[MOC] Tygrys- wersja mniejsza

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
guzik80
Posty: 37
Rejestracja: 2008-10-09, 23:41
Lokalizacja: łódź
brickshelf: guzik80

 

[MOC] Tygrys- wersja mniejsza

#1 Post autor: guzik80 »

Od jakiegoś czasu chodziło mi po głowie zbudowanie czołgu, a konkretnie Tygrysa 1. Obejrzałem wiele "legowych" konstrukcji, w których oddanie detali i podobieństwo do oryginału powodowały opad szczęki. Ja poszedłem w trochę inną stronę, a mianowicie moim skromnym zdaniem większość Tygrysów jest ciut za duża w skali do minifigów. Chciałem zbudować czołg, który ogólną budową i charakterystycznymi elementami nawiązuje do Tygrysa 1, a jednocześnie pasuje wielkością do minifigów.
O scence nie ma się co rozpisywać, kawałeczek ruin miejskich i zapory przeciwczołgowe, jest dość ciasno, bo generalnie czołg w mieście ma dość ciasno:)
Zapraszam do oglądania.
Obrazek


I jeszcze GALERIA

Mrutek

Re: Tygrys- wersja mniejsza

#2 Post autor: Mrutek »

guzik80 pisze: Obejrzałem wiele "legowych" konstrukcji, w których oddanie detali i podobieństwo do oryginału powodowały opad szczęki.
Zawsze można zrobić coś lepiej.
guzik80 pisze: Ja poszedłem w trochę inną stronę, a mianowicie moim skromnym zdaniem większość Tygrysów jest ciut za duża w skali do minifigów
To nie czołgi są za duże, tylko minifigi są za małe, tak o główkę.
Na koła lepsze byłyby dish'e 2x2, zastosowane wyglądają... dziwnie?
Czołg ok, chociaż myślę, że mimo mniejszej skali można by zrobić go jeszcze lepiej. Sama scenka podoba mi się, przez to, ze jest spójna i tak nienaturalnie kolorowa.

Awatar użytkownika
Belfast
Posty: 387
Rejestracja: 2009-06-24, 22:01
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Diabel

 

#3 Post autor: Belfast »

Przepraszam, ale to Tygrysek nie Tygrys. Taki jakiś nie wyrośnięty :)) A tak poważnie to za malutki do minifigów.
Lepsze jutro było wczoraj, a świat zamienił wrażliwość na wydajność !

Belfast

Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1391
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

#4 Post autor: glaz_pimpur »

Belfast pisze:Taki jakiś nie wyrośnięty
Mrutek pisze: To nie czołgi są za duże, tylko minifigi są za małe
Marudzicie.
Wszyscy wiedzą, że minifigi są nieproporcjonalne. Jeżeli do skalowania przyjąć wzrost a nie obwód klatki piersiowej to skala jest jak najbardziej akurat. I to nadal zakładając, że figurki są niskie. Popatrzyłem sobie na zdjęcia tygrysów w sieci i wychodzi mi, że taki przeciętny Germaniec łbem sięgał do lufy.
Mnie się taki czołg podoba. Rzeczywiście jedyne co mógłbyś zmienić to te dyski jako koła. Myślę, że zwykłe round plate'y włożone spodem do zewnątrz byłyby lepsze.
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

Jetboy

#5 Post autor: Jetboy »

Mi też się podoba, ale ja bardziej zwracam uwagę na oddanie ogólnego wrażenia niż na zgodność skali i szczegółów technicznych. Makietka znakomicie oddaje jak ciasno ma czołg w mieście i to jest wielki plus. Jedyne co bym zmienił to koła, wydaje mi się że round plate'y 2x2 były by lepsze.

Mrutek

#6 Post autor: Mrutek »

glaz_pimpur pisze:Popatrzyłem sobie na zdjęcia tygrysów w sieci i wychodzi mi, że taki przeciętny Germaniec łbem sięgał do lufy.
Chyba prawą łapą w faszystowskim pozdrowieniu...

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1391
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

#7 Post autor: glaz_pimpur »

Mrutek pisze:glaz_pimpur napisał/a:
Popatrzyłem sobie na zdjęcia tygrysów w sieci i wychodzi mi, że taki przeciętny Germaniec łbem sięgał do lufy.


