[MOC] Polski Fiat 125p

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Flymbex
Posty: 176
Rejestracja: 2009-09-26, 18:30
Lokalizacja: Śląsk / Ornontowice

#31 Post autor: Flymbex »

Prze-pięk-ne !!!!

lukasz_z

#32 Post autor: lukasz_z »

No tak jak zwykle, są wspaniałe. Mi się najbardziej podoba żółta taksówka.

Awatar użytkownika
stpman
Posty: 502
Rejestracja: 2007-09-15, 09:11
Lokalizacja: Pszczyna
brickshelf: stpman

 

#33 Post autor: stpman »

Martwi mnie tylko jedno... Kończą Ci się auta z czasów PRL'u:)
Wychodzą Ci absolutnie bezbłędnie i zachodzę w głowę jak ty obmyślasz jak to złożyć do kupy. A co najlepsze wyjątkowo umiesz zaakcentować te wszystkie charakterystyczne szczegóły.
Ride Your Way!

Awatar użytkownika
Neo
Posty: 293
Rejestracja: 2011-04-29, 21:24
Lokalizacja: Kraków/Rzeszów/Starachowice

#34 Post autor: Neo »

Normalnie miodek !
Ale rozwalił mnie ksiądz :)

SeTA
Posty: 79
Rejestracja: 2010-04-12, 00:28
Lokalizacja: Warszawa

#35 Post autor: SeTA »

Niezmiennie podziwiam. Rewelacyjne...
GOD is Real. Unless declared Integer.

maciejer
Posty: 387
Rejestracja: 2009-03-25, 13:15
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: maciejer

 

#36 Post autor: maciejer »

Fiaciki świetne, sam jeżdziłem "kością słoniową" przez parę lat.
Natomiast pamiętam, że po Gdyni 6-drzwiowa jeździła limuzyna (Jamnik). Miałem okazję się mu przyjrzeć z bliska, jak byłem raz w serwisie FSO. Przyjechał taki brązowy (kiedyś to były kolory, co?).

link

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#37 Post autor: 3dom »

stpman pisze:Martwi mnie tylko jedno... Kończą Ci się auta z czasów PRL'u:)
Są dwa rozwiązania, cofnąć się jeszcze bardziej w czasie lub iść do przodu do aut z okresu transformacji. Drugie rozwiązanie jak dla mnie ciekawsze :)
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#38 Post autor: Jerac »

Właśnie mnie naszło.

Cały czas nie mamy dobrego boba. Mamy kredensa, warszawę, syrenki, ale boba niet (a poldek to prosta sprawa mając ten patent na światła). Wracaj karwiku do boba! :D
Ostatnio zmieniony 2011-12-26, 10:14 przez Jerac, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#39 Post autor: V1 »

Fajnie :)))
Bardzo Wam dziękuję za wszystkie miłe słowa.

Jerac - od świateł się zaczęło o tyle, że światła były pierwszym podzespołem, który w trakcie budowy wykombinowałem.
Przeglądałem swoje szufladki i oglądałem dokładnie wszystkie klocki, które można użyć jako reflektory , a które złączone po 2 miałyby szerokość mniejszą niż 2 study. Niewiele takich, to i w miarę szybko się zdecydowałem.
Bardziej kłopotliwe było takie zgranie wszystkiego, żeby dać wrażenie skośnej przedniej i tylnej ściany - żeby maska nieco wystawała, potem nieco cofnięte boczne ścianki, i znów nieco cofnięty dół.
Przez długi czas próbowałem zrobić słupki z flexów, i w środku fotele i kierownicę, ale z tego szybko musiałem zrezygnować.

Glaz, Eric, Jumbo - karetki ani żadnego innego nie chce mi się już budować. 5 (6) mi wystarczy.

Longer - limonkowego chciałem, ale nie ma w tym kolorze wszystkich klocków, które są mi potrzebne. Jak zbudujesz, to będzie fajnie, ja odpuszczam, wystarczą mi te.

Rex - numer boczny chyba się zgadza - 1313 ?

