8052 Container Truck

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Szarwen

8052 Container Truck

#1 Post autor: Szarwen »

Obrazek

Seria: Technic
Data wydania: 2010
Liczba części: 686
Spis części: http://www.peeron.com/inv/sets/8052-1
Cena: Obecnie na allegro: ~200 zł; MSRP: 69.99$; w tesco jeszcze do niedawna można go było kupić za jedyne 160 zł, z czego niestety nie zdążyłem skorzystać.
Linki do zestawu w poszczególnych serwisach:
http://guide.lugnet.com/set/8052
http://www.brickset.com/detail/?Set=8052-1
http://www.bricklink.com/catalogItemInv ... tID=8052-1

I. Opakowanie i instrukcja
Jakie jest opakowanie każdy widzi, parafrazując mistrza. Postawiłem ludzika obok pudła po to, aby każdy miał jakiś punkt odniesienia i mógł samemu oszacować jego rozmiar. Styl graficzny i faktura samego kartonu niczym nie różnią się od innych zestawów z serii technic. Niestety zestaw zawiera instrukcję tylko dla modelu podstawowego. Na jej odwrocie znajduje się natomiast informacja, że model alternatywny będzie można ukończyć jedynie poprzez ściągnięcie odpowiedniego pliku z podanej strony. Rzeczywiście, na stronie producenta znajdują się odpowiednie trzy pliki z instrukcją: http://technic.lego.com/en-us/BuildingI ... Group.aspx . Rozwiązanie niezbyt uciążliwe, biorąc pod uwagę fakt, że stały dostęp do internetu obecnie ma niemal każdy. Niemniej jest to pewna niedogodność i wolałbym dostać instrukcję w formie tradycyjnej książeczki.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

II. Interesujące klocki

1x Battery Box
Obrazek
1x Medium Motor
Obrazek
1x Linear Actuator
Obrazek
1x Technic Gear Rack
Obrazek
4x MdStone Technic Panel Fairing Quarter Cylinder
Obrazek
2x Black Technic Pane
Obrazek
2x Blue Technic Panel Fairing #1
Obrazek
2x Blue Technic Panel Fairing #2
Obrazek
1x Technic Universal Joint 3L
Obrazek

III. Budowa
Ciężarówkę budowało się przyjemnie, chociaż w porównaniu do Quad Bike dość monotonnie. Budowla w niczym mnie nie zaskoczyła, nigdzie nie zadziwiła oryginalnym rozwiązaniem, nieszablonowym posunięciem. Momentami trudność sprawiała konieczność wtykania małych elementów w jeszcze mniejsze luki pojazdu. Z natury lubię zgadywać który fragment pojazdu obecnie buduję, czuć to zdziwienie kiedy nagle coś, co wydawało się być tyłem pojazdu tak naprawdę okazuje się być kabiną. Przy tej budowli czekałem tylko na koniec, aby zrobić ostatnie zdjęcia i móc rozłożyć całość. Niemniej plus należy się za bawialność. Power functions potrafią dostarczyć naprawdę sporo zabawy. Może dwie funkcje (podnoszenia kontenera albo pozostawiania go poza ciężarówką na ziemi) nie robią wielkiego wrażenia, to jednak potrafią one dostarczyć trochę frajdy.

Nie podjąłem się budowy modelu alternatywnego, ponieważ z jednej strony zniechęcało mnie jego podobieństwo do modelu podstawowego (uznałem, że nie warto go budować, jeżeli niczego nowego nie odkryję), a z drugiej strony nie dostałem papierowej instrukcji (zniewaga!). Mam nadzieję, że jakość recenzji wiele na tym nie ucierpiała.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazek

IV. Podsumowanie
Zestaw 8052 jest niewątpliwie zestawem dobrym, choć nie powalającym. Największym jego plusem są części i ogrom możliwości jakie dają początkującemu konstruktorowi. Naprawdę sporo liftarmów, parę elementów power functions, kardan, technic gear - jest to solidna podstawa do budowy właściwie wszystkiego. Ponadto jakkolwiek cała ciężarówka z zewnątrz jest niebieska, większość elementów jest w kolorze dark stone, a więc w dość uniwersalnym kolorze, dającym połączyć się z dowolną inną barwą.
Na sporą uwagę zasługuje pewna promocja: w Tesco można było jeszcze do niedawna dostać 8052 za jedyne 160 zł i uważam, że za tę cenę jest to po prostu zestaw must have. Ja swój egzemplarz kupiłem za 200 zł i nie żałuję. Nawet w tej wyższej cenie ma ode mnie ma porządne 7+/10.
Ostatnio zmieniony 2011-12-24, 20:35 przez Szarwen, łącznie zmieniany 3 razy.

Backbone
Posty: 670
Rejestracja: 2009-12-06, 17:30
Lokalizacja: Doncaster
brickshelf: backbone

 

#2 Post autor: Backbone »

Recenzję napisz w temacie z poprzednią recenzją 8052 - jako odpowiedź, a ten temat do skasowania.
że za tę cenę jest to po prostu zestaw must have
Nie zgadzam się, ostatnio mając pieniądze praktycznie do wydania na cokolwiek, przeszedłem obok palety pełnej 8052, i nie żałuję że nie kupiłem. Ani ciekawych części, model też specjalnie wybitny nie jest moim zdaniem.
Ostatnio zmieniony 2011-12-24, 20:19 przez Backbone, łącznie zmieniany 1 raz.

Szarwen

#3 Post autor: Szarwen »

Fuuu, ten zestaw ma już recenzję? Zaraz to poprawię!

Edit: Być może jestem ślepy, ale z tego co widzę ja pierwszy napisałem tę recenzję...
Ostatnio zmieniony 2011-12-24, 20:26 przez Szarwen, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Filus
Posty: 596
Rejestracja: 2010-08-08, 20:37
Lokalizacja: Śląsk
brickshelf: Filus

 

#4 Post autor: Filus »

Nie było przecież jeszcze recenzji tego zestawu. Co do recenzji, wreszcie ktoś ten zestaw zrecenzował, już myślałem, że ja to kiedyś zrobię, choć nie posiadam tego zestawu, a i nie wiem, czy kiedykolwiek będę go mieć. Jego kolorystykę można rozpatrywać dwojako, albo jako pozytywną cechę (kolor mało spotykany), albo tak, jak ja, czyli niebieski bee, bo z czym to ja niby mam połączyć, skoro byłby to pierwszy model w tym kolorze?

Przyczepię się trochę do zdjęć. O ile etapy budowy na tle instrukcji są nawet klimatyczne, o tyle za mało jest ujęć gotowego modelu. A i zdjęcia gotowego modelu przydałoby się zrobić na jakimś sensownym tle, bo zdjęcia są dość ciemne, a przez to mało czytelne. Fajnie by też było, gdyby pojawiło się parę zdjęć więcej całości, w różnych ujęciach, także izometrycznym.

Generalnie jest dobrze, jedynie niektóre zdjęcia przydałoby się poprawić. Dzięki za recenzję;). Wesołych Świąt!
Ostatnio zmieniony 2011-12-24, 20:48 przez Filus, łącznie zmieniany 1 raz.

Backbone
Posty: 670
Rejestracja: 2009-12-06, 17:30
Lokalizacja: Doncaster
brickshelf: backbone

 

#5 Post autor: Backbone »

Filus pisze:Nie było przecież jeszcze recenzji tego zestawu.
A mnie się wydawało że była, w takim razie pardon.

