[MOC] Puk,puk

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Krissek
Posty: 35
Rejestracja: 2011-10-04, 15:49
Lokalizacja: Złotów
brickshelf: Krissek12

 

[MOC] Puk,puk

#1 Post autor: Krissek »

Witam wszystkich!

Chciałbym przedstawić mój kolejny MOC również z czasów średniowiecza ale bardziej z fantasty;)Od samego początku i nie będę nic ukrywał, miałem koncepcję na zbudowanie szkieletu smoka ale , no ale...okazało się , że mam mało białych bricków więc udało mi się zacząć i zakończyć na głowie plus szyja. Mam nadzieje, że kiedyś w dalekiej przyszłości zrealizuje swój pomysł;)
Scenka przedstawia ,,mężnego'' rycerza który nie wiedząc co go czeka w tej jaskini zapragnął zajrzeć w nią ale czekała na niego nie miła niespodzianka;)

Obrazek

galeria http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=488792


serdecznie pozdrawiam;)
Krissek

Awatar użytkownika
Dr. Ops
Posty: 99
Rejestracja: 2011-01-14, 21:23
Lokalizacja: Jaworzno

#2 Post autor: Dr. Ops »

A piękna księżniczka gdzie ?! :)
Bardzo ładna scenka, wszędzie trupy.. ahh
Kawałek bestii tez przyzwoity, czekam na resztę :)

lordofdragonss

#3 Post autor: lordofdragonss »

Głowa- naprawdę świetnie wyprofilowana! Dobrze, że dodałeś te szkielety i płomienie- dodają super klimat!

Awatar użytkownika
Aeryn
Posty: 133
Rejestracja: 2011-11-11, 18:57
Lokalizacja: Wielkopolska
brickshelf: Aeryn

 

#4 Post autor: Aeryn »

Nie wiem dlaczego, ale klimat tej scenki wzbudził we mnie nostalgiczne wspomnienia Diablo II ;) Zanim przeczytałem opis, pomyślałem: "Biały smok, bez sensu!", dopiero potem zrozumiałem, że to szkieletor. Smok wygląda świetnie, jakkolwiek logicznie rzecz ujmując, szkielet smoka nie mógłby ziać ogniem z uwagi na brak odpowiednich narządów... Chciałbym zapytać, co rycerz ma na plecach?

crises

#5 Post autor: crises »

Zdjęcie z lampą błyskową i praktycznie niezabudowana podstawka. Na pierwszy rzut oka, takie uwagi mógłbym napisać do tego MOCa. Ale tutaj te dwa elementy nie w ogóle nie przeszkadzają, a wręcz nadają scenie niepowtarzalnego klimatu. Lampa błyskowa to prażące słońce, kolory wyblakłe i "wysmażone" jak po długim wpatrywaniu się w światło. Naga podstawka to gołe, kamieniste podłoże. Biały szkielet smoka odcinający się na tle całości jest przez to jeszcze bardziej przerażający. Fajnie to wyszło, pomimo surowości, która w innym MOCu mogła by być wadą.

Awatar użytkownika
PatrykZ
Adminus Emeritus
Posty: 964
Rejestracja: 2008-08-06, 11:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: PatrykZ

 

#6 Post autor: PatrykZ »

Niesamowita dynamika owej scenki. Widać strach i pęd uciekającego śmiałka i złowieszczą głowę z impetem wynurzającą się ze smoczego grobowca.

Awatar użytkownika
Krissek
Posty: 35
Rejestracja: 2011-10-04, 15:49
Lokalizacja: Złotów
brickshelf: Krissek12

 

#7 Post autor: Krissek »

Aeryn pisze:jakkolwiek logicznie rzecz ujmując, szkielet smoka nie mógłby ziać ogniem z uwagi na brak odpowiednich narządów... Chciałbym zapytać, co rycerz ma na plecach?

Rycerz ma na plecach kusze, cudem udało mi się(chociaż wątpiłem) przymocować niebieską gumką, jak dla mnie efekt jest doskonały.A co do tego ognia to zgadzam się z Tobą, sam miałem dylemat dać czy nie, ale wygrało to pierwsze;)
Krissek

Awatar użytkownika
Jantin
Posty: 473
Rejestracja: 2006-08-23, 08:37
Lokalizacja: Warszawa

#8 Post autor: Jantin »

Przypomina się Shrek :) Dobrze widzę, że rycerz jest bliski zgubienia hełmu z tego strachu? ^^

Awatar użytkownika
Krissek
Posty: 35
Rejestracja: 2011-10-04, 15:49
Lokalizacja: Złotów
brickshelf: Krissek12

 

#9 Post autor: Krissek »

Krissek pisze:
Aeryn pisze:jakkolwiek logicznie rzecz ujmując, szkielet smoka nie mógłby ziać ogniem z uwagi na brak odpowiednich narządów... Chciałbym zapytać, co rycerz ma na plecach?

Rycerz ma na plecach kusze, cudem udało mi się(chociaż wątpiłem) przymocować niebieską gumką, jak dla mnie efekt jest doskonały.A co do tego ognia to zgadzam się z Tobą, sam miałem dylemat dać czy nie, ale wygrało to pierwsze;)
Jantin pisze:Przypomina się Shrek :) Dobrze widzę, że rycerz jest bliski zgubienia hełmu z tego strachu? ^^

Tak, o mały włos a zgubi hełm;)
Ostatnio zmieniony 2011-11-17, 22:32 przez Krissek, łącznie zmieniany 1 raz.
Krissek

Killy

#10 Post autor: Killy »

Sympatyczna scenka, jednak dodałbym jakieś kolorystyczne detale, chyba byłoby ciekawiej niż tak w monochromie. Zastanawiam się jeszcze nad tym, czy ślepia bestii nie wypadłyby lepiej w wersji round 1x1 trans red. To by wyglądało jak oczy smoka-szkieletora.

Awatar użytkownika
Filus
Posty: 596
Rejestracja: 2010-08-08, 20:37
Lokalizacja: Śląsk
brickshelf: Filus

 

#11 Post autor: Filus »

Bardzo klimatyczna scenka. Kojarzy mi się z Hirkami 3 i występującymi tam kościanymi smokami.
Aeryn pisze:Smok wygląda świetnie, jakkolwiek logicznie rzecz ujmując, szkielet smoka nie mógłby ziać ogniem z uwagi na brak odpowiednich narządów...
Nie przesadzajmy, to fantasy. Tutaj mogą się takie rzeczy dziać. Poza tym może ten smok jest magiczny i potrafi wyczarować sobie ogień w taki sposób, że wygląda, jakby ział?;)

vacare
Posty: 36
Rejestracja: 2011-02-12, 23:23
Lokalizacja: Pszów

#12 Post autor: vacare »

MOCyk ciekawy,kolory stonowane a zdjęcie w linku poniżej - Rewelka
jakby 3D Full HD - Matrix 9 - czy jakoś tak :D


http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?i=5263906

Awatar użytkownika
Mikolaj
Posty: 1044
Rejestracja: 2008-02-02, 18:55
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: Mikolaj93
Kontakt:

 

#13 Post autor: Mikolaj »

Podoba mi się, choć zamiast smoka wsadziłbym tam królika...
Ze smutku wory pod oczami jak Panasewicz.

ODPOWIEDZ