[MOC] Schwere Wagen

Wszystko co związane z / everything about LEGO Truck Trial, Cross Country, Truck Racing, Outdoor Car Racing

Moderatorzy: BJ, Aleksander Spyra, Blaha, Atros, ManiekManiak, omen, Mod Team, BJ, Aleksander Spyra, Blaha, Atros, ManiekManiak, omen, Mod Team

Pierwszy wyścig sezonu 2012 wygra:

Czas głosowania minął 2012-04-11, 16:00

4x4
7
10%
4x4
7
10%
4x4
7
10%
6x6
9
13%
6x6
9
13%
8x8
7
10%
8x8
7
10%
10x10
0
Brak głosów
10x10
0
Brak głosów
12x12
7
10%
12x12
7
10%
 
Liczba głosów: 67

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2454
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

#16 Post autor: eric trax »

kurka ale kabina jest za niska trochę. o 2st podniósłbym 'szyby'
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

Awatar użytkownika
smyk
VIP
Posty: 2137
Rejestracja: 2006-03-14, 23:13
Lokalizacja: Warszawa-Ochota
brickshelf: smyk

 

#17 Post autor: smyk »

ManiekManiak pisze:To nie pierwsza trialówka o takich kształtach kabiny. Sam popełniłem chyba aż 3. Problem leży w kolorach, szary mieszany z czarnym najszczęśliwszy nie jest. Tak czy inaczej mi się podoba w mono, tego pomarańcza to jednak wolałbym nie doświadczać.
Ach, o kolory wam chodzi! To jako daltonista powiem wam, że dla mnie on jest cały szary z lekkimi przepaleniami. Bawcie się dobrze zastanawiając się jak to widzę.
GPM '07#2 | '08#2 | '09#5 | '10#3 | '11#4
LTTC '11#6 | '12#2 | '13#3 | '14#3 | '15#3 | '16#2 | '17#4 | '18#4 | '19#11 | '20#7 | '21#9

Awatar użytkownika
smyk
VIP
Posty: 2137
Rejestracja: 2006-03-14, 23:13
Lokalizacja: Warszawa-Ochota
brickshelf: smyk

 

#18 Post autor: smyk »

eric trax pisze:kurka ale kabina jest za niska trochę. o 2st podniósłbym 'szyby'
To nie do końca tak*. Choć takich lekkich proporcjonalnych przekłamań jest kilka.

*Tutaj raczej trzeba by ciut obniżyć linię przedniej szyby i jednocześnie skrócić przedni zwis. Sama wysokość jest okej, tylko błotniki są za głębokie, bo zawieszka robi na boki, a koła mocno się skręcają i potrzeba dla nich dużo miejsca.
GPM '07#2 | '08#2 | '09#5 | '10#3 | '11#4
LTTC '11#6 | '12#2 | '13#3 | '14#3 | '15#3 | '16#2 | '17#4 | '18#4 | '19#11 | '20#7 | '21#9

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2454
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

#19 Post autor: eric trax »

no sprawia wrażenie płaskiego, a ja bym dorzucił te dwa study, zrobił porządek z kolorami i malina.
Ostatnio zmieniony 2012-04-06, 19:24 przez eric trax, łącznie zmieniany 1 raz.
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

Awatar użytkownika
Emilus
Adminus Emeritus
Posty: 1460
Rejestracja: 2007-08-26, 19:58
Lokalizacja: Polska
brickshelf: Emilus
Kontakt:

 

#20 Post autor: Emilus »

Kiedyś Szymon napisałeś o mojej trialówce, że podobnie jak z pewnymi facetami: "schludna ale brzydka". Cóż technicznie podobnie jak i wizualnie, Twoje auto nawet nie stało przy schludnym.

Szkoda, bo to jest regres na wszelkich polach... Był już taki MAN i był "przyjemniejszy" mimo zbieżnej idei. Każdy, powtarzam każdy może usiłować mówić, że celowo poszedł w silniki w mostach. Prawie każdemu bym uwierzył, ale nie Tobie. Tak samo jak Hastings nie jest mądrzejszy od Poirota. Smyku, jesteś estetą. Czemu tłumaczyć tą kastrację na naszych gustach?

