[MOC] Stargazer

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Legofan
Posty: 228
Rejestracja: 2008-09-21, 14:00
Lokalizacja: Opole
brickshelf: Legofan000

 

[MOC] Stargazer

#1 Post autor: Legofan »

Witam!

Chciałbym przedstawić mojego kolejnego MOCa. Jest to zamek, a raczej zameczek, którego nazwałem Stargazer (od piosenki Rainbow'a, bo mi się bardzo podoba). Najpierw powstała wieża wejściowa, następnie mur po jego prawej i lewej stronie. Później dobudowałem najwyższą wieżę i na końcu budynek koło niej. Potem skałę, trawę, wodę, mostek. To tak w duuużym skrócie.
W wejściowej wieży za ściany służą platy, na których są kafelki, podobnie w murze. Woda jest zrobiona z round bricks corner 2x2.

To chyba tyle, czas na zdjęcia.

Całość:
Obrazek

Zamek:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Woda i mostek:
Obrazek

http://www.flickr.com/photos/64906018@N03/ -galeria

Pozdrawiam!

PS Chciałbym jeszcze dodać, że od zawsze miałem problem z fotografowaniem dużych mocy, więc zdjęcia nie są najładniejsze. I jeszcze- jak bs się odwiesi to tam wrzucę resztę zdjęć- szczegółów i innych perspektyw.

EDIT: galeria na bsie http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=496605
Ostatnio zmieniony 2012-02-11, 21:04 przez Legofan, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
PatrykZ
Adminus Emeritus
Posty: 964
Rejestracja: 2008-08-06, 11:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: PatrykZ

 

#2 Post autor: PatrykZ »

Bardzo sympatyczna praca. Ładnie wykonany most, urokliwe drzewko. Wykafelkowałbym z pewnością schody i wygładził bardziej skały. Ciekawie wyglądają kafle stanowiące wypełnienie (ścianki) wieży.

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#3 Post autor: V1 »

Mi się już przebrała miarka. Akurat na Ciebie padło, Legofan.
Dlaczego ludzie tak usilnie kultywują przekonanie, że skały wyrastają z ziemi na planie zamków?!?!?!

Sceneria bajkowa, owszem.
Drzewo świetne.
Strumyk wprawdzie pomysłowo zmontowany, ale nie wygląda przekonująco. I też nie musi.
Wszystko może nienadzwyczajne (poza naprawdę świetnym drzewem) i podobne do tysiąca innych podobnych budowli, ale sympatyczne.

Poza tą cholerną skałą!!!!
\/1 ______________

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#4 Post autor: 3dom »

Zamek jak zamek, nie znam się :P Ale woda bardzo ładnie wyszła.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
blizzard
Posty: 820
Rejestracja: 2011-10-04, 15:48
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: blizzard00453005_0000002

 

#5 Post autor: blizzard »

V1 pisze:Dlaczego ludzie tak usilnie kultywują przekonanie, że skały wyrastają z ziemi na planie zamków?!?!?!
A skąd chcesz by wyrastały? :)
Jak dla mnie to jest super akurat. Dobry zamek ma mieć skały, i basta! :P

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#6 Post autor: V1 »

Ale nie mogą być ogolone do gołej d.upy wszędzie poza obrysem murów!
\/1 ______________

Awatar użytkownika
tomey
Posty: 528
Rejestracja: 2007-03-26, 22:04
Lokalizacja: Nysa / Wrocław
brickshelf: tomey

 

#7 Post autor: tomey »

V1, jakby to powiedział klasyk - jesteś w mylnym błędzie hehe. To zamki wyrastają dokładnie na planie skały:). A zamek jak zamek, wiele już takich było i pewnie wiele będzie. Nie mniej przyjemnie się go ogląda. Brakuje mi flag na więzach.
37236809 nowe gadu:)

Mrutek

#8 Post autor: Mrutek »

Zamek- klasyk. Trochę smutny. Brakuje szczegółów rozweselających. Te płachty to od elfa, allegrowe czy samorobne?

Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#9 Post autor: Innos »

