[MOC] Autobus dalekobieżny

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
SMIGOL
Posty: 206
Rejestracja: 2011-11-13, 20:46
Lokalizacja: Kamienna Góra
brickshelf: smigol

 

[MOC] Autobus dalekobieżny

#1 Post autor: SMIGOL »

Konstrukcje darzę bardzo dużym sentymentem, ponieważ powstała jakieś 12-14 lat temu i w prawie niezmienionej postaci (w niezmienionym założeniu) dotrwała do dziś.

Pamiętam, że wtedy (mogę się mylić) City powstawało w szerokości czterech kropek i ciężko było zaproponować coś ciekawego na 6. Głównym kłopotem były wtedy szyby. Rozwiązaniem, które wtedy stosowałem była szyba Obrazek i czarne bricki 1x1 po bokach. Wyglądało to dość komicznie, ale było dla mnie czymś całkowicie odmiennym...
Ileż czasu spędziłem także na wymyśleniu systemu otwierania drzwi. To były czasy :)

Aktualnie, gdy wszystko jest dużo prostsze tzn. jest internet, sklepy z częściami Lego, model przeszedł drobny face lifting. Zmieniły się przednie i boczne szyby (poprzednie były od samolotu - Obrazek ) i system otwierania drzwi.

ObrazekObrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek

Galeria BS
Ostatnio zmieniony 2012-01-06, 20:23 przez SMIGOL, łącznie zmieniany 1 raz.
Każda porażka jest szansą żeby spróbować jeszcze raz, tylko mądrzej. Autora nie znam.

Jetboy

#2 Post autor: Jetboy »

Najbardziej podobaja mi sie lusterka.

I jak zrobiles otwieranie drzwi?
edyta: dobra - już widzę.
Ostatnio zmieniony 2012-01-06, 14:47 przez Jetboy, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
mienso123
Posty: 319
Rejestracja: 2007-02-15, 14:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice
brickshelf: mienso123

 

#3 Post autor: mienso123 »

Czy na tym zdjęciu w zawiasie od drzwi jest złamany klocek?

Cieślu
VIP
Posty: 1262
Rejestracja: 2009-04-13, 22:21
Lokalizacja: Karczew/Warszawa
brickshelf: cieslu12

 

#4 Post autor: Cieślu »

Całkiem przyjemny autokar. Nie podobają mi się tylko przednie reflektory, które powinny być, moim zdaniem, białe oraz tylne drzwi, które bardziej realistycznie by się prezentowały jeżeli miałyby 2 study szerokości. Teraz są za szerokie. A może by tak wytilesować dach i dać białe felgi z przodu? Ten biały pas też bym zmienił na czerwony :)
Jeden rabin powie tak, drugi rabin powie nie.
WIP:
Oshkosh MMRS
MAN F2000
Iveco Powerstar

panrysiek

#5 Post autor: panrysiek »

Też miałem pisać, że reflektory są archaiczne ale doczytałem, że cały autokar jest 'vintage' ;)
Kiedyś żółte żarówki dopuszczone były we Francji oraz była moda na podwójne przednie światła.
Obrazek

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#6 Post autor: 3dom »

Ogólnie nie jest źle, choć autokar bardzo podobny do tego z zestawu 8404. Fajnie zrobiłeś drzwi. Trochę kolorystyka mi nie pasuje, bok wydaje się zbyt pstrokaty a żółte i niebieskie światła średnio pasują. Jakieś wnętrze jest poza kierowcą?

Kto nim jest wożony, że kierowca musi być w zbroi? ;)
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Jetboy

#7 Post autor: Jetboy »

3dom pisze:Kto nim jest wożony, że kierowca musi być w zbroi? ;)
Dzieci z podstawówki...

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#8 Post autor: 3dom »

Jetboy pisze:
3dom pisze:Kto nim jest wożony, że kierowca musi być w zbroi? ;)
Dzieci z podstawówki...
No tak, jakby woził gimnazjalistów to niezbędna byłaby szyba przeciwpancerna.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
SMIGOL
Posty: 206
Rejestracja: 2011-11-13, 20:46
Lokalizacja: Kamienna Góra
brickshelf: smigol

 

#9 Post autor: SMIGOL »

mienso123 pisze:Czy na tym zdjęciu w zawiasie od drzwi jest złamany klocek?
Tak jest tam złamany klocek, który z powodzeniem można zastąpić bar-em 4L. Dałem ten, ponieważ mam trochę złomu z lat dzieciństwa. Pamiętam, że kiedyś kolega, z którym się nimi bawiłem dostał ode mnie lotką w głowę i tak się wkurzył, że w rewanżu poskakał mi po klockach :(
Cieślu pisze:...tylne drzwi, które bardziej realistycznie by się prezentowały jeżeli miałyby 2 study szerokości. Teraz są za szerokie. A może by tak wytilesować dach i dać białe felgi z przodu? Ten biały pas też bym zmienił na czerwony :)
Faktycznie tylne drzwi mogłyby być węższe, ale wtedy powstaje problem z systemem ich otwierania. Ale oczywiście pokombinuje.
Biały pas i felgi idzią do zmiany. Ten autobus jest ze mną od dziecka i nie jestem w stanie sam trzeźwo określić jego mankamentów. Jest wielką wartością sentymentalną.
Wytilesowanie to dość duże koszty przy moim obecnym budżecie i dużej ilości konstrukcji stojących na półkach.
Jeżeli chodzi o montowanie żółtych świateł to nie wiem do końca dlaczego, ale robię tak bardzo często... może to nawyk, albo kwestia ilości klocków, które posiadam.
3dom pisze:Jakieś wnętrze jest poza kierowcą?
Kto nim jest wożony, że kierowca musi być w zbroi? ;)
Wnętrze to tylko siedzenia dla dzieci z podstawówki.
Pan w zbroi - już wszystko zostało na ten temat powiedziane :)
Dopowiem tylko, że we wszystkich moich budowlach siedzą minifigi nie pasujące mi do otoczenia. Te pasujące stoją z reguły na zewnątrz. Oszczędności ;)

Edyta: Patrzę teraz na wszystkie swoje pojazdy i większość z nich ma żółte światła. Ale niefart ;)

Autobus dla gimnazjalistów prowadzi policjant - drugi z tyłu go asekuruje
Obrazek
Ostatnio zmieniony 2012-01-06, 21:18 przez SMIGOL, łącznie zmieniany 2 razy.
Każda porażka jest szansą żeby spróbować jeszcze raz, tylko mądrzej. Autora nie znam.

ODPOWIEDZ