Żeby nie było, my się ze Smykiem lubimy :)
Ostatnio zmieniony 2012-04-06, 20:26 przez Emilus, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
TT
Posty: 1181
Rejestracja: 2004-05-27, 13:52
Lokalizacja: Bielsko-Biała
brickshelf: TT

 

#21 Post autor: TT »

Obiektywnie patrząc to mi nie podoba się:
- zderzak, te otwory są paskudne
- 2 szare panele pod przednią szybą
- dwa kolory kabiny sprawiają wrażenie chaosu. Tu trochę szarego tu znów czarny. Nie mam nic przeciwko 2 kolorom, ale powinny tworzyć jakiś spójny motyw, podział.
- linia dachu od przodu nie jest równa
- słupek zamontowany na conectorze split
- schodkowano skos na drzwiach
- pomarańczowe panele na pace
- krótko ścięty tył zaburza proporcje
- to, że piszesz, że wszystko trzyma się jakoś na słowo honoru, że jak coś się wyciągnie to wszystko legnie w gruzach. Taki wyjadacz jak Ty mając całą przerwę zimową pozwolił sobie na zbudowanie takiej "maniany"? Trochę ambicji Panie kolego :-)
Pozdrawiam,
Tomek

Jetboy

#22 Post autor: Jetboy »

Jeśli miałem jakieś wątpliwości to teraz już nie mam. Trialówek budować nie warto :P

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2454
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

#23 Post autor: eric trax »

Tak z boku patrząc na usta ciśnie się tylko jedno: haters gona hate :P

Cóż jakiś tam standard od dłuższego czasu względem estetyki był trzymany, to jest punkt zwrotny :) moje zdanie nie powinno się liczyć bo pedantyczne podejście do wyglądu niszczy moje trialówki już w fazie projektu :D
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1391
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

#24 Post autor: glaz_pimpur »

Jetboy pisze:Jeśli miałem jakieś wątpliwości to teraz już nie mam. Trialówek budować nie warto :P
Warto, ale nie pod regulamin.:P Tzn może spełniać jego wymogi ale nie ma co się starać, żeby była najlepsza. I tak jak jesteś w temacie nowy to ze starymi wyjadaczami nie wygrasz. Ale przynajmniej będziesz mógł powiedzieć, że Twoja była ładniejsza.
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

Awatar użytkownika
smyk
VIP
Posty: 2137
Rejestracja: 2006-03-14, 23:13
Lokalizacja: Warszawa-Ochota
brickshelf: smyk

 

#25 Post autor: smyk »

glaz_pimpur pisze:
Jetboy pisze:Jeśli miałem jakieś wątpliwości to teraz już nie mam. Trialówek budować nie warto :P
Warto, ale nie pod regulamin.:P Tzn może spełniać jego wymogi ale nie ma co się starać, żeby była najlepsza.
O! Wreszcie ktoś prawidłowo odczytał mój manifest!
GPM '07#2 | '08#2 | '09#5 | '10#3 | '11#4
LTTC '11#6 | '12#2 | '13#3 | '14#3 | '15#3 | '16#2 | '17#4 | '18#4 | '19#11 | '20#7 | '21#9

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2454
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

#26 Post autor: eric trax »

Ja sobie odpuściłem i zawsze stawiam na miss zawodów ;d tyle że teraz podniosłem poprzeczkę i mam zamiar przejechać wszystkie odcinki :P
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

Awatar użytkownika
TT
Posty: 1181
Rejestracja: 2004-05-27, 13:52
Lokalizacja: Bielsko-Biała
brickshelf: TT

 

#27 Post autor: TT »

glaz_pimpur pisze:Warto, ale nie pod regulamin.:P Tzn może spełniać jego wymogi ale nie ma co się starać, żeby była najlepsza.
Skoro bym już był takim manifestantem, który po raz 100 chce pokazać, że regulamin w trialu jest bez sensu to wolałbym zrobić auto niezgodne z regulaminem, ale ładne i jeżdżące. Takie z którego będę sam zadowolony. Po co w imię protestu robić auto, które tylko spełni wymogi regulaminu, a będzie brzydkie i nie będzie jeździć. Nic w ten sposób nie udowodnisz i nie będziesz miał żadnej satysfakcji z auta.

