[MOC] MODTruck 8258

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
ontek
VIP
Posty: 202
Rejestracja: 2011-05-30, 20:41
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: ontek

 

[MOC] MODTruck 8258

#1 Post autor: ontek »

Witam, postanowiłem zbudować coś z instrukcji, a że mam do dyspozycji tylko 8258 to też zbudowałem główny model. Ładny duży, ale kilka ostatnich mocy na forum mnie zainspirowało żeby go trochę przerobić, w ten sposób powstał ciut krótszy ciągnik siodłowy wraz z ciut dłuższą naczepą. Oto i ciągnik:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Ził 132 kolegi Waler93 mnie przekonał że można z jednym XLem dużo zdziałać no i zdziałałem. Modyfikacja oprócz skrócenia, polegała na dodaniu napędu - tak jest to mój pierwszy opublikowany na forum moc, który jeździ, napędzany XLem z przełożeniem 1:1667 co prawda do przodu i do tyłu sterowany dwoma wajchami znajdującymi się w części siodłowej + ręczne oryginalne skręcanie przednią osią. Ale jak tylko 9398 się ukaże to jest duża szansa że sterowanie będzie bardziej zdalne w kolejnych moich pracach :) Batbox znalazł miejsce tam gdzie znajdował się silnik, a podpory boczne zostały usunięte. Niemniej jednak nic nie pryka, nic nie strzela i mi się podoba; tak widziałem że zwócicie uwagę że zamiast dyferencjału dałem knoby - odpowiadam: po prostu się bałem że coś zacznie prykać, coś zacznie strzelać i będzie potrzebny super glue :)

Żeby nie było nudno to do całości dorobiłem jeszcze "skromną naczepkę", na tyle skromną aby ciągnik się na niej zmieścił. Naczepa jak naczepa bez fajerwerków, tylna rampa się opuszcza i podnosi na korbkę, podnóżek z przodu również jest opuszczalny.

Obrazek Obrazek Obrazek

A tak wygląda to w całości

Obrazek Obrazek

Zużyłem niemal wszystkie lifty i co mi się nigdy nie zdarzyło zużyłem wszystkie czarne piny :) a niektórych części nawet brakło. Spostrzegawczy mniej lub bardziej już je pewnie widzą :)

Co o tym sądzicie?

rh

#2 Post autor: rh »

ontek pisze: 1:1667
Eeee, że ile?

No ciekawie wygląda w wersji krótkiej :)

Awatar użytkownika
szarikm
Adminus Emeritus
Posty: 1312
Rejestracja: 2005-11-03, 16:43
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: szarikm

 

#3 Post autor: szarikm »

rh pisze:
ontek pisze: 1:1667
Eeee, że ile?
Miało być raczej 1:1,667 czyli 1:5/3 czyli 3:5 - dobrze liczę ontek? :)

Awatar użytkownika
Waler
VIP
Posty: 768
Rejestracja: 2010-09-08, 21:42
Lokalizacja: Ożarów Mazowiecki
brickshelf: waler
Kontakt:

 

#4 Post autor: Waler »

Kolego, do napędu tej ciężarówki to spokojnie by i dwa mediumy wystarczyły, a Ty się obawiałeś że XL nie da rady :)
Jeżeli chciałbyś wsadzić do niego sterowanie pilotem, to daj jeszcze dyferencjał na oś napędową. Przy jeździe po płaskim nic nie przeskoczy, bez obawy, a naprężenia będą o niebo mniejsze.
Dla przykładu mój metrowiec:
Obrazek
Jeździł tylko po płaskim podłożu, napęd 1XL, 2 osie napędzane przez dyferencjały. Do tego 2 kilowa kostka brukowa na pace i żadnego przeskoczenia ani wyłamania.
Generalnie fajny pojazd, aczkolwiek ciągnik mógłby być troszeczkę dłuższy. Zgromadź więcej zestawów, to dopiero porozmawiamy sobie o możliwościach Technic-a i pokażesz co potrafisz :)

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#5 Post autor: 3dom »

Musi być strasznym niedowiarkiem, skoro dopiero kolega Waler Cię przekonał do możliwości XLa, albo nie widziałeś np. tego Ginafa ze stajni Emila:

