[MOC] Piękny i Bestia

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
SMIGOL
Posty: 206
Rejestracja: 2011-11-13, 20:46
Lokalizacja: Kamienna Góra
brickshelf: smigol

 

[MOC] Piękny i Bestia

#1 Post autor: SMIGOL »

Hmmm...
Ostatnio na forum było dość sporo ciężarówek, więc pora zmienić troszkę klimat.
Dziś chciałbym zaprezentować maszynę do zadań specjalnych. Jest to Holmer Terra Variant WA.
Obrazek
Tylko co o nim napisać? Przedstawię go cytując tekst ze strony producenta:
"Terra Variant reprezentuje ekonomiczną koncepcję dla rolnictwa przyszłości. Ten największy i najmocniejszy z produkowanych seryjnie ciągników budzi podziw dzięki ogromnym pokładom mocy i elastyczności.
Zasadnicza koncepcja tego potężnego ciągnika jest o tyle prosta, co genialna:
Dzięki możliwości wyposażenia w różnego rodzaju, wymienne nadbudowy maszyna podstawowa może być wykorzystywana do różnorodnych zastosowań. Transport buraków cukrowych lub zboża, rozlewanie gnojowicy, rozrzucanie obornika, uprawa roli czy siew – Terra Variant wytycza nowe standardy wśród najwyższej klasy maszyn systemowych w zakresie rentowności, wydajności, niezawodności oraz ochrony gleby." (Tekst i więcej informacji znajduje się tutaj )
Coś od siebie:
Na Holmera trafiłem przez przypadek budując inny sprzęt rolniczy i od razu się w nim zakochałem. Niestety nigdy nie miałem okazji widzieć go na żywo.
Podczas budowy nazywaliśmy go, razem z żoną, króliczek.
Głównym założeniem podczas jego budowy było to, aby przypominał oryginał :) i pasował do reszty sprzętów rolniczych, które sobie stworzyłem lub tworzę. Chciałem też, żeby był całkowicie legalny (jak zawsze) i w pełni bawialny. Bawialny jest, ale legalny to już niestety nie... musiałem lekko przyczitować baniak na gnojowicę co zresztą bardzo dobrze widać... no cóż.

Dobra, to teraz jakieś fotki.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
I zdjęcia oryginału.
Obrazek Obrazek
Z pewnością jest masa innych rozwiązań, które można by zastosować, jednak wybrałem te, które najbardziej przypadły mi do gustu. Możliwe, że mój wybór spowodował, że Holmer odstaje od oryginału bardziej niż musi.

Galeria BS (zdjęcia od 01 do 14)

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 2012-05-21, 06:42 przez SMIGOL, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#2 Post autor: M_longer »

Uiii!
Najlepszy z Twoich modeli, bez dwóch zdań. I póki co nie mam pomysłów na rozrysowanie poprawek, chociaż da się zrobić zbiornik bez czitowania :P

O tym:
Obrazek

Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1391
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

#3 Post autor: glaz_pimpur »

Też mi się podoba. Najbardziej wersja z rozrzutnikiem do gnojówki.
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

Awatar użytkownika
SMIGOL
Posty: 206
Rejestracja: 2011-11-13, 20:46
Lokalizacja: Kamienna Góra
brickshelf: smigol

 

#4 Post autor: SMIGOL »

M_longer pisze:Najlepszy z Twoich modeli, bez dwóch zdań.
Dzięki, troszkę nad nim siedziałem... z przerwami na ciężarówki i oczekiwane zamówienia z bricklinka.
M_longer pisze:...chociaż da się zrobić zbiornik bez czitowania :P
Próbowałem zrobić z Obrazek i Obrazek. W pierwszym przypadku kąt pochylenia jest taki sam jak teraz, ale nie wyglądało to zbyt atrakcyjnie. W drugim zbiornik robi się kwadratowy.
Oczywiście, wolałbym zrobić go bez czitowania ( i do tego będę dążył), ale na razie dostępność w Polsce slopa (żeby nie pisać klocka), który pokazałeś jest zbyt mała patrząc na moje potrzeby. Poza tym chyba go sprawdzałem i coś było nie tak :)
Ostatnio zmieniony 2012-05-20, 08:29 przez SMIGOL, łącznie zmieniany 2 razy.

kris kelvin

#5 Post autor: kris kelvin »

Bez dwóch zdań cudeńka. Modele z naprawdę światowej półki.
Ten z żółtym chyba najfajniejszy, ale wszystkie są obłędne.
Super.

Awatar użytkownika
Jakeof
Posty: 134
Rejestracja: 2012-05-07, 09:21
Lokalizacja: Osięciny
brickshelf: Jakeof

 

#6 Post autor: Jakeof »

Zgadzam się z przedmówcami, to zdecydowanie Twój najlepszy jak dotąd model;) Podoba mi się.

