[MOC] Tattoo Parlour

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
shaggie
Adminus Emeritus
Posty: 170
Rejestracja: 2004-06-04, 18:45
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: shaggie

 

[MOC] Tattoo Parlour

#1 Post autor: shaggie »

Cześć!

Po długiej przerwie mam nowego MOC-a do pokazania.
Bawiłem się LDD i wyszła z tego modułowa kamieniczka, a że niedawno się dziergałem, wpadłem na pomysł, aby umieścić tam salon tatuażu i mieszkanie jego właściciela:
Obrazek Obrazek

Frontowe drzwi wiodą na klatkę schodową, z której można wejść na piętro lub wyjść tylnym wejściem:
Obrazek Obrazek

Klatka jest wyłożona kafelkami, ma skrzynkę pocztową, gaśnicę i światło:
Obrazek Obrazek Obrazek

Na pierwszym piętrze jest salon, ze stanowiskiem, fotelem i maszynką do dziergania; jest też zlew, zaś pracę umila muzyka z gramofonu i wypasionych głośników:
Obrazek Obrazek Obrazek

Na drugim piętrze znajduje się mieszkanie tatuażysty, urządzone skromnie i nowocześnie - jest kuchenka, zlew i lodówka, a także wyrko i kabina prysznicowa. Nasz tatuażysta hobbystycznie zajmuje się grzebaniem w starych samochodach, ma więc w mieszkaniu niewielki warsztat:
Obrazek Obrazek Obrazek

No i tyle, mam nadzieję, że Wam się spodoba :)

Reszta obrazków tu (po ocenzurowaniu): www.brickshelf.com/gallery/shaggie/moc/ ... ooParlour/
shaggie.

Pauelor

#2 Post autor: Pauelor »

Podoba się kolor kamienicy, taki wyblakły, PRLowski, idealny. Fajnie też wyszły te piaskowe kafle i te charakterystyczne schody na klatce. Może tylko tył taki trochę łysawy, ale ja nigdy nie mieszkałem w kamienicy, więc może tak musi być? Ja ogólnie fanem budynków nie jestem, ale ta praca przypadła mi do gustu. Gratulację

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#3 Post autor: zgrredek »

Cóż za piękne zmartwychwstanie - publikacja po 5 i pół roku przerwy!
Kamieniczka bardzo fajna; tan i lime ładnie się komponują. Trochę przeszkadza ta szara kreska w poprzek. Można byłoby to łączenie zamaskować jakimś gzymsem.
Rozplanowanie parteru widziałbym trochę inne. Wejście na klatkę mogłoby być z bramy albo od tyłu, a od frontu w miejscu drzwi chociażby kiosk z gazetami, coś co nie potrzebuje dużo miejsca.
Ciekawe wnętrza. Najbardziej spodobał mi się pomysł na świetlówkę i imadło.

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2771
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#4 Post autor: Ciamek »

shaggie pisze:shaggie
Ooo.
Żyje i buduje : o)
Zdrufko, Ciamek

Awatar użytkownika
bart
Posty: 258
Rejestracja: 2011-07-18, 22:41
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: barpaw

 

#5 Post autor: bart »

Widzę, że Admin Honorowy nie jest tylko legendą :) A co do kamieniczki to bardzo podoba mi się, że klasyczna w sumie budowla nie jest wycyzelowana do granic możliwości, za to jest bardzo fajnie urealniona. Do klasycznych okien ktoś włożył, wentylator, do ściany przyprawiono na siłę klimatyzację i dowieszono ciut na siłę wielki szyld. Ponadto podoba mi się rozplanowanie w sumie niedużego wnętrza mieszkania lokatora kamienicy.
Ostatnio zmieniony 2012-02-13, 21:43 przez bart, łącznie zmieniany 1 raz.

lordofdragonss

#6 Post autor: lordofdragonss »

"Pojawiwszy się na forum zachwycił lud swym Mocem zacnym!"