Awatar użytkownika
Gandalf
Posty: 36
Rejestracja: 2008-01-08, 12:32
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Bosper1

 

#6 Post autor: Gandalf »

Filus pisze:(...) skoro byłby to pierwszy model w tym kolorze?(...)
Chyba jednak nie pierwszy zestaw w tym kolorze, zapomniałeś o sławnym 8462, poza tym model sam w sobie jest ciekawy. Pierwszy raz w serii Lego technic została wypuszczona ciężarówka kontenerowiec
Nie buduję trialówek!!! Jestem tylko kolekcjonerem lego technic

Awatar użytkownika
Filus
Posty: 596
Rejestracja: 2010-08-08, 20:37
Lokalizacja: Śląsk
brickshelf: Filus

 

#7 Post autor: Filus »

Gandalf pisze:Chyba jednak nie pierwszy zestaw w tym kolorze, zapomniałeś o sławnym 8462
Niebieskich zestawów w Technicu było więcej, choćby 8042, 8435, 8437, 8461 + jeszcze kilka innych zestawów, który jakiś tam udział niebieskiego budulca mają. Tylko, że te zestawy nie były zbyt popularne ogólnie, a jeśli nawet, to drogie/trudno dostępne w tamtych czasach (chodzi mi o mnie). Tylko, że szkopuł w tym, że mi chodziło o mnie, o to, że niebieskie modele u mnie szans niestety nie mają, bo cała moja kolekcja to zbiór czerwieni, szarości, ciemnej szarości, czerni i żółci;). Niebieskie są tylko piny, axle piny i parę liftarmów, które pełniły w swoich zestawach rolę siedzeń. Tyle gwoli wyjaśnienia.

xdamian

#8 Post autor: xdamian »

Mi w recenzji brakuje opisu funkcji modelu. i paru zdjęc z zdejmowania , zakładania i kiprowania kontenera.
Sam kontener ma moim zdaniem śmiesznie niskie burty. Nie podoba mi się sposób blokowania tylnej burty kontenera. Blokuje się tylko przed wychyleniem w tył a nie w pozycji pionowej( zamkniętej ).
Moim zdaniem największy minus: Wyłączanie napędu przełącznikiem na batery boxie - kosmiczne nieporozumienie. Pozycja zero jest na środku, Ja mam czasem problem, żeby nie przeskoczyc zera i nie rozpocząc ruchu w druga stronę, nie mówiąc o moim 4 latku.
I drugi duży minus to przełącznik pomiedzy trybem kiprowania i zdejmowania kontenera. Nigdy nie mam pewności czy już zmieniłem funkcję czy jeszcze nie.
Z plusów : fajny wygląd
W końcu mam na co ładowac klocki koparką 8043 i ładowarką 8265.
6 kółek
cena w tesko w noc zabawek tylko 140 pln (280 w gotówce minus 140 w bonach)
Ostatnio zmieniony 2011-12-26, 16:46 przez xdamian, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
noniusz
VIP
Posty: 1073
Rejestracja: 2011-11-23, 21:02
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: gkurkowski
Kontakt:

 

#9 Post autor: noniusz »

Filus pisze:
Gandalf pisze:Chyba jednak nie pierwszy zestaw w tym kolorze, zapomniałeś o sławnym 8462
Niebieskich zestawów w Technicu było więcej, choćby 8042, 8435, 8437, 8461 + jeszcze kilka innych zestawów, który jakiś tam udział niebieskiego budulca mają. Tylko, że te zestawy nie były zbyt popularne ogólnie, a jeśli nawet, to drogie/trudno dostępne w tamtych czasach (chodzi mi o mnie). Tylko, że szkopuł w tym, że mi chodziło o mnie, o to, że niebieskie modele u mnie szans niestety nie mają, bo cała moja kolekcja to zbiór czerwieni, szarości, ciemnej szarości, czerni i żółci;). Niebieskie są tylko piny, axle piny i parę liftarmów, które pełniły w swoich zestawach rolę siedzeń. Tyle gwoli wyjaśnienia.
Fakt, niebieski kolor jest mało spotykany i raczej mało przydatny, przynajmniej dla mnie.
Zestaw w zasadzie nie wnosi nic nowego, chyba, że ktoś do tej pory nie miał do czynienia z PF-ami i chciałby zacząć zabawę z "motoryzowaniem" swoich modeli.
Moim zdaniem jedyne co zasługuje na uwagę w tym zestawie to 4 szt. paneli w kolorze MdStone, które w połączeniu z szarymi panelami z zestawu 8110 mogą być bardzo przydatne.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#10 Post autor: 3dom »

