[MOC] Naprawa

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Bobofrutx
Posty: 1014
Rejestracja: 2007-08-21, 21:26
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Bobofrut

 

[MOC] Naprawa

#1 Post autor: Bobofrutx »

Hej!

O to dalszy fragment historii dotyczący poczynań naszej wytrwałej grupy.

Kod: Zaznacz cały

Robert Nadzian (były saper) majsterkowicz, postanowił choć trochę polepszyć byt zarówno swój jak i reszty ekipy. Stało się to po tym gdy zaobserwował że praktycznie cały czas wieje dość silny wiatr, który tylko oziębia atmosferę. Niech się do czegoś przyda. W związku z tym nasz konstruktor amator, postanowił sklecić małą elektrownie. Ze złomu który zebrał, zdołał stworzyć niewielką turbinę wiatrowa, umiejscowił ją na lekkim wzniesieniu nieopodal obozowiska. I tak dzięki Robertowi nasi obozowicze dorobili się ogrzewania, a także mogli zaparzyć popołudniowa herbatkę z cytrynką!

Niestety maszyna nie była doskonała, co jakiś czas psuła się oraz wymagała konserwacji. To też nasz majsterkowicz w miarę regularnie odwiedzał ją i dokonywał niezbędnych napraw tudzież poprawek.
Oraz scenka przedstawiająca Roberta Nadziana podczas dokonywania naprawy turbiny wiatrowej.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Galeria

Pozdrawiam!
Ostatnio zmieniony 2011-10-24, 14:14 przez Bobofrutx, łącznie zmieniany 2 razy.
Dzień bez LEGO to stracony dzień ;P
DeszczyK
Sariel pisze:Na potęgę posępnego Longera, mocy przybywaj...

Awatar użytkownika
stpman
Posty: 502
Rejestracja: 2007-09-15, 09:11
Lokalizacja: Pszczyna
brickshelf: stpman

 

#2 Post autor: stpman »

Całkiem ładna praca, bardzo klimatyczna, choć nie tak oryginalna jak Mikołaja.
Widać, że dobrze czujesz się w klimatach Arctic:)
Ride Your Way!

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#3 Post autor: zgrredek »

W pierwszej chwili pomyślałem; "Hej! Skąd w tej postapokalipsie cytryna?" No ale sam sobie zaraz odpowiedziałem, że przecież mogli znaleźć jakąś opuszczoną hurtownię cytrusów z zamarzniętymi na kość cytrynami.
Fajny pomysł na maszynę. Prosta budowla, a spełnia wymogi niebycia pojazdem.

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#4 Post autor: V1 »

Świetne, Bobofrutx. Naprawdę znakomita turbina. I aż czuć mroźny powiew ze zdjęć.
\/1 ______________

Awatar użytkownika
Scarecrow
Posty: 74
Rejestracja: 2011-06-06, 22:23
Lokalizacja: From Nowhere

#5 Post autor: Scarecrow »

Najbardziej podoba mi się odwzorowanie podłoża, super wyszło. Sama scenka też posiada wiele drobnostek na których warto zawiesić oko.

Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#6 Post autor: Innos »

Bardzo się cieszę, że startujesz Bobofrutxie w tym konkursie, z przyjemnością oglądam kolejne Twoje arcticowe prace - czujesz ten (mroźny) klimat serii jak nikt. I ta praca również jest bardzo udana.
A ta drewniana budka to pomieszczenie gospodarcze/serwisowe czy jednak wychodek? :)
-He's much too bright for that.
-Bright? He's a common ignorant slob. He don't even speak good English.
-He doesn't speak good English.

Awatar użytkownika
Mikolaj
Posty: 1044
Rejestracja: 2008-02-02, 18:55
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: Mikolaj93
Kontakt:

 

#7 Post autor: Mikolaj »

Ja również jestem pod wrażeniem:)
Tylko ten skuterek taki sobie.
Ze smutku wory pod oczami jak Panasewicz.

