[MOC] Na granicy dwóch światów

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Toltomeja
VIP
Posty: 536
Rejestracja: 2011-06-04, 22:42
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Toltomeja

 

[MOC] Na granicy dwóch światów

#1 Post autor: Toltomeja »

Oto moja pierwsza (tak w ogóle) praca na CCC, w kategorii Hidden Treasure.

Stwierdziłem, że na początek będę się ściśle trzymał tematu, a potem zobaczymy co będzie. I w przeciwieństwie do większości moich prac, gdzie pierwotny zamysł nie ma nic wspólnego z efektem - ta jest dokładnie tym, co sobie wymarzyłem na początku.

Ogólnie chodzi o to, że jest sobie podziemna jaskinia, gdzie dokładnie pod zamkiem (szaszłyczki, a jakże!) jest schowany tytułowy skarb - korona. A dokładniej między wodospadem i lawospadem (?), na linii oddzielającej dwa żywioły - wodę i ogień. Ta granica ma swoje odzwierciedlenie również na powierzchni - nad wodną połową jaskini jest pełno zieleni i rzeka, a nad ognistą - gorąca pustynia.
Sam się dziwię, że mój matematyczny umysł wymyślił coś tak zawiłego, ale na szczęście jakoś się udało.

No, to fotki:

Obrazek Obrazek Obrazek

Tylko 3, bo te 3 wysłałem.

Galeria BS
Galeria Flickr

Awatar użytkownika
blizzard
Posty: 820
Rejestracja: 2011-10-04, 15:48
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: blizzard00453005_0000002

 

#2 Post autor: blizzard »

Kolorystyka "lawospadu" przypomina mi coś a la żelki Haribo :D

Jetboy

#3 Post autor: Jetboy »

Bardzo fajne. Nie wiem czy lawa nie wyszla by lepiej jak bys dodal troche elementow zoltych i pomaranczowych, moze nawet bialych, zwlaszcza tam gdzie lawa wycieka i jest jeszcze goraca. Ale sam zameczek i jaskinia super!

Btw. Co to jest to cos zrobione z zoltych rączek? Łan pszenicy?
Ostatnio zmieniony 2011-12-30, 22:38 przez Jetboy, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
szubi81
Posty: 115
Rejestracja: 2011-08-01, 22:49
Lokalizacja: Reda
brickshelf: szubi81
Kontakt:

 

#4 Post autor: szubi81 »

Super pomysł;
Dlaczego tak mało zdjęć?
A co do lawy to też mi się wydaję że powinno być więcej elementów pomarańczowych.
Ostatnio zmieniony 2011-12-31, 17:08 przez szubi81, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Ex3qtor
Posty: 481
Rejestracja: 2008-02-01, 16:48
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: X3qtor

 

#5 Post autor: Ex3qtor »

Sympatyczna praca, bardzo fajnie wykonana jaskinia (szable i katany jako stalaktyty super się sprawdzają), ładnie "wyrzeźbiona" i z użyciem "ściany pod kątem". Góra też ładna, niesterylna. Bardzo fajna mikroskala, widzę, że Ci ją dopuścili, bo jak czytałem pytania do konkursu, to gdzieś mieli problem z pracami w mikroskali (ale to chyba przy zamkach).
Powodzenia na konkursie.
Żeby mi się tak chciało, jak mi się nie chce...

Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#6 Post autor: Innos »

Bardzo ciekawy koncept i udana praca. Też w pierwszej chwili zdziwiłem się, że przyjęli pracę do regularnej kategorii, bo pisali wcześniej, że prace powinny być w skali minifigów, a od mikroskali jest inny konkurs, w którym przecież też zresztą startowałeś. Ale szczęśliwie się udało, to dobrze :).
A wykonanie pracy bardzo dobre, stworzyłeś tu parę dobrych patentów, co w mikroskali jest zawsze niezbędne. Na granicy lawy i wody powinna być albo para, albo bulgocząca woda, która się gotuje (a idealnie jedno i drugie), no ale to oczywiście wymagałoby innego zorganizowania przestrzeni na dole, a teraz i tak dobrze to wygląda. No i ogólnie taki pomysł to coś zupełnie nowego, czego jeszcze nie było, za to też plus.
-He's much too bright for that.
-Bright? He's a common ignorant slob. He don't even speak good English.
-He doesn't speak good English.

Awatar użytkownika
Toltomeja
VIP
Posty: 536
Rejestracja: 2011-06-04, 22:42
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Toltomeja

 

#7 Post autor: Toltomeja »

Gdzie jest w ogóle powiedziane że nie musi być skala minifigowa? Z tego co widzę to niepisany zwyczaj w CCC, więc czy faktycznie TRZEBA się tego ściśle trzymać?
Sprawdziłem specjalnie czy musi być skala minifig zanim zacząłem budować i nie znalazłem nic na ten temat oprócz jednego wątku na forum CC. Nie potraktowałem tego jako oficjalną informację i teraz żałuję.
Creations for the CCC categories should be minifigure scale unless noted otherwise. We just hosted a micro scale castle contest...
Z tego by wynikało że tak, ale w dyskusji w "CCC Naughty List" źródłem nieporozumień jest jedynie kategoria "Realistic Castle Figure". I trudno mi powiedzieć na ile poszczególne wypowiedzi organizatorów na forum są rzeczywiście obowiązujące.

Martwi mnie to, bo moja druga praca też jest w podobnej skali i jestem w kropce. Chyba po prostu zgłoszę do "Castle" i zobaczymy co dalej.

***

Są tylko 3 zdjęcia bo tyle można zgłosić do konkursu. Nie jest stricte powiedziane, że nie można pokazać więcej, ale tak chyba jest najsensowniej i najuczciwiej.
Ostatnio zmieniony 2011-12-31, 13:35 przez Toltomeja, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#8 Post autor: Innos »

Toltomeja pisze: Martwi mnie to, bo moja druga praca też jest w podobnej skali i jestem w kropce. Chyba po prostu zgłoszę do "Castle" i zobaczymy co dalej.
Zgłaszaj, zgłaszaj. Twoje miniatury są bardzo ładne i pomysłowe, więc zgłosić warto. Problemem może być ocena dokonana przez sędziów - nawet najbardziej udana miniaturka może być oceniona gorzej, niż konstrukcja wcale nie lepsza konstrukcyjnie, ale "ożywiona" scenkami z minifigami - może po prostu ta opinia organizatora, którą przytoczyłeś, wynika właśnie z tego, że trudno porównać tak różne konstrukcje. Trochę jak w kategorii "Miscellaneous" gdzie duże i małe klasyczne konstrukcje zamkowe konkurują np. z tymi dużymi figurkami akcji - może w regularnych kategoriach chcieli uniknąć wyboru między tak skrajnie różnymi konstrukcjami.

Awatar użytkownika
Toltomeja
VIP
Posty: 536
Rejestracja: 2011-06-04, 22:42
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Toltomeja

 

#9 Post autor: Toltomeja »

No, stało się. Przenieśli mi pierszą pracę do Miscellanous. Zamek pewnie spotka to samo, ale dobre i to. Szkoda, że nie ma żadnych oficjalnych zasad które rozwiązałyby tego typu problemy zanim wystąpią... No trudno, za rok będę mądrzejszy :|

Aha, zapomniałem odpowiedzieć na pytanie Jetboya: Owszem, to zboże (choć nie upierałbym się że akurat pszenica)

Awatar użytkownika
Krissek
Posty: 35
Rejestracja: 2011-10-04, 15:49
Lokalizacja: Złotów
brickshelf: Krissek12

 

#10 Post autor: Krissek »

Świetna praca!! A zwłaszcza wieże zameczku są ładne jak i całokształt;)
Krissek

ODPOWIEDZ