[MOC] (Kontr)ofensywa Tet

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
GabryS
Posty: 241
Rejestracja: 2012-04-14, 08:56
Lokalizacja: Śrem/Poznań
brickshelf: GabryS

 

[MOC] (Kontr)ofensywa Tet

#1 Post autor: GabryS »

30 styczeń 1968, obchody Wietnamskiego nowego roku przerwały skoordynowane ataki Wietkongu i Armii Północnego Wietnamu na strategiczne bazy armii amerykańskiej oraz co ważniejsze miasta. Ataki tym groźniejsze, że niespodziewane - komuniści zerwali noworoczne zawieszenie broni, które miało zapewnić spokojny przebieg obchodów.
Żołnierze wyrwani z łóżek łapali za broń i ładując w biegu rzucali się w wir walki (doskonale pokazano te wydarzenia w filmie "Pełen magazynek" Stanleya Kubricka.

Obrazek

Ścierając się z wrogiem w końcu przełamali ofensywę i rozpoczęli kontratak, mający na celu ponowne opanowanie sytuacji w miastach i powstrzymanie rzezi ludności cywilnej.

Obrazek

Cele komunistów nie zostały zrealizowane, jednak zarówno Amerykanie, jak i armia Wietnamu Południowemu poniosła spore straty, co z kolei skutkowało kompletnym już potępieniem akcji przez opinię publiczną i w ostateczności wycofeni wojsk amerykańskich z półwyspu.

Obrazek

Praca zbudowana na konkurs Brickarms i spędziłem nad nią ponad miesiąc. Z początku musiałem zapewnić sobie budulec do budynków, bo jak się okazało "bezużytecznych" bricków mam jak na lekarstwo, potem odkładałem budowę, powtarzając sobie "spokojnie mam jeszcze czas" i jakieś dwa tygodnie temu obudziłem się z ręką niemalże w nocniku. Zaczął się wyścig z czasem, bo czasu na budowanie nie wiele - zbliża się koniec roku (na szczęście podstawę i zieloną część dioramy zrobiłem sobie wcześniej, więc teraz musiałem tylko zbudować budynki). Ostatecznie zdążyłem, ale dosłownie w ostatniej chwili.
Budując, uświadomiłem sobie to, co wcześniej już podejrzewałem, a mianowicie, że budowanie budynków to straszna nuda.
Z koli roślinność, to zupełnie inna para kaloszy - ją modeluje się naprawdę przyjemnie.

Więcej fotek:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Poza tym zapraszam na flickr.

Mam nadzieję, że się podoba.
Zapraszam do komentowania,
Pozdrawiam,
GabryS
Ostatnio zmieniony 2012-06-03, 20:23 przez GabryS, łącznie zmieniany 1 raz.
Za młody na LUGPol? -> Klub Młodych Fanów Lego zaprasza.
Blueprinty!

Awatar użytkownika
Wawrzino
Posty: 165
Rejestracja: 2010-11-12, 16:59
Lokalizacja: Oborniki Wlkp
brickshelf: Wawrzino
Kontakt:

 

#2 Post autor: Wawrzino »

http://www.brickshelf.com/gallery/GabryS/tet/tet11.jpg
świetny patent na kucającego minifiga ;)
Ogólnie militaria to nie moje klimaty, ale ta praca przykuła moją uwagę bo wydaje się bardzo dynamiczna. Świetny jest też ten rozpłaszczony samochód.

Awatar użytkownika
bart
Posty: 258
Rejestracja: 2011-07-18, 22:41
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: barpaw

 

#3 Post autor: bart »

Jak dla mnie bardzo realna - szczególnie zniszczone budynki zrobiły na mnie jakieś przygnębiające wrażenie bo według mnie naprawdę nieźle oddałeś realne zniszczenia. Co do budynków to się z Tobą nie zgodzę - zależy co się buduje, jak, czy modeluje się wnętrze itd. Dla mnie budynki są bardzo wciągające i angażujące czas i pomysłowość. Odnośnie otoczenia i czołgu to są tu lepsi spece ode więc skomentowanie tych aspetów scenki pozostawiam Im.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#4 Post autor: 3dom »