To był mój pierwszy zestaw z PFami :)

Ciężarówka jest ładnie wymodelowana, choć trochę starszy Cherry Picker był chyba ciut lepszy. Bawialność też jest spora - dwa tryby są miłym urozmaiceniem. Asortyment części całkiem przyzwoity, jak dla mnie dominujący kolor niebieski nie przeszkadza - ile w końcu można mieć żółtych czy czerwonych klocków? :)

Jakbym go wcześniej nie miał to za 140 brałbym bez zastanowienia.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
Sprinter
Posty: 99
Rejestracja: 2010-08-03, 21:45
Lokalizacja: Podkarpacie
brickshelf: VWBeetle1626
Kontakt:

 

#11 Post autor: Sprinter »

Recenzja Container Truck 8052

Obrazek

Seria: Technic
Rok produkcji: 2010
Ilość klocków: 686
Lista części: Peeron, Bricklink
Cena: Bricklink - ok. 63$ - 185$ zł, Allegro - około 200 zł
LUGNET, Brickset, Bricklink


Krótki wstęp

Zestaw nabyłem na Allegro we wrześniu 2010 roku. Od razu wiedziałem, że to będzie dobry zestaw, ale szczególnie zależało mi na elementach Power Functions - zawsze miałem słabość do LEGOwych elementów elektrycznych. Moją uwagę przyciągnęła też dosyć nietypowa kolorystyka ciężarówki i kontenera, nieczęsto widzi się zestawy Technic z dużą ilością niebieskich klocków.

Recenzję tego zestawu zacząłem pisać ponad rok temu, ale dopiero po pojawieniu się wersji autorstwa Szarwena na LUGPolu przypomniałem sobie o niej i w końcu ją ukończyłem. Sam film i zdjęcia zostały zrobione już ponad rok temu! Chciałem też przeprosić za tak duże opóźnienie, bo obiecywałem w jednej z moich wcześniejszych recenzji, że niedługo pojawi się kolejna - właśnie o tym zestawie.

Kliknięcie miniaturki zdjęcia spowoduje otwarcie jego większej wersji.


Pudło i instrukcje

Pudło ma nietypowe wymiary, jest podłużne i - o dziwo - niezbyt grube. Utrzymane jest w standardowej, jak na obecne zestawy Technic, kolorystyce. Karton jest wystarczająco gruby i wytrzymały. Prezentacja modelu głównego i alternatywnego (z tyłu) wygląda bez zarzutu. Jak to bywa z zestawami zawierającymi Power Functions po prawej stronie znajduje się prezentacja wykorzystania silnika elektrycznego w ciężarówce.

ObrazekObrazek


U góry podana jest informacja jakie elementy elektryczne zawiera zestaw. Od spodu znajdują się standardowe ostrzeżenia i informacja o konieczności dokupienia 6 baterii LR6 (AA).

Obrazek


Podobne informacje znajdują się po bokach pudła.

Obrazek


W zestawie znajduje się tylko instrukcja do budowy głównego modelu, natomiast instrukcje do stworzenia modelu alternatywnego można znaleźć na oficjalnej stronie LEGO Technic, dokładnie > tutaj < Nie zbudowałem ciężarówki według tej dodatkowej instrukcji, bo nie wygląda na specjalnie interesującą konstrukcję, jednak mimo to przydałaby się papierowa wersja. Tak dla zasady, zresztą nie jest to jakiś wyjątkowo duży zestaw więc mogli ją spokojnie dodać.
Budowa ciężarówki z kontenerem przedstawiona jest w dwóch instrukcjach wydrukowanych na porządnej jakości papierze. Były one umieszczone na dnie pudła, więc na szczęście nie zagięła się żadna kartka. Przydałyby się jednak grubsze okładki, bo niestety są takiej samej grubości jak pozostałe strony.


