[MOC] BIZON Z056 Super

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
GabryS
Posty: 241
Rejestracja: 2012-04-14, 08:56
Lokalizacja: Śrem/Poznań
brickshelf: GabryS

 

#31 Post autor: GabryS »

Super.
Ogrom szczegółów, doskonałe działanie, świetny wygląd. Nie wiem co powiedzieć... Miażdży.
Zgodzę się, że koła są za grube, ale to mały minus, przy niezliczonych plusach modelu.
Gratuluję i czekam na więcej.
Za młody na LUGPol? -> Klub Młodych Fanów Lego zaprasza.
Blueprinty!

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#32 Post autor: 3dom »

Zapomniałem dodać, że zapomniałeś Eric dodać, że odpalając Ci tylne koła uchroniłem Cię przed 24 zamówieniem na BL ;)

Może byś wymienił tylne felgi na białe a felgi od PP wypełnił białymi dishami?
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2454
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

#33 Post autor: eric trax »

M_longer pisze:
eric trax pisze:Takie rzeczy na jesień, gdy będę budował Holmera :)
Łiii...

Znaczy się rama łamana, z możliwością ukosowania w celu zmniejszenia nacisku na oś, tona pneumatyki i podobna ilość łańcucha. Faaajnie.
Longer to się nazywa 'psi chód' :P tak robiłem podchody żeby zrobić ROPĘ czyli taki kombajn tyle że 3 osie, skończyło się na braku klocków. Teraz sytuacja się trochę zmieniła :P
M_longer pisze:
eric trax pisze:TruckeR napisał/a:
Cudo. Mam nadzieję, że jedzie do Krakowa? :)


No właśnie mam plan pociąć go na żyletki bo w kolejce czeka actros, który jest... czerwony.
Popełniasz waść ten sam błąd który ja zrobiłem przy W900. Przyznajesz się publicznie że chcesz go poszatkować PRZED wystawą:P
hahahahaa :D No kurka... A ja się tak cieszyłem, że będę miał cały pojemnik czerwonych klocków...

Edit: Mój portfel kazał wam powiedzieć, że was nie lubi!
3dom pisze:Zapomniałem dodać, że zapomniałeś Eric dodać, że odpalając Ci tylne koła uchroniłem Cię przed 24 zamówieniem na BL ;)
Racja, zwracam honor :)
3dom pisze: Może byś wymienił tylne felgi na białe a felgi od PP wypełnił białymi dishami?
Próbowałem, białe dishe ściągałem bodaj z Francji, nawet gdzieś mam foty vip. Niestety wyglądało to słabo...
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#34 Post autor: 3dom »

eric trax pisze: Próbowałem, białe dishe ściągałem bodaj z Francji, nawet gdzieś mam foty vip. Niestety wyglądało to słabo...
Poka poka. Sami ocenimy ;)
Ostatnio zmieniony 2012-04-23, 11:35 przez 3dom, łącznie zmieniany 1 raz.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2454
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

#35 Post autor: eric trax »

3dom pisze:
eric trax pisze: Próbowałem, białe dishe ściągałem bodaj z Francji, nawet gdzieś mam foty vip. Niestety wyglądało to słabo...
Poka poka. Sami ocenimy ;)
Masz marudo :P

Obrazek
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#36 Post autor: 3dom »

Jakbyś jeszcze trochę pokombinował, np. wrzucając tam jeszcze round plate'a 4x4 albo coś innego to mogłoby to całkiem nieźle wyglądać. Na pewno lepiej niż goła felga PP.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1469
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#37 Post autor: Misterzumbi »

Jak bedziesz rozwalal, to choc rob setki zdjec coby mozna go bylo zklonowac.
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2454
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

#38 Post autor: eric trax »

Misterzumbi pisze:Jak bedziesz rozwalal, to choc rob setki zdjec coby mozna go bylo zklonowac.
Mam tyle zdjęć i tak długo nad nim siedziałem, że mogę go sklonować z pamięci obudzony o 2 w nocy :>

Tak czy siak możliwe, że pojawi się na wystawie w Krakowie. Muszę to logistycznie rozegrać.
3dom pisze:Jakbyś jeszcze trochę pokombinował, np. wrzucając tam jeszcze round plate'a 4x4 albo coś innego to mogłoby to całkiem nieźle wyglądać. Na pewno lepiej niż goła felga PP.
Prędzej jakaś cała felga pasująca do środka. Inaczej to będzie po prostu kupa. Muszę pomyśleć.
Ostatnio zmieniony 2012-04-23, 12:18 przez eric trax, łącznie zmieniany 1 raz.
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

Awatar użytkownika
Junior
Posty: 64
Rejestracja: 2010-04-04, 20:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: marcinwadas

 

#39 Post autor: Junior »

Od dawna żadna praca na tym forum nie wzbudziła u mnie takiego zachwytu. Dokładnie od czasu publikacji ciapka Jeraca. W moich oczach sukces jest jeszcze większy gdyż Bizonik jeździ, trzęsie się i do tego wygląda obłędnie (wiem że jego bryła i gabaryty to ułatwiły, odwrotnie jak w ciapku, ale cóż zrobić).

