[MOC] Jelcz 272 MEX

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1479
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#31 Post autor: Misterzumbi »

Nic nie ulepszalem, to z dachem wpadlo mi do glowy dopiero jak przeklinalem bo musialem budowac od nowa cala plyte, bo budowalem "oszczednie", czyli jak najmniej klockow, i caly rant musial byc od nowa bo potrzeba 2 razy X zeby mntowac clipy, a 1 razy X zeby montowac dach do drzwi...

A zbudowalem bo mi sie nudzilo, i bo chcialem ogorka. Stoi sobie z Warszawa na polce i bardzo fajnie to wyglada. Ale pojdzie chyba na zyletki, bo niebardzo mi sie chce budowac ten Dach jeszcze raz :)

Pozatym lubie tak kopiowac, bo ucze sie innego myslenia.
Ostatnio zmieniony 2011-11-19, 01:52 przez Misterzumbi, łącznie zmieniany 2 razy.
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1479
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#32 Post autor: Misterzumbi »

Jest bezowo niebieski.

Dlugo nad nim siedzialem bo nie wiedzialem specjalnie jak wydumac drzwi, po obejrzeniu setki zdjec doszedlem do wniosku ze zobie jak Karwik zrobil drzwi w Autosanie...

Pozatym niespecjalnie kombinowalem, mial byc szybkosciowy, a skonczylo sie na przeklinaniu, kijowym humorze itp.
Choc akurat wiekszosc kamieni na drodze sam sobie poustawialem, klamki przekladalem wiele razy a to w te, a to wewte, uparlem sie na firanki w oknach, bo w koncu to PKS, przez co przebudowywalem dach wiele razy bo kombinowalem jak je tam zawiesic, skladanie dachu to w ogole katorga bo firanki sie majtaja, rozkladaja i hacza o siedzenia. Do tego kazda firanka jest zamontowana na raczce robota, a ta w clipie 1x1, a ten do jumperplate ktory jest podwieszony pod sufit, a przez te lapke ten jumper nie do konca wchodzi w sufit i odpada poki niema slupkow. Tak tez urwalem srodkowa konstrukcje, i musialem wszystko pruc i nawijac od nowa.
Potem po obejrzeniu zdjec stwierdzilem ze z braku tej wyswietlni ktora ma miejski denerwuja mnie ranty dachu, rozmontowalem, dodalem kierunkowskazy (ktore tam sa w prawdziwym) i zmontowalem nazad. Jak juz mialem to zaczelo mi ich brakowac w tyle, takze znowu, bo probowalem dach zmontowac jak tylko stabilnie sie da... Ech.
Przez te gmerania wklesl naturalnie grill, takze odkrecanie, montowanie, skladanie "od tylu", potem znalazlem materialy ktore pozwalaja przypuszczac ze zderzaki w wojewodztwie Gdanskim byly biale, a nie pomaranczowe... Na niektorych zdjeciach w ogole nie wiadomo jak byly pomalowane cale autobusy. Na Flickerze jest pare zdjec Ogorka na niebiesko, z bialym dachem i pomaranczwoymi zderzakami, ale jest to odrestaurowany egzemplarz. Po obejrzeniu "Daleko od Szosy", gdzie Leszek pare razy kursuje PeKaeSem z bezowym dachem zaczalem szukac. Wedle filmu najblizszym malowaniem bylo by sand blue, tan, i dark tan dla zderzakow... Ale wiekszosc zdjec pozwala przypuszczac ze niebieski byl raczej "wesoly", wszyscy wiemy jak klamia kolory filmow z lat 60tych i 70tych... Znalazlem dwa zdjecia ktore byly zrobione gdzies na sniegu, i wydaje mi sie ze dach i slupki byly jednak albo bezowe, albo przynajmniej kremowe. Ostatecznie wybralem malowanie ktore proponowaly mi plany jakie znalazlem gdzies w necie... Czyli normalny niebieski, bezowy i biale zderzaki...

Zapomnialem przykrecic numer rejestracyjny w przedzie, ale nie chialo mi sie robic nowych zdjec, tym bardziej ze pokazuje go raczej jako ciekawostke, a nie jako MOC...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na razie odstawie go, i ochlone, jak znowu bedzie mi sie chcialo grzebac to zmontuje naklejki i napisy...
Ostatnio zmieniony 2011-11-23, 20:20 przez Misterzumbi, łącznie zmieniany 1 raz.
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2557
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#33 Post autor: V1 »

Jaki ładny autobus !
Cieszę się, że go zbudowałeś. Wygląda świetnie.
zmontuje naklejki i napisy
I tablice kierunkowe.
\/1 ______________

slave
Posty: 23
Rejestracja: 2011-05-30, 20:43
Lokalizacja: Chorzów
brickshelf: slave_pol

 

#34 Post autor: slave »

Fantastyczny. Oba zresztą. Niestety z moimi dużymi łapami (albo nerwami) musiałbym to sklejać, żeby się trzymało.
Czekam aż ktoś zrobi pierwszy model w butelce.

vacare
Posty: 36
Rejestracja: 2011-02-12, 23:23
Lokalizacja: Pszów

#35 Post autor: vacare »

Taki mój mały wspomnień czar...
Z przebłysku z przeszłości kojarzę ten twór sunący po ulicach polski, i niebieski nawet (ale całkiem - caluśki w tym kolorze)
Podobno to cudo bardzo dużo spalało na setkę????
Ktoś wie może ile????

