9496 Desert Skiff

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
TruckeR
Posty: 851
Rejestracja: 2006-05-03, 21:25
Lokalizacja: Układ Mendelejewa
brickshelf: Ciezarowkaz

 

#31 Post autor: TruckeR »

3dom pisze:Może Kris zrecenzujesz Crawlera? ;)
Tak, ze szczegółowym streszczeniem historii polskiego Trialu od 2006 roku.
Nobody wants him, they just turn their heads
Nobody helps him, now he has his revenge!

Awatar użytkownika
kenobi8
Posty: 174
Rejestracja: 2009-01-09, 17:37
Lokalizacja: Płock

#32 Post autor: kenobi8 »

Piterko pisze:Właśnie, na czyim mieczu oparty jest lightsaber hilt lego?
Ja bym obstawiał miecz Obi-Wana Kenobiego z Mrocznego Widma, ma podobne wypustki na rękojeści:
http://registry.rebelscum.com/index.php ... _tpm_elite

kris kelvin

#33 Post autor: kris kelvin »

Widzę, że ta recenzja to jest recenzja gdzie trzeba być. Modna, elegancka, wyrafinowana...
To miejsce gdzie musisz być jeśli chcesz się liczyć!!!

Chętnie popełnię recenzję z działu zębatek i kardanów. Kupcie jakiś fajny zestaw.

Daedagor

#34 Post autor: Daedagor »

Hm... skoro tak liftingują stare zestawy to z niecierpliwością czekam na lifting 7111. Cóż, nowy był już, ale w zestawie z Naboo Starfighterem. Czekam na samego Vulture Droida w barwach Federacji Handlowej.

rh

#35 Post autor: rh »

kris kelvin pisze:Chętnie popełnię recenzję z działu zębatek i kardanów. Kupcie jakiś fajny zestaw.
Warszawscy technicowcy, do dzieła! Dostarczcie proszę dla Waszego i naszego dobra ob. Krisowi zestaw dziurawy :)

Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#36 Post autor: Innos »

Noo, ostatnio starwarsowe recenzje wyskakują jedna po drugiej, bardzo dobrze, pomoże to wybrać, które zestawy kupić, bo niejeden kusi, a jeszcze te nowe w drodze. Ten tutaj jest taki starwarsowo typowy tudzież typowo starwarsowy - figurki super dopracowane, elementy konstrukcyjne też w sumie cacy, na pewno jest to postęp względem Desert Skiffa sprzed 12 lat, i nawet nie są tylko dodatkiem do minifigów (Sarlacc się bardzo udał, ścigacz też wygląda nie tylko na podstawkę). Cena oczywiście stanie się ciekawa dopiero w promocji. Dobrze więc, że SW są w każdym markecie, bo jeżeli tylko którakolwiek z sieci zdecyduje się na desperacki akt oddania klientom Lego za pół ceny, to nie powinno być problemu z dostaniem również tegoż zestawu(ż). Zgadzam się też z opiniami, że taki zestaw wygląda na bardzo dobrą inwestycję, także jak się komuś odmieni zdanie o nim, to za parę lat nie powinien być przy sprzedaży stratny (wliczając inflację i kryzysy finansowe, kryzysów klockowych nie przewiduje się).
Piterko pisze:
kenobi8 pisze:Patrzę tak na te figurki i patrzę, czy tylko mi młody Skywalker przypomina księdza? :]
Cóż, kiedy pojawia się u Jabby, sprawia wrażenie motającego wszystkich zakonnika, czyli dobrze ci się wydaje :D
Tutaj Lukowi brakuje tylko koloratki, trochę z niego taki niepozorny ksiądz. A w ogóle antropologowie w postaci Luka Skywalkera doszukują się raczej postaci Jezusa, a wszyscy inni Jedi to właśnie jakoby mnisi/zakonnicy, w końcu nawet celibat ich obowiązuje...
kris kelvin pisze:Zestaw:
Zestaw jest bardzo fajny. Buduje się lekko, łatwo i przyjemnie. 6 letni tester, czyli Julek dał sobie radę bez kłopotu. Pomogłem tu ojcowskimi radami w stylu: "Ślepy jesteś???" oraz "To nie ten klocek bałwanie". Budowę wspominam miło :)
A to mi przypomina niedawną kampanię społeczną, teraz już wiadomo, skąd się biorą takie spoty . :D

A w ogóle Kris chciał 25 komentarzy, dostał nawet więcej, więc proponuję już zamknąć temat, nie ma co mu niepotrzebnie ego tak pompować, bo jeszcze z tego nadęcia wybuchnie i nie będzie komu następnej takiej recenzji popełnić.

EDIT: Widzę, że mój postulat dalszego niekomentowania zadziałał, bardzo dobrze :D
Chciałem tylko dodać, bo zapomniałem, że streszczenie historii świetne, ale jako że to w sumie niecałe pół epizodu, to oczywiste wszyscy czekamy na więcej - jak rozumiem, już się pisze, przynajmniej Stara Trylogia na początek. A fragment o mrożonce z Hanem Solo przypomniał mi skecz w DeDektyw Inwektyw na ten sam temat. :)
Ostatnio zmieniony 2012-06-12, 09:54 przez Innos, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1469
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#37 Post autor: Misterzumbi »

Poprosze o streszczenie wszystkich filmow gwiezdnych wojen, jak i streszczenia "Krzyzakow", "Szatana z Siodmej Klasy", "W Pustyni i w Puszczy", oraz "Nad Niemnem".
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Awatar użytkownika
Durzy
Posty: 1113
Rejestracja: 2014-02-23, 12:37
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#38 Post autor: Durzy »

Jako, że na spełniło się moje życzenie i dostałem żaglowiec (żaglową barkę) i to nawet więcej niż z piratami (szef przestępczości zorganizowanej, w sumie mafiozo > Kapitan Roger) to musiałem zdobyć do kompletu recenzowany tutaj zestaw. Udało mi się go dostać na allegro, jeszcze w cenie w jakiej był sprzedawany.

