5000063 TC-14 (srebrny, 2012)

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Gdzie jest kropeczka ?

na górze
30
50%
na górze
30
50%
 
Liczba głosów: 60

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

5000063 TC-14 (srebrny, 2012)

#1 Post autor: V1 »

5000063

TC-14
2012

Obrazek
Zawartość: 1 ludzik

Drobiazg promocyjny. Dodawany jako gratis do zakupów.
[ Bricklink ]
[ Brickset ]
[ Allegro ]

Obrazek Obrazek

'Zestaw' zapakowany w celofanową torebeczkę zawiera figurkę siostrzyczki znanego androida protokolarnego C3PO.
'Siostrzyczki', ponieważ jak podaje strona http://starwars.wikia.com/wiki/TC-14 , był to android płci żeńskiej. Jak to rozpoznać ? - Nie wiem. Mi się nie udało.
TC-14 występowała w 'Mrocznym Widmie', czyli 'Star Wars I: The Phantom Menace':
Obrazek
Należała do Federacji Handlowej, ale miała dobre serce. Jak każdy robot.

Spośród wszystkich promocyjnych ludzików ten wygląda najpiękniej. Niesamowicie się błyszczy, a nadruk na główce, brzuszku i na plecach jest zrobiony dokładnie i wyraźnie:
Obrazek
Dłonie są w kolorze 'light bluish gray'. Trochę szkoda, że nie srebrne.

Tak się prezentuje w towarzystwie standardowego C3PO, produkowanego do 2011 roku:
Obrazek
Przy czym od tego roku standardowy C3PO też dostał zmodyfikowany nadruk i widać mu kabelki. Ale nie mam tego nowego.


Nie macać, nie dotykać, przechowywać w zamknięciu w zacienionym i suchym miejscu, a będzie błyszczeć długie lata.


Ludzika dostałem wraz z zamówieniem złożonym na początku maja 2012 na stronie www.lego.com . Dodatkowo można było dostać plakat, mały zestawik i darmową przesyłkę.


Dziękuję za uwagę.

Uff, ależ się napracowałem...

--------------------------
Poprzednie ludziki promocyjne z Gwiezdnych Wojen:
C3PO - złoty metaliczny - 2007
[url=http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?t=8507]Vader[/url] - czarny metaliczny - 2009
Szturmowiec - srebrny metaliczny - 2009
Boba Fett - biały - 2010
Shadow ARF Trooper - czarny - 2011
--------------------------
Ostatnio zmieniony 2012-06-21, 06:39 przez V1, łącznie zmieniany 3 razy.
\/1 ______________

Awatar użytkownika
blizzard
Posty: 820
Rejestracja: 2011-10-04, 15:48
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: blizzard00453005_0000002

 

#2 Post autor: blizzard »

Wtf kropeczka? o.O

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2431
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#3 Post autor: dmac »

A propos ankiety: czyżbyś czytywał Nowy Pompon? Oni się specjalizują w takich zabawach.

A figurka ładna bardzo; ja swoją tylko przez folię oglądam i nie rozpakowuję (bo i po co?). Może np. wszyscy inni zgubią te swoje miliony identycznych i moja okaże się kiedyś bardzo cenna? Pragnę tego.
Nadruk brzuszkowy mi się podoba; aż mam ochotę kupić któryś z tegorocznych zestawów, żeby zwykłego Threepio z kablami w bebechach pozyskać.
Szkoda, że mój złoty nie ma tego detalu. Pewnie go wznowią lada chwila - z kablami właśnie.
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
Seba_wse
Posty: 151
Rejestracja: 2011-06-30, 21:47
Lokalizacja: Kraina Gryfitów

#4 Post autor: Seba_wse »

Wznowią niebawem:

http://thebrickblogger.com/2012/04/lego-star-wars-new-chrome-gold-c-3po-coming/

apropos, czy Wasze też tak mają, że wewnętrzne strony nóg nie są chromowane w całości, oraz korpusy po bokach na wysokości ramion - kierunek do tyłu, nie są chromowane? (tak jakby ktoś wykręcił ręce do tyłu i pryskał chromem i potem na bokach korpusów ślad bez chromu po wykręconych ramionach pozostał)

Miszel
Posty: 253
Rejestracja: 2010-03-09, 15:34
Lokalizacja: Bielsk Podlaski / Białystok

#5 Post autor: Miszel »

Seba_wse pisze:apropos, czy Wasze też tak mają, że wewnętrzne strony nóg nie są chromowane w całości, oraz korpusy po bokach na wysokości ramion - kierunek do tyłu, nie są chromowane? (tak jakby ktoś wykręcił ręce do tyłu i pryskał chromem i potem na bokach korpusów ślad bez chromu po wykręconych ramionach pozostał)
To norma w chromowanych minifigach. Dodatkowo mój miejscami pod chromem ma zamalowane jakieś drobne zanieczyszczenia przez co powierzchnia chromu nie jest gładka a z drobnymi krostami.
Pirates, Castle i figurki Star Wars, to jest to co tygrysy lubią najbardziej :)

