[MOC] Budka z piwem

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
pit
VIP
Posty: 681
Rejestracja: 2006-03-16, 23:10
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: pepik

 

[MOC] Budka z piwem

#1 Post autor: pit »

Budkę z piwem, taką jak ta poniżej, chciałem zbudować już dawno. Znacznie wcześniej niż pojawił się pomysł Komuna Zdrój.
Dla mnie budka z piwem kojarzy się z takim właśnie kształtem. Pewnie dlatego, że identyczna stała niedaleko mojego domu. To musiało być gdzieś na przełomie lat 70tych i 80tych. I tylko nie jestem pewien, czy pamiętam ją jeszcze działającą, czy już tylko samą zamkniętą budkę. Ale wiem, że sprzedawali tam bączki. Więc może pamiętam otwartą.

Obrazek
Wybrane zdjęcia:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Wszystkie zdjęcia,zanim ocenzurują, można zobaczyć zmieniając numer od 01 do 12.
Galeria BS.
Pozdrawiam,
Piotrek

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#2 Post autor: zgrredek »

Bardzo fajne. Też pamiętam ten kształt, choć z bardzo wczesnego dzieciństwa pamiętam jeszcze budkę na planie U. Były takie na wszystkich stacjach kolejowych między Otwockiem i Warszawą. To były czasy; proletariusze mogli w oczekiwaniu na pociąg do pracy raczyć się piwem.
Może dałoby się jakoś tę budkę postawić bokiem do chodnika, bo oglądający KZ będą mogli zobaczyć tylko jej plecy.
No i chodnik nie jest potrzebny, bo chodnik już jest ułożony.
Ostatnio zmieniony 2012-04-10, 13:24 przez zgrredek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
PatrykZ
Adminus Emeritus
Posty: 964
Rejestracja: 2008-08-06, 11:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: PatrykZ

 

#3 Post autor: PatrykZ »

Wow! I ja taką pamiętam, czad! Do połowy lat dziewięćdziesiątych stała niedaleko bloku, tyle, że już w rękach prywaciarza handlującego warzywami. Aż w drugiej połowie tychże lat podziękowali mu i budka została zdemontowana.

Awatar użytkownika
pit
VIP
Posty: 681
Rejestracja: 2006-03-16, 23:10
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: pepik

 

#4 Post autor: pit »

zgrredek pisze:Może dałoby się jakoś tę budkę postawić bokiem do chodnika, bo oglądający KZ będą mogli zobaczyć tylko jej plecy.
Do KZ będzie inaczej ustawione. Na razie ustawiłem tak, żeby pokazać. Dlatego też zrobiłem z chodnikiem. Cieszę się, że nie jest potrzebny :)
PatrykZ pisze:Do połowy lat dziewięćdziesiątych stała niedaleko bloku, tyle, że już w rękach prywaciarza handlującego warzywami. Aż w drugiej połowie tychże lat podziękowali mu i budka została zdemontowana.
Już w sumie rzadko się spotyka coś takiego. Widuję jedną taką budkę stojącą na jakimś ugorze, za płotem. A niedawno widziałem tego typu budkę, tyle że całą metalową. :)
Pozdrawiam,
Piotrek

Awatar użytkownika
szarikm
Adminus Emeritus
Posty: 1312
Rejestracja: 2005-11-03, 16:43
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: szarikm

 

#5 Post autor: szarikm »

- Jakie piwo jest najlepsze?
- Piwo po pracy.

pit pisze:Już w sumie rzadko się spotyka coś takiego. Widuję jedną taką budkę stojącą na jakimś ugorze, za płotem. A niedawno widziałem tego typu budkę, tyle że całą metalową. :)
Dziś przed HSW była nawet kolejka do takiej! Czynna i ma się dobrze. Oprócz tej - są jeszcze dwie, ale już innej konstrukcji.