Zawartość, czyli to co najlepsze

Po otwarciu pudła ukazuje się taki ładny widok:

Obrazek

Woreczki z klockami nie latają luźno po pudełku ani nie są ściśnięte. Tym razem przestrzeń została idealnie zagospodarowana.

Obrazek


Czas dosyć szybko płynie podczas składania ciężarówki. Nie znajdzie się tutaj jednak żadnych skomplikowanych i wymyślnych metod konstruowania. Mnie budowa sprawiła trochę radości, ale nie jest jednak jakoś wybitnie interesująca.

ObrazekObrazek


Fragment mechanizmu przełączania pomiędzy funkcjami, o nim napiszę więcej w dalszej części recenzji.

Obrazek


W końcu ciężarówka nabiera kształtów...

ObrazekObrazek

Na końcu składa się kontener, który wcale nie jest taki dziurawy jak na Technic przystało, a to dzięki użyciu paneli w nowych kolorach.

ObrazekObrazek
Obrazek


I gotowe!

ObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazek

Ciężarówka wygląda naprawdę ładnie, kolorystyka niebiesko - szara to ciekawe i raczej rzadko spotykane w tej serii połączenie. Jest dosyć spora, ma 32 cm długości. Ogólny wygląd znacznie poprawiają naklejki, ale jest ich dużo. Dla niektórych dużo za dużo. Mnie jednak to nie przeszkadza.
Widać spore podobieństwo do zestawu 8292 Cherry Picker jeśli chodzi o wygląd kabiny i części podwozia. Który model jest lepszy? Nie mam pojęcia, nie widziałem nawet na żywo tego podnośnika. Na pewno jednak świetnie wyglądałyby postawione obok siebie.

Funkcje

Głowne funkcje, napędzane silnikiem PF Medium, to unoszenie kontenera w górę (jak w wywrotce) oraz zdejmowanie go z ciężarówki. Przełącza się pomiędzy nimi dźwignią znajdującą się z lewej strony pojazdu (patrząc od tyłu). Napęd z silnika (przymocowanego za pomocą dwóch pinów, solidnie się trzyma) przekazywany jest dwoma kołami zębatymi, a następnie wałem kardana do siłownika śrubowego, który albo podnosi/opuszcza, albo zdejmuje/zakłada kontener na ciężarówkę.

Obrazek


Zdejmowanie kontenera robi wrażenie, bo nie ma tu żadnych skomplikowanych mechanizmów, a działa to dosyć płynnie i naprawdę cieszy. Świetna zabawa. :)

ObrazekObrazek
ObrazekObrazek


Kolejna możliwość to działanie ciężarówki jako wywrotki, wygląda to mniej spektakularnie niż zdejmowanie kontenra ale i tak to niezła możliwość. Działa idealnie płynnie.

Obrazek


Tak wygląda mechanizm przełączania funkcji. Jak wspomniałem służy do tego dźwignia. Jeśli przesunie się ją w prawo to czerwony liftram (na zdjęciu poniżej) przesuwa się do przodu co powoduje zablokowanie tego małego, czarnego liftramu (ponad czerwonym, od jego lewej strony). W wyniku tego unosi się cała platforma z ramieniem, na którym zaczepiony jest kontener.

ObrazekObrazek
Obrazek

Po przesunięciu dźwigni w lewą stronę czerwony liftram pozwala na wsunięcie się tego małego, czarnego, więc unosi się do góry tylko samo ramię powodując całkowite zdjęcie kontenera z ciężarówki. Proste, a jakie świetne i sprawiające naprawdę wiele frajdy rozwiązanie.
Kontener ma z tyłu zamocowane 2 małe koła, żeby płynniej to wszystko działało i nie rysowało podłogi.
Oczywiście aby zmienić kierunek działania ramienia należy przesunąć w odwrotną stronę przełącznik w pojemniku na baterie.

