[MOC] Claas Xerion S

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
SMIGOL
Posty: 206
Rejestracja: 2011-11-13, 20:46
Lokalizacja: Kamienna Góra
brickshelf: smigol

 

[MOC] Claas Xerion S

#1 Post autor: SMIGOL »

Czyli to już było... (ale w innej wersji) Ano tak, było... Xeriona przedstawiał kiedyś na forum Misterzumbi. Jest też parę sztuk na brickshelfie. Większość wzorowana na modelu 3800 (miałem przyjemność widzieć go na żywo na stacji benzynowej w Lubinie.)
Ja postanowiłem pójść w inną stronę i stworzyć model Xeriona 5000. Niestety nie udało się. Głównym problemem było odwzorowanie maski i przednich świateł. Jakoś tak wyszło, że poskładałem przypadkowo przód i tak mi się spodobał, że postanowiłem go już nie zmieniać. Powstał model Xeriona Super.
Jak tak na niego patrzę to wydaje mi się połączeniem 3800 i 5000. Ten cudowny traktor po prostu musiał znaleźć się na mojej farmie. Służy mi do koszenia trawy i przenoszenia bali drewna.

Niektórzy z Was pewnie mnie wyklną, ponieważ popełniłem zbrodnię... przyciąłem klocka. Nie flexa, bo to robię od dawna, ale tego, który służy jako boczne światła. Kajam się i błagam o wybaczenie.

Zdjęcia:

ObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazek
Obrazek

Traktor z kosiarką (miała być i jest bawialna):
ObrazekObrazek

Z urządzeniem do przenoszenia bali:
ObrazekObrazek
Obrazek

A i jeszcze obrotowa kabina w gifie:
Obrazek

Galeria BS

Zapraszam do komentowania. :)
Ostatnio zmieniony 2012-03-09, 08:50 przez SMIGOL, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
szubi81
Posty: 115
Rejestracja: 2011-08-01, 22:49
Lokalizacja: Reda
brickshelf: szubi81
Kontakt:

 

#2 Post autor: szubi81 »

Bardzo ciekawy traktorek, mogłeś jeszcze wkleić zdjęcie chociaż Xerios 500:

Obrazek

Bardziej mi przypomina ten model.
Ostatnio zmieniony 2012-03-07, 20:31 przez szubi81, łącznie zmieniany 1 raz.

Miszel
Posty: 253
Rejestracja: 2010-03-09, 15:34
Lokalizacja: Bielsk Podlaski / Białystok

#3 Post autor: Miszel »

Świetny jest!! Ile możliwości modyfikacji sprzętu nadwozia. Coraz lepsze maszyny rolno-leśne się pojawiają na forum.
Pirates, Castle i figurki Star Wars, to jest to co tygrysy lubią najbardziej :)

Darkelmo
Posty: 194
Rejestracja: 2008-08-26, 19:21
Lokalizacja: Warszawa

#4 Post autor: Darkelmo »

Strasznie fajny Ci wyszedł. A co do cięcia klocka to na szczęście przeciąłeś swojego a nie mojego. U mnie masz rozgrzeszenie, więć idź i nie tnij dalej:P
Ostatnio zmieniony 2012-03-10, 09:54 przez Darkelmo, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Mrosik
Posty: 276
Rejestracja: 2009-05-05, 08:29
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: Mros85
Kontakt:

 

#5 Post autor: Mrosik »

Robisz ogromne postępy z każdym MOCem. Oby tak dalej.

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2454
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

#6 Post autor: eric trax »

Słodziutki jest :D

natomiast ja zrobiłbym maskę wyższą o jakieś 2 plate, ta jest za niska trochę. Ogólnie wrażenie świetne. Oby tak dalej!
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

Awatar użytkownika
SMIGOL
Posty: 206
Rejestracja: 2011-11-13, 20:46
Lokalizacja: Kamienna Góra
brickshelf: smigol

 

#7 Post autor: SMIGOL »

Cieszę się, że się spodobał. W założeniu miał wyglądać troszkę inaczej tzn. miał mieć większe, węższe koła (bardziej odpowiednie) i pochylona maskę. Zgadzam się, że maska wyglądałaby lepiej jakby była wyższa...

Dzięki za komentarze :)
Ostatnio zmieniony 2012-03-11, 13:14 przez SMIGOL, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
tybort
Posty: 173
Rejestracja: 2011-03-23, 19:57
Lokalizacja: aktualnie z Krakowa

#8 Post autor: tybort »

Też pozwolę sobie napisać, że bardzo mi się podoba. Niech ktoś teraz powie, po tylu przykładach genialnego użycia tego koloru, że limonkowy jest zły - pikny jest! Zwłaszcza z tymi czerwonymi kołami. Gdybym miał farmę, chciałbym żeby taki traktor na niej trawę kosił :D

Pociętego klocka chyba nie widzę, więc jakoś to zniosę. Ale i tak rozstrzygający będzie głos Jego Eminencji Wielkiego Inkwizytora.

