[MOC] Mumu

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#16 Post autor: 3dom »

NIE-SA-MO-WI-TE. Wracam do podziwiania modeli.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
rrosiak
Posty: 64
Rejestracja: 2012-01-07, 15:34
Lokalizacja: Warszawa, Kutno

#17 Post autor: rrosiak »

Właściwie to powinienem zostawić pustego posta (bo brak mi słów, aby wyrazić zachwyt), ale że to niezgodne z regulaminem, to napiszę krótko - Wow!
"Mądremu wystarczy napomknąć, a głupiego nawet biciem się nie nauczy."

Awatar użytkownika
GabryS
Posty: 241
Rejestracja: 2012-04-14, 08:56
Lokalizacja: Śrem/Poznań
brickshelf: GabryS

 

#18 Post autor: GabryS »

Doskonale zbudowane modele, jak zawsze u Ciebie, od razu wiadomo, o co chodzi.
Jak zwykle masa szczegółów, których nie sposób wyłapać, ale mnie najbardziej urzekły poskładane pachołki.
Znaki jako błotniki w Ursusie i to jak je zamontowałeś - genialne.
Taczka boska.
Scenka wspaniała.

Pozdrawiam i czekam na kolejne modele.
Za młody na LUGPol? -> Klub Młodych Fanów Lego zaprasza.
Blueprinty!

Awatar użytkownika
SMIGOL
Posty: 206
Rejestracja: 2011-11-13, 20:46
Lokalizacja: Kamienna Góra
brickshelf: smigol

 

#19 Post autor: SMIGOL »

Karwiku,

Powiem to, co pewnie słyszałeś wiele razy.
Zawiesiłeś nam wszystkim tak wysoko poprzeczkę, że bardzo ciężko będzie ją przeskoczyć...
Patrząc na Twoje konstrukcje, zawsze cisną mi się na usta synonimy słowa genialnie... bo jak inaczej można to skomentować.
Mimo, że nie jestem zwolennikiem łączenia elementów na zapałkę to zawsze oglądam te prace z zapartym tchem...
I zawsze muszę wracać do ich oglądania... bo jeszcze czegoś nie zauważyłem (dzisiaj zacząłem się zastanawiać, po co kupiłem sobie ciężarówkę z taczką skoro można zrobić ją idealnie samemu)
Twoje modele można oceniać albo jednym słowem, albo wypisując co w nich jest nadzwyczajne. MA-SA-KRA !

PS. Nie wiem, czy coś przebije pokoik AFOLa, ale sam udowadniasz, że w świecie klocków nie ma rzeczy niemożliwych...

Awatar użytkownika
tybort
Posty: 173
Rejestracja: 2011-03-23, 19:57
Lokalizacja: aktualnie z Krakowa

#20 Post autor: tybort »

SMIGOL pisze:Karwiku,
Zawiesiłeś nam wszystkim tak wysoko poprzeczkę, że bardzo ciężko będzie ją przeskoczyć...
Phi, przeskoczyć... Daj spokój, jak Amerykańce uruchomią turystyczne loty w kosmos to może uda nam się tę poprzeczkę chociaż dojrzeć.

Awatar użytkownika
szubi81
Posty: 115
Rejestracja: 2011-08-01, 22:49
Lokalizacja: Reda
brickshelf: szubi81
Kontakt:

 

#21 Post autor: szubi81 »

Oglądając zdjęcia tego MOCa czuje zapach, albo raczej smród świeżego asfaltu :)

Awatar użytkownika
Toltomeja
VIP
Posty: 536
Rejestracja: 2011-06-04, 22:42
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Toltomeja

 

#22 Post autor: Toltomeja »

Cudne! I ta kolorystyka!
Nie będę się rozwodzić nad szczegółami, bo musiałbym wymienić wszystko.

