[MOC] Centralna Składnica Harcerska

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
xyz

#16 Post autor: xyz »

Można wiedzieć gdzie w Krakowie mieściła się składnica harcerska? Bo jedyny budynek który kojarzę z tych pokazanych mieści się na wysokości radia przy alejach - dobrze lokalizuje miejsce?

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#17 Post autor: zgrredek »

Cieszę się, że się Wam podobało i dziękuję za komentarze. Błędów w filmie litościwie nikt mi nie wytknął, to może nie były aż tak duże jak mi się wydawało.

Awatar użytkownika
GRISZAPL
Posty: 43
Rejestracja: 2011-11-13, 20:44
Lokalizacja: Krapkowice(opolskie)

#18 Post autor: GRISZAPL »

Dziś dopiero "doszedłem" do tego tematu. Kamieniczka jest super. widziałem ją na "żywo".
I aż wstyd się przyznać, pamiętam jak zastanawiałem się co tam się kręci :)
zaczęło się od tupania w pewex-ie przy 733 :)
moja skromna kolekcja

Awatar użytkownika
Methos
Posty: 227
Rejestracja: 2011-07-23, 01:19
Lokalizacja: Polska - Gniezno
brickshelf: Methos6

 

#19 Post autor: Methos »

No to żeś mnie Panie powalił z tą scenką rozpadającej się postaci - szok! ... zajefanie to wymyślone. Będzie czym niegrzeczne dzieci straszyć ;) heheh

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2432
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#20 Post autor: dmac »

Gdy byłem mały, jeździłem na wakacje do dziadków do Olsztyna. W tym samym kwartale kamienic, w którym mieszkali - a było to na Starym Mieście - była Składnica Harcerska, a w niej - tak, zgadliście, kolejki znakomitej enerdowskiej marki Piko. Rany, gdyby zliczyć czas, który przez lata spędziłem gapiąc się na te cudeńka, pewnie wyszłoby ładnych parę dni.
Czyli kwestię nawiązania do PRL-u mamy jakby załatwioną, he, he.

Piękna praca, Zgrredku. Upiornie piękna. Aż się cieszę, że w tym roku nie budowaliśmy z chłopakami kamienic do KZ, bo trudno byłoby uzyskać taki poziom.

Jak daleko można się jeszcze posunąć w tym całym budowaniu? Jako osobnik nienasycony oczekuję teraz, że ktoś do tego miniaturowego pociągu na wystawie wstawi ruchome mikrofigurki jedzące kanapki.
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#21 Post autor: zgrredek »

dmac pisze:Aż się cieszę, że w tym roku nie budowaliśmy z chłopakami kamienic do KZ, bo trudno byłoby uzyskać taki poziom.
No bez jaj! Przecież to tylko kamienica - najprostsza rzecz do zbudowania. Aż mi głupio przyjmować takie zachwyty, bo to raptem dzień, może dwa roboty. I nie ma tu kombinowania jak zrobić to czy tamto jak przy budowie modelu auta i czołgu. Nie ma tu nieprzespanych nocy i w środku nocy krzyków "Eureka!" Więcej się nakombinowałem jak zbudować malutki kiosk Ruchu niż którąś z tych kamienic.
Aaa! To jeszcze Cię pochwalę, że tyle okien wyżebrałeś od LEGO Polska, bo bez nich nie byłoby tych kamienic. To znaczy pewnie by były, ale gorsze.
dmac pisze:Jako osobnik nienasycony oczekuję teraz, że ktoś do tego miniaturowego pociągu na wystawie wstawi ruchome mikrofigurki jedzące kanapki.
Z klocków się nie da, ale można wsadzić mrówkę udającą człowieka i ziarenko cukru udające kanapkę.

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2432
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#22 Post autor: dmac »

zgrredek pisze: Nie ma tu nieprzespanych nocy i w środku nocy krzyków "Eureka!"
Bo też nie zawsze o to chodzi. W tegorocznej makiecie liczy się dbałość o realia epoki. Surowa architektura, charakterystyczne postacie, anegdota budząca skojarzenia z czasami, o których chcemy opowiedzieć. Jeśli socrealistyczna rzeźba w szczycie narożnej kamienicy albo wspomniana kolejka elektryczna w Składnicy Harcerskiej nie pasują idealnie do tej formuły, to ja już nie wiem co miałoby pasować.
I dlatego Cię chwalę.

