5643 Little Piggy

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Hezar
Posty: 933
Rejestracja: 2016-08-29, 17:30
Lokalizacja: Oberschlesien

5643 Little Piggy

#1 Post autor: Hezar »

Recenzja 5643: Little Piggy

Obrazek


Dane techniczne

Seria: Duplo
Podseria: Town - Farm
Rok produkcji: 2010
Liczba klocków: 2 + dwie figurki
Spis części: BrickLink
Cena (w momencie publikacji opisu): S@H: 19,99 zł; Allegro: od 11,00 zł do 19,99 zł (nowy); polskie sklepy: kilkanaście złotych; BrickLink: od ~12 zł do ~43 zł (MISB)

lego.com
BrickLink
Brickset
Lugnet
Peeron


Słowem wstępu

Tym razem nie ma się co rozpisywać: Oto przed Państwem już nie najnowszy, lecz wciąż obecny w aktualnej ofercie TLG, typowy impuls z serii dedykowanej najmłodszym.
O tym, jak faktycznie wygląda do maleństwo, dowiecie się z lektury niniejszego opisu.


Opakowanie

Typowe dla impulsów, niewielkie, kartonowe pudełeczko, z cieszącymi oko kolorowymi grafikami.
Oprócz działających jak magnes ładnych obrazków, tradycyjnie nie zapomniano tu o wykazie elementów oraz ujęciu jednego z klocków w skali 1:1:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Zawartość

... a więc nieodzowne reklamy - tutaj w postaci kilkustronicowej książeczki...:

Obrazek

Obrazek

... oraz oczywiście same klocki.

Oprócz dobrze znanej, chociażby z recenzji [URL=http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?t=12988]dużej farmy[/URL], różowej świnki...:

Obrazek

Obrazek

... która wedle nazwy zestawu powinna teoretycznie być w nim najważniejsza, w rączki naszego malucha trafiają jeszcze brązowe widły wraz z kostką sprasowanego siana...:

Obrazek

i wreszcie to, dla czego warto rozważyć kupno tego impulsu:

Obrazek

Obrazek

Figurka dziadka - bo o niej mowa - prezentuje się nader sympatycznie: Wesoły senior z racji wieku zupełnie osiwiał, jednak uśmiech z jego twarzy w ogóle nie znika. Beżowe ogrodniczki i niebieski sweter to ostatni krzyk mody wśród klockowych emerytów.
Maleńki minus należy się jedynie za niezbyt dokładne spasowanie włosów i samej główki - pomiędzy tymi elementami jest niewielkich rozmiarów szparka. Nie jest to jakoś szczególnie widoczne, jednak biorąc pod uwagę zwykle nienaganną jakość wykonania serii Duplo, fakt ten mimo wszystko należy odnotować.

Na koniec pozostało nam jeszcze szybkie spojrzenie na całość...:

Obrazek

Obrazek

... oraz tradycyjne:


Podsumowanie

No właśnie: Kupić, czy nie kupić? Odpowiedź na to pytanie należy już tylko do Was.
Jeżeli o mnie chodzi, to mogę jedynie podpowiedzieć, iż zestaw wprost idealnie nadaje się na drobny prezent - ot, taki nawet bez okazji - z którego Wasza pociecha na pewno bardzo się ucieszy ;^)

Awatar użytkownika
GRISZAPL
Posty: 43
Rejestracja: 2011-11-13, 20:44
Lokalizacja: Krapkowice(opolskie)

#2 Post autor: GRISZAPL »

Zestaw mały, ale ładny. Ot taki impuls. Najbardziej podobają mi sie...widły :) Przyznam szczerze, że ta świnka trochę dziwnie wygląda z tym studem nagrzbiecie. Recenzja wyczerpująca. Gdybym był w "fazie" duplo to zestawik na pewno trafiłby w ręce mojego dziecka .
Ostatnio zmieniony 2012-06-05, 23:09 przez GRISZAPL, łącznie zmieniany 1 raz.
zaczęło się od tupania w pewex-ie przy 733 :)
moja skromna kolekcja

ODPOWIEDZ