[MOC] Planeta 329

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Legofan
Posty: 228
Rejestracja: 2008-09-21, 14:00
Lokalizacja: Opole
brickshelf: Legofan000

 

[MOC] Planeta 329

#1 Post autor: Legofan »

Witam!

Chciałbym zaprezentować Wam Planetę 329, na której pracuje Latarnik. Jest to MOC inspirowany książką Anotine'a de Saint-Exupery'ego, pt."Mały Książę". Mam nadzieję, że każdy ją czytał (naprawdę warto).

Przepiszę fragment rozdziału o tej planecie, byście mogli sobie przypomnieć.
"Piąta planeta była bardzo interesująca. Była najmniejsza ze wszystkich. Była tak mała, że ledwie wystarczało na niej miejsca na lampę uliczną i Latarnika.
Mały Książę nie umiał sobie wytłumaczyć, do czego może służyć latarnia i Latarnik gdzieś we wszechświecie, na małej planetce pozbawionej domów i ludności. Jednak powiedział sobie:
"Możliwe, iż ten człowiek jest niedorzeczny. Ale on jest mniej niedorzeczny niż Król, Próżny, Bankier i Pijak. Jego praca jest przynajmniej pożyteczna. Gdy zapala lampę, to tak jakby stwarzał jeszcze jedną nową gwiazdę lub kwiat. Gdy gasi lampę to tak jakby usypiał gwiazdę lub kwiat. To bardzo ładne zajęcie. To rzeczywiście jest pożyteczne, ponieważ jest ładne".
"

Obrazek

Obrazek

Kula nie jest moim patentem. Znalazłem go na brickshelfie. Zdjęcia robiłem na granatowym tle, potem je obrabiałem i dodawałem gwiazdki w Gimpie. Co ciekawsze, pierwsze zdjęcie jest robione z lampą błyskową (zapomniałem wyłączyć) i myślę, że jest ładniejsze od drugiego (które było robione bez lampy).
Mam nadzieję, że się spodoba :)

Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
blizzard
Posty: 820
Rejestracja: 2011-10-04, 15:48
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: blizzard00453005_0000002

 

#2 Post autor: blizzard »

Legofan pisze:Kula nie jest moim patentem. Znalazłem go na brickshelfie.
Legofan pisze: Jest to MOC inspirowany książką Anotine'a de Saint-Exupery'ego, pt."Mały Książę".
No niestety MOC to to nie jest taki w pełni bo tutaj nie ma "MY OWN", kula z BSa, pomysł z książki... Twoje to są obróbki w Gimpie.
Pozdrawiam

crises

#3 Post autor: crises »

blizzard pisze:No niestety MOC to to nie jest taki w pełni bo tutaj nie ma "MY OWN", kula z BSa, pomysł z książki...
Kula z BSa może i nie kwalifikuje się do "my own" jak piszesz, ale to, że inspiracją była książka, to nie jest absolutnie żaden argument. Wiele naszych prac jest inspirowanych lub wręcz wzorowanych na istniejących obiektach. Na obuwiu na przykład.
Mi się ta scenka podoba. Nie jest to może MOC epokowy, ale ma swój klimat.

Awatar użytkownika
blizzard
Posty: 820
Rejestracja: 2011-10-04, 15:48
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: blizzard00453005_0000002

 

#4 Post autor: blizzard »

crises pisze:ale to, że inspiracją była książka, to nie jest absolutnie żaden argument.
Wiem wiem,oczywiście. Chodziło mi tylko o to, co w tej pracy jest "my own" skoro i pomysł jest skądś i kula jest skądś, to co nam pozostało? Bo poza kulą mamy 2 ludziki i latarnię.
O to tylko chodziło :)
Inspiracje książkowe jak najbardziej popieram, Lego może być cudowną "ilustracją" treści i jestem takiej formy wielkiem fanem.
Ostatnio zmieniony 2012-04-07, 23:00 przez blizzard, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2771
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#5 Post autor: Ciamek »

Bardzo sympatyczny MOC (tak - MOC).
Od razu widać co przedstawia.
Zdrufko, Ciamek

Krawi

#6 Post autor: Krawi »

Podoba mi się ten pomysł z latarnikiem, bardzo klimatyczna scenka. Nigdy nie wyobrażałem sobie małego księcia w lego :)

Hippotam

#7 Post autor: Hippotam »

Z jakiegos powodu nie widze zdjec w przegladarce Safari. Dasz linki?

Awatar użytkownika
Szerszen
VIP
Posty: 1785
Rejestracja: 2012-03-30, 17:08
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Szerszen
Kontakt:

 

#8 Post autor: Szerszen »

"To rzeczywiście jest pożyteczne, ponieważ jest ładne."

