[MOC] Spotkanie Magów / Wizard Meeting

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Adrian
Posty: 105
Rejestracja: 2008-03-08, 01:45
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
brickshelf: CyberPacket

 

[MOC] Spotkanie Magów / Wizard Meeting

#1 Post autor: Adrian »

Spotkanie Magów / Wizard Meeting

Obrazek

Historia.
Początkowo miał być zamek na wzgórzu. Później fort. Ostatecznie mając gotowe wzgórze zdecydowałem się postawić tajemniczy budynek.

Magowie, czarnoksiężnicy i inni czarodzieje.
Daleko mi do uwielbienia świata fantasy. Jednakże najbardziej mi tutaj pasowało wykorzystanie tego gatunku.

Zdjęcia.
Niestety nie udało mi się dobrze przekazać tej pracy na zdjęciach. Przy braku słońca, robienie zdjęć i ich późniejsza obróbka to spore wyzwanie. Chyba najwyższy czas zainwestować w projesjonalne oświetlenie.

Dym.
Nie widziałem nigdzie podobnego wykonania. Ciekaw jestem Waszego zdania.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

GALERIA.

Zachęcam do komentowania.

Awatar użytkownika
bart
Posty: 258
Rejestracja: 2011-07-18, 22:41
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: barpaw

 

#2 Post autor: bart »

Fajne - ale wiesz powiem Ci, że oglądanie z zewnątrz zaostrza apetyt na wnętrze/wystój budowli i jaskini. Mam wrażenie, że jest tam dużo miejsca, które można by zagospodarować i zrobić fotki :)
Ostatnio zmieniony 2011-12-29, 01:10 przez bart, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
aditoma
Posty: 155
Rejestracja: 2011-12-14, 18:54
Lokalizacja: Lublin

#3 Post autor: aditoma »

//foto offtop//
tez kiedyś miałem Panasonica LS60;) jak ustawiasz przysłonę na f/5 to musiałbyś już błyskać żeby coś wyciągnąć, albo zastosować 500w halogeny. Zamiast tego polecam statyw + długie czasy naświetlania. Ten Panaś ma gdzieś taką opcję, z tego co pamiętam nawet do 8 sekund.
sprawdz http://www.flickr.com/photos/prezes nocą bez żadnej obróbki poza kolorystyczną.
//koniec offtopu//

Praca fajna, komin mnie urzekł. Mam wrażenie że połowa tych drzew też by oddała istotę wyrażenia "gęsty las", a pozbawiła pracę ciasnoty.
Ostatnio zmieniony 2011-12-29, 06:01 przez aditoma, łącznie zmieniany 2 razy.

lordofdragonss

#4 Post autor: lordofdragonss »

Mnie najbardziej urzekły kolory- przez to, że są przyciemnione MOC wygląda trochę smutniej ale wychodzi mu to na dobre. Świetny dobór buziek!

Jumbo

#5 Post autor: Jumbo »

Za dużo ingerencji w fotografię - moim zdaniem.

Jetboy

#6 Post autor: Jetboy »

Ja mam wrażenie że ci czarodzieje w lesie są z zupełnie innej bajki niż ten domek na skale. Wydaje mi się że lepiej by się to sprawdziło jako dwa oddzielne moce, i wtedy czardzieje byli by nieco bardziej wyeksponowani, bo tak to giną w krzakach.