Awatar użytkownika
PatrykZ
Adminus Emeritus
Posty: 964
Rejestracja: 2008-08-06, 11:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: PatrykZ

 

#8 Post autor: PatrykZ »

Od pewnego czasu jestem wrogiem pokazywania studów tam gdzie moim zdaniem być ich nie powinno. Śnieg jest zazwyczaj gładki i puszysty, ale... tu wyszedł Tobie śnieg zmrożony, pełen lodowatych grudek muskanych silnym polarnym wiatrem. Widać też zmrożone drzwi ciężkie od zlodowacenia. Jak dla mnie całość extra.

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#9 Post autor: zgrredek »

PatrykZ pisze:Śnieg jest zazwyczaj gładki i puszysty, ale... tu wyszedł Tobie śnieg zmrożony, pełen lodowatych grudek muskanych silnym polarnym wiatrem.
On tu jest po prostu wydeptany.

Havoc

#10 Post autor: Havoc »

Bobofrutx, świetna praca. Wprawdzie pierwsza podobała mi się bardziej ale tu też jest bardzo dobrze. Skuterek rzeczywiście troszkę za prosty i nie pasuje mi deska dkred. Ale poza tym świetnie.
Masz może w planach zrobić całą serię takich scenek? Może jakoś ze sobą połączonych w formie historyjki? Coś jak dziennik z arktycznej ekspedycji :)

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#11 Post autor: 3dom »

Najważniejsze, że jest pies :) Klimatyczna scenka, buduj więcej arktycznych rzeczy.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
Methos
Posty: 227
Rejestracja: 2011-07-23, 01:19
Lokalizacja: Polska - Gniezno
brickshelf: Methos6

 

#12 Post autor: Methos »

3dom pisze:Najważniejsze, że jest pies :) Klimatyczna scenka, buduj więcej arktycznych rzeczy.
Yeeaah i ten sopelek przy budce :)

Awatar użytkownika
Bobofrutx
Posty: 1014
Rejestracja: 2007-08-21, 21:26
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Bobofrut

 

#13 Post autor: Bobofrutx »

Innos pisze:Bardzo się cieszę, że startujesz Bobofrutxie w tym konkursie, z przyjemnością oglądam kolejne Twoje arcticowe prace - czujesz ten (mroźny) klimat serii jak nikt. I ta praca również jest bardzo udana.
A ta drewniana budka to pomieszczenie gospodarcze/serwisowe czy jednak wychodek? :)
Ja również się ciesze że startuje, uwielbiam ten konkurs :D Chociaż na początku miałem pewne obawy co do tej edycji ;P

Małe pomieszczenie gospodarcze, ale nie da się ukryć skojarzenia z wychodkiem :P
3dom pisze:Najważniejsze, że jest pies :) Klimatyczna scenka, buduj więcej arktycznych rzeczy.
Piesek przybłęda, o którym to zapomniałem wspomnieć w pierwszym poście - dodany specjalnie dla kolegi blizzarda, który podkreśli jakże istotny brak tego stworzenia!
Havoc pisze:Masz może w planach zrobić całą serię takich scenek? Może jakoś ze sobą połączonych w formie historyjki? Coś jak dziennik z arktycznej ekspedycji :)
Chwilowo nie. Ale pomyśle nad tym : )

[Ciamek]
Bobofrut - buj się Boga!
Ostatnio zmieniony 2011-10-25, 14:37 przez Bobofrutx, łącznie zmieniany 2 razy.
Dzień bez LEGO to stracony dzień ;P
DeszczyK
Sariel pisze:Na potęgę posępnego Longera, mocy przybywaj...

Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#14 Post autor: Innos »

Bobofrutx pisze: Chwilowo nie. Ale pomyśle nad tym : )
Pomyśl, pomyśl. Konkurs to dobry motywator, dzięki czemu te kilka arktycznych prac my jako widownia mamy u Ciebie gwarantowane, ale im ich więcej, tym lepiej, oby się ta dobra seria na konkursie nie skończyła.
-He's much too bright for that.
-Bright? He's a common ignorant slob. He don't even speak good English.
-He doesn't speak good English.

Radar

#15 Post autor: Radar »

Ciamek:
Bobofrutx pisze:Bobofrut - buj się Boga!
Nie wiem jak Bobofrut napisał "Blizzarda", ale Ty też walnąłeś gafę i to ortograficzną!

A poza ot: Praca jest niesamowita, aż nachodzi mnie chęć żeby mieć takie coś u siebie ;)

ODPOWIEDZ