[MOC] T17 Staghound

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Mrutek

[MOC] T17 Staghound

#1 Post autor: Mrutek »

Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


Przedstawiam efekt, w zasadzie dwa efekty szybkiego budowania. Najpierw powstał ten większy z chęci zbudowania czegoś jeżdżącego na kołach, ale bez wykorzystania typowego skrętu i dlatego powstała ta hybryda auta i czołgu.
Najpierw powstał skomplikowany mechanizm a la Sariell, który okazał się ostatecznie zbyt skomplikowany i zbędny. Nastąpiło olśnienie i nadmiernie skomplikowany mechanizm zastąpił zwykły łańcuch. Proste jest piękne! Niestety od dołu nie jest osłonięty i dlatego, co widać na firmie może się rozerwać.
Nadwozie to radosna twórczość, która okazała się być podobna do pojazdu z Company of Heroes, T17 właśnie.
Kolejny był pomysł stworzenia czegoś na makietę w Krakowie ale już w wersji AA (nie mylić z anonimowymi alkoholikami). To ten mniejszy. Niestety okazał się za duży bo zachciało mi się wykorzystać takie, a nie inne koła. Dlatego musi powstać mniejszy, ale na razie mi się nie chce.
Ze strachu przed karą za spamowanie wrzucam obydwa MOCe razem do działu historycznego.
Mnie osobiście w obu autach podobają się tylko błotniki (pancerne zresztą).

Dla niedowiarków, że to coś jeździ zamieszczam film. Film nie pokazuje wszystkich możliwości auta, ale ciężko operować pilotem i aparatem jednocześnie. Co najważniejsze na filmie jest chomik, bo film z maszyną technic, bez chomika jest passé.
Podczas kręcenia filmu nie ucierpiało żadne zwierzę, wszelkie podobieństwa do zachowania żywych zwierząt jest czysto przypadkowe.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=ximgaF1B ... e=youtu.be[/youtube]
Galeria

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#2 Post autor: Sariel »

Ładna rzecz, ale na filmie można odnieść wrażenie że chomik lepiej przyspiesza i wymięka dopiero na długich prostych ;)
Kształ wieżyczki - kapitalny.
Ostatnio zmieniony 2012-01-16, 21:37 przez Sariel, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#3 Post autor: V1 »

Nie znam tego wozu, ale wyguglałem sobie. I co... i zbudowałeś Staghounda :) Bardzo podoba mi się kształt wieży tego większego. Idealnie dobrane części. Ten mniejszy ma świetnie zrobione wizjery. Nie mam siły dokładnie porównywać bo jestem po nieprzespanej nocy, pooglądam w szczegółach jak wrócę za tydzień. Jadę na narty w Beskidy! Więc właściwie to - JEŚLI wrócę.
Błotniki są faktycznie fajne. Ale czy nie lepiej wyglądałyby tam jakieś grube, balonowe opony z głębokim, terenowym bieżnikiem? I wyższe zawieszenie, szczególnie w tym większym.
Zrób go jeszcze na 8 kropek szerokiego. Albo nie, na 7.

Ta mysz bez ogona jest elektryczna!

Patrzyłem na ten film i naszła mnie taka myśl - co by powiedzieli Twoi kumple z wojska jakby zobaczyli że ganiasz na czworaka za samochodem z klocków :)
\/1 ______________

Mrutek

#4 Post autor: Mrutek »

V1 pisze:Patrzyłem na ten film i naszła mnie taka myśl - co by powiedzieli Twoi kumple z wojska jakby zobaczyli że ganiasz na czworaka za samochodem z klocków :)
Oni ganiali już wtedy na czworaka, ale za białymi myszkami, albo myszki za nimi ;)

Fakt balonowe lepsze. Nie pomyślałem. Najmniejszy będzie na balonowych.
Ostatnio zmieniony 2012-01-16, 22:46 przez Mrutek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#5 Post autor: zgrredek »

Chomik terrorysta-samobójca - piękną akcję przeprowadził.

Obydwa autka fajne. To większe chyba fajniejsze, bo te nadkola wydają się w tej skali mniej pancerne.

Właściwie wszystko jest w nich fajne poza tym, że nie nadadzą się do dioramy.

Awatar użytkownika
Methos
Posty: 227
Rejestracja: 2011-07-23, 01:19
Lokalizacja: Polska - Gniezno
brickshelf: Methos6

 

Re: T17 Staghound

#6 Post autor: Methos »

!! Świetne!! Szczegółowość i dopasowanie części - ZERO zbędnych studów - piękna praca. Zdecydowanie większy mi się bardziej podoba. I ta "pięćdziesiątka" - poezja.
Mrutek pisze:Przedstawiam efekt, w zasadzie dwa efekty szybkiego budowania...
Ahaaa... chciałbym tak "na szybko" budować.

Awatar użytkownika
PatrykZ
Adminus Emeritus
Posty: 964
Rejestracja: 2008-08-06, 11:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: PatrykZ

 

#7 Post autor: PatrykZ »

Obydwa są świetne. Oryginałów nie znam, ale dopasowane błotniki, wieżyczki i hak z klucza francuskiego (Fabuland?) wymiatają.

slave
Posty: 23
Rejestracja: 2011-05-30, 20:43
Lokalizacja: Chorzów
brickshelf: slave_pol

 

#8 Post autor: slave »

Największy model jest świetny, taki gładziutki, chociaż trochę ciężko z promieniem skrętu. Ładny karabin na wieżyczce, tylko wygląda, jakby się tam ledwie trzymał.

Natomiast znacznie bardziej interesuje mnie skąd wziąłeś te włochate klocki na chomika? i jak tam wcisnąłeś bboxa???


(oczywiście to żart z chomikiem, gdby mnie ktoś podejrzewał o totalny idiotyzm)

kris kelvin

#9 Post autor: kris kelvin »

Też mi się podobają.
Mniejszy nawet bardziej, ale ten większy faktycznie ma kapitalnie zrobioną wieżę.
No pozostaje teraz tylko zbudować w skali minifigów na makietkę :)

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#10 Post autor: 3dom »

Super pomysł na nadkola. Szkoda, że nie ma takich niebieskich klocków.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

ODPOWIEDZ