[MOC] Zamek i Wioska

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Adrian
Posty: 105
Rejestracja: 2008-03-08, 01:45
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
brickshelf: CyberPacket

 

[MOC] Zamek i Wioska

#1 Post autor: Adrian »

Zamek i wioska.

Obrazek

Historia.
Pierwsze elementy konstrukcji powstały jeszcze w styczniu. Koncepcja od początku zakładała zamek wraz z częścią wiejską. Jak się później okazało praca okazała się zbyt mała, aby zmieścić wszystkie budynki i smaczki, które wymyśliłem.

Sam zamek okazał się dość wymagającym klockowo projektem. Po krótkiej rozmowie z portfelem zdecydowałem się nie dokupywać klocków, w tym najbardziej potrzebnych bricków LBG. W związku z tym zamek przybrał postać hooliwoodzkiej makiety, przez co przypomina bardziej pałac niż zamek z prawdziwego zdarzenia.

Początkowo zamek miał być główną atrakcją, jednakże więcej frajdy dało mi stworzenie wioski. Nad samym ukształtowaniem terenu siedziałem 2 tygodnie. Budynki powstawały w wolne wieczory, jak zresztą większość pracy.

Smaczki.
Jak już pisałem nie zmieściłem wszystkiego co sobie wymyśliłem. Wierzę jednak, że każdy znajdzie coś, co przypadnie mu do gustu. Motyw z praniem pożyczyłem od Zgredka. Lepiej tego się zrobić po prostu nie da.

Rozmiar.
Wymiary pracy to 240x64. Ograniczają ją, znane z poprzednich prac, meble.

Making Of.
Zabawa ze zdjęciami takiego "Titanica" nie była niczym przyjemnym. Osobiście lubię oglądać zdjęcia zza kulis, dlatego prezentuję też jedno swoje.
Obrazek

Prezentacja.
Pamiętając o wygodnym przeglądaniu zdjęć poprzez przewijanie je w dół (Demotywatory) zdecydowałem się stworzyć maksymalnie prostą stronę internetową. Skorzystałem z koncepcji Lolasa. Uruchomienie jest pilotażowe i w razie głosów zadowolenia zostanie wykorzystane przy kolejnych pracach.

Link do zdjęć:
http://cyberpacket.cba.pl/index9.htm

Gdyby komuś przewijanie w dół nie przypadło do gustu, miniaturki z linkami:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

GALERIA.

Zachęcam do komentowania.

Awatar użytkownika
blizzard
Posty: 820
Rejestracja: 2011-10-04, 15:48
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: blizzard00453005_0000002

 

#2 Post autor: blizzard »

Świetne. Czuć, że budowanie sprawia Ci przyjemność :)
I fajnie, że aż tyle zdjęć jest, lubię detale.
Plus!

Awatar użytkownika
tomey
Posty: 528
Rejestracja: 2007-03-26, 22:04
Lokalizacja: Nysa / Wrocław
brickshelf: tomey

 

#3 Post autor: tomey »

Szczerze mówiąc średnio mi się podoba. Niby wszystko fajnie zbudowane, są zwierzątka, zabudowania itd, a jednak coś nie gra... wioska cała brązowa, zamek zbyt jednorodny i monotonny. Brakuje mi jakichś czerwonych dachów itd hehe. Ale ogólnie praca zbudowana przyzwoicie.
37236809 nowe gadu:)

Awatar użytkownika
Szerszen
VIP
Posty: 1785
Rejestracja: 2012-03-30, 17:08
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Szerszen
Kontakt:

 

#4 Post autor: Szerszen »

Nazwałbym to "zamek i podgrodzie"... i mi się podoba - bardzo, dzieje się... oj dzieje...
Jeden klocek zgubię a drugi zepsuję. ;)

Awatar użytkownika
Legofan
Posty: 228
Rejestracja: 2008-09-21, 14:00
Lokalizacja: Opole
brickshelf: Legofan000

 

#5 Post autor: Legofan »

Zgadzam się z tomey'em- zamek jest zbyt monotonny. Wyszła taka niezbyt przypadająca mi do gustu bryła. Dodałbym może jakieś boczne baszty, drewniane nadbudówki, dachy. Ogólnie jest ładny, choć mógł być ładniejszy.
Wioska jest bardzo dobra. Domki i droga są rewelacyjne. Fajnie, że są ludziki i jest ożywienie (choć wolałbym ujrzeć płonące chaty i oblężenie takiego kolosa :p).
Ostatnio zmieniony 2012-04-30, 17:57 przez Legofan, łącznie zmieniany 2 razy.