Od najmłodszych lat próbowałem zbudować ten model z klocków które miałem, ale wychodziło maksymalnie coś "podobnego do kombajna" z kolorystycznym rozróżnieniem, że to bizon. Mogę jednak uchodzić za specjalistę jeśli idzie o realny model bo spędziłem grube godziny na oględzinach wielu modeli. Jedyne czego brakuje w Twoim modelu, a jest jak najbardziej do zrobienia to "płozy" pod heder... nie wiem jak to odmienić poprawnie xD no pod kosą. Cała reszta jest obłędna. Koła jak dla mnie świetne. Może i są za grube, ale tylko te koła LEGO mają w sobie monstrualność i wymaganą balonowość. Chętnie bym zobaczył jak wygląda z tymi węższymi dla samego porównania, ale jakoś nie sądzę żeby mogło być lepiej.

U mnie masz głos na MOC miesiąca i roku. Wiem że mamy dopiero kwiecień, ale nie wierzę, że cokolwiek może u mnie wzbudzić większy zachwyt i sentyment.

REWELACJA i czekam z utęsknieniem na dalszą LEGOlizację polskiej wsi :)
Always look on the bright side of life...

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2454
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

#40 Post autor: eric trax »

Junior pisze: REWELACJA i czekam z utęsknieniem na dalszą LEGOlizację polskiej wsi :)
Cóż co najważniejsze i najbardziej charakterystyczne zlegolizowaliśmy :P

Dzięki za fajny komentarz :)
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

Awatar użytkownika
Filus
Posty: 596
Rejestracja: 2010-08-08, 20:37
Lokalizacja: Śląsk
brickshelf: Filus

 

#41 Post autor: Filus »

Cóż mogę dodać po 3 stronach ochów i achów;)? Model piękny i przede wszystkim funkcjonalny. Widać ogrom pracy w niego włożony. Co do kół, w ciemno mogę powiedzieć, że jestem za PP. Budzą respekt po prostu i optycznie sprawiają, że kombajn jest wielki. Szacun.

Majcherek

#42 Post autor: Majcherek »

BIZON jest przepiękny!!! W życiu nie wyobrażałem sobie, że klockowy model może tak wyglądać! Super, że kombajn jest czerwony – dla mnie i znajomych zawsze był to kolor najbardziej rozpoznawalny dla tych maszyn. Z BIZON-em mam również fajne wspomnienia (np: jak miałem 8 lat kierowca dał mi prowadzić tą maszynkę - matko jaka radocha była;)). Szkoda, że się je widzi coraz rzadziej na naszych polskich polach. Jedynie o co bym się pokusił, to dodałbym dłuższe rozdzielacze łanu, które – tak jak w rzeczywistości – można by było, w czasie transportu, odczepić;)
Może faktycznie koła są ciut za duże, ale przy tak doskonałym modelu, jest to tycia wada;)
Jestem też ciekaw, czy rozważałeś budowę sieczkarni (jak wiadomo, dziś bez niej kombajn nie ma co w pole wyjeżdżać, bo kto dziś słomę chce – chodź są wyjątki;))

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#43 Post autor: M_longer »

Majcherek pisze:chodź
Idę idę...

Wiedziałem że coś nie pasuje z tą rurą. Wiesz że da się to zrobić legalnie, bez bawienia się w klejenie kolorowego papieru? :))

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2454
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

#44 Post autor: eric trax »

Majcherek pisze:Jestem też ciekaw, czy rozważałeś budowę sieczkarni (jak wiadomo, dziś bez niej kombajn nie ma co w pole wyjeżdżać, bo kto dziś słomę chce – chodź są wyjątki;))
Szczerze powiedziawszy to nie. Jakoś mi nie pasowała, nie zmienia to faktu że żadnego problemu w jej dołożeniu by nie było. Mało tego kolejna kręcąca rzecz doszła by do mechanizmów :)
Majcherek pisze:Jedynie o co bym się pokusił, to dodałbym dłuższe rozdzielacze łanu, które – tak jak w rzeczywistości – można by było, w czasie transportu, odczepić;)
powody były dwa:

- nie miałem koncepcji jak je przyczepić, choć o dziwo kiedy zadałeś mi to pytanie naszedł mnie bardzo dobry pomysł
- skończyły mi się flexy i wstyd przyznać... nie chciało mi się ich zamawiać
M_longer pisze: Wiedziałem że coś nie pasuje z tą rurą. Wiesz że da się to zrobić legalnie, bez bawienia się w klejenie kolorowego papieru? :))
No nareszcie piszesz do rzeczy :D słucham :D
Ostatnio zmieniony 2012-04-23, 18:04 przez eric trax, łącznie zmieniany 2 razy.
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#45 Post autor: M_longer »

eric trax pisze:No nareszcie piszesz do rzeczy :D słucham :D
Trochę round bricków nanizanych na technicową ośkę + dwa panele i serek montowany na sztucznym studzie:
Obrazek

ODPOWIEDZ