[MOC] Star Wars AT-OT plus bonus MOC

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Methos
Posty: 227
Rejestracja: 2011-07-23, 01:19
Lokalizacja: Polska - Gniezno
brickshelf: Methos6

 

[MOC] Star Wars AT-OT plus bonus MOC

#1 Post autor: Methos »

Obrazek

Witam
Dziś przedstawiam Wam mój MOD transportera ze świata Star Wars AT-OT All Terrain Open Transport. AT-OT to otwarta jednostka transportowa piechoty poruszająca się w każdym terenie. Podczepiana do Dropship'a może być w bardzo szybkim czasie dostarczona na pole bitwy z oddziałem piechoty.
Model budowany "z tego co zostało w pudełkach i na półkach" tak, aby wizualnie i funkcjonalnie wyglądał jak oryginał z zestawu 10195 oraz kolorystycznie pasował do prezentowanego jakiś czas temu [URL=http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?p=205067&highlight=#205067]Dropship'a[/URL].
Uważam, że założenia udały mi się i z efektu pracy jestem zadowolony. Najwięcej problemu - oprócz braku klocków - przysporzyły mi nogi i dopasowanie kolorystyczne całości.

Wymiary:

- długość: 55 st ( 44cm )
- długość z opuszczoną rampą: 65 st ( 52cm )
- szerokość: 20 st ( 15cm )
- wysokość: 20 st ( 16cm )
- wysokość z uniesioną kabiną: 24 st ( 19cm )
- waga: 1.260 kg.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Jak wygląda i jakie ma funkcje - galeria oraz film.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=mR2zcRuWs4k[/youtube]

Kolejny film i galeria prezentuje połączenie obu modeli:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek ]


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=CLU7KB9QXvE[/youtube]

BONUS
W czasie budowy powstał mały bonus - stworzyłem jeszcze jeden MOC - taki 2in1. Chodzi tu o moduły odpowiedzialne za zaczepienie/podpięcie obu modeli ze sobą. Jako, że budując Dropship w ogóle nie sądziłem, że zbuduję AT-OT toteż pominąłem całkowicie element transportujący przy tym modelu. Jednak kiedy powstał i AT-OT to bawialność była na poziomie ok 90%.
Wyszło na to, iz muszę dobudować brakujące elementy. Wyzwanie trudniejsze bo:
- po pierwsze: wymyślić całkiem nowy rodzaj zaczepu;
- po drugie: zbudować i połączyć z gotowymi już modelami w taki sposób, aby dobrze to wyglądało i było funkcjonalne.
W ten sposób powstały tzw. ramię przechwytujące - podpięte do Dropship'a, a później wysuwany uchwyt w At-OT.
Z budowy tych elementów jestem bardzo zadowolony ponieważ mimo wagi modeli (łącznie 2,5 kg) ramię i uchwyt trzymają się bardzo mocno i stabilnie, a w momencie rozczepiania nie ma najmniejszych problemów z ich obsługą.

Film instruktażowy jak to zbudować:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=kiOVv1XgedQ[/youtube]

oraz zdjęcia tutaj oraz na BS po upublicznieniu.

Zapraszam do komentowania.

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#2 Post autor: Sariel »

Bardzo dobre zdjęcia, ładnie zrobiony film. Przez całą pierwszą minutę oglądania łudziłem się, że jest tam coś na prąd ;)

Awatar użytkownika
misiek
Posty: 421
Rejestracja: 2008-05-04, 00:35
Lokalizacja: Wolne Miasto Gdańsk
brickshelf: misiek3000

 

#3 Post autor: misiek »

Sariel pisze:Bardzo dobre zdjęcia, ładnie zrobiony film. Przez całą pierwszą minutę oglądania łudziłem się, że jest tam coś na prąd ;)
Całkowicie popieram, czekałem kiedy sam ruszy nogą.

Na SW się nie znam ale te pomarańczowe okienka ze ShpongBoba tam średnio pasują. I ten czerwony kolor mi nie leży, powinno być go więcej albo wcale.
FREE HUGS :D

Awatar użytkownika
Scarecrow
Posty: 74
Rejestracja: 2011-06-06, 22:23
Lokalizacja: From Nowhere

#4 Post autor: Scarecrow »

Udana modyfikacja, widać że jest bardziej obudowany od pierwowzoru.

Natomiast zdjęcia samego modelu bardzo dobre.

