar. 224 długości x 58 szerokości daje 12992 studów kwadratowych. Podłużny rozmiar podyktowany jest wymiarami mebli, na których trzymam swoje prace. To jedyne miejsce, które nadaje się do ekspozycji oraz samego przechowywania MOCa.

Dinozaury. Kilkanaście sztuk. Zachęcam do uważnego przeglądania galerii ;)

Drzewa. Nietrudno zauważyć, że drzewa po jednej stronie 'muru' są różne od tych po drugiej stronie. Miało na to wpływ kilka czynników. Ciężko jednak mówić o realiźmie przy fikcyjnej pracy, więc zdecydowałem się pełni świadomie na taki manewr.

Obrazek

GALERIA.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Making OF. Zrobienie zdjęć takiemu wydłużonemu kolosowi nie jest proste. Zrobienie zdjęć i obróbka zajęła mi równy tydzień. Zdjęcia robione wyłącznie przy świetle dziennym. Myślę nad sztucznym oświetleniem, więc w przyszłości zdjęcia powinny być lepiej doświetlone i lepiej oddawać kolory.
Obrazek

Zachęcam do komentowania :)
Ostatnio zmieniony 2011-08-31, 23:02 przez Adrian, łącznie zmieniany 1 raz.

Havoc

#2 Post autor: Havoc »

Bardzo fajna konstrukcja, przypomina mi połączenie gier Far Cry z Dino Crisis. Część plażowa zdecydowanie lepsza.

Awatar użytkownika
PatrykZ
Adminus Emeritus
Posty: 964
Rejestracja: 2008-08-06, 11:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: PatrykZ

 

#3 Post autor: PatrykZ »

I pracochłonne i czasochłonne. Przyznam, że aż nie jestem w stanie wyłapać wszystkich szczegółów - całość robi wrażenie. Świetny wybieg dla raptorów, z tego co widzę są w trakcie karmienia, aż żal robi się tej biednej krówki. Bardzo dobrze odwzorowane nabrzeże i porastająca całość dzika trawa. Widać, że ogólnie w koło wiele się dzieje.

vacare
Posty: 36
Rejestracja: 2011-02-12, 23:23
Lokalizacja: Pszów

#4 Post autor: vacare »

Paca bardzo barwna i wyrazista...
Bardzo dużo szczegółów. Nawet po dokładnej analizie zdjęć, dostrzega się następne...
Wielka praca, wielkie brawa!

A ludzik na pomoście z kratą to chyba Pudzian? :P
Ostatnio zmieniony 2011-09-01, 08:34 przez vacare, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ontek
VIP
Posty: 202
Rejestracja: 2011-05-30, 20:41
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: ontek

 

#5 Post autor: ontek »

Podobają mi się takie tematy, do tego duża, barwna konstrukcja, tylko zdrowia życzę temu wypoczywającemu na plaży wśród skorpionów :)

Nexus 7

#6 Post autor: Nexus 7 »

Mnostwo roboty, podziwiam. Ze to Jurasic Park to widac od razu :-) Bardzo fajnie sie to oglada, jest mnostwo szczegolow i akcji w wielu miejscach.
Plaza swietna!
Co to za zawodnik w czarnej pelerynie z menzurka w reku, stojacy obok klatki na poboczu drogi?
Nadbudowka statku jest tak kanciasta ze az boli.
A te panie siedzace przy stole to co, kierowniczki jakies? Niech sie do roboty biora :-)

crises

#7 Post autor: crises »

Nexus 7 pisze:A te panie siedzace przy stole to co, kierowniczki jakies? Niech sie do roboty biora :-)
Jakby to były kierowniczki, to bym im zdjęć nie wolno było robić.

Praca ogromniasta i bogata w detale. Ciężko wszystko na zdjęciach ogarnąć wzrokiem. Natomiast świetnie się nadaje na wystawę i do oglądania na żywo. Podoba mi się podłużny układ - przy okazji jest fajnym przykładem jak to ograniczenia przestrzenne determinują wygląd MOCy.

