Forum LUGPOL Strona Główna Forum LUGPOL
www.lugpol.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: eric trax
2020-01-06, 18:30
[MOC] BIZON Z056 Super
Autor Wiadomość
M_longer 
VIP

Wpisy: 5334
Wysłany: 2012-04-25, 19:20   

Karol napisał/a:
Dla mnie zbyt duże naginanie.

No bo właśnie o naginanie chodzi. A o tych kołach 94mm to mu smęciłem jak tylko złożył zarys ramy...

Bricksley 

Wpisy: 164
Wysłany: 2012-04-25, 19:25   

M_longer napisał/a:
No bo właśnie o naginanie chodzi.

Zbyt duże naginanie zasad :) Zresztą wiesz o co chodzi :P

OscarP 

Wpisy: 7
Wysłany: 2012-04-25, 19:46   

Bardzo profesjonalnie odwzorowane charakterystyczne fragmenty prawdziwego Bizona które świadczy o tym ,że albo posiadasz taki kombajn ,albo bardzo dużo czasu spędziłeś przy takim kombajnie zanim zacząłeś go budować z Lego.Wątpię byś go zbudował oglądając same zdjęcia???

3dom 
Adminus Emeritus

Wpisy: 5646
Wysłany: 2012-04-25, 19:47   

Eric a jakbyś zrobił wypchane 94.8 tak jak Smyk w trtr?

Cieślu 
VIP
Do odciny!

Wpisy: 1225
Wysłany: 2012-04-25, 19:59   

GENIALNE. Jak dla mnie przebija wszystkie koparki ładowarki dźwigi itd bo takiego modelu kombajnu z Lego jeszcze nie widziałem. MOC miesiąca jeśli nie roku :) Szkoda, że na filmie nie ma więcej koszenia przy LEDach. O ile tak szerokie kapcie mi kompletne nie przeszkadzają o tyle te srebrne felgi z PP wyglądają średnio. Przydałby się jakiś biały dish w środku. Już chyba lepiej jest tak jak w WIPie :)
MAN F2000
Iveco Powerstar

eric trax 
Administrator
Wieslav the Corn

Wpisy: 1849
Wysłany: 2012-04-25, 21:02   

M_longer napisał/a:
Karol napisał/a:
Dla mnie zbyt duże naginanie.

No bo właśnie o naginanie chodzi. A o tych kołach 94mm to mu smęciłem jak tylko złożył zarys ramy...

Nie zarys ramy tylko zarys karoserii.

Karol napisał/a:
Jestem podobnego zdania co Longer, że 94 lepiej by się tu sprawdziły, nawet gdy trzeba było się wrócić do początkowego etapu projektowania modelu. Jeżeli już są to może pokombinuj jeszcze coś z białymi deklami, coby odciągnąć uwagę ;) Poza tym gdybyć dał mniejsze koła to i czit z papierową rurką byłby niepotrzebny. 2 study za szerokie koła nie przeszkadzają, ale 0.5s węższa rura już tak, dziwne :P

Dlaczego nie zmieniłem? Bo wymagało by to budowania CAŁEGO kombajnu od nowa. Rama którą konstruowałem była robiona dla tych kół i z myślą o nich bo w innej opcji nie zmieściły by się w środku trzy XLe i medium o mechanizmach młocarni i popychaczu wytrząsacza oraz odbiornikach IR nie wspomnę. Nie budowałem tego kombajnu z myślą o dziale model team tylko technic a że wyszedł nadspodziewanie ładnie trafił tutaj. Wiem że koła są za szerokie dlatego wpuściłem je o 2 study do środka. Na szerokość wystają tak jak oryginalne. I one i rura 2,5 studa wynikały ze skali. Gdyby była mniejsza trafiły by do niego 94.5 oraz nieoklejona rura z roundów. Nic nie stoi na przeszkodzie żebyś Ty czy longer zrobił takiej skali model. Smęcić każden jeden potrafi.