(Stos, panie, stos niechybnie...)

A jeszcze: W oryginale też się ta kabina tak odwraca? Bo to ciekawe jest.

Awatar użytkownika
SMIGOL
Posty: 206
Rejestracja: 2011-11-13, 20:46
Lokalizacja: Kamienna Góra
brickshelf: smigol

 

#9 Post autor: SMIGOL »

tybort pisze:Pociętego klocka chyba nie widzę, więc jakoś to zniosę.
Służy jako przednie boczne światła... Żeby je zrobić byłem zmuszony do cięcia.
tybort pisze:A jeszcze: W oryginale też się ta kabina tak odwraca? Bo to ciekawe jest.
Oczywiście, że tak. Polecam obejrzeć ten film (od 2:45). A tu świetnie zrealizowane promo 5000.

Awatar użytkownika
tybort
Posty: 173
Rejestracja: 2011-03-23, 19:57
Lokalizacja: aktualnie z Krakowa

#10 Post autor: tybort »

Faktycznie niezłe promo, dzięki. Ciągle czekałem, kiedy usłyszę: "Autobots!..." :D Tylko do kogo to jest skierowane? Rolnicy, których znam to ludzie bardzo twardo stąpający po ziemi i raczej nie wyobrażam sobie, żeby się na taki film złapali. Chyba, że jego celem jest budowa świadomości marki wśród żółtodziobów takich jak ja. No to wtedy to działa.

Awatar użytkownika
SMIGOL
Posty: 206
Rejestracja: 2011-11-13, 20:46
Lokalizacja: Kamienna Góra
brickshelf: smigol

 

#11 Post autor: SMIGOL »

tybort pisze:Tylko do kogo to jest skierowane? Rolnicy, których znam to ludzie bardzo twardo stąpający po ziemi i raczej nie wyobrażam sobie, żeby się na taki film złapali. Chyba, że jego celem jest budowa świadomości marki wśród żółtodziobów takich jak ja. No to wtedy to działa.
Nie wiem bo też jestem żółtodziobem :). Też mi się wydaje, że na promo się nie złapią... Ale już na teksty ze strony claasa już tak: "Duży ciągnik 4x4 nie jest po prostu tylko silny. On nie tylko coś ciągnie. On musi byś wszechstronny. Elastyczny i mobilny. Musi sprostać najwyższym wymaganiom. I taki właśnie jest XERION 5000/5400. Połączenie siły z inteligencją. Nierozłączne i wzajemne. Nazywamy to inteligentną siłą."
Niestety cena zabija: ponad pół bańki za mniejszego, używanego 3800 to sporo, choć tak jak wspomniałem widziałem go w Polsce. Zresztą Case Steigera też - to on zainspirował mnie do tworzenia farmy :)

Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1391
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

#12 Post autor: glaz_pimpur »

Podoba mi się. Za bawialność masz u mnie dużego plusa. Jakbyś nie napisał o cięciu klocka, to by może nawet Longer nie zauważył. Zresztą podobny patent zastosował kiedyś Zumbi o [URL=http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?t=8659]tu.[/URL] Tylko napisał, ze antenki same mu się połamały.
Ostatnio zmieniony 2012-03-11, 22:43 przez glaz_pimpur, łącznie zmieniany 1 raz.
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

Awatar użytkownika
SMIGOL
Posty: 206
Rejestracja: 2011-11-13, 20:46
Lokalizacja: Kamienna Góra
brickshelf: smigol

 

#13 Post autor: SMIGOL »

glaz_pimpur pisze:Tylko napisał, ze antenki same mu się połamały.
Też tak miałem napisać... :)
glaz_pimpur pisze:Za bawialność masz u mnie dużego plusa
Bawialność jest dla mnie ważna, choć i tak wszystko staje na pseudo makiecie i nikt tego nie ma prawa ruszać. Ja też się tym nie bawię.
Każda porażka jest szansą żeby spróbować jeszcze raz, tylko mądrzej. Autora nie znam.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#14 Post autor: 3dom »

Bardzo ładny model. Znowu dzięki forum dowiedziałem się o maszynie/funkcjonalności, o której nie miałem pojęcia, że występuje - odwracana kabina. Patrząc po Twojej galerii domyślam się, że ciąg dalszy nastąpi? :)
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
SMIGOL
Posty: 206
Rejestracja: 2011-11-13, 20:46
Lokalizacja: Kamienna Góra
brickshelf: smigol

 

#15 Post autor: SMIGOL »

3dom pisze:Patrząc po Twojej galerii domyślam się, że ciąg dalszy nastąpi? :)
Nastąpi, nastąpi... W sumie to już istnieje, ale wymaga dopracowania... Plan wydatków leży już na biurku mojej księgowej i czeka na akceptację ;)
Ostatnio zmieniony 2012-03-14, 17:53 przez SMIGOL, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