Mister - dzięki, fajnie że Ci się podobają.
Szkoda ze tych lapek starych ludzikow nima przezroczystch
Jeśli ktokolwiek ma na to wpływ, to jesteś to Ty :)

Bardzo wygodnie się buduje coś w więcej niż 1 egzemplarzu. Jeden stoi, a drugiego rozbieram i ulepszam. Jak jest lepiej, to przebudowuję tego pierwszego. I tak na zmianę. I nie ma obaw, że jak coś nie wyjdzie, to nie będę umiał wrócić do poprzedniego stanu.

Jetboy - może pstryknę jeszcze milicyjnego, ale poza drobiazgami na dachu i syrenami pod zderzakiem niczym on się nie różni od pozostałych.

Sariel - Borewicz będzie przy jasnoszarym Poldku. (Jeśli mi się uda oczywiście).

Marcin - przy takich światłach jak piszesz, trzeba by dać po płytce, żeby zamaskować boki świateł. A wtedy zostałyby zaledwie 3 płytki odległości w środku, pomiędzy światłami. Myślę, że to za mało.

Bartek, Cieślu - pstryknę bebechy za parę dni.

Sorrow - wiesz co, to świetny pomysł - udekorowany świątecznie karawan. Nie pomyślałem o tym, a świetnie się zgrało.

Stpman, 3dom - nic się nie kończy, jakiś czas temu liczyłem, ile aut chciałbym z tamtych czasów zbudować, i zostało mi jeszcze przynajmniej 20.
\/1 ______________

Awatar użytkownika
PatrykZ
Adminus Emeritus
Posty: 964
Rejestracja: 2008-08-06, 11:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: PatrykZ

 

#40 Post autor: PatrykZ »

I znów... Mowę mi odebrało.

Awatar użytkownika
Webster
Posty: 83
Rejestracja: 2008-01-29, 14:36
Lokalizacja: Ruda Śląska
brickshelf: Wbr86

 

#41 Post autor: Webster »

Teraz to pojechałeś po bandzie. A wszystko przez te podwójne światła. Fajnie że zrobiłeś pickup'a i kombi. Też bym go widział w wersji ambulans i od razu fotka razem z nyską.
Dobrze że ma "slope'owe" szyby bo jakoś tak nie przemawiają do mnie fleksy.
Gratuluję udanych fiacików. Z niecierpliwością czekam na poldka :)

Awatar użytkownika
pit
VIP
Posty: 681
Rejestracja: 2006-03-16, 23:10
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: pepik

 

#42 Post autor: pit »

Świetne! Rewelacja!
Kiedyś się zastanawiałem jakby tu zrobić kredens i właśnie jak oddać to pochylenie przodu.
I o ile te kafle z boku przeszły mi przez głowę, tak na światła za Chiny bym nie wpadł :)
Pozdrawiam,
Piotrek

slave
Posty: 23
Rejestracja: 2011-05-30, 20:43
Lokalizacja: Chorzów
brickshelf: slave_pol

 

#43 Post autor: slave »

Cuda, cuda...
Taxi oczywiście najlepsze, to jeden z moich ulubionych seriali jest.
A co do karetki, to rzeczywiście powina być. Jest bardziej charakterystyczna dla tego fiata niż karawan... no chyba, że ktoś go często oglądał.
Tak czy inaczej...cuda.

edit. pokusiłbym się jeszcze o sprawdzenie naklejek z przodu jako kierunkowskazów.
Ostatnio zmieniony 2011-12-27, 11:48 przez slave, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Waler
VIP
Posty: 768
Rejestracja: 2010-09-08, 21:42
Lokalizacja: Ożarów Mazowiecki
brickshelf: waler
Kontakt:

 

#44 Post autor: Waler »

Cudo, a raczej cuda. Odwzorowanie w takiej skali jest bardzo trudne, ale Tobie sie to udało fenomenalnie. Każdy z Fiatów jest na swój sposób piękny i dla mnie nie można jednoznacznie określić faworyta. Wszystkie są cudne. Szkoda tylko, że w pomarańczowym nie nakleiłeś naklejek na szyby imitujących sĺupki boczne. Ciekawi mnie tylko, jak trzymają się przeźroczyste kafle z przodu i z tyłu.

Tailgunner

#45 Post autor: Tailgunner »

A gdzie rajdowe wersje ?? :)

ODPOWIEDZ