P.S. W poprzednim poście powinienem był wziąć w cudzysłów "znakomitą" enerdowską firmę. Lokomotywki, które Piko sprzedawało w zestawach z serii Junior, miały napęd przekazywany za pomocą gumki. Skandal!
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Jetboy

#23 Post autor: Jetboy »

Dopiero teraz mogłem obejrzeć filmik. REWELKA!

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2557
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#24 Post autor: V1 »

Rewelacyjny budynek. Bardzo mi się podoba. Prosty, ściśle geometryczny, taki, jak powinien być.
Świetnie wpuściłeś okna z tymi długimi skosami poniżej, świetne witryny, i napis 'CSH' nad wejściem.

Kamienice mnie mało ruszają, może dlatego, że za dużo tego już było. Bardzo podoba mi się zadaszony balkon.

Miniaturowa kolejka jest genialna. Kiedyś myślałem o czymś podobnym - w jakiejś książce Adama Słodowego było jak zbudować kolejkę na okrągłej podstawce, która się obracała wraz z kolejką - o czymś takim myślałem. Ale nie chciało mi się nawet spróbować.
Świetnie to zrealizowałeś.
Za rok pewnie wymyślisz, jak zrobić tor w kształcie jaja i rozjazdy :)
\/1 ______________

Jetboy

#25 Post autor: Jetboy »

V1 pisze:Za rok pewnie wymyślisz, jak zrobić tor w kształcie jaja i rozjazdy :)
Z rozjazdami to gorzej, ale tor w kształcie jaja to ja już mam wymyślony. A nawet znacznie bardziej wymyślne kształty torów, ale to dopiero po Krakowie.

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1479
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#26 Post autor: Misterzumbi »

Hmm... A dlaczego to cudo jest takie awaryjne? O ile pomysl jest genialny, to samo "dlaczego to dziala" jest proste jak moze tylko byc... Powinno dzialac bez zarzutu.
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#27 Post autor: zgrredek »

Misterzumbi pisze:A dlaczego to cudo jest takie awaryjne?
Tego nie udało mi się stwierdzić. W którymś momencie (nie wiadomo w którym) i w którymś miejscu (nie wiadomo w którym) któryś z elementów kolejki (nie wiadomo który) zaczepia o coś (nie wiadomo o co) i kolejka się wykoleja, czyli wyskakuje jeden klip i któryś z elementów blokuje drogę kolejnym. Wszystkie niewiadome są wynikiem wyjątkowej złośliwości kolejki, która chodzi bezawaryjnie kiedy na nią patrzę, ale wykoleja się jak choć na sekundę odwrócę wzrok.
Ale nie ma na to reguły. Może się zdarzyć, że będzie chodzić kilka dni bezawaryjnie.

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1479
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#28 Post autor: Misterzumbi »

Hmmm... A gdzie tam sa clipy? Jakie? Po co? Przeca ta zebatka ma dziurki, a do nich mozna wsadzic krotkie piny ze studem, na to kolejke, po bozemu. Wtedy to cale ustrojstwo na turntable i juz... Slimak kreci i co ma tam odpadac i sie psuc?
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Jetboy

#29 Post autor: Jetboy »

zgrredek pisze:Wszystkie niewiadome są wynikiem wyjątkowej złośliwości kolejki, która chodzi bezawaryjnie kiedy na nią patrzę, ale wykoleja się jak choć na sekundę odwrócę wzrok.
Zatem będzie potrzebne dodatkowe miejsce na wystawie, żeby Cię tam posadzić i żebyś przez cały jej czas nie spuszczał wzroku z kolejki :)

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#30 Post autor: zgrredek »

Misterzumbi pisze:Hmmm... A gdzie tam sa clipy? Jakie? Po co? Przeca ta zebatka ma dziurki, a do nich mozna wsadzic krotkie piny ze studem, na to kolejke, po bozemu. Wtedy to cale ustrojstwo na turntable i juz... Slimak kreci i co ma tam odpadac i sie psuc?
Hmmm... Przemyślę i może zrobię jeszcze raz.

EDIT: Siedziałem pół dnia i zrobiłem po nowemu. Próbowałem przystudować się do tej zębatki, ale nie szło. W końcu założyłem na ośkę tę śmieszną płytkę:

Obrazek

i do niej się przystudowałem.

Poprzednio każdy wagon był przymocowany samodzielnie. Teraz cały pociąg trzyma się razem na zawiasach. Wagony wydłużyły się do 4 studów i zwiększyła się średnica "torów".
Działa i może podziała dłuższy czas.
Ostatnio zmieniony 2012-06-28, 14:29 przez zgrredek, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