I wnoszę oficjalny protest - budka z piwem nie jest Oddechem Historii :)

Tradycja picia piwa po pracy jest podtrzymywana :)
Ostatnio zmieniony 2012-04-10, 19:02 przez szarikm, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
pit
VIP
Posty: 681
Rejestracja: 2006-03-16, 23:10
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: pepik

 

#6 Post autor: pit »

Ale to jest model dokładnie tej, która stała niedaleko mojego domu i już jej tam nie ma od dawna. :)
Pozdrawiam,
Piotrek

Awatar użytkownika
jerryp
Posty: 226
Rejestracja: 2011-01-16, 18:23
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: jerryp

 

#7 Post autor: jerryp »

O nie pit! Właśnie teleportowałeś mnie do miejscowości w której się wychowałem. Tam stoi (chyba jeszcze stoi, dawno nie byłem) taka budka, opuszczona odkąd pamiętam, nawet taki krótki płotek i drzewo jest w tym samym miejscu a na tym drzewie zawsze objadaliśmy się czereśniami.
Nie wiem co to jest to białe na dachu ale trochę za bardzo przyciąga wzrok. Reszta śmieci nie rzuca się tak w oczy. Bardzo fajna scenka.

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#8 Post autor: zgrredek »

A, zapomniałem dodać, że trochę za dużo rzeczy wrzuciłeś na dach. Jedna, dwie byłoby w sam raz.

Awatar użytkownika
pit
VIP
Posty: 681
Rejestracja: 2006-03-16, 23:10
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: pepik

 

#9 Post autor: pit »

jerryp pisze:Nie wiem co to jest to białe na dachu ale trochę za bardzo przyciąga wzrok.
Deska klozetowa.
A, zapomniałem dodać, że trochę za dużo rzeczy wrzuciłeś na dach. Jedna, dwie byłoby w sam raz.
Zrobiłem to z premedytacją :D początkowo było więcej. Często czyta się narzekania, że za czysto, więc nabałaganiłem.
Pozdrawiam,
Piotrek

Mrutek

#10 Post autor: Mrutek »

Przygnębiające. Fajnie ze oddałeś kształt budy. Na dachu brakuje już tylko wózka na zakupy i ufo;)

Awatar użytkownika
misiek
Posty: 421
Rejestracja: 2008-05-04, 00:35
Lokalizacja: Wolne Miasto Gdańsk
brickshelf: misiek3000

 

#11 Post autor: misiek »

To naprawdę ładna budka ;p

Jeśli idzie do KZ to ja odpuszczam budowę swojej. Nie możemy za bardzo rozpijać społeczeństwa, bo produktywność spadnie.
FREE HUGS :D

Awatar użytkownika
SMIGOL
Posty: 206
Rejestracja: 2011-11-13, 20:46
Lokalizacja: Kamienna Góra
brickshelf: smigol

 

#12 Post autor: SMIGOL »

misiek pisze:Nie możemy za bardzo rozpijać społeczeństwa, bo produktywność spadnie.
Za to populacja wzrośnie ;)

Ja bym tu jeszcze chętnie zobaczył jakiegoś Henia sikającego w krzaki.

Edyta: No chyba, że ten po prawej właśnie wraca.
Ostatnio zmieniony 2012-04-11, 14:08 przez SMIGOL, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
pit
VIP
Posty: 681
Rejestracja: 2006-03-16, 23:10
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: pepik

 

#13 Post autor: pit »

Mrutek pisze:Na dachu brakuje już tylko wózka na zakupy i ufo;)
Ale nie mogłem sobie odmówić czerwonego axla i gdzieś tam leży. A w beczce na zapleczu (niestety chyba nie widać tego na żadnym zdjęciu) leży blaster SW.
misiek pisze:Jeśli idzie do KZ to ja odpuszczam budowę swojej. Nie możemy za bardzo rozpijać społeczeństwa, bo produktywność spadnie.
Idzie. Ale dwie, czy trzy budki chyba nie będą problemem. To duże miasteczko będzie :)
SMIGOL pisze:Ja bym tu jeszcze chętnie zobaczył jakiegoś Henia sikającego w krzaki.
Edyta: No chyba, że ten po prawej właśnie wraca.
Przecież jest; ten po lewej.
Pozdrawiam,
Piotrek

Awatar użytkownika
SMIGOL
Posty: 206
Rejestracja: 2011-11-13, 20:46
Lokalizacja: Kamienna Góra
brickshelf: smigol

 

#14 Post autor: SMIGOL »

pit pisze:Przecież jest; ten po lewej.
Ja go widzę bardziej jako szabrownika. Ale ok. Przyjmijmy, że znaczy teren, żeby później "zawinąć" do domu ;)
Każda porażka jest szansą żeby spróbować jeszcze raz, tylko mądrzej. Autora nie znam.

ODPOWIEDZ