[MOC] Jeep'ek

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
ontek
VIP
Posty: 202
Rejestracja: 2011-05-30, 20:41
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: ontek

 

[MOC] Jeep'ek

#1 Post autor: ontek »

Dopiero zaczynam, bo jest to dopiero mój trzeci MOC, a do tego długo nie mogłem znaleźć czasu aby wrzucić garść informacji o mojej nowej budowli jaką jest samochód terenowy.

Wybaczcie że nie jest on repliką jakiegoś istniejącego pojazdu, ale lubię ponieść się wodzy fantazji i zrobić coś co mi akurat przyjdzie do głowy z dostępnych części. A że nie mam ich za dużo to wychodzi to co wychodzi. Jeżeli już ktoś chciałby się upatrywać w nim jakiegoś odniesienia do czegokolwiek w rzeczywistości, to może się odnieść do LandRoverów, z uwagi na kanciastą bryłę nadwozia.

Obrazek Obrazek Obrazek

Galeria na Bricklinku

Przechodząc do rzeczy, autko powstawało kilka dni, nie mogę się pochwalić żadną elektryką, żadną pneumatyką, żadnym RC - niczym z tych rzeczy.
Jeep ma napęd ręczny. Otwierane drzwi, skręcane przednie koła, podnoszoną maskę z przodu i klapę bagażnika z tyłu, amortyzowane zawieszenie, no i tłoki w silniku się ruszają jak jedzie.
Długość 36cm, Wysokość 19cm, Szerokość 19cm.
Ot tak i tyle.

Pomimo wszystkich wymienionych wyżej "rewelacji" chciałem go Wam zaprezentować z uwagi na rzadko stosowane ostatnimi czasy zawieszenie tylne wleczone, jak i mocowanie przedniego zawieszenia. Co pozwala uzyskać bardzo duże przechylenie boczne pojazdu.

Obrazek Obrazek

To co jest trochę rażące, to to że koła mogłyby być trochę większe - nie mam. Trudno.

Mam zamiar Jeepa jeszcze udoskonalić montując w nim XLa zamiast atrapy silnika, gdzie pomimo szeregu przekładni na drodze, eksperymentalnie go podpiąłem i ... jeep ruszył z miejsca. Tylko jeszcze pozostała kwestia znalezienia czasu aby to zrobić.
Póki co zachęcam do komentowania i dzielenia się wszelkimi uwagami i spostrzeżeniami.
Ostatnio zmieniony 2011-12-07, 20:05 przez ontek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Darek Mróz
VIP
Posty: 213
Rejestracja: 2004-06-02, 14:12
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: sasik

 

#2 Post autor: Darek Mróz »

Jak jest brak klocków, to trudno trudno coś doradzać :). Mnie się podoba, a jak będziesz montował silnik do napędu, to zamontuj drugi do skrętu i już może być zabawa...
LEg GOdt Darek Mróz

Mrutek

#3 Post autor: Mrutek »

Z pewnością podoba mi się tylne zawieszenie. To Twój pomysł?
Ostatnio zmieniony 2011-12-07, 19:39 przez Mrutek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ontek
VIP
Posty: 202
Rejestracja: 2011-05-30, 20:41
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: ontek

 

#4 Post autor: ontek »

Tylne zawieszenie to mój pomysł, nie wiem czy ktoś robił coś takiego czy nie, ale na pewno się na nikim nie wzorowałem.

Awatar użytkownika
Filus
Posty: 596
Rejestracja: 2010-08-08, 20:37
Lokalizacja: Śląsk
brickshelf: Filus

 

#5 Post autor: Filus »

Widziałem już to autko jakiś czas temu. Nawet skojarzyłem, że to będzie Twoje;). Czekałem tylko na prezentację. Całkiem przyzwoita konstrukcja, kolebka + wleczone to stara i skuteczna koncepcja. Jak na tak ograniczone zasoby trzeba przyznać, że całkiem zgrabna konstrukcja.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#6 Post autor: 3dom »

Ciekawie zrobiłeś tyle zawieszenie. Jak na model wyłącznie (lub prawie wyłącznie) z części 8258 wygląda całkiem dobrze.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

ODPOWIEDZ