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#7 Post autor: zgrredek »

Adrian pisze:Początkowo miał być zamek na wzgórzu. Później fort. Ostatecznie mając gotowe wzgórze zdecydowałem się postawić tajemniczy budynek.
Widać ten brak zdecydowania. W końcu powstał budynek... taki sobie. Nie ma w nim niczego budzącego zainteresowanie. Dach jest wielki i nudny. Można było urozmaicić go na wiele sposobów; okna w dachu, wieżyczki, lądowisko dla czarodziejów...
Połączenie budynku wyszło bardzo sztucznie, jakby uciął nożem. Można było łatwo osiągnąć lepszy efekt; jasnoszary pociągnąć w dół tam gdzie jest prosta ściana, a ciemnoszare zrobić wszystkie elementy odstające od lica ściany. Miałbyś wtedy nieregularną linię między kolorem jasno i ciemnoszarym. Skała jest ładnie "wyrzeźbiona", ale kształt jest za bardzo regularny i wygląda sztucznie.
Adrian pisze:Daleko mi do uwielbienia świata fantasy. Jednakże najbardziej mi tutaj pasowało wykorzystanie tego gatunku.
Po co robić coś na siłę, do czego nie ma się serca?
Adrian pisze:Dym.
To najbardziej mi się podoba. Szkoda, że trzeba go obracać do każdego ujęcia, ale uznajmy, że to wiatr się zmienia.
Ostatnio zmieniony 2011-12-29, 14:45 przez zgrredek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#8 Post autor: Innos »

Już dawno miałem się odnieść do tej konstrukcji, ale chyba miałem trudność z oceną tejże, stąd komentarz dopiero teraz. Ogólnie MOC jest dość udany, do tego przyciemnione, przymglone zdjęcia, które uznałeś za nie do końca udane, nadały pracy pewien oryginalny charakter, klimat, nawet jeśli jest to niezamierzony efekt uboczny, to akurat w tym przypadku nie szkodzi prezentacji.
Jednakże przyczepiłbym się do ostatecznej idei, widać tu opisaną historię - powstała solidna skała, i nie wiadomo było, co dalej - przez co magowie oraz domek wyglądają tu na zupełnie przypadkowe dodatki. Taki konkretny kawałek wzgórza daje wiele różnych możliwości, można by w nią wbudować mnóstwo różnych elementów architektonicznych, które zdradzałyby, że wewnątrz skał wydrążona jest siedziba magów, byłyby jej elementem, ale jednak nie dominowały tak tej skały. Bo teraz ten wielki i klockowaty (w sensie bryły, nie budulca ;)) domek sprawia, że skała wygląda na dość niewielką i w zasadzie tylko obudowującą jego ciężką bryłę, przez co nie wygląda tak okazale, jak mogłaby być.
No i to niefortunne stwierdzenie, że daleko Ci do uwielbienia fantasy - może nie oznacza to od razu, że w ogóle nic w fantasy nie lubisz, ale jednak nastawia negatywnie, bo brzmi tak, jakbyś robił to na siłę. Inna sprawa, że zgadzam się, że taka skała do zagospodarowania aż prosi się o otoczkę fantasy, bo tego typu kryjówki skalne to dokładnie domena tego gatunku literatury, gier i filmów. Jeżeli jednak Ci to nie leżało, może trzeba było poszukać nieco innego tematu, albo poszukać inspiracji, choćby we wszelakich grafikach (fantasy art), w jakie internet obfituje, być może wtedy całość byłaby bardziej naturalna i zgrana.
No i brak mi jeszcze fabuły - bo np. taki czarny ninja to chwilo jest tu równie przypadkowy, jak w niektórych amerykańskich komediach, gdzie pojawia się znikąd i nikt nie wie, kogo ma zabić ;)
Niemniej MOC nie jest zły, choć jego potencjał nie jest do końca wykorzystany. No i oczywiście nie sposób nie wspomnieć o dymie, ten jest bardzo udany i chyba faktycznie to nowy sposób na jego przedstawienie, choć pewnie trudno to do końca stwierdzić, bo ciężko spamiętać wszystkie widziane patenty na taki nieregularny kształt.
Ostatnio zmieniony 2012-01-06, 20:38 przez Innos, łącznie zmieniany 1 raz.

