[MOC] Black Thunder mach II

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
oskarro
Posty: 7
Rejestracja: 2012-06-02, 10:37
Lokalizacja: Wyspa Wolin
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

[MOC] Black Thunder mach II

#1 Post autor: oskarro »

Witam wszystkich jest to mój pierwszy MOC.
Jak widać jest to czarny helikopter pomysłu mojego.
Dlaczego mach dwa? ponieważ jest to druga wersja pierwsza miała odsuwane boczne drzwi ale nie miała śmigieł napędzanych ręcznie pokrętłem który widać na zdjęciach.
Model ten jest bardzo solidny, nic się nie łamie po dotknięciu. Wiem, że dużo można by zmienić na lepsze jest dużo studów które można by zamienić na fajne gładkie klocki, niestety nie mam wystarczającej ilości takich klocków (jeszcze).
Model ten zrobiłem na konkurs Pierwsza Krew 2012.
Wiem, że zdjęcia nie są najlepszej jakości i zamiast krytyki poprosił bym o rady jak to poprawić.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 2012-06-03, 12:39 przez oskarro, łącznie zmieniany 1 raz.

oskarro
Posty: 7
Rejestracja: 2012-06-02, 10:37
Lokalizacja: Wyspa Wolin
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#2 Post autor: oskarro »

3dom, Dzięki bardzo to wszystko przydatne. Mam nadzieję, że już teraz widać mój MOC.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#3 Post autor: 3dom »

oskarro pisze: Wiem, że zdjęcia nie są najlepszej jakości i zamiast krytyki poprosił bym o rady jak to poprawić.
Tutaj masz 2 poradniki odnośnie fotografowania LEGO, na forum pewnie znajdziesz jeszcze inne:
• [URL=http://www.00453005_0000002.pl/artykuly.php?show=17295]autorstwa Shaggiego[/URL]
• autorstwa V1

Model ma ładną bryłę, fajną kolorystykę. Podoba mi się, że oba wirniki są napędzane. Powodzenia w budowie kolejnych modeli :)
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Jetboy

#4 Post autor: Jetboy »

Gratuluje pierwszego moca! Będzie ciężko nawiązać walkę w konkursie, tym bardziej że nie zostało już wiele czasu na budowanie, przynajmniej dla mnie, bo muszę wszystko skończyć do środy (wyjeżdzam i wracam po zakończeniu konkursu).

edit: ale monstrualne zdanie mi wyszło, samobiczuje się.
Ostatnio zmieniony 2012-06-03, 20:01 przez Jetboy, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Filus
Posty: 596
Rejestracja: 2010-08-08, 20:37
Lokalizacja: Śląsk
brickshelf: Filus

 

#5 Post autor: Filus »

Gdy patrzę na bryłę helikoptera, to kojarzy mi się Model Teamowy 5542. Oceniając całość - dobrze Ci ta konstrukcja wyszła, ale nie podoba mi się wirnik główny. Zrobienie go z axli to IMO nie najlepszy pomysł. Bardziej pasowałyby tutaj długie plate'y o szerokości dwóch studów, choć to oczywiście moje zdanie. Drugą rzeczą jest sama korbka. Jest duża o przede wszystkich znacząco wyróżnia się kolorem od reszty. Nie lepiej byłoby zastosować czarną zębatkę z12 lub nawet z20?

oskarro
Posty: 7
Rejestracja: 2012-06-02, 10:37
Lokalizacja: Wyspa Wolin
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#6 Post autor: oskarro »

Filus, Wiem wyglądałoby lepiej z innym wirnikiem zrobiłem taki, ale był wtedy zbyt ciężki i nie dało się kręcić tą korbką tak by nie popsuć zębatek. Mógłbym go przerobić tak by nie miał napędzanych śmigieł i przesuwane drzwi. A co do tego podobieństwa do 5542 to helikoptery ogólnie mają taką bryłę, mój ma skrzydła i dużo bardziej opływową sylwetkę. Ja osobiście nie widzę podobieństwa. :)
Ostatnio zmieniony 2012-06-07, 21:57 przez oskarro, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Filus
Posty: 596
Rejestracja: 2010-08-08, 20:37
Lokalizacja: Śląsk
brickshelf: Filus

 

#7 Post autor: Filus »

oskarro pisze:Wiem wyglądało by lepiej z innym wirnikiem zrobiłem taki, ale był wtedy zbyt ciężki i nie dało się kręcić tą korbką tak by nie popsuć zębatek.
Wystarczy zmienić przełożenie i nie powinno być problemu. Co prawda wirniki nie będą wtedy tak szybko się kręcić (przynajmniej ten główny), ale za to zyska się na wyglądzie (a on w MT jest najważniejszy).

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#8 Post autor: 3dom »

Jakie masz tam przełożenie, że boisz się o zębatki?
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

oskarro
Posty: 7
Rejestracja: 2012-06-02, 10:37
Lokalizacja: Wyspa Wolin
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#9 Post autor: oskarro »

3dom, Takie jak w modelu 8215. Miałem już zamontowany inny wirnik właśnie z blaszek o szerokości dwóch i przeskakiwały mi wtedy zębatki nie dało się kręcić tym pokrętłem. Filus, postaram się tak zrobić zmienić przełożenie i zmienić również ten siwy klocek (pokrętło) na jakiś czarny, niestety zasób klocków jest taki jaki jest i nie wszystko mogę zrobić tak jak bym chciał, ale po kolei dojdzie i do tego, bo pomysłów mam mnóstwo jak przerobić ten helikopter by wyglądał dużo lepiej. Co prawda nigdy nie widziałem na żywo zestawu 5571 ale jest on moim marzeniem i jeśli uda mi się go kupić to widzę właśnie ten helikopter w połączeniu z zestawem 5571 i przyczepą własnego pomysłu.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#10 Post autor: 3dom »

Nie używałem nigdy z24 crown poza firmowymi zestawami, jakoś nie wzbudzają we mnie zaufania. Spróbuj beveli z36 > z12.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
Filus
Posty: 596
Rejestracja: 2010-08-08, 20:37
Lokalizacja: Śląsk
brickshelf: Filus

 

#11 Post autor: Filus »

Wiele też zależy od samej zabudowy, czy zębatki są tuż przy klockach z dziurami, czy też są od nich oddalone np. poprzez bushe itp. Od biedy możesz pokombinować z tymi bevelami, które proponuje 3dom. Jeżeli się nie sprawdzi (kwestia przyśpieszenia 3:1), to proponuje wsadzić bevele z20 i z12, trochę wolniej się będzie kręcić, ale powinno wtedy już dać radę spokojnie;).

oskarro
Posty: 7
Rejestracja: 2012-06-02, 10:37
Lokalizacja: Wyspa Wolin
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#12 Post autor: oskarro »

Jak długo czeka się na publikacje na http://www.brickshelf.com bo dzisiaj sprawdzałem i nadal mam opis: This folder is not yet public. A miało być od kilku minut do kilku godzin a tu parę dni. 3dom, spróbuje z tym z36 jak tylko uda mi się zdobyć taki klocek. Za jakiś czas postaram się zrobić kolejną wersję, mam nadzieję, że jeszcze lepszą od tej.

ODPOWIEDZ