Bardzo fajne zniszczone budynki (zwłaszcza wyższy) i pojazdy. Dużo się dzieję, podoba mi się dioramka. Powodzenia w konkursie :)

Forum nie bardzo chce współpracować z 'E z daszkiem' w nazwie tematu :P
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
GRISZAPL
Posty: 43
Rejestracja: 2011-11-13, 20:44
Lokalizacja: Krapkowice(opolskie)

#5 Post autor: GRISZAPL »

To jak oddałeś zniszczenia w budynkach dla mnie jest rewelacją. "Kucający" żołnierz też jest świetny . Widać ogromna pracy złożonej w dioramk. Gratuluje i życzę powodzenia w konkursie.
zaczęło się od tupania w pewex-ie przy 733 :)
moja skromna kolekcja

Awatar użytkownika
Belfast
Posty: 387
Rejestracja: 2009-06-24, 22:01
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Diabel

 

#6 Post autor: Belfast »

Bardzo ładna praca, od razu skojarzyła mi się z walkami w Hue (Wietnam). Jednak tytuł filmu, w którym przedstawiono te wydarzenia to "Full Metal Jacket". Jest to określenie popularnej amunicji strzeleckiej czyli pełnopłaszczowej. "Płaszcz" pocisku czyli zewnętrzna powłoka wykonana z plastycznego stopu metali okrywa ołowiany rdzeń i zapobiega wytapianiu/odrywaniu się drobinek ołowiu, gdy pocisk przechodzi przez gwintowaną lufę.
Ostatnio zmieniony 2012-06-03, 08:53 przez Belfast, łącznie zmieniany 2 razy.
Lepsze jutro było wczoraj, a świat zamienił wrażliwość na wydajność !

Belfast

Awatar użytkownika
PatrykZ
Adminus Emeritus
Posty: 964
Rejestracja: 2008-08-06, 11:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: PatrykZ

 

#7 Post autor: PatrykZ »

Widziałem jeszcze przed publikacją. Praca pełna dynamizmu, ruiny realistyczne, a klęczący jankes wymiata. Wywarła na mnie pozytywne wrażenie.

Jetboy

#8 Post autor: Jetboy »

Wawrzino pisze:http://www.brickshelf.com/gallery/GabryS/tet/tet11.jpg
świetny patent na kucającego minifiga ;)
Dla tego jednego warto było by tą prace zobaczyć!
Militaria to nie mój klimat, ale praca mi się podoba.

Awatar użytkownika
GabryS
Posty: 241
Rejestracja: 2012-04-14, 08:56
Lokalizacja: Śrem/Poznań
brickshelf: GabryS

 

#9 Post autor: GabryS »

Wielkie dzięki wszystkim.
bart pisze:Co do budynków to się z Tobą nie zgodzę
Wiem, że niektórzy wolą właśnie budować budynki niż pojedyncze modele - dla castlowców to przecież chleb powszedni, ale mnie to po prostu nudzi - cegła do cegły, żadnego kombinowania.
3dom pisze:Powodzenia w konkursie :)
GRISZAPL pisze:Gratuluje i życzę powodzenia w konkursie.
Dzięki :)
Belfast pisze:"Full Metal Jacket"
Wiem, ale polski tytuł filmu to "Pełny magazynek".
3dom pisze:'E z daszkiem'
Poprawiłem, dzięki za czujność.
Wawrzino pisze:Ogólnie militaria to nie moje klimaty,
Jetboy pisze:Militaria to nie mój klimat, ale praca mi się podoba.
Tym bardziej dziękuję.
Ostatnio zmieniony 2012-06-03, 20:25 przez GabryS, łącznie zmieniany 1 raz.
Za młody na LUGPol? -> Klub Młodych Fanów Lego zaprasza.
Blueprinty!

Awatar użytkownika
Methos
Posty: 227
Rejestracja: 2011-07-23, 01:19
Lokalizacja: Polska - Gniezno
brickshelf: Methos6

 

#10 Post autor: Methos »

Oglądając Twoje prace przypominają mi się czasy z jakieś 18 lat wstecz i moje "zauroczenie" czasami wojny w Wietnamie. Cóż - czas sięgnąć do video-teki i odświeżyć sobie temat.
BTW - praca bardzo fajna :)

ODPOWIEDZ