Forum LUGPOL Strona Główna Forum LUGPOL
www.lugpol.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
[MOC] DĽwig portowy MAKOROL
Autor Wiadomo¶ć
makorol 

Doł±czył: 20 Lis 2004
Wpisy: 666
Sk±d: Bystrzyca / Wrocław
Wysłany: 2004-12-05, 19:02   [MOC] DĽwig portowy MAKOROL

Przedstawiam wam mój pierwszy moc - dźwig portowy (http://www.brickshelf.com...ry.cgi?f=107501).
Zdjecia pokażą się pewnie dopiero jutro, ale teraz go opisuje.
Model nie jest duży(nie mam klocków na duży).Obsługiwany jest za pomocą dwóch korbek umieszczonych po bokach dżwigu(jedna wciąga hak a druga zmienia położenie ramienia.
Zainspirował mnie model dźwigu portowego Thomasa Avery (http://www.texbrick.com/c...rane/index.html).
Wszystkie opinie mile widziane.
Ostatnio zmieniony przez Sariel 2008-01-04, 09:30, w cało¶ci zmieniany 1 raz  

twig007
[Usunięty]

Wysłany: 2004-12-06, 11:14   

bardzo ladna konstrukcja, daje 7/10 (10 dostałby dzwig, ktory byl na glownej stronie, wiec to wysoka ocena:))
ja bym troche urozmaicił otoczenie dzwigu albo zmniejszył podstawe, ale naprawe zestawik barrdzo ładny

Mrowa
[Usunięty]

Wysłany: 2004-12-06, 13:29   

Mi sie tez podoba, praktyczne i w miare male urządzenie. Gdyby tylko jeszcze jakis port ze statkami do tego dobudowac, niestety klockow za malo :(

GOKU
[Usunięty]

Wysłany: 2004-12-06, 14:08   

Co wy mowicie, to jest dosc spore, tylko otoczenie rzeczywsicie malo ciekawe :P, moznaby bylo cos dodac, proponuje zrobic dzwig na jakichs torach, dajesz na dole plaskie 1x 8 kilkanascie na 2 tory i po tym mozesz przesuwac dzwig u ktorego podstaw dasz odpowiednie wyzlobienia, tak, aby trzymal sie na plaskich i mogl po nich "jezdzic"

makorol 

Wysłany: 2004-12-06, 15:35   

Dzięki za dobre opinie.
Cytat:
Gdyby tylko jeszcze jakis port ze statkami do tego dobudowac

Porty nie zbuduje bo po pierwsze nie mam klocków, a po drugie chodziło mi tylko o dżwig a nie o port.
Cytat:
ja bym troche urozmaicił otoczenie dzwigu albo zmniejszył podstawe

Podstawe to tez bym zmniejszył ale na małej nie stał stabilnie.W sumie to nawet na dużej nie był zbyt stabilny ale to dla tego, że podstawa nie stała stabilnie na podłożu.
Jeszcze coś mnie denerwuje w tym modelu, a mianowicie ramie.Gdy budowałem ten dżwig to jeszcze nie miałem wystarczającej ilości technicowych brickówi wygląda tak sobie.
Ale myśle, że i tak wyszło fajnie :lol:

Czekam na opinie innych

makorol 

Wysłany: 2004-12-10, 17:25   

Chce,żeby sie też technicowcy wypowiedzieli :!:
CZEEEEKAAAM :roll: :lol:

dmac 
Adminus Emeritus

Doł±czył: 17 Cze 2004
Wpisy: 2193
Sk±d: Szczecin
Wysłany: 2004-12-10, 22:03   

makorol napisał/a:
Chce,żeby sie też technicowcy wypowiedzieli :!:
CZEEEEKAAAM :roll: :lol:

Dźwig jest fajny - "adekwatny do wieku budowniczego", jak napisałem w komentarzu do oceny konkursowej - ale nie dałem mu kompletu punktów, bo ma pewne braki. Wcale nie czepiałbym się ramienia, bo wygląda całkiem przyzwoicie (nieźle odwzorowuje rzeczywistość). O wiele większe zastrzeżenia budzi konstrukcja podpór. Może mam przewagę, bo mieszkam w Szczecinie, ale powiem krótko: dźwig portowy w dolnej części wygląda inaczej. Ma długie nogi i najczęściej jeździ na kołach, po szynach, wzdłuż kei. Nie wiem, czy zabrakło Ci klocków, czy cierpliwości, ale fakt jest faktem, że dół sprawia zawód.
Trudno mi tylko wypowiadać się na temat technicznej strony modelu, bo na zdjęciach widać tylko to, co z wierzchu. Podoba mi się, że działa na korby - sam od jakiegoś czasu mam ochotę zbudować model inspirowany zestawami Technic z przełomu lat 70 i 80. Z drugiej jednak strony, jest mało "technicowy", że się tak wyrażę, bo wyposażony tylko w dwie funkcje (zwijanie liny i podnoszenie ramienia). A może by tak pokrętło wspomagające obracanie wieży ("ręka Boga")? A może małe kółeczka pod nogami? Z hamulcem dajmy na to? :)
Ale ogólnie - dobry początek!

makorol 

Wysłany: 2004-12-11, 09:02   

Cytat:
O wiele większe zastrzeżenia budzi konstrukcja podpór

Podpory to też mi sie nie podobały, bo według mnie były mało masywne.
Nie miałem czasy zbudować lepszych, bo gdy zbudowalem pierwszą ich wersję to już musiałem z pewnych powodów robić zdjęcia.
Cytat:
Ale ogólnie - dobry początek

Może i dobry.
Ale teraz biore się(właściwie to już kończe) do budowy ciężarówki ze skręcającymi kołami, pneumatycznie sterowanym chwytakiem obracanym za pomocą pokrętła z boku.
Ale niestety znowu będzie obudowany zwykłymi klockami bo jeszcze nie kupiłem (ale cały czas sie zamierzam) zestawu 8434. Ma on wystaarczająca ilość paneli (dla mnie) i ma amortyzator pneumatyczny.

TT 
VIP

Doł±czył: 27 Maj 2004
Wpisy: 1181
Sk±d: Bielsko-Biała
Wysłany: 2004-12-11, 09:32   

Doglębie zgadzam się z opiną Dmaca. Dźwig udany.

Zestaw 8434 jest bardzo ładny i ma wmiare przystępną cene. Polecam.

benny80 

Doł±czył: 28 Cze 2004
Wpisy: 162
Sk±d: Katowice
Wysłany: 2004-12-11, 12:55   

Jeśli chodzi o design to na moje oko przypomina konstukcje z lat 30-40, czyli napęd linowy a całość na silniku parowym (lub wtedy rzadziej na spalinowym) :wink:
W kontekście Technica niestety mało widać mechanizmów w środku, ale sama kratownica ramienia niczego sobie. Tylko jakbyś chciał się jeszcze pobawić, to portowe dźwigi mają łamane ramię na końcu podstawowego - wygląda to o wiele ciekawiej.
No i niestety ta podstawa - jeśli to do Systemu to ujdzie, ale generalnie mógłbyś to jednak dopracować pod kątem wygladu.
Pozdrawiam i życzę dalszych sukcesów!
B. 8)
ps. no i przydałaby się jakaś kabina dla operatora :lol:

Wy¶wietl wpisy z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu