[MOC] Renault Premium

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
SMIGOL
Posty: 206
Rejestracja: 2011-11-13, 20:46
Lokalizacja: Kamienna Góra
brickshelf: smigol

 

[MOC] Renault Premium

#1 Post autor: SMIGOL »

Witam wszystkich fanów Lego.
Chciałbym zaprezentować Wam jedną z moich konstrukcji. Nie jest to pierwsza, którą zbudowałem, ale pierwsza którą prezentuję na tym forum. Niestety nie jestem w stanie powiedzieć w jakich okolicznościach powstała, bo wszystkie moje konstrukcje stoją od x czasu na regale i generalnie powstają jako odpowiedź na gotowe zestawy Lego City. Dlatego pozwolę sobie zaprezentować część z nich w formie swoistej „Dynastii” ;)

Zaczynamy…

Odcinek pilotowy
Pan Jan Legofan jest przedsiębiorcą. Zaczynał praktycznie od zera prowadząc gospodarstwo rolne w Legoniowie i ciężką pracą dołączył do grona 100 najbogatszych ludzi w naszym kraju. Jako że sam nigdy nie migał się od ciężkiej pracy, szanuje swoich pracowników i szczodrze wynagradza ich trud i wysiłek włożony w sprawne funkcjonowanie jego firmy. Chcąc rozszerzyć swoją działalność oraz przyczynić się do rozwoju ukochanego miasta, Pan Jan otworzył stację benzynową, dzięki czemu mieszkańcy Legoniowa mogli w końcu odwiedzać okoliczne miasteczka i rozpocząć kształcące podróże. Przodownikiem pracy w firmie Pana Jana jest Włodek, kierowca ciężarówki – najbardziej zaufany i oddany pracownik, który zaopatruje w paliwo miasto i gospodarstwo szefa o każdej porze dnia i nocy. Doceniając poświęcenie Włodka, Pan Jan zakupił dla niego nowiuśką ciężarówkę Renault Premium w ulubionych barwach Włodka – żółto-czerwonych.


ObrazekObrazek ObrazekObrazek

GALERIA BS
Tylny zderzak naczepy faktycznie jest zbyt nisko, ale wynika to z faktu niedopatrzenia podczas sesji fotograficznej... po prostu się odpiął. Oczywiście został już poprawiony :)
Ostatnio zmieniony 2011-11-20, 11:09 przez SMIGOL, łącznie zmieniany 2 razy.
Każda porażka jest szansą żeby spróbować jeszcze raz, tylko mądrzej. Autora nie znam.

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#2 Post autor: Sariel »

Ładne. Przyjemnie rozplanowane kolory i ładnie zaokrąglona cystrena. Podoba mi się że w tak małej skali postarałeś się o detale typu okrągłe zbiorniki po bokach ciągnika. Czy tylny zderzak przyczepy nie jest za niski?

lukasz_z

#3 Post autor: lukasz_z »

Wyszło ci to bardzo dobrze. Od razu, nawet bez tytułu można się domyślić, że to Renault. Model ma detale po których poznaje się, że to ciężarówka Renault. Mogłeś zamocować tylny zderzak trochę wyżej, bo to ogranicza bawialność, ale reszta jest OK.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#4 Post autor: M_longer »

Całkiem fajna ciężarówka. Na miniaturce widać że to premiumka, choć po powiększeniu już mniej. Zamieniłbym te serki na masce na taki łuczek:

Obrazek

Światła przerobiłbym tak by serki były do góry nogami, a od spodu dał drugi komplet serków.

Tak jak tu:
http://www.brickshelf.com/gallery/M-lon ... g_3112.jpg

Awatar użytkownika
SMIGOL
Posty: 206
Rejestracja: 2011-11-13, 20:46
Lokalizacja: Kamienna Góra
brickshelf: smigol

 

#5 Post autor: SMIGOL »

Dzięki za opinie. Generalnie wszystkie moje konstrukcje powstają w tej skali, ponieważ później trafiają na dioramy. Cieszy mnie, że podoba się kolorystyka bo zawsze mam z nią problem ze względu na to, że wszystko raz zrobione, nie jest później rozbierane, więc użyte klocki są już nie do ruszenia.
Jeżeli chodzi o łuczek to na pewno z nim pokombinuje, ale w sprawie świateł zostanę nieugięty, ponieważ rozwiązanie zaproponowane przez M_longera po prostu mi się nie podoba i moim zdaniem gorzej oddaje rzeczywistość.
Obrazek
Każda porażka jest szansą żeby spróbować jeszcze raz, tylko mądrzej. Autora nie znam.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#6 Post autor: M_longer »

SMIGOL pisze: ale w sprawie świateł zostanę nieugięty, ponieważ rozwiązanie zaproponowane przez M_longera po prostu mi się nie podoba i moim zdaniem gorzej oddaje rzeczywistość.
Jak uważasz, ale na zdjęciu które podlinkowałeś wyraźnie widać że światła są skośne.

Awatar użytkownika
SMIGOL
Posty: 206
Rejestracja: 2011-11-13, 20:46
Lokalizacja: Kamienna Góra
brickshelf: smigol

 

#7 Post autor: SMIGOL »

M_longer pisze:
SMIGOL pisze: ale w sprawie świateł zostanę nieugięty, ponieważ rozwiązanie zaproponowane przez M_longera po prostu mi się nie podoba i moim zdaniem gorzej oddaje rzeczywistość.
Jak uważasz, ale na zdjęciu które podlinkowałeś wyraźnie widać że światła są skośne.
Owszem, zgadzam się z Tobą, patrząc z przodu światła schodzą w dół do środka... natomiast parząc pod kątem lub z boku cała ta podwieszka :) tworzy obły kształt zaokrąglając się na bokach w kierunku tyłu ciężarówki (i tu też jest skos który wydał mi się ważniejszy) Pewnie pracując w większej skali starałbym się oddać oba skosy, a tu musiałem wybrać.

Ale spokojnie, mam też na półce śmieciarkę z taką samą kabiną jak prezentowana i chce przerobić ją na Volvo FE wykorzystując przy tym rozwiązanie świateł z dwoma kompletami serków.
Każda porażka jest szansą żeby spróbować jeszcze raz, tylko mądrzej. Autora nie znam.

ODPOWIEDZ