[MOC] Kamienice Dwie

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Legofan
Posty: 228
Rejestracja: 2008-09-21, 14:00
Lokalizacja: Opole
brickshelf: Legofan000

 

[MOC] Kamienice Dwie

#1 Post autor: Legofan »

Hej!

W tę ostatnią godzinę marca chciałbym Wam zaprezentować mojego ostatnio zbudowanego MOCa.
Miał to być projekt długoterminowy (około 5 kamienic), ale zrezygnowałem z niego na rzecz czego innego (bardziej castlowego). Najpierw powstała zielona kamieniczka, następnie biała. No i nie będę ukrywał, że na zielonej bardziej się skupiłem, która wg mnie jest ładniejsza.

Oto zdjęcia:
Obrazek

Obrazek

Galeria na BS: http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=500482
Dla niecierpliwych (od 1 do 11): http://www.brickshelf.com/gallery/Legof ... dwie/1.jpg

Zdjęcia większych obiektów są chyba moją piętą Achillesową, więc są one niezbyt ładne.
Zapraszam do komentowania :)

Pozdrawiam!

PS Gdyby któraś z kamienic pasowałaby do Komuny Zdrój, to byłbym chętny wypożyczyć (choć takie zadbane raczej nie będą widziane :P)
Ostatnio zmieniony 2012-04-01, 12:54 przez Legofan, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
PatrykZ
Adminus Emeritus
Posty: 964
Rejestracja: 2008-08-06, 11:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: PatrykZ

 

#2 Post autor: PatrykZ »

Zielona jest bardzo ciekawa. Elewacja złożona z kafelków 1 x 1 prezentuje się znakomicie. Ciekawie wyszły też stiuki ponad gzymsami. Oj, zdjęcia są też i moją słabą stroną. Fotografuję swoje MOCe w ciemnym pomieszczeniu gdzie muszę ratować się dwoma solidnymi halopakami.

Awatar użytkownika
Iskra
Posty: 422
Rejestracja: 2007-06-01, 16:51
Lokalizacja: Łódź
brickshelf: Iskra

 

#3 Post autor: Iskra »

Zielona jest wykafelkowana? Ale super! :) Fantastyczny efekt i ładne detale architektoniczne. Białej też niczego nie brakuje ale zielona to taki cukiereczek. :)

Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1391
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

#4 Post autor: glaz_pimpur »

Fajne pomysły na gzymsy w jednej i drugiej kamieniczce. Zielone kafelki wymiatają chociaż kojarzą mi się bardziej z architekturą półwyspu iberyjskiego. Nie podobają mi się za to ozdóbki z zawiasów. W białej kamienicy okna mogłyby być ciut wyższe. Mógłbyś jeszcze zrobić kominy i rynny.
Ale to są drobiazgi. Całość sprawia bardzo dobre wrażenie.
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#5 Post autor: zgrredek »

Zielona elewacja bardzo fajna. Zawiasy nad oknami nawet mi się podobają. Nad drzwiami przydałby się jakiś "cięższy" ornament.
Biała kamienica jest za wysoka o te czarne okna. Cała elewacja jest podzielona szarymi gzymsami, parter i piętro mają tę samą wysokość, a drugie piętro zaburza proporcje. Te okna lepiej wyglądałyby na dachu. A jak kamienica byłaby niższa, to zniknąłby problem, że boczna ściana zielonej kamienicy kończy się poniżej sąsiedniego dachu.
No i brakuje kominów, jak już wspomniał Glaz. Brak rynien można wybaczyć, ale brak kominów nie.
No i te ornamenty nad oknami za bardzo wystają ze ściany. Wystawanie na jeden brick to maksimum.
Ostatnio zmieniony 2012-04-01, 09:53 przez zgrredek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Mikolaj
Posty: 1044
Rejestracja: 2008-02-02, 18:55
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: Mikolaj93
Kontakt:

 

#6 Post autor: Mikolaj »

W zielonej brak mi jakiegoś ładniejszego portalu.
Ze smutku wory pod oczami jak Panasewicz.

Awatar użytkownika
Legofan
Posty: 228
Rejestracja: 2008-09-21, 14:00
Lokalizacja: Opole
brickshelf: Legofan000

 

#7 Post autor: Legofan »

Dzięki za rady! Niestety o kominach zapomniałem, a o rynnach trochę myślałem, ale nie byłem pewien czy będą pasowały (musiałbym zrezygnować z już gotowych gzymsów, a wydaje mi się, że są atrakcyjniejsze od rynien).
Te zawiasy były dla mnie dylematem- mi się bardzo podobały, mojemu bratu nie, a mama powiedziała, że mogą być.
Te czarne okna miały pełnić funkcję nadbudówki.

I jeszcze raz dzięki za komentarze.

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#8 Post autor: zgrredek »

Legofan pisze:o rynnach trochę myślałem
Nie są konieczne, bo w zabudowie miejskiej czasami rury odpływowe są wewnątrz muru.

Awatar użytkownika
Legofan
Posty: 228
Rejestracja: 2008-09-21, 14:00
Lokalizacja: Opole
brickshelf: Legofan000

 

#9 Post autor: Legofan »

Dzięki radom nieocenionego KUKUSa, zrobiłem jeszcze jedno zdjęcie, ale na tle zielonej narzuty i trochę je podrasowałem. Jest o wiele lepsze niż główne, które zaraz zmienię :)

http://www.brickshelf.com/gallery/Legof ... dwie/z.jpg

Awatar użytkownika
Belfast
Posty: 387
Rejestracja: 2009-06-24, 22:01
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Diabel

 

#10 Post autor: Belfast »

Ja bym proponował zrobić jeszcze tylne elewacje tych kamienic. Wtedy okna (widok w nich) nie będą w kolorze tła. Firanki/zasłony też by poprawiły sprawę okien.

Edit : W tej białej kamienicy podoba mi się wykończenie wokoło okien na pierwszym i drugim poziomie.
Ostatnio zmieniony 2012-04-02, 14:26 przez Belfast, łącznie zmieniany 2 razy.
Lepsze jutro było wczoraj, a świat zamienił wrażliwość na wydajność !

Belfast

Darkelmo
Posty: 194
Rejestracja: 2008-08-26, 19:21
Lokalizacja: Warszawa

#11 Post autor: Darkelmo »

Kamieniczki bardzo ładne aczkolwiek dokucza brak plecków gdyż przez okna prześwituje kolor zielony. Zielona ładniejsza od białej,

ODPOWIEDZ