Awatar użytkownika
Junior
Posty: 64
Rejestracja: 2010-04-04, 20:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: marcinwadas

 

#23 Post autor: Junior »

To tak z ciekawostek dodam, że firma Madro działa dalej i ma się dobrze (we Wrocławiu) i nawet byłem niedawno u nich z moją CVką :D

Co do MOCa:
Przyczepa super, nie ma się do czego przyczepić. Ulica technik niedozwolonych powiała autoironią xD Chociaż myślę, że gdyby skrzyżować ją z ulicą Jeraca byłoby równie dobrze. Co do sześćdziesiątki to wytłumaczę się najpierw, że pytałem o kabinę w drugim temacie nie widząc tego. Chyba trochę słusznie obawiałem się tej starej wersji kabiny. Jedynie kolorystyka i klocek robiący za dach (przednia jego część - ładnie zaokrąglona) pokazują o co chodzi. Kształt wydaje mi się średnio udany, ale nie mam pojęcia co można tu poprawić. Ja bym po prostu wstawił kabinę o taką:
Obrazek

Scenki trochę "napaćkane", ale jak się człowiek przyjrzy to i w tym chaosie sens dostrzega.

Miło po przerwie pooglądać pracę Mistrza. Chylę czoła i nie mogę się doczekać aż zobaczę te cacka w Krakowie (mam nadzieję :P).

Edit: Taczka - wow! :D Teraz zauważyłem.
Ostatnio zmieniony 2012-05-23, 18:43 przez Junior, łącznie zmieniany 3 razy.
Always look on the bright side of life...

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#24 Post autor: V1 »

Tybort, Nexus -

Scenka może przekombinowana, ale gdyby zabrać narzędzia, deski i słupki, to by nie było narzędzi, desek, ani słupków. A gdyby zabrać walec i taczkę, to by nie było ani taczki, ani walca. Jeśli zamiast poszczególnych dupereli widzisz w tym chaos i bajzel - to co najmniej równie dobrze :)

Błotniki trzymają się w miarę normalnie - to w końcu płytka (światełko) w clipie (znak drogowy). Tyle że na ukos. Ale dobrze się trzyma, co więcej - światełko zaskakuje w tej pozycji z delikatnym kliknięciem.
A wewnętrzne części błotników (ścięte flagi) maja szerokość 5 płytek, przy czym ich zaczepy mają po płytce szerokości. Więc można je nakładać jak obejmę na cokolwiek o szerokości 3 płytek. Tutaj - 2 płytki i kafelek.


Dzięki Belfast :)


Jetboy - z tymi zdjęciami referencyjnymi to raczysz przeginać w kitowaniu :)

Jerryp -

Tak, round plate musi tam być, bo piasty w tych kołach wystawały spokojnie na szerokość buta:
http://www.flickr.com/photos/karwik/726 ... 9839102774

Legofan, Qlczas -

Nie mam pewności, czy wymyśliłbym to jako lejący się asfalt, gdybym wcześniej nie widział gdzieś niebieskiego jako wylewającej się farby.

Dmac -
Trudno, żebyś nie znał. A w ogóle to musisz przypominać, że to już 4 dychy na karku?
Nie roń łez. Ja staram się dostosować do rzeczywistości. Na rozglądanie się po ulicach i na telewizję wypracowałem specjalne techniki adaptacyjne - w pierwszym wypadku zamykam oczy, w drugim - naciskam czerwony guzik na pilocie. Skomplikowane i highly sophisticated, wymaga lat ciężkiego treningu. Niestety nie mogę zrzucić telewizora z wiaduktu jak kiedyś swojego, bo ten u chłopaków nie jest mój.

REX - Na dioramę nie będącą parkingiem nie mam miejsca. I dobrze, bo nie chce mi się ostatnio budowac domków. Może po wystawie mnie najdzie. Zresztą tak po prostu - diorama miasta? Nie. Jeśli już, to konkretny fragment konkretnego miasta z tamtych lat. Szkoda czasu na fikcję.
Myślałem o skrzyżowaniu Marszałkowskiej z Jerozolimskimi i o Rotundzie (czasem się zastanawiam, jak najlepiej zbudować jej ząbki). Albo o Nowym Świecie / Krakowskim Przedmieściu, którego Sorrow pokazała świetny kawałek. Albo o jakimś zapuszczonym, odrażającym zakątku Pragi. W klockach nieźle wychodzą zniszczone budynki. Ale chyba najchętniej zbudowałbym coś z Żoliborza. Bazarek na Wolumenie - od razu byłoby gdzie wstawić sporo autek, z jednej strony roboty drogowe, z drugiej kawałek Kasprowicza z autobusami i ciężarówkami. Nie wiem, zobaczy się. Najciekawiej by było pobudować kilka mniejszych fragmentów różnych fajnych miejsc w mieście.