Jumbo

#8 Post autor: Jumbo »

Piękne! Mnóstwo detali przyciąga uwagę. Niesamowita dbałość o szczegóły. Gratulacje!

Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#9 Post autor: Innos »

Rewelacja! Nie sposób nie skojarzyć tego z Jurassic Parkiem i nie sposób oderwać wzroku od zdjęć, bo co chwila odkrywa się jakiś nowy, ciekawy detal. Po prostu świetna diorama! I aż się prosi o wystawienie na wystawie, jest do tego stworzona. Brawo!
-He's much too bright for that.
-Bright? He's a common ignorant slob. He don't even speak good English.
-He doesn't speak good English.

Awatar użytkownika
Dr. Ops
Posty: 99
Rejestracja: 2011-01-14, 21:23
Lokalizacja: Jaworzno

#10 Post autor: Dr. Ops »

Całość robi ogromne wrażenie.. na żywo pewnie jeszcze kilka razy większe.
Szczególnie mi się podoba fragment studowej plaży z wodą i statkiem - rewelacja.

Awatar użytkownika
Legofan
Posty: 228
Rejestracja: 2008-09-21, 14:00
Lokalizacja: Opole
brickshelf: Legofan000

 

#11 Post autor: Legofan »

Najbardziej podobają mi się rozjaśnione plamy na wodzie, super Ci to wyszło! Cała praca zasługuje na uznanie ze względu na ogrom, a szczególnie za szczegółowe dopracowanie tak dużego MOCa.

Świetna praca!

Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2454
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

Re: Wyspa dinozaurów / Dino Island

#12 Post autor: eric trax »

Adrian pisze: Jurrasic Park. W etapie projektowania obejrzałem trylogię Parku Jurajskiego. Podobieństwo kilku elementów nie jest więc przypadkowe. MOC jednakże nie jest kopią Parku Jurajskiego.
Np. Klatka raptorów która jest bardzo podobna do oryginału i bardzo mi się podoba :)
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

Awatar użytkownika
Qbrick
Posty: 38
Rejestracja: 2011-07-05, 23:19
Lokalizacja: Toruń
brickshelf: kszaki

 

#13 Post autor: Qbrick »

Fajna temat, super praca z mnóstwem szczegółów. Hah... przypomniało mi się jak i ja lata temu budowałem klockowy, własny park jurajski po obejrzeniu filmu. Oczywiście nawet troche nie przypominało to Twojej pracy. Brawo! Masz mój głos :)

rasch22

#14 Post autor: rasch22 »

Całość pracy rewelacja ale poprzyczepiam się troszkę, statek że taki kanciaty i za wysoki w stosunku do wysokości to było, dziwi mnie sposób rozładunku T-rexów,panowie muszą być Supermenami by takiego gada utrzymać w ryzach,(ostatnio oglądałem filmik jak 10 chłopów chciało przeciągać ze słoniem line, słonik bez problemu nawet bez najmniejszego wysiłku robił z nimi co chciał )chyba dużo lepiej wyglądał by raptor i z kilkoma panami do obstawy więcej. Zagrodę dla raptorów "utopił" bym ładnych kilka bricków poniżej gruntu, poza tym takie podniesienie terenu aż się prosi by zrobić jakiś bunkier z laboratorium w przekroju, ale praca trzyma wysoki poziom, jest duża czytelna i ciężko od niej oczy oderwać, Gratki
Ostatnio zmieniony 2011-09-01, 20:40 przez rasch22, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
m4rc1n
Posty: 369
Rejestracja: 2009-09-17, 15:28
Lokalizacja: Królewskie Miasto Kraków
brickshelf: m4rc1n

 

#15 Post autor: m4rc1n »

Szkoda, że MIM w Krakowie nie ma takich długich gablot, bo bardzo chętnie bym widział tę makietę na wystawie w przyszłym roku.

Naprawdę kapitalna praca :)
MOCs: 4
WIP: who cares?

ODPOWIEDZ