REX
VIP
Posty: 585
Rejestracja: 2009-08-25, 19:59
Lokalizacja: Chojnice

#6 Post autor: REX »

Mimo, że dużo się dzieje, to jakoś proporcje mi tu nie pasują a efektu perspektywy odnaleźć nie mogę.

Mrutek

#7 Post autor: Mrutek »

Całkiem fajne więzienie ci wyszło. Na spacerniaku są nawet klomby, a więźniowie mogą czytać i widać, że lgną do siebie - jak to pod celą.
Naczelnika nie darzą tutaj szacunkiem, bo się odwracają d...ą gdy przejeżdża.
Kolesia w cylindrze nie kojarzę - magik, prestidigitator?
Ale widać, że wioska bogata - dachy chat sięgają powyżej muru. W razie próby odbicia więźnia, będzie skąd ostrzelać dozorców.

EDIT: Oczywiście wiele rzeczy, wymienionych przez kolegów bardzo mi się podoba.

Kurcze, miałem napisać coś pozytywnego, a przypomniało mi się , zamek to klon "trole atakują", że brakuje jakichś drzew, kóz , kur, itp i jeszcze odrobinę przestrzeni. Szkoda, bo praca ma potencjał - potrafisz świetnie budować takie rzeczy.
Ostatnio zmieniony 2012-05-01, 09:45 przez Mrutek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
bart
Posty: 258
Rejestracja: 2011-07-18, 22:41
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: barpaw

 

#8 Post autor: bart »

1) Wioska

Podoba mi się. Nie zgadzam się że jest zbyt monotonna bo wszystko jest brązowe. W skansenie też większość budowli jest z drewna a nie oceniamy ich tylko po kolorze. Wioskowe zabudowania mi się podobają. Szczególnie udało Ci się urozmaicić dachy tychże co niewątpliwie wpływa na korzytny odbiór zabudowy drewnianej. Studnia, kram, plac treningowy - o wszystko to zadbałeś i elementy te mając własny swoisty urok dodają go całej scence. Zadbałeś też o dość dobre urozmaicenie terenu zielenią i dodatkowo starałeś się, żeby nie był płaski jak deska za co Ci chwała.

2) Zamek

Niestety mniej mi się podoba. Na mój gust masz dość dużo materiału LBG aby pokusić się o atrakcyjny wizualnie zamek. Zgadzam się z przedmówcą, że obecny kojarzy się z więzieniem. Moje postrzeganie jest zawsze lekko skrzywione na fantasy ale myślę, że dodanie kawałka skały wystającej z wody, na której mógłby opierać się zamek, czy też tudorhausów w jakimś innym od LBG kolorze bardzo polepszyłby odbiór całości. Jeśli chcesz znać moją osobistą opinię na temat tego jak zrobić zamek surowy, obronny, a zarazem atrakcyjny wizualnie to sięgnij po komiks Kajko i Kokosz "cudowny lek" (mówię poważnie). Jest tam zamek na skale na jeziorze - moim zdaniem bardzo fajny i warto chociażby rzucić na niego okiem szukając inspiracji.

Życzę Ci następnych jeszcze bardziej udanych konstrukcji :)

Awatar użytkownika
tomey
Posty: 528
Rejestracja: 2007-03-26, 22:04
Lokalizacja: Nysa / Wrocław
brickshelf: tomey

 

#9 Post autor: tomey »

bart, ale jeśli w skansenie są drewniane domki najczęściej kryte są strzechą.
37236809 nowe gadu:)

Mrutek

#10 Post autor: Mrutek »

tomey pisze:bart, ale jeśli w skansenie są drewniane domki najczęściej kryte są strzechą.
Albo gontem, Helooł?

Awatar użytkownika
GabryS
Posty: 241
Rejestracja: 2012-04-14, 08:56
Lokalizacja: Śrem/Poznań
brickshelf: GabryS

 

#11 Post autor: GabryS »

Też się zgodzę, że zamek nieco monotonny.
Mimo to jednak, praca mi się podoba. Super sprawą są te scenki, bardzo lubię, gdy duże prace zawierają w sobie kilka winietek. Sprawia to, że oglądanie zdjęć nie jest nudne i tak jak mówisz, każdy znajdzie coś dla siebie.Mnie na przykład urzekł trening żołnierzy - te manekiny bardzo ładnie się prezentują.