Innos - ul. Technik Niedozwolonych była na makiecie w W-wie, przypadkiem wyciągnąłem z pudełka kafelek z tą nazwą i zostało.

Smigol - ja się nie przyznaję do wieszania poprzeczki. Jedynie próbuję dorównać do ogólnego poziomu LUGPolu :)

Junior -
Mister tez mnie pytał o kabinę, dlaczego akurat ją wybrałem.
Nie wiem, jakoś mi się kojarzy z tym ciągnikiem. Mam w domu Ursusową instrukcję napraw C-360 i w niej jest opisana właśnie ta kabina, którą zbudowałem. To znaczy może tego nie być widać, ale chodziło mi o tę:
http://www.agrofoto.pl/forum/uploads/11 ... _49380.jpg
Jest w trakcie przeróbek, mam nadzieję, że będzie odrobinę lepiej.

Scenki nie będzie w Krakowie, wiozę same pojazdy, żadnych scenek. Nie ogarnąłbym wszystkiego, na wystawie w W-wie ledwo dałem radę.
Jeszcze bazar na makiecie miasteczka mnie przeraża, najchętniej oddałbym komuś ten teren.....
I wciąż nie wiem, czy będę miał transport na wystawę. Ale może tak.



Fajnie, że beczka smoły na kółkach wywołała takie zainteresowanie :) Dzięki za wszystkie dobre słowa. A za krytyczne jeszcze bardziej dziękuję.


Scenkę planowałem do zdjęć odmuchać dymem, ale zapomniałem.
\/1 ______________

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#25 Post autor: V1 »

Przebudowałem traktor. Stare zdjęcia wywaliłem, wrzuciłem nowe:

Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek

Dziękuję Misterzumbi za sugestie. We wszystkim miałeś rację - kabinę o płytkę obniżyłem, przy okazji błotniki zmieniłem na identyczne, jak w wersji odkrytej, maskę przedłużyłem o płytkę przed reflektorami, wydłużyłem komin.

Dodatkowo zamontowałem przednie błotniki.
Wprawdzie mnie one śmieszą, ale chcę, żeby takie były :)
Właściwie to wymyśliłem je przy okazji Ostrówka, ale dopiero tutaj miałem okazję ten pomysł wykorzystać.

I jeszcze mały, czarny dodatek:

Obrazek Obrazek
\/1 ______________

Awatar użytkownika
jerryp
Posty: 226
Rejestracja: 2011-01-16, 18:23
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: jerryp

 

#26 Post autor: jerryp »

Ten czarny to z kawałka Blendersów, tak? Tymi bananami w roli błotników to mnie zabiłeś. Patrząc na twoje konstrukcje przyzwyczaiłem się do tego że bardzo ciekawie dobierasz klocki żeby osiągnąć zamierzone rezultaty ale banana to się nie spodziewałem w takiej roli. Podziwiam.

Awatar użytkownika
tybort
Posty: 173
Rejestracja: 2011-03-23, 19:57
Lokalizacja: aktualnie z Krakowa

#27 Post autor: tybort »

jerryp pisze:Tymi bananami w roli błotników to mnie zabiłeś.
To parówki :)

Awatar użytkownika
jerryp
Posty: 226
Rejestracja: 2011-01-16, 18:23
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: jerryp

 

#28 Post autor: jerryp »

tybort pisze:
jerryp pisze:Tymi bananami w roli błotników to mnie zabiłeś.
To parówki :)
Faktycznie parówki, nie miałem wczoraj okularów jak przeglądałem te zdjęcia.

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#29 Post autor: zgrredek »

Mam nadzieję, że nikt mnie tu nie ustrzeli za necroposting, ale mam dobre usprawiedliwienie, bo przez tego BOP-a to ze trzy razy wyświetlił mi się komunikat, że usunięto 400 nieprzeczytanych postów. No i przez to umknęło mi takie cacuszko! Aż poczułem ten charakterystyczny zapach topionego asfaltu. Dla mnie to nie jest żadna przeszłość, bo każdej wiosny widzę to i czuję na swojej ulicy jak trzeba po zimie dziury załatać. Tylko, że u mnie mają chyba ten kanciasty model.
Kiełbasa jako błotnik - chyba tylko Ty mógłbyś to wymyślić.

ODPOWIEDZ