Fajne, podoba mi się. a @blizzard - dowolne dwa klocki i tak już ktoś kiedyś na pewno połączył w sposób w jaki i my je łączymy, więc żadna z MOC'y nie byłaby MOC'ą idąć Twoim tokiem rozumowania.

Gdyby kolega użył "instrukcji jak zrobić latarnika z małego księcia" - no to to by było odtwórstwo, a tak... połączył ideę i możliwości wykonania na swój unikatowy sposób.
Jeden klocek zgubię a drugi zepsuję. ;)

Awatar użytkownika
Legofan
Posty: 228
Rejestracja: 2008-09-21, 14:00
Lokalizacja: Opole
brickshelf: Legofan000

 

#9 Post autor: Legofan »

Linki:
http://www.brickshelf.com/gallery/Legof ... hter/1.jpg
http://www.brickshelf.com/gallery/Legof ... hter/2.jpg

Dzięki za komentarze i fajnie, że się spodobało. Za około tydzień może opublikuję jeszcze jedną vinetkę.

pkowalcz

#10 Post autor: pkowalcz »

Nieskomplikowane, ale fajne.
Za to zdjęcia są trochę nieostre - wydaje mi się, że po delikatnym wyostrzeniu i rozjaśnieniu byłyby lepsze. Też jestem zdania, że pierwsze jest ładniejsze - drugie wygląda, jakby miało źle ustawiony balans bieli.

Hippotam

#11 Post autor: Hippotam »

Pierwsze zdjęcie jest ładniejsze bo ma zimne kolory. Drugie ma źle ustawiony balans bieli i jest za żółte.
Bardzo fajna scenka, ale można ją poprawić.
Po pierwsze, planeta jest za równa, spróbuj niej zrobić nieregularny kartofel a nie taką równą kulkę. Może jakiś mini krater przełamałby monotonię.
Po drugie, latarnie mogłaby być biała albo szara, teraz ginie na zdjęciu.
No i książę chyba miał zielone ubranie i niebieski płaszcz z czerwoną podszewką.

Awatar użytkownika
lugomina
Posty: 733
Rejestracja: 2007-08-05, 22:23
Lokalizacja: fawela wielkomiejska
brickshelf: legominha

 

#12 Post autor: lugomina »

Ciekawy pomysl i przyjemne wykonanie. Chociaz sama nie trawie tego banalnego Ksieciunia, ale cieszę się, że ktos robi Moce z przeczytanych ksiazek :)

Obie focie są niestety ciemne jak kafel w tyłku Darth Vadera i nie widac na nich najwazniejszej rzeczy czyli samego Moca. Jesli chcesz poprawić, to zrób planetce zdjęcie jeszcze raz, ale NIE na ciemnym tle, tylko na jak najjasniejszym, n.p. z bialych kartek papieru (i oswietl z dwóch stron lampkami biurowymi). Jak zrobisz jasne tlo, to bedziesz mógł potem je łatwo wyciąc w komputerze i zastąpic je dowolnym gwiezdzistym niebem czy focią z kosmosu.
Ostatnio zmieniony 2012-04-10, 17:15 przez lugomina, łącznie zmieniany 2 razy.
Cierpię na Dark Age Light - nie mam siły, nie buduję, ledwo tylko coś kupuję i na razie chowam do szafy. Lego daj pani.

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#13 Post autor: zgrredek »

lugomina pisze:(i oswietl z dwóch stron lampkami biurowymi).
Myślę, że to powinno być oświetlone z jednego źródła światła. Tak jak wszelkie statki kosmiczne, które są w próżni, gdzie nie mam cząsteczek powietrza mogących rozproszyć światło.
Hippotam pisze:Po pierwsze, planeta jest za równa, spróbuj niej zrobić nieregularny kartofel a nie taką równą kulkę.
No bo teoretycznie to ma być planeta, a nie jakaś asteroida, więc powinna być okrągła. Zresztą i tak jak na planetę to jest dość kanciasta.

Hippotam

#14 Post autor: Hippotam »

zgrredek pisze:No bo teoretycznie to ma być planeta, a nie jakaś asteroida, więc powinna być okrągła
Planeta na której ledwo wystarcza miejsca na latarnika i latarnię to chyba właśnie asteroida. Poza tym skojarzyła mi się ta z okładki:
Obrazek

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#15 Post autor: zgrredek »

Czyli wszystko się zgadza; jest okrągła, a study mogą udawać kratery.

ODPOWIEDZ