Kolory naprawdę są fajne, nigdy bym nie pomyślał by użyć limonkowego do kamieniczki.
A co to za kafelek z ptaszkiem?
Ostatnio zmieniony 2012-02-15, 22:31 przez lordofdragonss, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Polip
Posty: 55
Rejestracja: 2010-09-08, 21:40
Lokalizacja: Ustroń
brickshelf: POLIP
Kontakt:

 

#7 Post autor: Polip »

Mieszkałem swego czasu w kamienicy i okna jak te na pierwszym piętrze miałem identyczne! Drewniane, wysokie chyba na dwa metry, nieszczelne, podwójne i nie do wymienienia - pan inspektor ochrony zabytków się czepiał.

Wprawdzie w środku nie było ciasno, wręcz bezczelnie przestronnie, ale dodawane, zupełnie niepasujące bajery (vide klimatyzacje, szyldy) to był nieodłączny element, a jakże.

Piękna, przemyślana (i limonkowa!!!) praca, a do tego przywołująca całkiem dobre wspomnienia, za co jestem wdzięczny.
Hejaho i do przodu! o/

Awatar użytkownika
shaggie
Adminus Emeritus
Posty: 170
Rejestracja: 2004-06-04, 18:45
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: shaggie

 

#8 Post autor: shaggie »

zgrredek pisze:Najbardziej spodobał mi się pomysł na świetlówkę i imadło.

Imadło jest z 10027, a świetlówka z 10197, chociaż tam występowała w charakterze zderzaka tego śmiesznego wozu strażackiego.
shaggie.

Awatar użytkownika
Emaleth
Posty: 29
Rejestracja: 2012-02-09, 21:04
Lokalizacja: Zabrze

#9 Post autor: Emaleth »

Ogólna wrażenie bardzo dobre i może nie powinnam krytykować, bo sama nie umiem lepiej, ale ten szyld mi się nie podoba. Sam pomysł jest super, ale ta jego kanciastość odbiera trochę uroku.

Hippotam

#10 Post autor: Hippotam »

Bardzo fajna kamieniczka, nie wiem jak to zrobiles ale wydaje mi się najlepsza z kamienic ktore widzialem w tym kolorze.

Mam problem z dachem - dom wygląda troche jak bunkier. Podniesienie dachu o warstwa wysokich skosow by mu chyba pomogło.

Do prezentacji wnętrza warto chyba zbudować to tak, żeby dało się wymontowac dwie sasiadujace ściany - dało by się lepiej robić zdjęcia.

Awatar użytkownika
shaggie
Adminus Emeritus
Posty: 170
Rejestracja: 2004-06-04, 18:45
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: shaggie

 

#11 Post autor: shaggie »

lordofdragonss pisze:A co to za kafelek z ptaszkiem?
A to taki mały smaczek, klocek równie stary, co ja ;)
http://www.bricklink.com/catalogItem.asp?P=3068bpb052
shaggie.

Awatar użytkownika
Scarecrow
Posty: 74
Rejestracja: 2011-06-06, 22:23
Lokalizacja: From Nowhere

#12 Post autor: Scarecrow »

Kolor w jakim jest wykonana kamieniczka bardzo przyjemny dla oka.

Fajnie też wyszedł napis informujący, że to salon tatuażu.

smutny

#13 Post autor: smutny »

Na początku jakoś nie specjalnie mi się spodobała ale dzisiaj zmieniłem zdanie. Kolor jakoś mi nie pasował ale to najmniej ważne. Wnętrza są rewelacyjnie urządzone, skromne podwórko i świetny dach. Gratuluje też bramy, której jakoś nigdy nie potrafiłem zrobić sensownie. Znowu nabrałem ochotę na następną kamienice ale nie mam z czego budować...
Ostatnio zmieniony 2012-02-13, 17:12 przez smutny, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
shaggie
Adminus Emeritus
Posty: 170
Rejestracja: 2004-06-04, 18:45
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: shaggie

 

#14 Post autor: shaggie »

Dziekuje wszystkim za komentarze i konstruktywna krytyke.
shaggie.

ODPOWIEDZ