Karol napisał/a:

Standard? Dla mnie zbyt duże naginanie.

Dla mnie też ale ślimaka w hederze czy barierki drabiny przy kabinie nie dało się zrobić bez tego.

3dom napisał/a:
Eric a jakbyś zrobił wypchane 94.8 tak jak Smyk w trtr?

myślałem o nich ale nie mam pojęcia jak smyk to składał a wątpię i to bardzo że średnicą dorównają PP.

Cieślu napisał/a:
O ile tak szerokie kapcie mi kompletne nie przeszkadzają o tyle te srebrne felgi z PP wyglądają średnio. Przydałby się jakiś biały dish w środku. Już chyba lepiej jest tak jak w WIPie :)

Tak jak pisałem dla mnie wyglądało to tragicznie. Do karkowa składając ponownie bizona pomyśle coś w tym temacie i bizon będzie miał białe felgi w środku.

Bricksley 

Wpisy: 164
Wysłany: 2012-04-25, 21:21   

eric trax napisał/a:
Dlaczego nie zmieniłem? Bo wymagało by to budowania CAŁEGO kombajnu od nowa. Rama którą konstruowałem była robiona dla tych kół i z myślą o nich bo w innej opcji nie zmieściły by się w środku trzy XLe i medium o mechanizmach młocarni i popychaczu wytrząsacza oraz odbiornikach IR nie wspomnę. Nie budowałem tego kombajnu z myślą o dziale model team tylko technic a że wyszedł nadspodziewanie ładnie trafił tutaj. Wiem że koła są za szerokie dlatego wpuściłem je o 2 study do środka. Na szerokość wystają tak jak oryginalne. I one i rura 2,5 studa wynikały ze skali. Gdyby była mniejsza trafiły by do niego 94.5 oraz nieoklejona rura z roundów. Nic nie stoi na przeszkodzie żebyś Ty czy longer zrobił takiej skali model. Smęcić każden jeden potrafi.

Nie chcę robić niepotrzebnego szumu o to kto jakie posiada umiejętności jako budowniczy, ale publikując model negatywne uwagi w komentarzach też chyba powinny być na względzie? Dziwi mnie, że odebrałeś to jako "smęcenie", ja tylko wyraziłem opinię o modelu, tak jak i inni w tym wątku.

Wracając do modelu. Piszesz, że dobierałeś koła z myślą o Xlach i całej reszcie, ale tak mnie ciekawi dlaczego aż 3 Xle? Są to dość mocne silniki no i przede wszystkim duże, ale czy ich użycie było konieczne? Rozumiem jeszcze użycie do napędu, ale inne funkcje? Oprócz PF M są jeszcze stare kostki (np. 8735), które dość łatwo wbudować w bricki.
Ostatnio zmieniony przez Bricksley 2012-04-25, 21:22, w całości zmieniany 1 raz  

eric trax 
Administrator
Wieslav the Corn

Wysłany: 2012-04-25, 21:32   

Karol napisał/a:

Nie chcę robić niepotrzebnego szumu o to kto jakie posiada umiejętności jako budowniczy, ale publikując model negatywne uwagi w komentarzach też chyba powinny być na względzie? Dziwi mnie, że odebrałeś to jako "smęcenie", ja tylko wyraziłem opinię o modelu, tak jak i inni w tym wątku.

Oczywiście, że tak nie nastawiam się nigdy na wyłącznie dobre opinie. Z tym że już kilkakrotnie pisałem czemu zdecydwałem się na takie a nie inne koła i to mnie zirytowało. Źle odebrałeś moją wypowiedź. Nie była bezpośrednio do Ciebie tylko do ogółu. Przeszkadzają wam PP, a naciągane opony już nie, to mnie dziwi. Kompromis to kompromis.