Hippotam

#9 Post autor: Hippotam »

To jest niestety nieudane. Widać że włożyłeś w konstrukcję sporo pracy, tym bardziej szkoda. Mam dwa główne zarzuty:
- Pierwszy - ten budynek to betonowy bunkier. Przez komin i czarny dym kojarzy mi się z Auschwitz Libery (tylko nie zaczynajmy na ten temat znowu).
- Drugi - tych magów to wcale nie widać. Coś tam przebija spomiędzy drzew, ale słabo.

Dym fajny. Chyba coś podobnego widziałem, ale czarno-czerwono-pomarańczowo-żólte. Nie pamiętam gdzie i nie jestem pewien.

Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#10 Post autor: Innos »

Hippotam pisze:Auschwitz Libery (tylko nie zaczynajmy na ten temat znowu).
To po co wywołujesz wilka z lasu? ;P
Jeszcze mi się przypomniało - choć to przypadkowe przymglenie fotek wygląda nieźle i nadaje ponury klimat, to w ogóle nie pasuje do postaci magów - kolorowych, różnorodnych, trochę kojarzących się np. z Niewidocznym Uniwersytetem Pratchetta, z pewnością nic mrocznego. No ale w tym przypadku już się wytłumaczyłeś, że fotki nie wyszły, więc musi tak być i już.

Awatar użytkownika
Adrian
Posty: 105
Rejestracja: 2008-03-08, 01:45
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
brickshelf: CyberPacket

 

#11 Post autor: Adrian »

bart pisze:Mam wrażenie, że jest tam dużo miejsca, które można by zagospodarować i zrobić fotki :)
Jak najbardziej. Jednakże skała wypełniona jest brickami, żeby całość była jak najbardziej stabilna. Preferuję budowanie, w którym mogę bez problemu przenosić prace np. do sfotografowania.

aditoma, dzięki za uwagi dot. zdjęć. Wykorzystam je przy najbliższej okazji.
aditoma pisze:Mam wrażenie że połowa tych drzew też by oddała istotę wyrażenia "gęsty las", a pozbawiła pracę ciasnoty.
Drzewa początkowo były wyższe, ale zmniejszyłem je, żeby całkowicie nie zasłoniły głównej 'akcji'.
Jumbo pisze:Za dużo ingerencji w fotografię - moim zdaniem.
Jedyną opcją, jakiej używałem, było rozjaśnianie samego tła. Sama praca jest w pełni naturalna.
zgrredek pisze:lądowisko dla czarodziejów
Planowałem je umieścić zamiast lasu. Nie pasowało mi to jednak pod koncepcję kryjówki czarodziejów.
zgrredek pisze:Po co robić coś na siłę, do czego nie ma się serca?
Samą skałę zrobiłem z wielką ochotą. Potem było już tylko gorzej. Robię teraz sobie przerwę w budowaniu, żeby powrócić z czymś, co mnie przez cały czas będzie kręciło.
zgrredek pisze:Szkoda, że trzeba go obracać do każdego ujęcia, ale uznajmy, że to wiatr się zmienia.
Podoba mi się to wytłumaczenie :)
Innos pisze:widać tu opisaną historię - powstała solidna skała, i nie wiadomo było, co dalej
Trafiłeś w sedno. Tak właśnie było.
Hippotam pisze:tych magów to wcale nie widać. Coś tam przebija spomiędzy drzew, ale słabo.
Zgadzam się.

Dziękuję wszystkim za komentarze. Kolejna praca zostanie wykonana od początku do końca z pasją. Wierzę, że przełoży się to na końcowy efekt. Odpowiedź za kilka miesięcy.

Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#12 Post autor: Innos »

Adrian pisze:Dziękuję wszystkim za komentarze. Kolejna praca zostanie wykonana od początku do końca z pasją. Wierzę, że przełoży się to na końcowy efekt. Odpowiedź za kilka miesięcy.
Czekamy z niecierpliwością, szczególnie że już pokazałeś, że potrafisz budować z pasją. No i już niedługo głosowanie na MOC roku, więc może dobry wynik Cię zmotywuje :)

ODPOWIEDZ