Chyba prawą łapą w faszystowskim pozdrowieniu...
Może być i łapą. W każdym razie łby mają na dobrej wysokości
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

guzik80
Posty: 37
Rejestracja: 2008-10-09, 23:41
Lokalizacja: łódź
brickshelf: guzik80

 

#8 Post autor: guzik80 »

ja bardziej zwracam uwagę na oddanie ogólnego wrażenia niż na zgodność skali i szczegółów technicznych
.
Ja też:) Chodziło mi o zachowanie charakterystycznej sylwetki, i to mam nadzieję mi się udało.
Co do kół: zdaje sobie sprawę, że zastosowane nie są może najodpowiedniejsze. Muszę się jednak przyznać, że do budowanie podchodzę raczej spontanicznie, nie rozrysowuje sobie konstrukcji, nie planuje szczegółów, nie dokupuje też części, po prostu bawię się tym co mam:)
Pozdrawiam wszystkich komentujących.

Awatar użytkownika
pit
VIP
Posty: 681
Rejestracja: 2006-03-16, 23:10
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: pepik

 

#9 Post autor: pit »

Szkoda, że mimo wszystko nie ma zdjęć solo.
Ale widać, zwłaszcza na zdjęciach z oddalenia, że to tygrys. Choć z drugiej strony on ma bardzo charakterystyczny kształt :)
Mam jedynie wątpliwość, czy wieża nie wyszła Ci nieco za długa.
Jeśli chodzi o wielkość w stosunku do minifigów, to chyba faktycznie kadłub powinien być wyższy o płytkę, czy dwie.
guzik80 pisze:Ja poszedłem w trochę inną stronę, a mianowicie moim skromnym zdaniem większość Tygrysów jest ciut za duża w skali do minifigów.
My to robimy z pełną świadomością. A jest kilka ku temu powodów: większy wybór kół i gąsienic, możliwość lepszego odwzorowania kształtów i szczegółów, czasem chęć i potrzeba umieszczenia minifigów w środku ;). Jak dla mnie, takie "odpowiednie do skali" pojazdy wyglądają trochę zabawkowo :D
Mrutek pisze:To nie czołgi są za duże, tylko minifigi są za małe, tak o główkę.
Albo nawet dwie główki :)
Pozdrawiam,
Piotrek

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2431
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#10 Post autor: dmac »

guzik80 pisze: Chodziło mi o zachowanie charakterystycznej sylwetki, i to mam nadzieję mi się udało.
Tak, to się udało. Weźmy choćby gąsienice - chyba w żadnym innym czołgu ich szerokość nie rzuca się w oczy tak bardzo, jak w Tygrysie. I w Twoim to widać, nawet z lekko komiksową przesadą (bo porównajmy szerokość gąsienic do szerokości pancerza czołowego pomiędzy nimi). Czyli - efekt jest, skojarzenie z Tygrysem jest natychmiastowe.

Choć moim zdaniem problem skali nie jest tak prosty, jak to przedstawiłeś - że musi się zgadzać wysokość modelu z wysokością figurek. Równie dobrze można porównywać szerokość, a wtedy okaże się, że ludzik z opuszczonymi łapkami jest tak szeroki, jak wspomniany pancerz czołowy między gąsienicami, co oczywiście jest absurdem. To odwieczny dylemat budowniczych :) . Niczego nie sugeruję, bo to Twoja twórcza decyzja, ale ja z reguły przyjmuję założenie, że ludziki to osobniki wyjątkowo niskie, karłowate wręcz, a przy tym otyłe. To daje przynajmniej szansę np. na zmieszczenie figurek we wnętrzu modelu albo chociaż wyobrażenie sobie, że się mieszczą.
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#11 Post autor: zgrredek »

dmac pisze:ja z reguły przyjmuję założenie, że ludziki to osobniki wyjątkowo niskie, karłowate wręcz, a przy tym otyłe.
Ja przyjmuję, że mają 1,50 m wzrostu. Był taki jeden polityk, który miał proporcje idealnie minifigowe.

ODPOWIEDZ