Jedyna rzecz, którą bym w nim zmienił, to koła. Te, które zrobiłeś oczywiście są w porządku, ale może lepiej wyglądałby wariant połączenia dwóch opon 3634, jako jedno koło?

http://www.bricklink.com/catalogItemPic.asp?P=3634


Wówczas byłyby one bardziej "kanciaste" ;]

Awatar użytkownika
SMIGOL
Posty: 206
Rejestracja: 2011-11-13, 20:46
Lokalizacja: Kamienna Góra
brickshelf: smigol

 

#7 Post autor: SMIGOL »

Jakeof pisze:Jedyna rzecz, którą bym w nim zmienił, to koła. Te, które zrobiłeś oczywiście są w porządku, ale może lepiej wyglądałby wariant połączenia dwóch opon 3634, jako jedno koło?
Sprawdziłem i na 3634 nie jest zbyt dobrze. Za to zauważyłem, że fajnie wygląda na
Obrazek + Obrazek

Dzięki Panowie za miłe słowa.
Ostatnio zmieniony 2012-05-20, 15:30 przez SMIGOL, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#8 Post autor: V1 »

Śmieszny samochodzik.
Ładny model.
Fajnie że zrobiłeś wymienne zabudowy.
\/1 ______________

Jetboy

#9 Post autor: Jetboy »

Bardzo fajna ciężarówka :)

Awatar użytkownika
tybort
Posty: 173
Rejestracja: 2011-03-23, 19:57
Lokalizacja: aktualnie z Krakowa

#10 Post autor: tybort »

Specjalnie sprawdziłem wcześniejsze Twoje konstrukcje i, wybacz, nie umywają się do tego potworka. No nie wiem po prostu, co napisać. Obezwładniający. Odpuść sobie ciężarówki, buduj tylko maszyny rolnicze - to jest Twoja nisza.

Awatar użytkownika
GabryS
Posty: 241
Rejestracja: 2012-04-14, 08:56
Lokalizacja: Śrem/Poznań
brickshelf: GabryS

 

#11 Post autor: GabryS »

Mi się podoba.
Chyba najlepszy z Twoich modeli.
Bardzo dobre użycie tego dużego slope'a 4x6 - zrobiłbym tak samo.
Graty za żółtym zbiornikiem wyglądają wyśmienicie.
Bardzo bawialny.

Pozdrawiam i życzę powodzenia w kolejnych MOCach.
Za młody na LUGPol? -> Klub Młodych Fanów Lego zaprasza.
Blueprinty!

Awatar użytkownika
Filus
Posty: 596
Rejestracja: 2010-08-08, 20:37
Lokalizacja: Śląsk
brickshelf: Filus

 

#12 Post autor: Filus »

Pierwszy raz na oczy widzę takie dziwadło. Fakt niepodważalny jest jednak taki, że bardzo fajnie Ci to wyszło. Co do czitowania - dopiero po dokładnym przyjrzeniu się dostrzega się ten fakt, ergo nie masz się specjalnie czym przejmować;).

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#13 Post autor: V1 »

Odpuść sobie ciężarówki, buduj tylko maszyny rolnicze - to jest Twoja nisza.
Wiem, że nie masz nic złego na myśli, ale to trochę jak powiedzieć poecie - 'odpuść sobie wiersze, wypisuj pokwitowania' :)
\/1 ______________

Awatar użytkownika
tybort
Posty: 173
Rejestracja: 2011-03-23, 19:57
Lokalizacja: aktualnie z Krakowa

#14 Post autor: tybort »

V1 pisze:
Odpuść sobie ciężarówki, buduj tylko maszyny rolnicze - to jest Twoja nisza.
Wiem, że nie masz nic złego na myśli, ale to trochę jak powiedzieć poecie - 'odpuść sobie wiersze, wypisuj pokwitowania' :)
Może za późno było jak to pisałem, zmęczony człowiek był a chciał dodać coś od siebie. Na wszelki wypadek użyję prostszych słów żebym ja sam też był jutro pewien, co miałem na myśli:

Ten model jest REWELACYJNY. Podoba mi się znacznie bardziej niż klasyczne ciężarówki w wykonaniu SMIGOLa. Może mam słabość do dziwnych maszyn i ich świetnych klockowych wcieleń ale tak ten Holmer, jak i wcześniejsze Class oraz Quadtrack znalazły sobie na wirtualnej półce TOP w mojej głowie ciepłe miejsce.

Awatar użytkownika
SMIGOL
Posty: 206
Rejestracja: 2011-11-13, 20:46
Lokalizacja: Kamienna Góra
brickshelf: smigol

 

#15 Post autor: SMIGOL »

tybort pisze:Może za późno było jak to pisałem, zmęczony człowiek był a chciał dodać coś od siebie.
Ale ja już wcześniej Twoją wypowiedź odebrałem pozytywnie... :p
tybort pisze:Podoba mi się znacznie bardziej niż klasyczne ciężarówki w wykonaniu SMIGOLa.
I jest to zrozumiałe (wcześniej też było)... a ja i tak będę tworzył to, co będę chciał :)

Bo kto będzie robił twarde, kanciaste ciężarówki na 6 ? To też jest nisza....
Ostatnio zmieniony 2012-05-23, 05:35 przez SMIGOL, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