[MOC] BIZON Z056 Super

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#61 Post autor: M_longer »

Karol pisze: Dla mnie zbyt duże naginanie.
No bo właśnie o naginanie chodzi. A o tych kołach 94mm to mu smęciłem jak tylko złożył zarys ramy...

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#62 Post autor: Bricksley »

M_longer pisze:No bo właśnie o naginanie chodzi.
Zbyt duże naginanie zasad :) Zresztą wiesz o co chodzi :P
Pozdrawiam :)

OscarP
Posty: 7
Rejestracja: 2008-08-11, 02:20
Lokalizacja: Łowicz
brickshelf: OscarP

 

#63 Post autor: OscarP »

Bardzo profesjonalnie odwzorowane charakterystyczne fragmenty prawdziwego Bizona które świadczy o tym ,że albo posiadasz taki kombajn ,albo bardzo dużo czasu spędziłeś przy takim kombajnie zanim zacząłeś go budować z Lego.Wątpię byś go zbudował oglądając same zdjęcia???

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#64 Post autor: 3dom »

Eric a jakbyś zrobił wypchane 94.8 tak jak Smyk w trtr?
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Cieślu
VIP
Posty: 1262
Rejestracja: 2009-04-13, 22:21
Lokalizacja: Karczew/Warszawa
brickshelf: cieslu12

 

#65 Post autor: Cieślu »

GENIALNE. Jak dla mnie przebija wszystkie koparki ładowarki dźwigi itd bo takiego modelu kombajnu z Lego jeszcze nie widziałem. MOC miesiąca jeśli nie roku :) Szkoda, że na filmie nie ma więcej koszenia przy LEDach. O ile tak szerokie kapcie mi kompletne nie przeszkadzają o tyle te srebrne felgi z PP wyglądają średnio. Przydałby się jakiś biały dish w środku. Już chyba lepiej jest tak jak w WIPie :)
Jeden rabin powie tak, drugi rabin powie nie.
WIP:
Oshkosh MMRS
MAN F2000
Iveco Powerstar

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2454
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

#66 Post autor: eric trax »

M_longer pisze:
Karol pisze: Dla mnie zbyt duże naginanie.
No bo właśnie o naginanie chodzi. A o tych kołach 94mm to mu smęciłem jak tylko złożył zarys ramy...
Nie zarys ramy tylko zarys karoserii.
Karol pisze:Jestem podobnego zdania co Longer, że 94 lepiej by się tu sprawdziły, nawet gdy trzeba było się wrócić do początkowego etapu projektowania modelu. Jeżeli już są to może pokombinuj jeszcze coś z białymi deklami, coby odciągnąć uwagę ;) Poza tym gdybyć dał mniejsze koła to i czit z papierową rurką byłby niepotrzebny. 2 study za szerokie koła nie przeszkadzają, ale 0.5s węższa rura już tak, dziwne :P
Dlaczego nie zmieniłem? Bo wymagało by to budowania CAŁEGO kombajnu od nowa. Rama którą konstruowałem była robiona dla tych kół i z myślą o nich bo w innej opcji nie zmieściły by się w środku trzy XLe i medium o mechanizmach młocarni i popychaczu wytrząsacza oraz odbiornikach IR nie wspomnę. Nie budowałem tego kombajnu z myślą o dziale model team tylko technic a że wyszedł nadspodziewanie ładnie trafił tutaj. Wiem że koła są za szerokie dlatego wpuściłem je o 2 study do środka. Na szerokość wystają tak jak oryginalne. I one i rura 2,5 studa wynikały ze skali. Gdyby była mniejsza trafiły by do niego 94.5 oraz nieoklejona rura z roundów. Nic nie stoi na przeszkodzie żebyś Ty czy longer zrobił takiej skali model. Smęcić każden jeden potrafi.

Karol pisze: Standard? Dla mnie zbyt duże naginanie.
Dla mnie też ale ślimaka w hederze czy barierki drabiny przy kabinie nie dało się zrobić bez tego.
3dom pisze:Eric a jakbyś zrobił wypchane 94.8 tak jak Smyk w trtr?
myślałem o nich ale nie mam pojęcia jak smyk to składał a wątpię i to bardzo że średnicą dorównają PP.

Cieślu pisze:O ile tak szerokie kapcie mi kompletne nie przeszkadzają o tyle te srebrne felgi z PP wyglądają średnio. Przydałby się jakiś biały dish w środku. Już chyba lepiej jest tak jak w WIPie :)
Tak jak pisałem dla mnie wyglądało to tragicznie. Do karkowa składając ponownie bizona pomyśle coś w tym temacie i bizon będzie miał białe felgi w środku.
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#67 Post autor: Bricksley »

eric trax pisze:Dlaczego nie zmieniłem? Bo wymagało by to budowania CAŁEGO kombajnu od nowa. Rama którą konstruowałem była robiona dla tych kół i z myślą o nich bo w innej opcji nie zmieściły by się w środku trzy XLe i medium o mechanizmach młocarni i popychaczu wytrząsacza oraz odbiornikach IR nie wspomnę. Nie budowałem tego kombajnu z myślą o dziale model team tylko technic a że wyszedł nadspodziewanie ładnie trafił tutaj. Wiem że koła są za szerokie dlatego wpuściłem je o 2 study do środka. Na szerokość wystają tak jak oryginalne. I one i rura 2,5 studa wynikały ze skali. Gdyby była mniejsza trafiły by do niego 94.5 oraz nieoklejona rura z roundów. Nic nie stoi na przeszkodzie żebyś Ty czy longer zrobił takiej skali model. Smęcić każden jeden potrafi.
Nie chcę robić niepotrzebnego szumu o to kto jakie posiada umiejętności jako budowniczy, ale publikując model negatywne uwagi w komentarzach też chyba powinny być na względzie? Dziwi mnie, że odebrałeś to jako "smęcenie", ja tylko wyraziłem opinię o modelu, tak jak i inni w tym wątku.

