10134 Y-wing Attack Starfighter

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
omri

10134 Y-wing Attack Starfighter

#1 Post autor: omri »

Obrazek

Rok: 2004
Ilość klocków: 1473
Ilość figurek: 0
* w skład zestawu wchodzi robot serii R2



Link do galerii: http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=203494

Link do spisu elementów: http://peeron.com/inv/sets/10134-1


Pudełko jest duże i całkiem solinde, oprócz pokrywy, która jest wykonana z cienkiej tektury. Można je otworzyć bez zniszczenia, gdyż jest zaklejone w dwóch miejscach. W środku masa woreczków, wszystkie dziurkowane oprócz jednego, instrukcja i naklejki. Nie ma żadnych wytłoczeń, wszystko równe i gładkie.

Obrazek

Klocków jest naprawdę dużo, model składałem 3,5h, jednak sama budowa przebiega gładko i bez większych problemów. Najbardziej irytującą częśćią była budowa długich białych pałąków, które są przedłużeniem silników. W celu ich budowy, należało nawlec 14 białych rureczek na długie białe aksle i tak 8 razy... uff...

Obrazek

Co do funkcjonalności modelu, to z ruchomych elementów mamy tylko szybę kabiny i działko tuż nad nią, ale przecież nie taki jest cel tej serii. Tu najbardziej liczą się walory estetyczne i trzeba przyznać, że statek robi duże wrażenie. Wszyscy znajomi, którzy mieli okazję go oglądać wzdychali z zachwytu i podziwu :) a nie byli to maniakalni AFOL'e ;)

Obrazek

Największe wrażenie sprawiają detale z powierzchni statku, które, jeśli się bliżej przyjrzeć, to zdają się być powtykane bez żadnej logiki, tylko dla tak zwanego "picu". Gdy jednak spojrzymy na tę mozaikę z perspektywy całego statku, wszystko zdaje się mieć swój cel i miejsce. Te właśnie malutkie elementy, rureczki itp sprawiają, że statek nabiera charakteru i wygląda niemal jak prawdziwy egzemplarz, nic tylko wskoczyć i ruszyć na Gwiazdę Śmierci :)

Obrazek

Statek jest bardzo duży i zajmuje bardzo dużo miejsca, dobrze, że w komplecie jest podstawka, która pomaga upchnąć model na małej przestrzeni. Konstrukcja modelu jest dość sztywna jednak jeśli, zdarzy się tak, że model wypadnie z rąk to na pewno odpadną silniki, jak i skrzydełka, może też odpaść kabina. Jednak wszystko trzyma się na tyle dobrze, że można sobie pozwolić na swobodny lot po pokoju ;)

Obrazek


Co do ciekawych klocków, to wystarczy zerknąć na peeron, dla mnie wszystkie były nowe i ciekawe i na pewno będą bardzo przydatne przy budowie własnych modeli. Jest dużo skosów, długich białych aksli, różnego rodzaju antenek, łapek, nóżek, różków ;) rurek, zresztą wszystko możecie zobaczyć na zdjęciach.

Od siebie dodam, że jak na razie jest to najlepszy model z Gwiezdnych Wojen jaki posiadam i zdecydowanie warto jest go zakupić. Ja już zacieram rączki na kolejne modele z tej serii.

W skrócie: dużo klocków, duży model, dużo budowania, dużo zabawy... bardzo DUŻO polecam ;)


Ocena pudełka: 10/10
Ocena modelu: 10/10
Ocena ogólna: 10/10

pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 2008-09-30, 15:14 przez omri, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Korn
Posty: 133
Rejestracja: 2004-11-30, 21:56
Lokalizacja: Łuków
brickshelf: Fireblast

 

#2 Post autor: Korn »

Bardzo dobra recenzja! W sumie jest to bardzo ciekawy model ale jak na Wolskie warunki troche za drogi :(, ale trudno :D
Pozdrawiam.
KoRn

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1469
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#3 Post autor: Misterzumbi »

omri pisze:Od siebie dodam, że jak na razie jest to najlepszy model z Gwiezdnych Wojen jaki posiadam


To nie masz UCS X-Wing?

Greetings Adam
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Awatar użytkownika
Jonder_qind
Posty: 122
Rejestracja: 2006-05-27, 22:22
Lokalizacja: Tychy
brickshelf: Jonderqind

 

#4 Post autor: Jonder_qind »

Bardzo fajna recenzja. Dużo zdjęć na których model się dobrze prezentuje, ale na żywo robi duuuże wrażenie, jest bardzo szczegółowy i wydląda jak prawdziwy zwłaszcza gdy jest podwieszony. Niestety nie jest mi dane go posiadać, widziałem go 2 razy złożonego w sklepie na lotnisku. Ale jeżeli ktoś ma 400 zł to niech go kupuj, choćby żeby postawić na półce :)

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#5 Post autor: Jerac »

Trzeba przyznać że model jest imponujący... ale niezbyt dokładny. X-wing ma idealne proporcje, TIE Interceptor może służyc za miarkę. Ale Y-wing jest zdeformowany.

Obrazek

Silniki za długie w stosunku do kadłuba, zamontowane zbyt szeroko, kokpit o wiele za szeroki no i brakuje bocznych wyrzutni. Ale i tak go kiedyś kupię :P
Ostatnio zmieniony 2006-09-07, 22:22 przez Jerac, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Jonder_qind
Posty: 122
Rejestracja: 2006-05-27, 22:22
Lokalizacja: Tychy
brickshelf: Jonderqind

 

#6 Post autor: Jonder_qind »

Jerac, może jest trochę nie proporcjonalny, ale to chyba głównie za sprawą silników o zbyt małej średnicy. I nie podoba mi się rysunek który zamieściłeś, jak ktoś się nie zna może pomyśleć, że model z Lego powinien być zabudowany w części centralnej.

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#7 Post autor: Jerac »

Blah. Powinien!

No ale niech Ci będzie.
Obrazek

Awatar użytkownika
Pietruch
Posty: 1379
Rejestracja: 2004-12-25, 17:06
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Pietruch-15

 

#8 Post autor: Pietruch »

Recenzja bardzo mi się podoba. ;)
Zestaw też mi się podoba, jest szczegółowy,duży i ciekawy.
Jonder_qind pisze:Ale jeżeli ktoś ma 400 zł to niech go kupuj, choćby żeby postawić na półce :)
Myśle że wart jest swojej ceny, szkoda tylko że nadaję się na półkę.
Jonder_qind pisze:może jest trochę nie proporcjonalny
Trochę jest....... ;)


Ocena recenzji 6/6
Ocena zestawu 5-/6
Ostatnio zmieniony 2006-09-08, 16:36 przez Pietruch, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam,
Maciej

ODPOWIEDZ