[MOC] Zamek i Wioska

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Methos
Posty: 227
Rejestracja: 2011-07-23, 01:19
Lokalizacja: Polska - Gniezno
brickshelf: Methos6

 

#16 Post autor: Methos »

Pierwsze skojarzenie? The Settlers! (nie mam pojęcia dlaczego). Praca fajna - widać, że dużo w nią włożyłeś wysiłku. Miło też ogląda się fotki - można poczuć, ze makieta żyje :)

Awatar użytkownika
Adrian
Posty: 105
Rejestracja: 2008-03-08, 01:45
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
brickshelf: CyberPacket

 

#17 Post autor: Adrian »

Dziękuję za wszystkie komentarze. Do kilkunastu postanowiłem się odnieść:
tomey pisze:zamek zbyt jednorodny i monotonny.
Takie było początkowe założenie. Symetryczność pozwoliła kalkulować ilość potrzebnych bricków. Kolejny zamek powstanie już według innych założeń.
Legofan pisze:(choć wolałbym ujrzeć płonące chaty i oblężenie takiego kolosa :p)
Też preferuję tego typu sytuacje. Jednakże w tym wypadku zdecydowałem się na pokazanie trudniejszego wariantu ukazującego szarą, wydającą się z pozoru nudną, codzienność.
bart pisze:dodanie kawałka skały wystającej z wody
Zamek na skale zostawiłem sobie na później. Tutaj postanowiłem zaryzykować i skałę zatopić w wodzie.
GabryS pisze:Super sprawą są te scenki, bardzo lubię, gdy duże prace zawierają w sobie kilka winietek.
Dokładnie taki sposób budowania preferuję.
tybort pisze:MANEKINY ĆWICZEBNE - rewelacja
W tym przypadku okazało się, że pierwsza myśl jest zawsze najlepsza.
tybort pisze:obie niewzruszone tym, że mają identyczne suknie :P
Podoba mi się ta interpretacja :)
tybort pisze:co Ty dajesz tym biednym świnkom do jedzenia?! Czemu to jest zielone?
Według google, na karcie dań świń znajdują się elementy koloru zielonego. Cokolwiek to jest.
tybort pisze:kurz
To był problem numer 1. Od początku budowy przynajmniej kilka razy przeczyściłem wszystko bardzo dokładnie. Przed samą sesją siedziałem jeszcze godzinę i walczyłem z kurzem. Nie wiem jak w innych regionach Polski, na Zagłębiu wystarczy, że praca poleży tydzień, a warstwa kurzu już jest bardzo widoczna. A co dopiero jak nad pracą siedzi się kilka miesięcy. Do zapamiętania.
tybort pisze:duża ilość brązowego koloru w wiosce
Dość późno zauważyłem, że zielona trawa nie za bardzo nadaje się do miejsc, po których się chodzi. Szczególnie jeśli mają po niej chodzić rycerze w ciężkich zbrojach. Dlatego też zdecydowałem się na kolor brązowy, symbolizujący w tych miejscach ziemię. Na kilku zdjęciach rzeczywiście za dużo brązu uzbierało się w kilku miejscach.
zgrredek pisze:Podoba mi się za to, że domki są ustawione nie pod kątem prostym
Fajnie, że ktoś zwrócił na to uwagę :)
zgrredek pisze:Nie podoba mi się scenka przy studni. Jeden człowiek nie byłby w stanie podnieść takiej balii pełnej wody, a co dopiero machnąć nią. Wiadro byłoby tu bardziej na miejscu.
Do przemyślenia.
zgrredek pisze:W zamku najbardziej podoba mi się koksownik.
Dr. Ops pisze:Autor chyba jest bardzo dumny z niego, bo widzimy go w 3 ujęciach :)
Bardzo słusznie, bo jest z czego !
Preferuję budowanie, w którym nie boję się oddychać przechodząc koło pracy. Koksownik wychodzi poza tę zasadę i jest zupełnie nie w moim stylu. Wydaje się być taki Karwikowy. Dalej się sobie dziwię, że go tak zaprojektowałem. Jednakże bardzo mi się spodobał taki jak wyszedł, a inaczej nie byłem w stanie go zmontować.

Awatar użytkownika
Jantin
Posty: 473
Rejestracja: 2006-08-23, 08:37
Lokalizacja: Warszawa

#18 Post autor: Jantin »

Adrian pisze:To był problem numer 1. Od początku budowy przynajmniej kilka razy przeczyściłem wszystko bardzo dokładnie. Przed samą sesją siedziałem jeszcze godzinę i walczyłem z kurzem. Nie wiem jak w innych regionach Polski, na Zagłębiu wystarczy, że praca poleży tydzień, a warstwa kurzu już jest bardzo widoczna. A co dopiero jak nad pracą siedzi się kilka miesięcy. Do zapamiętania.
Ja przykrywam konstrukcję ściereczką (na zamek chyba bym użył ręcznika ;p) na cały czas, w którym nic w niej nie robię. Bardzo pomaga.

ODPOWIEDZ