[MOC] Survi-bot

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
StuckSpider74
Posty: 35
Rejestracja: 2012-03-13, 19:24
Lokalizacja: Łódź

[MOC] Survi-bot

#1 Post autor: StuckSpider74 »

„Survi-bot - model EURO 2012” - prototyp pojazdu, którego zadaniem jest dowóz piwa z usytuowanej w chłodnym miejscu zgrzewki z puszkami bezpośrednio do kanapy kibica, bez konieczności podnoszenia pupy z kanapy i odrywania się od meczu ;)

Geneza:
… to powyżej to oczywiście mało śmieszny żart. A zaczęło się od zbudowania modelu B do zestawu 8049. Moja latorośl pobawiła się nieco podnośnikami pneumatycznymi, ale szybko się znudziła i stwierdziła: „Tato, przerób to tak, żeby jeździło i łapało samo.” Pewnie chodziło jej o konstrukcję w stylu Reach Stacker'a Sariela (drogi Sarielu, jakbyś chciał zaadoptować moje dziecko, to ona na pewno będzie przeszczęśliwa ;) Ale.. że ja to nie Sariel, a czasu dostałem około godziny, powstało to co widać na zdjęciach. Wprawne oko forumowiczów zauważy, że z 8049B zostały tylko szczęki.

Opis:
Model bardzo oszczędny w formie, bez bajerów i estetycznych smaczków. Nie miałem na to czasu. Presja dziecka, by bawić się JUŻ ZARAZ była nie do zniesienia ;) Tu liczyła się funkcjonalność. Miało zgarniać pojemnik i... po godzinie z kawałkiem zgarniało.
W modelu zastosowałem 4 silniczki Medium, 2 odbiorniki IR, mały pilot do sterowania napędem i duży (ze względu na możliwość regulowania prędkości) do sterowania obrotem i zaciskiem szczęk. Całość działa jak na załączonym filmie.

Problemy przy konstruowaniu:
Konstrukcja jest tak łopatologiczna, że w zasadzie nie natrafiłem na żadne.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=JVLIiep9 ... GOHC5LyfU= [/youtube]

Jest to mój pierwszy MOC na Lugpolu, więc... proszę o łagodny wymiar kary ;) ...i, drodzy inżynierowie, weźcie poprawkę, że z wykształcenia jest humanistą :)

Jetboy

#2 Post autor: Jetboy »

StuckSpider74 pisze: (drogi Sarielu, jakbyś chciał zaadoptować moje dziecko, to ona na pewno będzie przeszczęśliwa ;)
Sariel na pewno też, o ile twoje dziecko jest chomikiem :)
Bardzo udany debiut.
I to naprawdę daje radę pełną puszke z piwem podnieść i przewieźć? Nawet jeśli nie, to i tak mi się podoba.
Batbox zdaje się trochę trudno dostępny, a przecież w trakcie euro 2012 trzeba będzie zmieiać baterie wielokrotnie ;)
Ostatnio zmieniony 2012-04-15, 05:43 przez Jetboy, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
piotrek839
Posty: 459
Rejestracja: 2011-10-05, 18:37
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
brickshelf: piotrek839

 

#3 Post autor: piotrek839 »

Miło coś w końcu z technica zobaczyć . Prosty i funkcjonalny .
Amortyzacja działa , czy tylko dobrze wygląda ?

StuckSpider74
Posty: 35
Rejestracja: 2012-03-13, 19:24
Lokalizacja: Łódź

#4 Post autor: StuckSpider74 »

Jetboy pisze:
StuckSpider74 pisze: (drogi Sarielu, jakbyś chciał zaadoptować moje dziecko, to ona na pewno będzie przeszczęśliwa ;)
Sariel na pewno też, o ile twoje dziecko jest chomikiem :)
Bardzo udany debiut.
I to naprawdę daje radę pełną puszkę z piwem podnieść i przewieźć? )
Miałem puszkę z piwem... ale ją opróżniłem przed testami :(
Dlatego pożyczyłem pudełko od perfum od mojego... chomika ;D

StuckSpider74
Posty: 35
Rejestracja: 2012-03-13, 19:24
Lokalizacja: Łódź

#5 Post autor: StuckSpider74 »

piotrek839 pisze: Amortyzacja działa , czy tylko dobrze wygląda ?
Działa :)) (a w zasadzie działała - bo modelu już dawno nie ma) Tyle, że na filmie tego nie widać - pudełko za lekkie i powierzchnia za równa. Popatrz na 2 zdjęcie - cała górna część nie jest poziomo równoległa do liftarmu nad gąsienicami - tam jest przestrzeń na 'bujanie się'.