Krawi

#6 Post autor: Krawi »

Do jakich zakupów dodają taką figurkę? W ogóle skąd ludzie to mają? Na allegro za 100zł można kupić od razu, wykorzystałbym bym tego figa w scenkach z początku I epizodu, pasuje do jedi defence :)

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#7 Post autor: M_longer »

Krawi pisze:Do jakich zakupów dodają taką figurkę? W ogóle skąd ludzie to mają? Na allegro za 100zł można kupić od razu, wykorzystałbym bym tego figa w scenkach z początku I epizodu, pasuje do jedi defence :)
Promotional 'May The Fourth' / 'Revenge Of The Fifth' minifigure available from LEGO S@H free with minimum purchase of $75/£50 4th-5th May 2012. [UK/US]

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#8 Post autor: 3dom »

dmac pisze:A figurka ładna bardzo; ja swoją tylko przez folię oglądam i nie rozpakowuję (bo i po co?). Może np. wszyscy inni zgubią te swoje miliony identycznych i moja okaże się kiedyś bardzo cenna? Pragnę tego.
Powyższy cytat dokładnie opisuje moje odczucia i oczekiwania wobec ludzika. Ładny jest, to fakt, ale jak dla mnie całkowicie bezużyteczny więc niech poczeka sobie aż ktoś go kupi za rozsądną kwotę.

Karwik - link do wookieepedii nie działa bo wkradł się na końcu przecinek.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#9 Post autor: V1 »

3dom - dzięki, poprawiłem.

Dmac - Nowy Pompon! Tak, czytywałem to kiedyś, nawet kupiłem od nich książkę! Tkwią mi w podświadomości takie absurdalne ankiety, tylko nie wiedziałem skąd się wzięły, a to od nich.
\/1 ______________

Add1sko
Posty: 61
Rejestracja: 2011-10-04, 15:46
Lokalizacja: UK, Loughborough

#10 Post autor: Add1sko »

Mi sie bardziej udalo - do zamowienia sprzed 3-ch tygodni dostalem oprocz srebrnego robocika w gratisie jeszcze miniaturke Tie Fightera (zamiast plakatu itd).
Niestety robocik nie nadaje sie do zabawy - za szybko straci kolory - a i samo wykonanie nie jest idealne - na krawedziach widac lekkie odpryski.
Swoja droga szkoda, ze LEGO nie robi w kolorowym tworzywie a tylko je pokrywa powlokami, ktore niestety nie do konca sie trzymaja...
Nie mniej jednak robocik mi sie bardzo podoba.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#11 Post autor: 3dom »

Add1sko pisze:Mi sie bardziej udalo - do zamowienia sprzed 3-ch tygodni dostalem oprocz srebrnego robocika w gratisie jeszcze miniaturke Tie Fightera (zamiast plakatu itd).
Ja dostałem pełen pakiet - ludzik, plakat, tie fighter :P I standardowo tak to chyba działało przed wyczerpaniem zapasów.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
Seba_wse
Posty: 151
Rejestracja: 2011-06-30, 21:47
Lokalizacja: Kraina Gryfitów

#12 Post autor: Seba_wse »

Ja dostałem jeden standard czyli plakat, tie i robo, a w drugim dostałem tie, robo x 2szt i torbę
Ostatnio zmieniony 2012-05-29, 23:47 przez Seba_wse, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1391
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

#13 Post autor: glaz_pimpur »

Czy mogę wziąć drugi raz w ankiecie, bo się pomyliłem?
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#14 Post autor: 3dom »

Jak dorobisz się nowego konta to tak :)
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
ziemba89
Posty: 31
Rejestracja: 2011-01-23, 22:32
Lokalizacja: SOPOT/PŁOCK
brickshelf: ziemba1989
Kontakt:

 

#15 Post autor: ziemba89 »

Niestety robocik nie nadaje sie do zabawy - za szybko straci kolory - a i samo wykonanie nie jest idealne - na krawedziach widac lekkie odpryski.
I to jest ten mankament dla którego nie lubię chromowanych części. Pamiętam chromowane noże czy strzałki z zestawów Aquanauts które ciągle się ścierały.
Co do figurki oprócz tego ze jest chromowana i ma wygórowaną cenę to jest taka sama jak C3PO z tegorocznego zestawu z Droid Esape. Wystarczy mi ta nie chromowana ;]
ziemba89 MANIAK MINIFIGÓW ;]

ODPOWIEDZ