30010 Fire Chief

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Hezar
Posty: 933
Rejestracja: 2016-08-29, 17:30
Lokalizacja: Oberschlesien

30010 Fire Chief

#1 Post autor: Hezar »

30010: Fire Chief

Obrazek


Dane techniczne

Seria: City
Podseria: Fire
Rok produkcji: 2010
Liczba klocków: 31 + 2 zapasowe
Spis części: BrickLink
Cena (w momencie publikacji opisu): BrickLink: od ~8 zł do ~40 zł (nowy); eBay: od ~12 zł do ~40 zł (nowy)

BrickLink, Brickset, Lugnet, Peeron


Opakowanie
  • Foliowa torebka o wymiarach (w przybliżeniu) 17,5cm x 17cm
  • Obustronny, kolorowy nadruk:
    • Przód - zdjęcie modelu na tle miasta Lego wraz z nazwą serii oraz niebieskie pole z numerem zestawu, przedziałem wiekowym i logo producenta:

      Obrazek
    • Tył - niebieskie tło z informacjami dotyczącymi producenta oraz ostrzeżeniami dotyczącymi samego produktu, całość w kilku językach:

      Obrazek
Instrukcja budowy modelu
  • Pojedyncza kartka o wymiarach (w przybliżeniu) 20cm x 13cm
  • Obustronny, kolorowy nadruk:
    • Pierwsza strona - zdjęcie modelu identyczne jak na przedzie opakowania oraz minifig wraz z sześcioma krokami budowy pojazdu:

      Obrazek
    • Druga strona - pozostałe dwa etapy budowy modelu oraz reklamy zestawów podserii „Fire”:

      Obrazek
Klocki
  • Łącznie trzydzieści trzy elementy:

    Obrazek
  • Dwie części zapasowe:

    Obrazek
  • Siedem odmian kolorystycznych:
    • „Black”
    • „Light Bluish Gray”
    • „Red”
    • „Trans-Dark Blue”
    • „White”
    • „Yellow”
    • „Metallic Silver”
Minifig
  • Czarny mundur strażacki z jednostronnie zadrukowanym torsem
  • Metalizowany hełm
  • Jednostronnie zadrukowana główka

    Obrazek Obrazek
Pojazd
  • Obrazek Obrazek
    Obrazek Obrazek
  • Kształt całości przypominający Quada
  • Czerwono-biało-szara kolorystyka
  • Koła z oponami do jazdy terenowej
  • Para niebieskich „kogutów”
  • Żółta armatka wodna zamontowana w tylnej części na specjalnym uchwycie
  • Możliwość regulacji wysokości armatki oraz jej obrotu o 360 stopni:

    Obrazek Obrazek
    Obrazek Obrazek
  • Dwa miejsca siedzące:
    • Pierwsze - za kierownicą (przodem do kierunku jazdy):

      Obrazek
    • Drugie - za armatką wodną (tyłem do kierunku jazdy):

      Obrazek
Spostrzeżenia i uwagi
  • Specyficzna konstrukcja pojazdu, która w zależności od gustu nie każdemu może się podobać
  • Mało przemyślana i chaotyczna kolorystyka jednostki
  • Spore możliwości jeżeli chodzi o bawialność
  • Garść użytecznych elementów
  • Przydatna figurka strażaka

    Obrazek

Szarwen

#2 Post autor: Szarwen »

Bardzo ładne zdjęcia. Wszystko na nich widać, estetycznie wykonane, moim zdaniem mistrzostwo. Tylko dlaczego opisujesz wszystko w punktach w taki sposób, jak gdyby zdjęć nie było w ogóle? Jaki jest koń, każdy widzi. Po co pisać o kołach do jazdy terenowej, kolorystyce, czy dwóch kogutach, skoro to wszystko jest świetnie widoczne i wręcz uderza w twarz swoją oczywistością na każdym jednym zdjęciu? Poza tym jakkolwiek recenzja napisana w formie samych punktów jest bardzo przejrzysta i łatwa w odbiorze, to moim zdaniem nie do końca już recenzją w ogóle jest. Przypomina bardziej wojskowy telegram. Niemniej całość na plus. Zestaw został bardzo dobrze opisany, nawet jeśli nie do końca w takiej formie w jakiej bym oczekiwał.

Awatar użytkownika
Filus
Posty: 596
Rejestracja: 2010-08-08, 20:37
Lokalizacja: Śląsk
brickshelf: Filus

 

#3 Post autor: Filus »

Ja do uwag dorzuciłbym jeszcze to, że istnieje możliwość przeniesienia samej armatki na przód. Być może niezbyt to praktyczne, ale o takowej możliwości można wspomnieć. Co do recenzji, istotnie brak własnej narracji. Nie wiadomo w sumie jakie masz zdanie na temat tego zestawiku. Jest to raczej opis produktu z wymienionymi w punktach cechami.(...)
Ostatnio zmieniony 2011-11-21, 22:03 przez Filus, łącznie zmieniany 2 razy.

panrysiek

#4 Post autor: panrysiek »

Eeee tam, narzekacie na wyrost! Bardzo dobrze, że sporo zdjęć dał! Tym bardzie, że są bdb jakości.
A styl pisania każdy ma swój ;) Akurat do tak małego zestawu "telegram" pasuje. A i subiektywna ocena w nim jest, patrz np. "chaotyczna kolorystyka".
Co do samego zestawu: nie przepadam za strażackimi impulsami/polybagami. Ich rację bytu uzasadnia tylko możliwość samodzielnego złożenia przez 4-latka bo na tle innych nowych zestawów wyglądają archaicznie i nierealistycznie. No i ludzik zawsze się przyda :)

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#5 Post autor: 3dom »

To ja może dla odmiany w temacie zestawu się wypowiem, jako, że (sam nie wiem w sumie po co...) kiedyś sobie go kupiłem. Mały i sympatyczny choć dwie rzeczy mi w nim wadzą:
- kierownica - lepszym rozwiązaniem byłby patent z quada straży przybrzeżnej (7736)
- armatka - może się mylę, ale coś takiego istnieje w rzeczywistości na quadach?
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Vigoss
Posty: 5
Rejestracja: 2011-02-17, 22:54
Lokalizacja: Olsztyn

#6 Post autor: Vigoss »

Modelik mały, prosty, sympatyczny. Nic wielkiego, ot taki impuls.
Co do recenzji to jest czytelna z ładnymi zdjęciami i nie mam powodów do narzekań.

ODPOWIEDZ