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2454
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

#6 Post autor: eric trax »

Ale słodziutkie :D Szkoda, że nie ma punkcji podnoszenia ramienia z puszą ale rozumiem że kanałów zabrakło.
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

Awatar użytkownika
Atros
VIP
Posty: 801
Rejestracja: 2009-04-08, 19:03
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Atrx
Kontakt:

 

#7 Post autor: Atros »

Najpierw popatrzyłem na tytuł filmu, jak zobaczyłem tytuł Euro 2012 survibot od razu domyśliłem się o co chodzi :)

Awatar użytkownika
trawson89
Posty: 63
Rejestracja: 2010-11-14, 17:43
Lokalizacja: Jarosław
brickshelf: Trawson21

 

#8 Post autor: trawson89 »

Widzę że model miałby bardzo ważne zadanie na EURO :D na pewno nie jednemu kibicowi przydało by się takie cacko:). Gdyby jeszcze był zaprogramowany tak aby sam wiedział gdzie ma się udać i gdzie wrócić.Świetny model.

Mrutek

Re: Survi-bot

#9 Post autor: Mrutek »

StuckSpider74 pisze:„Survi-bot - model EURO 2012” - prototyp pojazdu, którego zadaniem jest dowóz piwa z usytuowanej w chłodnym miejscu zgrzewki z puszkami bezpośrednio do kanapy kibica, bez konieczności podnoszenia pupy z kanapy i odrywania się od meczu ;)
Genialne. Teraz czas na wersje zautomatyzowaną , bez pilota.

Awatar użytkownika
misiek
Posty: 421
Rejestracja: 2008-05-04, 00:35
Lokalizacja: Wolne Miasto Gdańsk
brickshelf: misiek3000

 

#10 Post autor: misiek »

Gdyby otwierał lodówkę to w ogóle była by baja :D

Jak na model budowany na szybko to całkiem udana i bawialna konstrukcja. Jak będzie czas to możesz pomyśleć nad MK2 o bardziej rozbudowanych funkcjach.
FREE HUGS :D

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#11 Post autor: 3dom »

Spodobał mi się ten model jak zaglądałem do Twojej galerii na flickrze. Fajny pomysł.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
Filus
Posty: 596
Rejestracja: 2010-08-08, 20:37
Lokalizacja: Śląsk
brickshelf: Filus

 

#12 Post autor: Filus »

Bardzo ciekawy robocik. Fajne w nim jest to, że jest całkiem kompaktowy, przez co spokojnie może śmigać pod stolikiem, na którym później byśmy owe piwo postawili. Obrotowe ramię daje jeszcze jedną funkcję, na upartego, jakby to dopracować ten mechaniczny potworek może piwo nalewać:).

StuckSpider74
Posty: 35
Rejestracja: 2012-03-13, 19:24
Lokalizacja: Łódź

#13 Post autor: StuckSpider74 »

3dom pisze:Spodobał mi się ten model jak zaglądałem do Twojej galerii na flickrze. Fajny pomysł.
Myślę, że bez Twojej 'interwencji' wstawiłbym tylko domek gejszy. Dzięki :)

Awatar użytkownika
Szerszen
VIP
Posty: 1785
Rejestracja: 2012-03-30, 17:08
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Szerszen
Kontakt:

 

#14 Post autor: Szerszen »

A ja mam pomysł - otwórz produkcję seryjną i sprzedawaj kibicom - przed EURO pójdzie wszystko co z nim związane... dołóż tylko "rączkę" do machania odpowiednią flagą i masz... jak znalazł...
Jeden klocek zgubię a drugi zepsuję. ;)

ODPOWIEDZ