Po tym przydługim wstępie, chciałem przejść do ważnej kwestii. Do figurek, o ile Boba jest duuuużo ładniejszy niż mój drugi z zestawu ze Slave I (karygodne!) o tyle Luke jest niedorobiony. Co w nim takiego złego? O tuż nie ma sczerniałej po ojcowskim ucisku ręki, która dodatkowo w scenie na barce zostaje postrzelona (dzięki temu, że była sczerniała nic jej się nie dzieje). Jeden klocek, a tyle psuje. Drugą wadą jest brak Hana. Gdybym nie miał tego ze Slave I to bym się załamał. Bez Hana w białej koszuli ta barka jest niekompletna!

Sam Skiff może nie ma zbyt wielu elementów, ale prezentuje się bardzo ładnie natomiast Scarlac mnie sporo rozczarował. Ustawienie Skiffa względem Scarlaka przy pomocy klocków z zestawu jest problematyczne, bo ten pierwszy jest za nisko i mój biedny Lando ma problem z zepchnięciem z niego (Skiffa, nie z Lando) Hana (chce odzyskać swoją dawną furę, aby przyszpanować roznegliżowanej laseczce).

Awatar użytkownika
Scrat
Posty: 543
Rejestracja: 2008-06-24, 01:31
Lokalizacja: Lubań
brickshelf: scratel

 

#39 Post autor: Scrat »

Durzy pisze: O tuż nie ma sczerniałej po ojcowskim ucisku ręki, która dodatkowo w scenie na barce zostaje postrzelona (dzięki temu, że była sczerniała nic jej się nie dzieje). Jeden klocek, a tyle psuje.
1. Przecież Luke rękawiczkę założył po wylocie z Tatooine.
2. Naprawdę jest tak ciężko wymienić rączkę? :)
3. bla bla ;)
4. Sarlac przecież był w głębokiej dziurze. Jak się wykopie na tego legowego to będzie dobrze. Albo trzeba polecieć wyżej Skiffem, rąsią.
Ostatnio zmieniony 2014-03-16, 13:58 przez Scrat, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
tomey
Posty: 528
Rejestracja: 2007-03-26, 22:04
Lokalizacja: Nysa / Wrocław
brickshelf: tomey

 

#40 Post autor: tomey »

Scrat, tak się patrzę na http://lego.wikia.com/wiki/9496_Desert_Skiff i ni czorta Hana tam nie widzę:) Han był za to w pałacu Jabby.
37236809 nowe gadu:)

Awatar użytkownika
Kirysowaty
Posty: 740
Rejestracja: 2007-04-10, 18:39
Lokalizacja: okolice Radomia

#41 Post autor: Kirysowaty »

Durzy pisze:O tuż nie ma sczerniałej po ojcowskim ucisku ręki, która dodatkowo w scenie na barce zostaje postrzelona (dzięki temu, że była sczerniała nic jej się nie dzieje). Jeden klocek, a tyle psuje.
Bzdura. Jak to słusznie zauważył Scrat, czarną rękawiczkę Luke założył po wylocie z Tatooine i założył ją właśnie dlatego, że został postrzelony w sztuczną dłoń i chciał zasłonić spaloną, zczarniałą protezę.
Jellyeater pisze:Jak się kupuje Lego to należy sprawdzić, czy nie zawiera demonów.

Awatar użytkownika
Scrat
Posty: 543
Rejestracja: 2008-06-24, 01:31
Lokalizacja: Lubań
brickshelf: scratel

 

#42 Post autor: Scrat »

tomey pisze:Scrat, tak się patrzę na http://lego.wikia.com/wiki/9496_Desert_Skiff i ni czorta Hana tam nie widzę:) Han był za to w pałacu Jabby.
Pomerdało mi się coś, pardon ;)

Awatar użytkownika
tomey
Posty: 528
Rejestracja: 2007-03-26, 22:04
Lokalizacja: Nysa / Wrocław
brickshelf: tomey

 

#43 Post autor: tomey »

Scrat, Han był ale w 7104.
37236809 nowe gadu:)

GrublukTheGrim
Posty: 243
Rejestracja: 2011-04-29, 21:22
Lokalizacja: Znikąd

#44 Post autor: GrublukTheGrim »

Durzy pisze:Jeden klocek, a tyle psuje.
No widzisz? I po co było wydawać pieniądze?... Lepiej było poczekać aż Lego wznowi jakiś Twój wymarzony statek. ;-)

Awatar użytkownika
Durzy
Posty: 1113
Rejestracja: 2014-02-23, 12:37
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#45 Post autor: Durzy »

Kirysowaty pisze:Bzdura. Jak to słusznie zauważył Scrat, czarną rękawiczkę Luke założył po wylocie z Tatooine
To świetnie! Nie ma to jak dobry powód, aby jeszcze raz obejrzeć starą trylogię. Ups, ale faux pas...
Scrat pisze:Pomerdało mi się coś, pardon ;)
Mogło Ci się pomerdać, bo Han był zarówno we wspomnianym wyżej starym Skiffie 7104 jak i w zestawie 6210 z Barką, Skiffem i Scarlakiem (nie wiem czy nie lepszym). Na 3 zestawy ze Skiffami to ten jest jedyny bez Hana.

P.S. Dlaczego wypędziliście krisa kelvina zanim napisał więcej recenzji?

ODPOWIEDZ