5888 Ocean Interceptor

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Filus
Posty: 596
Rejestracja: 2010-08-08, 20:37
Lokalizacja: Śląsk
brickshelf: Filus

 

#16 Post autor: Filus »

Całkiem ładne latadło. Podoba mi się kolor i generalna bryła tej maszyny. Śmigła na skrzydłach nasuwają mi skojarzenia z serią Adventures. Tam też były tego typu bajery, z tego co pamiętam.

Takie pytanie - czy Skandynawiec (pan nr 2) ma jakiś defekt z lewą nogą? Bo jego zdjęcia sugerują, że tak. Wieje mi to chińszczyzną...

Recka ciekawa i rzeczowa. Tak trzymać;).

Pozdrawiam. F.
Ostatnio zmieniony 2012-01-05, 21:45 przez Filus, łącznie zmieniany 1 raz.

GrublukTheGrim
Posty: 243
Rejestracja: 2011-04-29, 21:22
Lokalizacja: Znikąd

#17 Post autor: GrublukTheGrim »

No właśnie. Ten "defekt" z nogą zauważyłem dopiero na zdjęciu. Jak na razie, docisnąłem i już wszystko jest OK.
Chociaż na pudełku napisali, że "components" robiono w Danii, Meksyku, Węgrzech, Czechach i... Chinach. :-/

panrysiek

#18 Post autor: panrysiek »

Mój syn jest serią Dino zachwycony: od wczoraj (czyli od czasu zdobycia katalogu 2012) jest on (katalog) otwarty głównie na dinozaurowych stronach.
Mi najbardziej z serii podoba się helikopter wzorowany na latających dźwigach bo recenzowany samolot/hydroplan jest nieco zbyt udziwniony i mało realistyczny, z drugiej jednak strony czy dinozaury vs nowoczesna technologia są realistyczne? :)

Awatar użytkownika
blizzard
Posty: 820
Rejestracja: 2011-10-04, 15:48
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: blizzard00453005_0000002

 

#19 Post autor: blizzard »

panrysiek pisze: czy dinozaury vs nowoczesna technologia są realistyczne? :)
Czy jakakolwiek technologia vs dinozaury to realizm?:P

panrysiek

#20 Post autor: panrysiek »

No i stąd to moje (retoryczne) pytanie. Dzieciakom się podoba i o to chodzi! A że i niejeden AFOL się cieszy z serii Dino to tym lepiej ;)

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#21 Post autor: 3dom »

Tak naprawdę to mało która seria poza technic, city i klasycznymi piratami i castle jest realistyczna. A wytwory typu power miners to już ogólnie oderwanie od rzeczywistości, co oczywiście nie znaczy, że nie mogą to być fajne zestawy tak dla dzieci jak i dla AFOLi :)
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#22 Post autor: Innos »

Dobra recenzja, fajnie tak szybko zapoznać się już z nową serią Dino, ta recka to dobry początek. A zestaw jest w miarę udany, choć gdybym miał teraz wybierać coś z serii Dino, to ten raczej byłby ostatnim w kolejności preferencji, być może dlatego, że generalnie pojazdy latające mniej mnie kręcą, a pojazdy terenowe i budynki w tej serii wyglądają bardzo zachęcająco.
No niemniej pomimo konstrukcji hydroplanu, co do której mam mieszane uczucia zestaw jest całkiem ciekawy - zawiera oczywiście wszystkie atuty całej serii, czyli świetne figurki, które wraz z bronią długą (na środki usypiające oczywiście) mają quasi-militarny charakter, co znacznie zwiększa ich przydatność w MOCach, oraz świetne dinozaury w świetnych kolorach. Skierowana do dzieci bawialność jest w tym przypadku dość naciągana, ale to niestety obecnie standard, szczególnie ta wyrzutnia, którą projektanci potrafią wpasować w każdą serię (aż dziwne, że w Friends takich nie ma ;P).
Naklejki - oczywiście można narzekać, że są, ale po naklejeniu widać, że zestaw wiele dzięki nim zyskuje, a z drugiej strony nie naklejając ich zyskuje się elementy "czyste", bardziej przydatne do wykorzystania we własnych konstrukcjach - coś za coś.
Tutaj należy się duży plus recenzentowi za zaprezentowanie modelu z naklejkami - dzięki temu widać, że choć jaskrawa żółta kolorystyka serii z pozoru wydaje się być mało bojowa, to z naklejonym maskowaniem zestaw wygląda dobrze i bojowo właśnie.
3dom pisze:mało która seria poza technic, city i klasycznymi piratami i castle jest realistyczna
Przez zaburzone proporcje minifigów poniekąd trudno powiedzieć, żeby którekolwiek serie systemowe były realistyczne. A już na pewno nie castle i piraci, które zupełnie nie odzwierciedlają historycznych realiów pełnych brudu, smrodu i niemoralności życia średniowiecznych rycerzy czy morskich rozbójników ;). Zostaje więc technic, ewentualnie umownie city/town.

panrysiek

#23 Post autor: panrysiek »

Technic ze swoją ażurowością też nie jest do końca realistyczny ;)
MT no i ostatnio Creatory są najbliższe prawdziwemu światu.

Awatar użytkownika
Filus
Posty: 596
Rejestracja: 2010-08-08, 20:37
Lokalizacja: Śląsk
brickshelf: Filus

 

#24 Post autor: Filus »

Technic ze swoją ażurowością też nie jest do końca realistyczny ;)
Ale Technic rozumiany jako MOCe nie jest ażurowy. A chyba tak należy to rozumieć. Zresztą są też zestawy, które są mało ażurowe, choćby najnowszy 9395.

A co do serii Dino. W 2001 roku w katalogu pojawiły się rzekome sceny filmowe (coś ala zestaw ze studia Jurassic Park). W moim odczuciu był to chłam. Sam 5888 wydaje mi się o niebo atrakcyjniejszy i bawialniejszy, niż zestawy z tamtych lat...

Hippotam

#25 Post autor: Hippotam »

Filus pisze:A co do serii Dino. W 2001 roku w katalogu pojawiły się rzekome sceny filmowe (coś ala zestaw ze studia Jurassic Park). W moim odczuciu był to chłam. Sam 5888 wydaje mi się o niebo atrakcyjniejszy i bawialniejszy, niż zestawy z tamtych lat...
Wydaje mi się że powinieneś raczej porównać nowe Dino z serią Dino 2010 (w USA Dino Attack).

Niektóre modele są dośc podobne:
Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Jak dla mnie stara wersja była ciekawsza - choć same figurki dinozaurów są lepsze w tym roku.
Ostatnio zmieniony 2012-01-09, 17:49 przez Hippotam, łącznie zmieniany 1 raz.

M-Tron
Posty: 29
Rejestracja: 2011-06-30, 21:44
Lokalizacja: Lublin

#26 Post autor: M-Tron »

Git recenzja :) Kurde, wreszcie, WRESZCIE lego zrobiło jakieś fajne dinozaury :D. Pojazdy niezbyt mi podchodzą, ale dino świetne. Zwłaszcza mój ulubiony Raptuś, jest tak wrredny, że aż słodki:)

ODPOWIEDZ