Bardzo ciekawa i udana praca. Ciekawy most, fajne drzewko (brakuje przybliżenia na nie) do tego interesujący patent na rzekę - takiej wody chyba jeszcze nie widziałem, a tutaj całkiem pasują te zaokrąglone narożniki, moim zdaniem dobrze imituje to lekko pofalowaną, płynącą dość szybko rzekę. Muszę dopisać do listy pomysłów na wodę zbieranych z różnych MOCy, choć użyty do tego element jest dość nietypowy i w razie chęci wykorzystania pomysłu najpierw wymagałby on odpowiednich zakupów. Zamek też jest całkiem całkiem, taki bajkowy, ale ładnie wykończony, wysokie walory obronne, jedynie nazewnictwo wymagałoby korekty - raczej nie zameczek, a chyba bardziej strażnica czy jakiś fort graniczny, bo zdaje się, że oprócz strażników nikogo tam nie ma?
V1 pisze:Dlaczego ludzie tak usilnie kultywują przekonanie, że skały wyrastają z ziemi na planie zamków?!?!?!
Może dlatego, że tak umieszczone zamki też istnieją, a do tego są bardziej efektowne, niż te budowane na płaskim podłożu. Tak na szybko szukając:
http://kolumber.pl/photos/show/place:54696/page:2
http://www.bank-zdjec.com/foto/21797/
a tak skrajnie: http://www.garnek.pl/corei7/8530565/zamek-na-skale
Oczywiście co innego ruina będąca atrakcją turystyczną, gdzie otoczenie jest uporządkowane, a co innego ten sam zamek, kiedy nie był ruiną. Ale umiejscowiony był właśnie na takich samotnych skałach, co dodawało mu walorów obronnych.
Mrutek pisze:Te płachty to od elfa, allegrowe czy samorobne?
Zapewne elfa, skoro widać też tarczę elfa u strażnika w drzwiach.
Ostatnio zmieniony 2012-01-30, 11:31 przez Innos, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Legofan
Posty: 228
Rejestracja: 2008-09-21, 14:00
Lokalizacja: Opole
brickshelf: Legofan000

 

#10 Post autor: Legofan »

Tak, figi to te elfy. Mają tylko zmienione łebki i dodane hełmy.

W początkowym założeniu miała być skała, bo wg mnie takie budowle jak ta dużo traci bez niej. V1, wydaje mi się, że gdyby od tej skały co jest, odchodził kawałek, na którym nie wznosi się nic, to bym chyba nie wytrzymał i coś bym tam zrobił (w przypadku tego moca). Przyznam, że może się nie podobać to, że skała jest cały czas na tym samym poziomie, ale ledwo co starczyło mi ciemno szarych briców na zrobienie tej co jest.

Dzięki za komentarze.
Ostatnio zmieniony 2012-01-30, 17:59 przez Legofan, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Krissek
Posty: 35
Rejestracja: 2011-10-04, 15:49
Lokalizacja: Złotów
brickshelf: Krissek12

 

#11 Post autor: Krissek »

Śliczne drzewko, podoba mi się i to bardzo wieża z tymi kaflami 2x2 , świetna robota! A faktycznie brakuje mi tutaj flagi;) A i zamiast niebieskich serków gdzie nie gdzie bym dał przezroczyste serki taka jest moja sugestia;)
Krissek

Jetboy

#12 Post autor: Jetboy »

Jak przeczytałem tytuł spodziewałem się statku kosmicznego ze StarTreka, a tu fajny zameczek :) Ale jak się już nazywa "Stargazer", to na wieży brakuje maga z teleskopem :)

Awatar użytkownika
bart
Posty: 258
Rejestracja: 2011-07-18, 22:41
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: barpaw

 

#13 Post autor: bart »

V1 pisze:Dlaczego ludzie tak usilnie kultywują przekonanie, że skały wyrastają z ziemi na planie zamków?!?!?!
A może to zamek Mu wyrósł na planie skały :)

edit: tomey zauważył to wcześniej - nie doczytałem.

Mnie się budowla podoba :) Uważam, że surowość dodaje jej uroku.
Niech będzie jeszcze nawet 1000 zamków - LEGO to przecież ma być przyjemność.
Co do materiału to krawiec kraje jak mu materiału staje więc trudno polemizować z brakiem budulca.
Ostatnio zmieniony 2012-01-30, 23:04 przez bart, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#14 Post autor: V1 »

Legofan - fajnie, że wiesz o co mi chodzi.

Zresztą wszyscy wiedzą, tylko ktoś tam udaje, że nie.

Żaden zamek nie jest budowany idealnie równo po obrysie idealnie równej skały.
TO mnie tutaj razi. I nie tylko tutaj. W sumie - im większy zamek, tym bardziej mnie takie budowanie drażni.
Jezu, już piszę, jakbym naprawdę się obawiał, że ktoś nie wie o co chodzi.

Gdybyś skałę budował NIE NA JEDNYM POZIOMIE, wyprowadził miejscami poza obrys zamku, w którymś miejscu ją podwyższył, w innym - obniżył budując fragment jasnoszarego muru do samej ziemi, dodał porozrzucane dookoła większe i mniejsze głazy i malutkie kamyczki, pod skałą symbolicznie podwyższył ziemię - pobiłbyś mnóstwo innych, podobnych makiet. I to niewielkim wysiłkiem/kosztem.
\/1 ______________

MakSzo
Posty: 10
Rejestracja: 2012-01-03, 19:41
Lokalizacja: Myślenice

#15 Post autor: MakSzo »

Powiem szczerze, że bardziej wolę tematykę science - fiction, ale ten MOC akurat bardzo mi się podoba ;) Szczególnie woda ;D Dla mnie rewelacja. Całość naprawdę fajnie wyszła!

PS. I przecież na 3 zdjęciu widać, że ciemniejsza skała wnika w jasny zamek :D
Ostatnio zmieniony 2012-01-31, 09:43 przez MakSzo, łącznie zmieniany 2 razy.

ODPOWIEDZ