Mniej istotne funkcje

Klapę kontenera można otworzyć:

Obrazek


Podobnie jest z drzwiami:

Obrazek

Powiedzmy, że podłoga w kabinie jest dosyć umowna... Po prostu jej brak, a szkoda.

Obrazek

Na dachu kabiny znajduje się koło zębate służące do skręcania kołami.


Film mojej produkcji, w którym pokazane są wszystkie funkcje:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=-8yNch517Kc[/youtube]


Przydatne elementy

1x Obrazek - Black Technic, Gear Rack 1 x 7 with Axle and Pin Holes

1x Obrazek - Light Bluish Gray Electric, Motor 9V Power Functions Small with Dk Bluish Gray Bottom

1x Obrazek - Light Bluish Gray Technic Linear Actuator with Dark Bluish Gray Ends

1x Obrazek - Light Bluish Gray Electric 9V Battery Box 4 x 11 x 7 with Orange Switch and Dk Bluish Gray Covers Complete Assembly Power Functions

2x Obrazek - Blue Technic, Panel Fairing # 1 Small Smooth Short, Side A - w tym kolorze dostępne tylko w tym zestawie!

2x Obrazek - Blue Technic, Panel Fairing # 1 Small Smooth Short, Side B - w tym kolorze dostępne tylko w tym zestawie!

4x Obrazek - Light Bluish Gray Technic, Panel Curved 11 x 3 - w tym kolorze tylko w tym zestawie!

2 x Obrazek - Black Technic, Panel Plate 1 x 5 x 11 - w tym kolorze tylko w 4 zestawach.

1 x Obrazek - Light Bluish Gray Technic, Universal Joint 3L

Ogólnie nie ma tutaj zbyt unikatowych i rzadkich elementów nie licząc paneli. Znajdzie się jednak dużo liftramów w kolorze ciemnoszarym i niebieskim oraz mnóstwo wszelkiego rodzaju pinów.

Podsumowanie

Plusy:
+ Power Functions.
+ Pudło nie jest za duże.
+ Bardzo dobry dawca podstawowych części.
+ Dobre zastosowanie PFów = świetna zabawa!

Minusy:
- Brak papierowej instrukcji modelu alternatywnego.
- Brak podłogi w kabinie.

Dla niektórych minusem może też być spora liczba naklejek.

Zestaw bez wątpienia jest godny polecenia nawet za kwotę ok. 200 zł. To dobry dawca zwykłych klocków, a do tego otrzymuje się wał kardana, silnik i siłownik liniowy, a tych elementów nigdy za wiele. Oprócz tego zapewni sporo radości, bo zastosowano tutaj w rozsądny sposób silnik, a funkcje, do których jest użyty, są po prostu świetne.


Życzę wszystkim forumowiczom Szczęśliwego Nowego Roku!

Awatar użytkownika
Filus
Posty: 596
Rejestracja: 2010-08-08, 20:37
Lokalizacja: Śląsk
brickshelf: Filus

 

#12 Post autor: Filus »

Widzę, że nikt nie zauważył, że dodana została druga recka. Podobnież nawet recenzja tego zestawu jeszcze nie widnieje w spisie recenzji;). Zawsze ja muszę takie pierdołki zauważać;). Recenzja całkiem fajna, przy czym mam uwagi. W filmie podałeś, że elementy zestaw zawiera elementy PF i wymieniłeś tam siłownik śrubowy. Problem jest taki, że siłownik nie jest elementem PF.

Odnośnie jakże słusznego porównania do 8292 - posiadam 8292 i mogę w ciemno powiedzieć, że jest duuużo lepszy i bawialniejszy niż 8052. Ma sporą przewagę nad młodszym niebieskim bratem. Posiada zestaw znacznie przydatniejszych elementów, ma przyzwoitą ilość zębatek, czego nie można powiedzieć o 8052. No moim zdaniem kolor 8292 jest znacznie ładniejszy, a z punktu widzenia tworzenia przyszłych MOCy, również przydatniejszy. Jedyne co łączy te zestawy (w negatywnym znaczeniu) i jest moim zdaniem ich największą bolączką, to dość mało przydatne kółeczka.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#13 Post autor: 3dom »

Filus pisze:Jedyne co łączy te zestawy (w negatywnym znaczeniu) i jest moim zdaniem ich największą bolączką, to dość mało przydatne kółeczka.
Koła nie dość, że mało przydatne to dodatkowo średnio pasują do ciężarówki - jak dla mnie są za szerokie. Dużo lepszym rozwiązaniem byłoby użycie tych kół - z przodu pojedyncze, z tyłu bliźniaki.
...na mieście już ćwierkają wróble... &#128038;&#128038;&#128038;
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#14 Post autor: legosamigos »

Witam serdecznie!

Ja akurat też jestem w posiadaniu tego zestawu i powiem Wam szczerze, ze jestem mile zaskoczony in plus, że z tak małego modelu składającego się raptem z 686 części jest tyle możliwości zbudowania innych modeli. Na podstawie instrukcji użytkownika grohl666 z Brickshelfa zbudowałem też ten model, czyli tow truck, czyli tzw. holownik.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Ten sam użytkownik udostępnił również instrukcję do małego woziku i śmigłowca. Natomiast użytkownik Tomik zbudował samochód z podnoszonym koszem i podnośnik teleskopowy. Natomiast ErikLeppen zbudował jeszcze inny samochód z koszem. Także naprawdę widzę, że ludzie mają mnóstwo pomysłów odnośnie tego zestawu. Ja kupiłem ten model zaraz po tym jak się pojawił, więc pewnie przepłaciłem, bo zapłaciłem ponad 200 zł zamiast poczekać, aż trochę stanieje. Poza tym jeśli dobrze pamiętam instrukcja, jak i naklejki, latały luzem po pudełku, więc troszkę się pogniotły. Faktycznie mankamentem jest brak papierowej instrukcji do modelu alternatywnego, bo oczy mnie bolały, jak patrzyłem non stop w monitor skłdając zestaw B.
Sprinter pisze:Recenzja Container Truck 8052
...Widać spore podobieństwo do zestawu 8292 Cherry Picker jeśli chodzi o wygląd kabiny i części podwozia. Który model jest lepszy? Nie mam pojęcia, nie widziałem nawet na żywo tego podnośnika. Na pewno jednak świetnie wyglądałyby postawione obok siebie...
O to porównanie wizulane tych dwóch modeli, szczególnie, gdy zostały połączone w jedną całość, a więc kabina z modelu 8292 połączone z funcją 8052
Ja tylko w niewielkim stopniu przebudowałem model B. Dorobiłem drugą ośkę do naczepy, powiększyłem znacznie burtę, bo w modelu B jest stanowczo za niska, dołożyłem tylną klapę, jak w przypadku modelu podstawowego, a w samym samochodzie zrobiłem otwieraną komorę silnika, niestety pojazd jest bez silnika :D i zrobiłem zaczep holowniczy przystosowany do zestawu 8109 :)

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
macaron
Posty: 87
Rejestracja: 2012-04-07, 11:52
Lokalizacja: Banino
brickshelf: macaron

 

#15 Post autor: macaron »

Ja się troszkę wtrącę do tej recenzji, bo akurat podmieniłem z24 na sprzęgło i działa o niebo lepiej. Zastanawia mnie czemu nie wprowadzili w seryjnej produkcji sprzęgła do tego modelu. Szkoda siłownika jak przeskakuje, od tego jest przecież sprzęgło.

(masakra, 3 zdania i w każdym użyć słowa sprzęgło :p )
Aktualne projekty LEGO: tramwaj i infrastruktura (zawieszone)

ODPOWIEDZ