Awatar użytkownika
Dr.Green
Posty: 69
Rejestracja: 2011-08-17, 21:42
Lokalizacja: z komputera :)

#36 Post autor: Dr.Green »

W internecie jest napisane, ze kolo 28l/100km :) wiec pewnie cos kolo tego.
Dr.Green

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2557
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#37 Post autor: V1 »

Jelcz 043 (wersja turystyczna, z normalnymi drzwiami) - ze strony www.mpk.poznan.pl :
Silnik ZS Skoda 706RT o pojemności 11 787 cm3
Układ silnika rzędowy, leżący, 6 cylindrów
Moc silnika [kW / KM] 117 / 160
Osiągał on prędkość maksymalną 76 km/h, a zużycie paliwa przy prędkości 60 km/h wynosiło 26-29 dm³/100 km, natomiast podczas ciągnięcia przyczepy typu P01 wzrastało do 35–40 dm³/100 km.
Na stronie www.motofakty.pl podają:
- zużycie paliwa na 100 km ok. 35 litrów
Strona http://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%A0koda_706 dla Skody 706 RTO podaje:
Zużycie paliwa określone było na 25 l/100 km.

Edit:

Czy ok. 30 litrów na setkę w przypadku autobusu to dużo?
A na samochód osobowy?
Ze strony http://en.wikipedia.org/wiki/Cadillac_Sedan_de_Ville - spalanie Cadillaca Deville z 1971 roku:
averaging 8.9 mpg-US (26 L/100 km; 10.7 mpg-imp)
I raczej nie jest to rekord :)
Ostatnio zmieniony 2011-11-25, 09:33 przez V1, łącznie zmieniany 1 raz.
\/1 ______________

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1479
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#38 Post autor: Misterzumbi »

Rekord spalania ma, o ile wiem, na dzien dzisiejszy Lamborghini tym terenowym, nie pamietam jak to sie zwie. 50l na 100.

Moj Cadillac zre 20 litrow na 100.

Ale biorac pod uwage konsumpcje dzisiejszych "normalnych" samochodow, np Mercedesa kolegi z pracy, to nawet moja Granada jest oszczedna...

35 litrow da autobusu to nic nadzwyczajnego.
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Awatar użytkownika
Emilus
Adminus Emeritus
Posty: 1460
Rejestracja: 2007-08-26, 19:58
Lokalizacja: Polska
brickshelf: Emilus
Kontakt:

 

#39 Post autor: Emilus »

Dodam tylko ciekawostkę, jeśli chodzi o spalania:
czołgi z II Wojny Światowej:

Niemiecki Panther Ausf. G/J palił na drodze 280 l, w terenie 700 l.

A rosyjski T-34 po drodze 200, w terenie 500. Cóż z tego wynika? Zwłaszcza, ze zasięg T-34 często limitowała nie objętość zbiornika paliwa, ale wyciek oleju silnikowego.
Źródło: http://www.historycy.org/index.php?show ... 9677&st=15

A co do autobusu, niebieski Misterzumbiego prezentuje się wspaniale (tak jak autorski V1).
Ostatnio zmieniony 2011-11-25, 12:13 przez Emilus, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#40 Post autor: 3dom »

Super wyszedł niebieski. Szkoda, że chwilowo nie ma możliwości postawienia ich obok siebie. Liczę, że oba dotrwają do krakowskiej wystawy :)
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
TruckeR
Posty: 851
Rejestracja: 2006-05-03, 21:25
Lokalizacja: Układ Mendelejewa
brickshelf: Ciezarowkaz

 

#41 Post autor: TruckeR »

V1 pisze:Czy ok. 30 litrów na setkę w przypadku autobusu to dużo
Raczej nie. Wg. książki "Pojazdy samochodowe i przyczepy Jelcz 1952-1970" autorstwa p. Połomskiego, Jelcz 272 MEX/043 zużywał 27l/100km, a Jelcz AP-021 (przegubowy) palił 37l/100km. Dla porównania, ZIŁ 130 zużywał od 25 do 35 litrów benzyny.
Nobody wants him, they just turn their heads
Nobody helps him, now he has his revenge!

Awatar użytkownika
Kubrick
VIP
Posty: 2200
Rejestracja: 2006-05-19, 21:51
Lokalizacja: KrakóVW
brickshelf: Kubrick
Kontakt:

 

#42 Post autor: Kubrick »

Oj tam. U mnie w firmie 4-letnie Volvo FM 6x2 łyka 20l/100km na pusto, a załadowane 14 paletami dachówki nie zejdzie poniżej 40l :P
Cieślu pisze:kup volvo nie bądź janusz
Cieślu pisze:Ty to byś Kubrick wszystko zwieśniaczył :>

ODPOWIEDZ