Karol napisał/a:

Wracając do modelu. Piszesz, że dobierałeś koła z myślą o Xlach i całej reszcie, ale tak mnie ciekawi dlaczego aż 3 Xle? Są to dość mocne silniki no i przede wszystkim duże, ale czy ich użycie było konieczne? Rozumiem jeszcze użycie do napędu, ale inne funkcje? Oprócz PF M są jeszcze stare kostki (np. 8735), które dość łatwo wbudować w bricki.

Napęd sam napisałeś. Mechanizmy? Sam xl nie dał rady pociągnąć wszystkiego dlatego na poczekaniu wkładałem mediuma do 'gardy' żeby osobno zajął się hederem takie są obciążenia. Kolejny XL trafił do podnoszenia hedera z przyśpieszeniem 1,66. Medium nie dał by sobie z tym rady, a tak prędkość dobrana jest idealnie i 800 gramowy heder dosłownie fruwa. Pewnie że można po-montować mniejsze koła, mniejsze silniki mniejszą rurę i ogólnie zrobić cały kombajn mniejszy. Nawet taki, tylko jaki w tym sens? Miał działać to się liczyło.

Emilus 
Adminus Emeritus

Wpisy: 1460
Wysłany: 2012-04-26, 21:13   

Wszystko już o modelu zostało już powiedziane.

Widziałem etapy powstawania ale efekt finalny przerósł wszelkie oczekiwania.
Piękny model.

Chrupek 

Wpisy: 834
Wysłany: 2012-04-27, 15:25   

Ja nic wcześniej nie widziałem... jest piękny:)

Po raz kolejny Eric udowadniasz, że masz nieprzeciętne zdolności, jeśli chodzi o odwzorowanie pojazdów z klocków. Gratulacje + masz mój głos w MOCu miesiąca:)

eric trax 
Administrator
Wieslav the Corn

Wysłany: 2012-04-27, 16:44   

gen_leihy napisał/a:

Po raz kolejny Eric udowadniasz, że masz nieprzeciętne zdolności, jeśli chodzi o odwzorowanie pojazdów z klocków.

To ja już kiedyś udowodniłem? :D
Ostatnio zmieniony przez M_longer 2012-04-27, 20:13, w całości zmieniany 1 raz  

3dom 
Adminus Emeritus

Wysłany: 2012-04-27, 16:45   

eric trax napisał/a:
to ja już kiedyś udowodniłem? :D

Pewnie Grześkowi chodzi o Kraza, fakt, nie był najgorszy ;)

eric trax 
Administrator
Wieslav the Corn

Wysłany: 2012-04-27, 17:00   

3dom napisał/a:
eric trax napisał/a:
to ja już kiedyś udowodniłem? :D

Pewnie Grześkowi chodzi o Kraza, fakt, nie był najgorszy ;)

Z takimi komentarzami proponuje wstrzymać się do rundy jesiennej kiedy naszpikuje go sterydami i wyjedzie w nowej wersji :)

Niemniej dzięki za wsparcie. Chce się budować czytając takie komentarze :)
Ostatnio zmieniony przez M_longer 2012-04-27, 20:13, w całości zmieniany 2 razy  

3dom 
Adminus Emeritus

Wysłany: 2012-04-27, 17:03   

Na sterydach tzn, że zrobisz go na kołach od droida czy po 2 XLe na koło? :P

BJ 
VIP

Wpisy: 947
Wysłany: 2012-04-27, 17:51   

Model jest co najmniej genialny, te wszystkie mechanizmy to coś niesamowitego.

Widać że lubisz takie dopracowane cacuszka, a tym Bizonem udowodniłeś swoje genialne umiejętności.

Koła tu nie przeszkadzają, da się zauważyć że są troszkę za szerokie, ale jeśli uda Ci się coś zrobić z tą felgą będzie naprawdę fajnie!

PS. A może spróbuj zrobić jakiś dekiel na felgę i zastąp nimi felgi od PP?
Ostatnio zmieniony przez BJ 2012-04-27, 21:32, w całości zmieniany 3 razy  

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu