[MOC] BIZON Z056 Super

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2454
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

#46 Post autor: eric trax »

M_longer pisze: Trochę round bricków nanizanych na technicową ośkę + dwa panele i serek montowany na sztucznym studzie:
A już myślałem że będę musiał przerobić. Odpada, rura musi mieć 2,5 studa średnicy round bricki są za małe. Wiem że to 0,5studa ale widać.
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#47 Post autor: M_longer »

eric trax pisze:Odpada, rura musi mieć 2,5 studa średnicy round bricki są za małe.
Tak samo koła powinny być węższe. Sztuka kompromisów :]

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2454
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

#48 Post autor: eric trax »

M_longer pisze:
eric trax pisze:Odpada, rura musi mieć 2,5 studa średnicy round bricki są za małe.
Tak samo koła powinny być węższe. Sztuka kompromisów :]
Ty się moimi kołami nie rozporządzaj ha?! :P Lepiej wygląda z szerszymi kołami niż małą rurką :D
Ostatnio zmieniony 2012-04-23, 18:41 przez eric trax, łącznie zmieniany 1 raz.
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

Awatar użytkownika
Ramzes
Posty: 398
Rejestracja: 2008-04-10, 17:34
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Kraków
brickshelf: Ramzes
Kontakt:

 

#49 Post autor: Ramzes »

Bardzo ładny model. Przyznam, że też zacząłem kompletować potrzebne części do budowy bizona jednak Tobie to poszło zdecydowanie szybciej:) Wykonałeś świetną robotę, może dzięki temu znajdę motywację do dalszej budowy.
Long is the way AND Hard, that out of hell leadsup to Light.

Awatar użytkownika
SMIGOL
Posty: 206
Rejestracja: 2011-11-13, 20:46
Lokalizacja: Kamienna Góra
brickshelf: smigol

 

#50 Post autor: SMIGOL »

8 miesięcy pracy nad modelem to sporo (chyba bym tyle nie wytrzymał), ale elekt końcowy jest miażdżący. Model bardzo mi się podoba, mojej żonie też i na pewno będzie podobał się osobom, którym go jeszcze pokażę.
Dodatkowo na warsztacie Actros, w planach Holmer - super !
Na Actrosa jestem w stanie poczekać kolejne 8 miesiecy, tylko nie rozbieraj Bizona. Zabierz go do Krakowa. To pierwsza wystawa, w której chcę uczestniczyć i chciałbym zobaczyć tam wszystkie fajne okazy, a ten jest super świetny :)

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2454
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

#51 Post autor: eric trax »

SMIGOL pisze: Na Actrosa jestem w stanie poczekać kolejne 8 miesiecy, tylko nie rozbieraj Bizona. Zabierz go do Krakowa. To pierwsza wystawa, w której chcę uczestniczyć i chciałbym zobaczyć tam wszystkie fajne okazy, a ten jest super świetny :)
Actros trialowy więc nie ostrzyłbym sobie na niego zębów, nie będzie super ładny. Bizona rozbieram ale na wystawę złożę i zabieram :)
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

Majcherek

#52 Post autor: Majcherek »

Przyjrzałem się dokładniej rurze i prawdę powiedziawszy, nie taśma mi tutaj przeszkadza, a końcówka;) Nie myślałeś, żeby ją jakoś ładnie zabudować?? Bo ta dziura troszkę duża;);p Może wyjąć odrobinkę axla i dać i część? Choć wiem, że są o te 0.5 studa mniejsze, ale może jest szansa, że ładnie to wykończą:) Wtedy rura nieznacznie by się wydłużyła i musiałbyś lekko przestawić "dziubek";) Chyba, że zostawiłeś ją, by imitowała podajnik ślimakowy, to wtedy wyciągnąłbym tylko końcówkę axla i tyle:) Myślałem także, nad tym klockiem , ale niestety nie jest dostępny w czerwieni (tylko w Reddish Brown), a także nie mam bladego pojęcia, czy pokryłby się z szerokością klocków, które użyłeś.

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2454
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

#53 Post autor: eric trax »

Majcherek pisze: Nie myślałeś, żeby ją jakoś ładnie zabudować?? Bo ta dziura troszkę duża;);p Może wyjąć odrobinkę axla i dać i część? Choć wiem, że są o te 0.5 studa mniejsze, ale może jest szansa, że ładnie to wykończą:)
niestety. roundplate nie wchodzą w środek tej felgi
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

Awatar użytkownika
PatrykZ
Adminus Emeritus
Posty: 964
Rejestracja: 2008-08-06, 11:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: PatrykZ

 

#54 Post autor: PatrykZ »

Koło takiej pracy nie da sie przejść obojętnie. Jestem pod wielkim wrażeniem.

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2454
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

#55 Post autor: eric trax »

Without this.... we wouldn't have our potatoes boiled in salt with koperek along a side of schabowy and a glass of kompot, haha Poland is the best country in the world :)
hahahaha :D
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

Awatar użytkownika
Methos
Posty: 227
Rejestracja: 2011-07-23, 01:19
Lokalizacja: Polska - Gniezno
brickshelf: Methos6

 

#56 Post autor: Methos »

o_O!!! jestem pod OLBRZYMIM wrażeniem przemyślanej konstrukcji w każdym detalu. Za dzieciaka ujeżdżałem na podobnych w czasie wakacji jak się gdzieś wyjechało poza miasto. A tu proszę - taka niespodzianka. Z LEGO i działa :)
Szkoda tylko, że w filmie tak krótko dałeś ujęcia pracującego kombajnu. To daje najlepszy efekt w czasie oglądania.
Całość i tak podziwiam - wykonanie, wytrwałość. Brawo.

No i zapomniałem dodać - MOC m-ca jak nic!
Ostatnio zmieniony 2012-04-24, 14:43 przez Methos, łącznie zmieniany 1 raz.

Xsysiek
Posty: 38
Rejestracja: 2011-02-17, 22:52
Lokalizacja: Strzelin

#57 Post autor: Xsysiek »

Jest fantastyczny! Przypomina mi kombajn wujka (tylko, że on ma dorobioną sieczkarnię z modelu ZO58). Gdyby podłączanie hederu zajmowałoby w realu tyle czasu co u ciebie, to nikt by już nie jeździł z zamontowanym. W rzeczywistości jest to mordęga (hydraulika, paski itd.). Bardziej od jego kształtu podobają mi się mechanizmy jakie w nim zamontowałeś.

Czekam z niecierpliwością na kolejną maszynę z twojej stajni. Prosiłbym o Ropę EuroTiger. A tu taki filmik ode mnie dot. Ropy i Holmera http://www.youtube.com/watch?v=an_kbnIfP4U

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2454
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

#58 Post autor: eric trax »

Xsysiek pisze: Czekam z niecierpliwością na kolejną maszynę z twojej stajni. Prosiłbym o Ropę EuroTiger. A tu taki filmik ode mnie dot. Ropy i Holmera http://www.youtube.com/watch?v=an_kbnIfP4U
Tak jak pisałem do ROPY podchodziłem ale z powodu braku dość specyficznych klocków odpuściłem temat, wrócę do niego w sezonie buraczanym :)
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

Havoc

#59 Post autor: Havoc »

Xsysiek pisze:A tu taki filmik ode mnie dot. Ropy i Holmera http://www.youtube.com/watch?v=an_kbnIfP4U
Żeby do filmu o zbiorze buraków dawać podkład muzyczny AC DC?! To się nie godzi. Zaraz walnę osta Panowie :)

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#60 Post autor: Bricksley »

Ramzes, zawiodłeś mnie, wchodząc do tego temu już miałem nadzieję, że zobaczę Twój model ;)

eric trax, trzeba przyznać kawał dobrej maszyny, choć nie idealny. Możecie uznać mnie za czepialskiego, ale bądź co bądź koła od PP od razu rzucają się w oczy. Jestem podobnego zdania co Longer, że 94 lepiej by się tu sprawdziły, nawet gdy trzeba było się wrócić do początkowego etapu projektowania modelu. Jeżeli już są to może pokombinuj jeszcze coś z białymi deklami, coby odciągnąć uwagę ;) Poza tym gdybyć dał mniejsze koła to i czit z papierową rurką byłby niepotrzebny. 2 study za szerokie koła nie przeszkadzają, ale 0.5s węższa rura już tak, dziwne :P
eric trax pisze:czy w sumie już standard jak druciki we fleksach.
Standard? Dla mnie zbyt duże naginanie.

Co nie zmienia faktu, że model łądnie się prezentuje :)
Pozdrawiam :)

ODPOWIEDZ