Zamiennik węży pneumatycznych

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
xdamian

Zamiennik węży pneumatycznych

#1 Post autor: xdamian »

Co poniektórzy zaraz odsądzą mnie od czi i wiary ale mam pytanie odnośnie zamienników węży / rurek do pneumatyki. Co stosujecie i gdzie to kupić w większej ilości ?
Ostatnio zmieniony 2012-04-22, 19:57 przez xdamian, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#2 Post autor: M_longer »

xdamian pisze:Co poniektórzy zaraz odsądzą mnie od czi i wiary ale mam pytanie odnośnie zamienników węży / rurek do pneumatyki. Co stosujecie i gdzie to kupić w większej ilości ?
Inkwizycja nadciąga...

Jest sobie taki sklepik na Bricklinku, który oferuje wężyki przemysłowe, pasujące idealnie do klocków. Można nawet przebierać w kolorach:
http://www.bricklink.com/store.asp?p=fasblok

Z tego co pamiętam Żbik ma je w swoich modelach.

Ja kiedyś korzystałem z wężyków paliwowych do spalinowych modeli RC. Coś w ten deseń:
http://www.nastik.pl/przewod-paliwowy-s ... -3383.html

Nadają się całkiem nieźle, a w porównaniu do wężyków Lego są bardziej elastyczne.

Awatar użytkownika
Waler
VIP
Posty: 768
Rejestracja: 2010-09-08, 21:42
Lokalizacja: Ożarów Mazowiecki
brickshelf: waler
Kontakt:

 

#3 Post autor: Waler »

Ja tam rozwiązuje problem udając się do warszawskiego sklepu medycznego. Tam mają przeźroczyste węzyki silikonowe, które są dużo miększe od Legowych, ale wytrzymują mniejsze ciśnienie od oryginałów. W takim sensie, że przy ciśnieniu rzędu 3,5 bara po prostu zeskakują z cylinderków albo swichy. Cena jak się nie mylę to była ok 8zł za metr więc za jednym razem wziąłem 5m. I jeszcze nikt mi nie powiedział na forum że węzyki są niekoszerne, a nawet samo TLG przyjęło moją pracę na Lego Technic Challenge w finale mimo budowania z nieoryginalnych części. Więc myślę, że uzywanie zastępczych wężyków nie jest poważnym wykroczeniem.

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#4 Post autor: Bricksley »

Waler93 pisze:I jeszcze nikt mi nie powiedział na forum że węzyki są niekoszerne,
Toś chyba mnie nie spotkał :P

O nieoryginalnych się nie wypowiem bo ich nie stosuję, ale mogę nadmienić, że po jakimś czasie można zebrać całkiem pokaźną ilość tych oryginalnych ;)
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
TT
Posty: 1181
Rejestracja: 2004-05-27, 13:52
Lokalizacja: Bielsko-Biała
brickshelf: TT

 

#5 Post autor: TT »

Ja jestem zwolennikiem korzystania z oryginalnych węży. Jednak kiedy potrzeba nam np. odcinka o długości 10 metrów to już ciężko o przewody oryginalne.

Udało mi się zamówić bardzo podobne węże do tych z LEGO. Są elastyczne, bezbarwne i wytrzymałe. Emil testował je dla mnie na manometrze i wytrzymują tyle co LEGOwe.

Jakby ktoś chciał to są dostępne u mnie w sklepie: http://eblocks.na.allegro.pl/index.php? ... ory=457971
Nie są identyczne do tych od LEGO, ale dają radę.
Pozdrawiam,
Tomek

Awatar użytkownika
Emilus
Adminus Emeritus
Posty: 1460
Rejestracja: 2007-08-26, 19:58
Lokalizacja: Polska
brickshelf: Emilus
Kontakt:

 

#6 Post autor: Emilus »

TT pisze:Emil testował je dla mnie na manometrze i wytrzymują tyle co LEGOwe.
Tomek, nawet więcej wytrzymują niż oryginalne.
Jedynie do silników rotacyjnych się nie nadają, za wolno z nimi rotują.

Awatar użytkownika
TT
Posty: 1181
Rejestracja: 2004-05-27, 13:52
Lokalizacja: Bielsko-Biała
brickshelf: TT

 

#7 Post autor: TT »

Emilus pisze:Jedynie do silników rotacyjnych się nie nadają, za wolno z nimi rotują.
To chyba wina ich bezwładności, która jest powodowana przez ich nadmierną giętkość?
Pozdrawiam,
Tomek

adam1024

#8 Post autor: adam1024 »

TT pisze:Ja jestem zwolennikiem korzystania z oryginalnych węży. Jednak kiedy potrzeba nam np. odcinka o długości 10 metrów to już ciężko o przewody oryginalne.

Udało mi się zamówić bardzo podobne węże do tych z LEGO. Są elastyczne, bezbarwne i wytrzymałe. Emil testował je dla mnie na manometrze i wytrzymują tyle co LEGOwe.

Jakby ktoś chciał to są dostępne u mnie w sklepie: http://eblocks.na.allegro.pl/index.php? ... ory=457971
Nie są identyczne do tych od LEGO, ale dają radę.
Witam,

Chciałem się spytać czy coś się zmieniło w kwestii węży do pneumatyki. Macie namiary na jakieś nowe miejsca? Sklep eblocks jest zamknięty. Interesują mnie węże kupowane na metry, najlepiej żeby wytrzymały ciśnienia podobnie jak LEGOwe. Najlepiej do kupienia w internecie, ew w warszawie.

Adam

Jetboy

#9 Post autor: Jetboy »

Co jest nie tak ze starymi miejscami? Sklep TT nie działa, ale pozostałe wymienione tu źródła jak najbardziej tak.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#10 Post autor: 3dom »

Niedawno byla dyskusja na ten temat:
http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?t=20011
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
trawson89
Posty: 63
Rejestracja: 2010-11-14, 17:43
Lokalizacja: Jarosław
brickshelf: Trawson21

 

#11 Post autor: trawson89 »

Jeżeli chodzi o wężyki to warto zajrzeć w sklepie motoryzacyjnym , stosowałem wężyki paliwowe za 1m zapłaciłem 1,50zl nie są drogie z tym że nie są tak giętkie jak z LEGO ale najważniejsze że pasują ,byłem jakiś czas temu też w sklepie ze sprzętem ogrodniczym i tam były wężyki jakieś węglowe czy coś takie jak w starszych modelach LEGO z pneumatyką tylko że 1m 20zl...

ODPOWIEDZ