Awatar użytkownika
Methos
Posty: 227
Rejestracja: 2011-07-23, 01:19
Lokalizacja: Polska - Gniezno
brickshelf: Methos6

 

#5 Post autor: Methos »

Panowie - dziękuję za opinie.
Ciesze się, że praca ta oraz finalna obróbka Wam się podoba tym bardziej, iż łączny czas jaki poświęciłem temu modelowi to ok 4m-ce. Tak naprawdę to zbudowany był już - w finalnej wersji - 31.01.2012. Większość zdjęć wykonywałem 04.02.2012 - wtedy miałem dostęp do dobrze oświetlonego pomieszczenia, a jak kiedyś wspominałem tu na forum - przy zdjęciach to podstawa dobre światło - efekt jaki jest każdy widzi.
Kolejne 2 tyg to obróbka i film i w końcu mogłem model pokazać światu :)
Sariel pisze:... łudziłem się, że jest tam coś na prąd ;)
misiek pisze:... czekałem kiedy sam ruszy nogą.
Niestety jeszcze nie ten skill, aby budować takie modele :)

Jedyne co elektryczne to platforma, która również powstała specjalnie do prezentacji modelu, a wyk tam 1xPF M i 1x SM z NXT. W tym miejscu chciałbym podziękować staak'owi za pomocne i bardzo szczegółowe informacje (opis, foto) związane z tą platformą oraz za to, iż odwrócił - dosłownie o 180st - moje podejście do tego (platforma) tematu :)
misiek pisze: Na SW się nie znam ale te pomarańczowe okienka ze ShpongBoba tam średnio pasują. I ten czerwony kolor mi nie leży, powinno być go więcej albo wcale.
Przypominam - budowałem z tego co mam w domu więc wykorzystałem szybki jakie miałem i w sposób jaki najbardziej by pasował, co w efekcie - moim zdaniem - fajnie wyszło. Nadaje kabinie bardzie "zwierzęcego" efektu.
Kolorystyka - jw. oraz to, iż AT-OT miał pasować barwami do wcześniejszego Dropship'a, w którym również dodałem czerwone elementy - fajnie kontrastują z czernią i przez to model nie jest barwnie nudny.

spacelord
Posty: 951
Rejestracja: 2007-06-21, 16:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: spacelord
Kontakt:

 

#6 Post autor: spacelord »

W pracy sobie pooglądałem - nic nie pisałem bo wyczytałem, że to MOD - więc chciałem na spokojnie w domu porównać do oryginału - i widzę, że zewnętrznie to raczej od nowa wszystko zbudowane jest (choć podobieństwo jest oczywiste), najwyżej szkielet z nogami, ale już nie sprawdzałem dokładnie...

MOC bardzo fajny - w zasadzie wygląda jak 'sklepowy', choć sklepowy jest bardziej dopieszczony...

Te spody nóg - jakieś małe się wydają, zwłaszcza w porównaniu do zestawu sklepowego... no i tylko na jednym zdjęciu dopatrzyłem się minifigów, a jak coś jest w tej skali to wg mnie z minifigami dużo lepiej się prezentuje ;)
Połączenie z poprzednim MOCem też fajnie wyszło... no i dokładam się do pochwał za zdjęcia :)

Awatar użytkownika
Methos
Posty: 227
Rejestracja: 2011-07-23, 01:19
Lokalizacja: Polska - Gniezno
brickshelf: Methos6

 

#7 Post autor: Methos »

spacelord pisze:W pracy sobie pooglądałem - nic nie pisałem bo wyczytałem, że to MOD - więc chciałem na spokojnie w domu porównać do oryginału - i widzę, że zewnętrznie to raczej od nowa wszystko zbudowane jest (choć podobieństwo jest oczywiste), najwyżej szkielet z nogami, ale już nie sprawdzałem dokładnie...

MOC bardzo fajny - w zasadzie wygląda jak 'sklepowy', choć sklepowy jest bardziej dopieszczony...

Te spody nóg - jakieś małe się wydają, zwłaszcza w porównaniu do zestawu sklepowego... no i tylko na jednym zdjęciu dopatrzyłem się minifigów, a jak coś jest w tej skali to wg mnie z minifigami dużo lepiej się prezentuje ;)
Połączenie z poprzednim MOCem też fajnie wyszło... no i dokładam się do pochwał za zdjęcia :)
Już śpieszę z wyjaśnieniem - 'stopy' są rzeczywiście mniejsze o 2 study na stronę. U mnie jest 4 na 4, a w oryginale 6 na 6.
Minifigów niestety brak bo skupiłem się na ukazaniu modelu, a te które 'wystąpiły gościnnie' są z zestawów City serii Space (astronauci). Na tym jednym zdjęciu są umieszczone specjalnie po to, aby pokazać jak została poprawiona rampa.
Rampa w oryginale jest ... tragiczna! Za krótka, opuszczana zbyt stromo oraz z ogromniastą dziurą na początku przez którą - patrząc na skale minifigów - "schodzący" po niej klony Republiki po prostu by spadały. Rampa, która została zmieniona w czasie budowy poprzez dodanie paru klocków i nieznacznemu przebudowaniu tyłu transportera jest zdecydowanie bardziej funkcjonalna i realistyczna.
Aha - no i jest jeden w kabinie :)

Dziękuję za opinię i pochwałki :)
Zapraszam pozostałych do komentowania.

ODPOWIEDZ