Obrazek

Zamiast czekać na tegorocznego flagowca lepiej spraw sobie zestaw podczerwieni bo szybko przekonasz się, że 1 to za mało ;)
ontek pisze:Zużyłem niemal wszystkie lifty i co mi się nigdy nie zdarzyło zużyłem wszystkie czarne piny :)
Podstawowych klocków nigdy dość, ja swego czasu na setki kupowałem piny by mieć pewność, że mi ich nie braknie przy większym modelu.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
ontek
VIP
Posty: 202
Rejestracja: 2011-05-30, 20:41
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: ontek

 

#6 Post autor: ontek »

Tak, co do przełożenia to kropek czy jak kto woli przecinek mi się gdzieś zapodział :)
3dom pisze:Zamiast czekać na tegorocznego flagowca


Jakoś na flagowca jestem nakręcony tym bardziej pod względem opłacalności bo:
- 4 duże koła
- 3 silniki nowego typu
- zestaw podczerwieni
- ponad 1000 klocków :)

a mam nadzieję że znaczenie więcej niż 500zł kosztował nie będzie :)

Awatar użytkownika
Filus
Posty: 596
Rejestracja: 2010-08-08, 20:37
Lokalizacja: Śląsk
brickshelf: Filus

 

#7 Post autor: Filus »

Jak na "one set MOC" całkiem ładna konstrukcja. Podoba mi się zwłaszcza naczepa. Swoimi MOCami z pewnością rozwijasz mocno swoją kreatywność;).

Przy czym:
ontek pisze:mam do dyspozycji tylko 8258
Trochę kłamczuszek z Ciebie, bo z tego co wiem to 8258 ma 8 kół;p.

Awatar użytkownika
ontek
VIP
Posty: 202
Rejestracja: 2011-05-30, 20:41
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: ontek

 

#8 Post autor: ontek »

Filus pisze:Trochę kłamczuszek z Ciebie, bo z tego co wiem to 8258 ma 8 kół;p.
No właśnie zagadka dla spostrzegawczych została rozwiązana bo na zdjęciach z przyczepą ciągnik na tylnej osi ma założone pojedyncze koła :)

Ale nie przeczę, że nie mam więcej zestawów, mam, szczególnie z lat '89 - '92 ale u małych dzieci, u wszystkich znajomych "pożyczone" lata temu więc pewnie błąkają się na strychach i w piwnicach. Ale czuję że nadejdzie ten dzień kiedy się o nie upomnę :) Kiedyś nawet na swoim strychu znalazłem 2 koła balonowe 68,7 i kilka amortyzatorów ładnie zapakowanych aby się nie zakurzyły :)

_vbl.

#9 Post autor: _vbl. »

fajnie wygląda i pomysłowo wykonany. jedyne "ale" to długość. ciekawy ten zestaw jest. zastanawiam sie nad nim.
Ostatnio zmieniony 2012-02-22, 20:57 przez _vbl., łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#10 Post autor: 3dom »

To się nie zastanawiaj tylko kupuj bo im bardziej będziesz zwlekał tym trudniejsze lub bardziej kosztowne to będzie ;)
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
Dr.Green
Posty: 69
Rejestracja: 2011-08-17, 21:42
Lokalizacja: z komputera :)

#11 Post autor: Dr.Green »

Zwlaszcza ze ten zestaw juz jest wycofany z produkcji :) wiec bedzie tylko drozej :)
Dr.Green

_vbl.

#12 Post autor: _vbl. »

No wiem, ale uważam że takie zestawy to też dobra inwestycja na przyszłość:)

Awatar użytkownika
ontek
VIP
Posty: 202
Rejestracja: 2011-05-30, 20:41
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: ontek

 

#13 Post autor: ontek »

+ inwestycja na przyszłość,
+ rzeczywiście cena może tylko rosnąć (ja go upolowałem jakiś rok temu za 440 zł na allegro a teraz trochę więcej za nowy trzeba dać),
+ jak ma PF to mnie to już cieszy
+ 8 takich samych stosunkowo dużych kółek
+ dużo cześci
- dużo z tych części to czarne i niebieskie piny :)

A poza tym
3dom pisze:się nie zastanawiaj tylko kupuj
bo sam opierając się niemal tylko na tym zestawie + amortyzatorki zrobiłem już 5 mocy, czy fajnych czy nie to sami ocenialiście :)

ODPOWIEDZ