Wracając do modelu. Piszesz, że dobierałeś koła z myślą o Xlach i całej reszcie, ale tak mnie ciekawi dlaczego aż 3 Xle? Są to dość mocne silniki no i przede wszystkim duże, ale czy ich użycie było konieczne? Rozumiem jeszcze użycie do napędu, ale inne funkcje? Oprócz PF M są jeszcze stare kostki (np. 8735), które dość łatwo wbudować w bricki.
Ostatnio zmieniony 2012-04-25, 20:22 przez Bricksley, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2454
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

#68 Post autor: eric trax »

Karol pisze: Nie chcę robić niepotrzebnego szumu o to kto jakie posiada umiejętności jako budowniczy, ale publikując model negatywne uwagi w komentarzach też chyba powinny być na względzie? Dziwi mnie, że odebrałeś to jako "smęcenie", ja tylko wyraziłem opinię o modelu, tak jak i inni w tym wątku.
Oczywiście, że tak nie nastawiam się nigdy na wyłącznie dobre opinie. Z tym że już kilkakrotnie pisałem czemu zdecydwałem się na takie a nie inne koła i to mnie zirytowało. Źle odebrałeś moją wypowiedź. Nie była bezpośrednio do Ciebie tylko do ogółu. Przeszkadzają wam PP, a naciągane opony już nie, to mnie dziwi. Kompromis to kompromis.
Karol pisze: Wracając do modelu. Piszesz, że dobierałeś koła z myślą o Xlach i całej reszcie, ale tak mnie ciekawi dlaczego aż 3 Xle? Są to dość mocne silniki no i przede wszystkim duże, ale czy ich użycie było konieczne? Rozumiem jeszcze użycie do napędu, ale inne funkcje? Oprócz PF M są jeszcze stare kostki (np. 8735), które dość łatwo wbudować w bricki.
Napęd sam napisałeś. Mechanizmy? Sam xl nie dał rady pociągnąć wszystkiego dlatego na poczekaniu wkładałem mediuma do 'gardy' żeby osobno zajął się hederem takie są obciążenia. Kolejny XL trafił do podnoszenia hedera z przyśpieszeniem 1,66. Medium nie dał by sobie z tym rady, a tak prędkość dobrana jest idealnie i 800 gramowy heder dosłownie fruwa. Pewnie że można po-montować mniejsze koła, mniejsze silniki mniejszą rurę i ogólnie zrobić cały kombajn mniejszy. Nawet taki, tylko jaki w tym sens? Miał działać to się liczyło.

Obrazek
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

Awatar użytkownika
Emilus
Adminus Emeritus
Posty: 1460
Rejestracja: 2007-08-26, 19:58
Lokalizacja: Polska
brickshelf: Emilus
Kontakt:

 

#69 Post autor: Emilus »

Wszystko już o modelu zostało już powiedziane.

Widziałem etapy powstawania ale efekt finalny przerósł wszelkie oczekiwania.
Piękny model.

Awatar użytkownika
Chrupek
Posty: 834
Rejestracja: 2010-04-13, 09:57
Lokalizacja: Wawa

#70 Post autor: Chrupek »

Ja nic wcześniej nie widziałem... jest piękny:)

Po raz kolejny Eric udowadniasz, że masz nieprzeciętne zdolności, jeśli chodzi o odwzorowanie pojazdów z klocków. Gratulacje + masz mój głos w MOCu miesiąca:)
Sezon w pełni!

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2454
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

#71 Post autor: eric trax »

gen_leihy pisze: Po raz kolejny Eric udowadniasz, że masz nieprzeciętne zdolności, jeśli chodzi o odwzorowanie pojazdów z klocków.
To ja już kiedyś udowodniłem? :D
Ostatnio zmieniony 2012-04-27, 19:13 przez eric trax, łącznie zmieniany 1 raz.
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#72 Post autor: 3dom »

eric trax pisze: to ja już kiedyś udowodniłem? :D
Pewnie Grześkowi chodzi o Kraza, fakt, nie był najgorszy ;)
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2454
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

#73 Post autor: eric trax »

3dom pisze:
eric trax pisze: to ja już kiedyś udowodniłem? :D
Pewnie Grześkowi chodzi o Kraza, fakt, nie był najgorszy ;)
Z takimi komentarzami proponuje wstrzymać się do rundy jesiennej kiedy naszpikuje go sterydami i wyjedzie w nowej wersji :)


Niemniej dzięki za wsparcie. Chce się budować czytając takie komentarze :)
Ostatnio zmieniony 2012-04-27, 19:13 przez eric trax, łącznie zmieniany 2 razy.
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#74 Post autor: 3dom »

Na sterydach tzn, że zrobisz go na kołach od droida czy po 2 XLe na koło? :P
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

BJ
VIP
Posty: 999
Rejestracja: 2012-01-16, 21:42
Lokalizacja: Majdan/Warszawa

#75 Post autor: BJ »

Model jest co najmniej genialny, te wszystkie mechanizmy to coś niesamowitego.

Widać że lubisz takie dopracowane cacuszka, a tym Bizonem udowodniłeś swoje genialne umiejętności.

Koła tu nie przeszkadzają, da się zauważyć że są troszkę za szerokie, ale jeśli uda Ci się coś zrobić z tą felgą będzie naprawdę fajnie!

PS. A może spróbuj zrobić jakiś dekiel na felgę i zastąp nimi felgi od PP?
Ostatnio zmieniony 2012-04-27, 20:32 przez BJ, łącznie zmieniany 3 razy.

ODPOWIEDZ