6896 Celestial Forager

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
spider44
Posty: 200
Rejestracja: 2012-02-20, 22:05
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: spider3344
Kontakt:

 

6896 Celestial Forager

#1 Post autor: spider44 »

Witam! Recenzja zestwu kolejnej kultowej serii Space, czyli M:Tron: 6896 Celestial Forager.

Obrazek

DANE TECHNICZNE
Seria: Space/M:Tron
Rok premiery: 1990
Liczba klocków: 87
Liczba figurek: 1
Spis cześci: http://peeron.com/inv/sets/6896-1
Cena: Tylko na rynku wtórnym. MSRP: brak danych, Allegro: brak danych, Bricklink: ok. 30-65 PLN.

Lugnet
Bricklink
Brickset


OPAKOWANIE I INSTRUKCJA
Brak pudełka oraz instrukcji. Do zbudowania modelu korzystałem z serwisu Brickfactory oraz Peeron.

Obrazek
Zdjęcie pudełka z serwisu peeron. Żółta obramówka z przywieszką Legoland oraz dopiskiem Space System.

W oryginale dwustronna instrukcja. http://peeron.com/cgi-bin/invcgis/scans/6896-1/?ct=1


LUDZIKI
Jedna postać należąca do zespołu M:Tron. Wyposażona w krótkofalówkę, hełm oraz butlę z tlenem (wszystko w kolorze czarnym, hełm przesłonięty szybką w barwie zielonej).

Obrazek



MODEL
Zestaw serii M:Tron. Łazik kosmiczny wyposażony w żurawia z magnesem do podnoszenia pojemników z kosmicznymi minerałami. Pojazd posiada układ skrętny sterowany przy użyciu pokrętła na antenie w centralnej części pojazdu. Żuraw jest opuszczany w dość nietypowy sposób za pomocą magnesów w jego dolnej części. kabina ludzika znajduje się na wysuniętym dziobie. Sam kształt pojazdu nieodparcie przypomina mi jaszczurkę (sam nie wiem czemu).

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek



CIEKAWE I UNIKATOWE KLOCKI

Obrazek Black (w tej barwie tylko w 3 zestawach)
Obrazek OldGray with Slot and MTron Pattern
Obrazek Black
Obrazek Black
Obrazek Black
Obrazek Black
Obrazek Red with MTron Logo Pattern (w tej barwie tylko w 3 zestawach)


PODSUMOWANIE
Kosmiczni odkrywcy M:Tronu są ciekawą i oryginalną frakcją (frakcja neutralna w świecie Space) z bardzo fajną kolorystyką pojazdów i statków kosmicznych. Niestety poziom zestawów tej serii jest różny. Łazik kosmiczny nie jest zestawem zbyt rozbudowanym, posiada niewielką liczbę elementów ale jest wyposażony w ciekawy mechanizm opuszczania ramienia za pomocą magnesów, które lubią się odczepiać. Zestaw posiada tylko jednego członka załogi i aż prosi się o dodatkowego ludzika do sterowania żurawiem. Zestaw jest utrzymany w fajnej czarno-czerwonej barwie z dodatkowymi przeźroczysto-zielonymi elementami. Jeśli ktoś jest fanem pojazdów kosmicznych (szczególnie M'Tronu) to zestaw polecam, dla innych pozycja ta nie jest tak bardzo obowiązkowa, chociaż jeśli jest w dobrej cenie to można się na nią skusić.


Za
  • fajna czarno-czerwona kolorystyka
  • system magnesowy żurawia
  • frakcja M:Tron

Przeciw
  • odczepiające się magnesy
  • mało elementów w zestawie
  • tylko jedna postać
  • mógłby być bardziej rozbudowany


OCENA
Ocena podsumowująca: -4/6. Zestaw głównie dla fanów. Inne osoby mogą się pokusić na niego jeśli będzie do kupienia w niskiej cenie.

Pozdrawiam forumowiczów.:)
Ostatnio zmieniony 2012-03-05, 23:01 przez spider44, łącznie zmieniany 2 razy.

