Manta, jednostka myśliwsko-szturmowa

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2432
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

Manta, jednostka myśliwsko-szturmowa

#1 Post autor: dmac »

Witam,

Znowu bawiłem się klockami moich dzieci.
Znowu popełniłem statek kosmiczny.
Znowu jest czerwono-szary.
I w dodatku nie wyszedł mi całkiem tak, jak chciałem (zwłaszcza podwozie - nie chowa się, a miało się chować).
Ale sporo się nauczyłem w dziedzinie SNOT-u w dużej skali i wierzę, że to doświadczenie przyda mi się już wkrótce (bo jak niektórzy pamiętają, toczyła się nie tak dawno temu rozmowa na temat A-winga i kłopotów z odwzorowaniem "karoserii".... :) )
Zdjęcie ogólnorozwojowe:
http://www.brickshelf.com/gallery/dmac/ ... ighter.jpg
I cała galeria (po ocenzurowaniu):
http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=207142
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Brickman

#2 Post autor: Brickman »

A myślałem, ze tych wielkich płyt z UFO nie bardzo się da gdzieś zastosować :)

Ładny stateczek, nawet bardzo. BTW jakie są wymiary modelu? Zastanawia mnie to bo widzę technic figa za sterami. :)

Awatar użytkownika
Scaner
Posty: 292
Rejestracja: 2005-03-23, 19:19
Lokalizacja: Rybnik
brickshelf: Tomtores

 

#3 Post autor: Scaner »

Z czego są te panele? W ufo chyba wszystkie mają nadruki a te są czyste...
Ostatnio zmieniony 2006-09-30, 15:37 przez Scaner, łącznie zmieniany 1 raz.
Koparka tu, koparka tam, i ja też koparkę mam :-).
Pierwszy projekt - 8043 + pneumatyka.

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2432
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#4 Post autor: dmac »

Brickman pisze: (...)jakie są wymiary modelu? (...)
Model ma 34 cm długości i 24 cm szerokości.

Co do paneli UFO - dwa szare bez nadruku były w zestawie 6979 (Interstellar Starfighter).
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#5 Post autor: Bricksley »

Ładny kształt i te kolory, pasujące do statku. 5+
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#6 Post autor: Jerac »

No, wreszcie coś do ocenienia z mojej dziedziny ;]

Statek jest naprawdę ładny i ciekawy, i na dodatek zbudowany w bardzo unikalnej skali - z tego co wiem to jeden z dwóch statków przenoszących Technic-figa (i ten drugi też dmaca ^^), a to już coś. Nie podoba mi się natomiast kolorystyka - panele z przodu wyglądają jakby były przeszczepione z innego statku (nasuwa się tutaj widok czerwonego samochodu który po wypadku dostał szarą maskę). Trzeba by pociągnąć trochę szarym po bokach, "złamało" by to optycznie szarą bryłę paneli. Same boki troche kwadratowe, również nie pasują do wspomnianej maski - aż się proszą o łagodny spadek ku brzegom. Nie mogę narazie ocenić spodu, bo go nie widać, ale pewnie będzie dobrze :)

Co do A-winga, zadanie będzie MOCNO trudne - oto konkurencja:
http://www.brickshelf.com/gallery/mikep ... ing-25.jpg
http://www.brickshelf.com/gallery/tnick ... awing4.jpg
Ostatnio zmieniony 2006-09-25, 17:26 przez Jerac, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2432
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#7 Post autor: dmac »

Dziękuję wszystkim za opinie.

Co do wielkiego szarego przodu - wiadomo, że z tymi elementami niewiele można zrobić. Przeciwwagą dla wielkiej szarej masy dziobu ma być wielka szara masa rufy (choć tam dało się zrobić czerwone dodatki. Jeśli chodzi o kanciastość boków (brak łagodnych spadków), to jest to smutna konsekwencja wiary w to, że uda mi się zrobić ładne, składane podwozie. Kompromis między estetyką a pojemnością kadłuba jednym słowem. Niestety, nie ma ani skosów, ani ruchomego podwozia :( .

Co do budowli w skali Technic - polecam galerię tego człowieka, jest niesamowita:
http://www.brickshelf.com/cgi-bin/galle ... entlymills

I wreszcie co do A-winga: konkurencja istotnie spora, a model nie za duży, więc pole manewru ograniczone... Jednakże jest wiele do zrobienia w dziedzinie gładkiego wykończenia skośnych burt. Nie podobają mi się ani nawalone warstwami płaskie, ani białe dachówki. I tu będę szukał swojej szansy :) . Choć oczywiście na razie to tylko pobożne życzenia i wczesna faza eksperymentów.