Oczywiście powyższe nie tyczy się auta Smyka. Ja wierzę, że trochę weszliśmy mu na ambicje i poprawi auto. Wytknie sobie każdy detal tak jak nam to zwykle pokazywał i poprawi. Technicznie auto jest proste i sprawdzone, więc na pewno przejedzie wszystko i powalczy o miejsca w pierwszej połowie stawki.
Smyku nawet Schwere Wagen zasługuje na trochę troski i dopieszczenia :-)

ps. oryginał może być brzydki, ale warto się postarać ;-)
Obrazek
Ostatnio zmieniony 2012-04-07, 08:41 przez TT, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam,
Tomek

Awatar użytkownika
smyk
VIP
Posty: 2137
Rejestracja: 2006-03-14, 23:13
Lokalizacja: Warszawa-Ochota
brickshelf: smyk

 

#28 Post autor: smyk »

No TT, jak zbudujesz ładne auto wymiarów Zis/KATa w okolicach 2 kg, a nie w granicach 3-4 kg, to ci osobiście pogratuluję :)

Oczywiście zmiana kolorów KATa nie wiąże się ze zmianą wagi. Z tym, że ja prawie nie widzę kolorów. A kolor jak widać znaczy wiele. Nie bardzo rozumiałem pozytywne głosy przy Matadorze, teraz nie do końca ogarniam skalę przerażenia świniobusem.

Ale używajcie sobie ile chcecie - policzymy się na zawodach. Może akurat mosty mi nie odpadną.
GPM '07#2 | '08#2 | '09#5 | '10#3 | '11#4
LTTC '11#6 | '12#2 | '13#3 | '14#3 | '15#3 | '16#2 | '17#4 | '18#4 | '19#11 | '20#7 | '21#9

Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1391
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

#29 Post autor: glaz_pimpur »

TT pisze:glaz_pimpur napisał/a:
Warto, ale nie pod regulamin.:P Tzn może spełniać jego wymogi ale nie ma co się starać, żeby była najlepsza.


Skoro bym już był takim manifestantem, który po raz 100 chce pokazać, że regulamin w trailu jest bez sensu to wolałbym zrobić auto niezgodne z regulaminem, ale ładne i jeżdżące. Takie z którego będę sam zadowolony. Po co w imię protestu robić auto, które tylko spełni wymogi regulaminu, a będzie brzydkie i nie będzie jeździć. Nic w ten sposób nie udowodnisz i nie będziesz miał żadnej satysfakcji z auta.
Akurat zupełnie nie to miałem na myśli. Raczej to, żeby miał satysfakcję z wyglądu auta, a doświadczenie konstrukcyjne nabierze wraz ze startami. Do regulaminu się nie wtrącam bo na razie nie startuję. Co do Twojego auta to brzydkie nie jest, tylko razi logo sponsora. Tej wielkości mógłbyś się postarać wykafelkować je z klocków zamiast dawać wielką naklejkę;) Widziałem dużo brzydsze konstrukcje, które były też bardzo skuteczne.
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2454
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

#30 Post autor: eric trax »

TT pisze: Skoro bym już był takim manifestantem, który po raz 100 chce pokazać, że regulamin w trialu jest bez sensu to wolałbym zrobić auto niezgodne z regulaminem, ale ładne i jeżdżące. Takie z którego będę sam zadowolony. Po co w imię protestu robić auto, które tylko spełni wymogi regulaminu, a będzie brzydkie i nie będzie jeździć. Nic w ten sposób nie udowodnisz i nie będziesz miał żadnej satysfakcji z auta.
dokładnie o tym samym myślałem wczoraj
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

ODPOWIEDZ