Darkelmo
Posty: 194
Rejestracja: 2008-08-26, 19:21
Lokalizacja: Warszawa

#2 Post autor: Darkelmo »

M-tron - moja ulubiona seria "space". Kolorystyka i ludzików i pojazdów oraz same zestawy do tej pory zachwycają. Jak zwykle zabrałeś mnie w przeszłość kiedy to był czas i człowiek zbierał sobie powoli te zestawy nie lecąc jak głupi aby zdążyć wszystko kupić.

Po Twoich recenzjach często żałuję, że pozbyłem się niektórych zestawów ze starej serii "space"

M-Tron
Posty: 29
Rejestracja: 2011-06-30, 21:44
Lokalizacja: Lublin

#3 Post autor: M-Tron »

Recenzja bardzo schludna ;) Może zestaw i nie powala wykonaniem, wielkością, ilością ludzików, ciekawych części, ale... jest to po prostu M- TRON - i to wystarczyło, żebym dodał go do swej kolekcji subiektywnie najlepszej serii Space'a. ( jako dzieciaki mówiliśmy Mitron - facepulp ;)

Awatar użytkownika
wx45
Posty: 47
Rejestracja: 2010-06-06, 12:01
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: wx45

 

#4 Post autor: wx45 »

Fajna recenzja, podoba mi się :) Osobiście serię m-tron (jak równiez blactron II) darzę dużym sentymentem, jako, że były to moje pierwsze zestawy LEGO w życiu. Przeglądanie w internecie modeli z tych serii zaowocowało u mnie również wyjściem z dark ages.

Na ten moment kupiłem już wszystkie możliwe zestawy z tych serii i pewnie dlatego przystopowałem z kupowaniem :) A do recenzji tego zestawu też się zbierałem, ale nie chciał mi wyjść pierwszy model alternatywny.
Nie mam pojęcia na czym się te cholerne zderzaki trzymają ..

Tutaj masz najlepsze zdjęcie tyłu pudełka jakie udało mi się zdobyć. Jak będziesz miał chwilę i chęci spróbuj, dwa pojazdy na dole są całkiem fajne, zwłaszcza ten z prawej. A może uda Ci się też złożyć ten nieszczęsny samolocik? :P

Obrazek

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 2012-04-27, 22:39 przez wx45, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#5 Post autor: 3dom »

wx45 pisze: Nie mam pojęcia na czym się te cholerne zderzaki trzymają ..
Popatrzyłem na zdjęcie, popatrzyłem w spis części i coraz bardziej skłaniam się ku stwierdzeniu, że to fotomontaż :P
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
misiek
Posty: 421
Rejestracja: 2008-05-04, 00:35
Lokalizacja: Wolne Miasto Gdańsk
brickshelf: misiek3000

 

#6 Post autor: misiek »

A czy one nie trzymają się na zwykłych clipach? Są dwa, jeden zapasowy.
FREE HUGS :D

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#7 Post autor: V1 »

O ktorym modelu mowicie?
\/1 ______________

Awatar użytkownika
wx45
Posty: 47
Rejestracja: 2010-06-06, 12:01
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: wx45

 

#8 Post autor: wx45 »

V1, ten samolocik w lewym górnym rogu.
misiek, clipy są te "płaskie" a nie te z końcówką pod kątem 45'
wrzucam zdjęcie etapu na którym wymiękam. Być może komuś uda się wymyślić jak to jest zrobione albo ustalić ostatecznie, że to pic na wodę i fotomontaż.
Obrazek
Ostatnio zmieniony 2012-03-30, 20:22 przez wx45, łącznie zmieniany 2 razy.

manicaesar

#9 Post autor: manicaesar »

Nie wiem, czy to się komuś jeszcze przyda, ale...
wx45, użyj tej części:
Obrazek.
Na pewno jako dziecko byś to wymyślił :D
Ostatnio zmieniony 2012-07-22, 22:34 przez manicaesar, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