Pozdrawiam.
Za młody na LUGPol? -> Klub Młodych Fanów Lego zaprasza.
Blueprinty!

Awatar użytkownika
tybort
Posty: 173
Rejestracja: 2011-03-23, 19:57
Lokalizacja: aktualnie z Krakowa

#12 Post autor: tybort »

Twoje prace zawsze przygniatają mnie ogromem. Pozwolę sobie wypunktować to, co zwróciło moją uwagę (takie proste "podobało się/ nie podobało się"):

+ MANEKINY ĆWICZEBNE - rewelacja
+ upozowanie minifigów - one faktycznie żyją, fajnie podobierane główki
+ prezentacja a'la Demotywatory - wprawdzie nie najszlachetniejszy wzorzec, ale dobrze się ogląda
+ trawa - nie lubię morza studów imitujących... "coś na kształt roślin" i gdybym miał sam robić jakiś kawałek trawy to zrobiłbym dokładnie tak, jak Ty
+ klomby :)
+ o, ławki są też fajne - te, na których siedzą dwie damy dworu; obie niewzruszone tym, że mają identyczne suknie :P

? co Ty dajesz tym biednym świnkom do jedzenia?! Czemu to jest zielone?

- kurz - no stary... wiem, że praca jest ogromna, ale może jednak trzeba było trochę popędzlować albo przedmuchać przed sesją fotograficzną? Albo jakimś prześcieradłem przykrywać na czas przestojów w budowie?
- pierwszy domek - taki trochę jak połowa domku
- duża ilość brązowego koloru w wiosce - to na zdjęciach ogólnych, na szczegółowych mi to nie przeszkadza

Co do zamku i jego bryły to powiem tak: wprawdzie często tak miewam, ale wydaje mi się, że gdzieś już zamek w takim kształcie widziałem. Znaczy w rzeczywistości, na filmie albo w grze. Więc może być. Mnie ani grzeje, ani ziębi. Wolę patrzeć na scenki rodzajowe, najlepiej z udziałem tych świetnych kukieł :)

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#13 Post autor: zgrredek »

Zamek faktycznie trochę monotonny. Tak jak Mrutkowi skojarzyło mi się z więzieniem. Poza tym za dużo w nim okien. Tych na parterze w ogóle nie powinno być bo to zmniejsza obronność. W zamku najbardziej podoba mi się koksownik. Jest rewelacyjny.
Podgrodzie bardzo fajne. Fakt, że trochę za dużo brązowego. Przydałoby się więcej wstawek np ciemnoszarych. Choć ja te domki pewnie całe bym zrobił szare i ciemnoszare. Podoba mi się za to, że domki są ustawione nie pod kątem prostym, to pasuje do chaotycznej zabudowy podgrodzi nie wiedzących co to plan zagospodarowania przestrzennego.
Nie podoba mi się scenka przy studni. Jeden człowiek nie byłby w stanie podnieść takiej balii pełnej wody, a co dopiero machnąć nią. Wiadro byłoby tu bardziej na miejscu.

Awatar użytkownika
PatrykZ
Adminus Emeritus
Posty: 964
Rejestracja: 2008-08-06, 11:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: PatrykZ

 

#14 Post autor: PatrykZ »

Kupę pracy włożonej w MOC, jednak za Mrutkiem powtórzę, że budowla swoim charakterem przypomina... zakład penitencjarny z początku dwudziestego wieku.

Awatar użytkownika
Dr. Ops
Posty: 99
Rejestracja: 2011-01-14, 21:23
Lokalizacja: Jaworzno

#15 Post autor: Dr. Ops »

zgrredek pisze:[...] W zamku najbardziej podoba mi się koksownik. Jest rewelacyjny.
[...]
Autor chyba jest bardzo dumny z niego, bo widzimy go w 3 ujęciach :)
Bardzo słusznie, bo jest z czego !

Wydaje mi się, że przydałoby się trochę kwiatów wśród tej około zamkowej zieleni.
Kilka takich wstawek kolorystycznych rozweseliłoby całość.

ODPOWIEDZ