[MOC] Exploration tank

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
solic
Posty: 394
Rejestracja: 2008-02-18, 11:52
Lokalizacja: Zabrze
brickshelf: solic

 

[MOC] Exploration tank

#1 Post autor: solic »

Obrazek

Exploration tank

W skrócie:
Napęd: 2 silniki PF XL podpięte bezpośrednio pod koła napędowe.
Łyżka otwierana PF medium i małym siłownikiem śrubowym.
Waga (z bateriami): 1,07kg

Taka czysto rekreacyjna konstrukcja, technicznie prostsza od cepa, zbudowana do pojeżdżenia po czym popadnie. Założenia były takie: w miarę dobre własności terenowe, zwarta i wytrzymała budowa, prosty napęd.
Minusem jest niedostateczna przyczepność oraz za niska masa, przez co ślizga się nawet na wykładzinie dywanowej.

Obrazek

Otwierana łyżka z przodu powstała przypadkiem, na początku miała służyć tylko jako nieruchoma osłona - gładki i lekki klocek dobrze spisuje się jako element osłony ułatwiający najeżdżanie na przeszkody. W trakcie budowy uznałem jednak, że można dołożyć mały siłownik i silnik i w ten sposób zyskać dodatkowy ficzer.

Kilka zdjęć:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Zapraszam do galerii

Oraz na film:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=jx-HXPQH ... e=youtu.be[/youtube]

Dziękuję za uwagę.

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#2 Post autor: Sariel »

Fajny pomysł z łychą i fajne połączenie jej kształtu z kadłubem. Czołg ładny i oryginalny, wygląda jakby mógł się fajnie sprawdzić na śniegu.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#3 Post autor: 3dom »

1:10 - piękna wywrotka :)

Model schludny i sprawnie jeżdżący. Również podoba mi się pomysł z łychą. Trochę przypomina mi otwierający się dziób jednego ze statków kosmicznych z któregoś starego Bonda, celem połknięcia innego statku.

Trochę rażą gołe XLe ale to w sumie drobiazg.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
Aeryn
Posty: 133
Rejestracja: 2011-11-11, 18:57
Lokalizacja: Wielkopolska
brickshelf: Aeryn

 

#4 Post autor: Aeryn »

Jak to fajnie jeździ! Ta łycha mnie zaskoczyła, bardzo dobry pomysł. No i duży plus za zrobienie miejsca dla minifiga.
Ten czołg przypomina mi jakiś ruski pojazd ;)
Jak nie wiadomo o co chodzi, to pewnie chodzi o...

Awatar użytkownika
blizzard
Posty: 820
Rejestracja: 2011-10-04, 15:48
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: blizzard00453005_0000002

 

#5 Post autor: blizzard »

Łycha jest świetna, na filmiku przy zjadaniu czerwonych klocków pojazd wyglądał dla mnie jak głodny rekin :P
solic pisze:Napęd: 2 silniki PF XL podpięte bezpośrednio pod koła napędowe
Nikt o to nie zapytał, więc pewno wszystko jest OK i każdemu pasi, jednakże chciałbym wiedzieć:
Czy dla silniczków nie byłoby lepiej, gdyby napęd na gąsienice odbywał się przez jakąkolwiek redukcję?
Czy też po prostu konstrukcja jest tak lekka (1kg) że nic nie może się stać, i basta :P
Ostatnio zmieniony 2012-01-05, 19:13 przez blizzard, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#6 Post autor: 3dom »

blizzard pisze:Nikt o to nie zapytał, więc pewno wszystko jest OK i każdemu pasi, jednakże chciałbym wiedzieć:
Czy dla silniczków nie byłoby lepiej, gdyby napęd na gąsienice odbywał się przez jakąkolwiek redukcję?
Czy też po prostu konstrukcja jest tak lekka (1kg) że nic nie może się stać, i basta :P
Toż to leciutka maszyna. Nie ma prawa nic im się stać.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
solic
Posty: 394
Rejestracja: 2008-02-18, 11:52
Lokalizacja: Zabrze
brickshelf: solic

 

#7 Post autor: solic »

Dziękuję za miłe słowa.
Sariel pisze:Czołg ładny i oryginalny, wygląda jakby mógł się fajnie sprawdzić na śniegu.
Najpierw mógłby w końcu spaść ten śnieg:)
Podejrzewam, że na śniegu ślizganiu gąsienic nie byłoby końca, trzeba by podopinać jakieś belki do gąsienic. I osłonić spód, żeby elektryka nie ucierpiała za bardzo.
3dom pisze:Trochę rażą gołe XLe ale to w sumie drobiazg.
Mnie też rażą, głównie dlatego, że odcinają się kolorystycznie od reszty. Niestety są w takim miejscu, że nie było specjalnie jak ich obudować.
3dom pisze:blizzard napisał/a:
Nikt o to nie zapytał, więc pewno wszystko jest OK i każdemu pasi, jednakże chciałbym wiedzieć:
Czy dla silniczków nie byłoby lepiej, gdyby napęd na gąsienice odbywał się przez jakąkolwiek redukcję?
Czy też po prostu konstrukcja jest tak lekka (1kg) że nic nie może się stać, i basta :P
Toż to leciutka maszyna. Nie ma prawa nic im się stać.
W przypadku całkowitego zatrzymania gąsienic jedynie osie mogłyby się wykręcić (konkretnie ośki 5,5 ze stopem). Ale tak jak 3dom napisał, przy tej masie nie ma obaw, że coś się stanie.

Awatar użytkownika
Filus
Posty: 596
Rejestracja: 2010-08-08, 20:37
Lokalizacja: Śląsk
brickshelf: Filus

 

#8 Post autor: Filus »

Fajnie to pomyka. Na filmie podobał mi się motyw z fikołkiem;). Wykorzystanie łyżki raz, że oryginalne, a dwa, że całkiem fajnie się wkomponowuje w ogólną bryłę czołgu.
Najpierw mógłby w końcu spaść ten śnieg:)
Wypluj to! <mówi to kierowca;)>
Ostatnio zmieniony 2012-01-05, 21:36 przez Filus, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#9 Post autor: 3dom »

Filus pisze:
Najpierw mógłby w końcu spaść ten śnieg:)
Wypluj to! <mówi to kierowca;)>
Jako kierowca i narciarz popieram wyplucie. Ewentualnie w górach niech spadnie. Miasta niech oszczędzi.
...na mieście już ćwierkają wróble... &#128038;&#128038;&#128038;
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#10 Post autor: Innos »

Udany czołg, faktycznie łycha pasuje kształtem idealnie. Prosta, ale fajna kabina kierowcy. XLe może i się kolorystycznie nieco wyróżniają, ale na moje oko nie przeszkadza to w ogóle. I tylko wywrotką jestem trochę zawiedziony - sądziłem, ze uda się jakoś, może w oparciu o poduszkę - sprawcę wywrotki, wrócić do normalnej pozycji. Ale i tak nieźle śmiga.
Filus pisze: Wypluj to! <mówi to kierowca;)>
Popieram! Niby po ostatniej zimie cały czas jeżdżę z łopatą, ale oby nie było okazji, żeby miała się przydać!
-He's much too bright for that.
-Bright? He's a common ignorant slob. He don't even speak good English.
-He doesn't speak good English.

Awatar użytkownika
Methos
Posty: 227
Rejestracja: 2011-07-23, 01:19
Lokalizacja: Polska - Gniezno
brickshelf: Methos6

 

#11 Post autor: Methos »

Bardzo fajna maszynka - podoba mi się jak śmiga. Bryła też ciekawa - wygląda bardzo futurystycznie w połączeniu z tą szybką oraz detalami.

ODPOWIEDZ