I wracając jeszcze do kolorów - pamiętajcie, że to twórczość weekendowa z klocków moich synów, więc są pewne ograniczenia :) .
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1479
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#8 Post autor: Misterzumbi »

Czesc, Statek calkiem fajny, przypomina troche twory "Nabii" z BS, takie male ale zwarte...

A co do Statkow w skali Technic, no coz, jest jeden taki pan ktory wydaje sie "wyginac" klocki...KLIKNIJ TUTAJ, ale tylko jezeli jestes pewien ze chesz dalej budowac z Lego
Zdjecia do bani, ale polecam Starfightera, tyle razy ogladalem te zdjecia i nie kumam jak ten czlowiek zbudowal poszycie.

Greetings Adam
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#9 Post autor: Jerac »

O, zapomniałem - a przecież pamiętałem E-winga czy tego zmutowanego X-winga którego zamieścił...

Awatar użytkownika
Czymsim
Posty: 40
Rejestracja: 2006-08-31, 07:01
Lokalizacja: Lublin
brickshelf: Czymsim

 

#10 Post autor: Czymsim »

No, fajny statek, ale ponieważ mam dzisiaj na to ochotę, to trochę ponarzekam :) A chodzi ni o przód. Te czerwone klocki wystające trochę spod tych okrągłych paneli z UFO trochę dziwnie wyglądają, widać to na zdjęciu od góry. I można by było jednak te lementy na przodzie (tile'y 2x2, 1x1, 2x1) zrobić czerwone, to by ciekawiej wyglądało.

Ale pozatym to moc fajny 9-/10, mius za to do czego się przyczepiłem powyżej.
czym.tumblr.com

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2432
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#11 Post autor: dmac »

Czymsim pisze:czerwone klocki wystające trochę spod tych okrągłych paneli z UFO
Niestety, to jedyne rozwiązanie, które mogłem zastosować. A raczej najlepsze, jakie mogłem zastosować mając do dyspozycji takie, a nie inne części.
A co do kolorów - czerwone dodatki z przodu moim zdaniem nie wyglądały lepiej (sprawdzałem). Ale to już kwestia gustu :) .
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2787
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#12 Post autor: Ciamek »

Śliczne... powinieneś spędzać więcej czasu z dziećmi, mógłbyś co tydzień coś takiego tworzyć : o)
Ale ja bym tam jednak minifiga wsadził...
Zdrufko, Ciamek

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2432
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#13 Post autor: dmac »

Ciamek pisze: Ale ja bym tam jednak minifiga wsadził...
Widzisz, wtedy statek musiałby zyskać zupełnie nową funkcję, bo na myśliwiec byłby zdecydowanie za duży. A z racji kształtu nie bardzo wiem, czym innym mógłby być - nie ma ładowni na przykład.
A z ludzikiem Technic zdecydowanie mieści się gabarytowo w kategorii maszyn myśliwsko-szturmowych. Przez chwilę nawet zastanawiałem się, czy nie zrezygnować z podwozia i w tak zgrabnie otwieranych lukach nie umieścić bomb... Ale uznałem, że podwozie jednak musi być.
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#14 Post autor: Jerac »

Wielkość jest pojęciem względnym, i inne wymiary mają mysliwce ze świata SW a inne np. ze świata FreeSpace. Tam standardem dla myśliwca jest 20 metrów (X-wing ma 11!), a bombowce przekraczające 40 metrów nie są wcale rzadkie.

Tak czy owak, łatwo by było przerobić go właśnie na bombowiec - nie musisz robić CAŁYCH wyrzutni torped, wystarczą ich otwory, a magazyny torped "gdzieś w domyśle". UCSowy X-wing ma z tego co pamiętam tylko dziurki po bokach, a Y-wing w ogóle nie ma wyrzutni (W ogóle UCSowy Y-wing jest trochę nie tego...).

Awatar użytkownika
Korn
Posty: 133
Rejestracja: 2004-11-30, 21:56
Lokalizacja: Łuków
brickshelf: Fireblast

 

#15 Post autor: Korn »

Bardzo ładna ta Manta :D Nic nie mówie cbo już wszystko zostało powiedziane! 5/6
Pozdrawiam.
KoRn

ODPOWIEDZ