[MOC] Black Ciul MAMU Motor F1 Team

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
SMIGOL
Posty: 206
Rejestracja: 2011-11-13, 20:46
Lokalizacja: Kamienna Góra
brickshelf: smigol

 

[MOC] Black Ciul MAMU Motor F1 Team

#1 Post autor: SMIGOL »

Dawno, dawno temu… za siedmioma górami, za siedmioma lasami… Oj, przepraszam to nie ta bajka.

W 2009 roku znany wszystkim tybetański producent MAMU Motors rozpoczął pracę nad bolidem F1.
Za projekt odpowiedzialny był zacny konstruktor Carl Zberg, któremu pomagał Haini Ken. Projektanci pracowali dniami i nocami…. i w końcu udało się. Model zaprezentowany został podczas targów motoryzacyjnych w Marilello.
Obrazek
Pierwszym kierowcą został znany nam dobrze z afery samolotowej Hiszpan Jeoan Mario Rokito.
Za sterami drugiego bolidu zasiadła… tak, tak to nie pomyłka… miała to być pierwsza kobieta w F1 – Dżoana Klucha. Nikt nie wie jak udało jej się zdobyć licencje kierowcy F1… życzliwi twierdzą, że to dzięki temu, że jej oczy są hipnotaizing a nogi fantastic.
Ściągnięcie Dżoany było najlepszą decyzją zespołu… dzięki niej znalazł się potężny polski sponsor – producent markowego, cenionego na całym świecie wina „Black Ciul – Wine for Professionals” (… zabija pasożyty na śmierć). Wino to cechuje się bogatym bukietem z delikatną domieszką siarki, czym zaskarbiło sobie przychylność największych koneserów w historii przemysłu winiarskiego.
Obrazek
Zespół podczas pierwszych testów spisywał się świetnie… nawiązywał równorzędną walkę ze wszystkimi tuzami tego sportu. Niestety przed sezonem doszukano się poważnego błędu… silnik tybetańskiej ekipy nie wytrzymywał ciśnienia. Po burzy mózgów całego zespołu, godzinach analiz, rozebraniu silnika na części pierwsze, złożeniu go i ponownemu rozebraniu (tym razem złożyć się nie udało) dokonano przełomowego odkrycia…..a mianowicie…..dolewanie do paliwa wina w stosunku 1:10 może uszkadzać pompowtryskiwacze. Prawdopodobnie wynikało to z wysokiej zawartości siarki w winie.
Próbowano wywierać naciski na producenta, aby zmniejszył on zawartość siarki……takie rozwiązanie nie wchodziło jednak w rachubę. To właśnie przyjętym proporcjom wino „Black Ciul” zawdzięczało ten niepowtarzalny smak, który zapewniał szeroką rzeszę wiernych klientów na całym świecie.
ObrazekObrazekObrazek

Galeria BS (jeśli puszczą mi te dziwne loga)

I jeszcze kilka słów na serio.
MOC-a obstrykałem i pokazałem, aby wzbudził we mnie chwilowo uśpioną chęć budowania - nie udało się.
Jedynym wyznacznikiem była możliwość wjeżdżania na przyczepę o szerokości 8 kropek.


Pozdrawiam

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#2 Post autor: 3dom »

Podoba mi się, że umieściłeś sporo elementów aerodynamicznych w obu bolidach. Zdecydowanie mniej podoba mi się ich różny wygląd, głowy nie dam ale chyba nikt nie praktykuje takiego rozwiązania. Za to na pewno zabronione jest różne malowanie bolidów. Nieistniejący już zespół BAR wpadł kiedyś na takie pomysł:

Obrazek

Niestety zły pan Ecclestone im zabronił i musieli jeździć czymś takim:

Obrazek

Opis bardzo fajny :)
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
blizzard
Posty: 820
Rejestracja: 2011-10-04, 15:48
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: blizzard00453005_0000002

 

#3 Post autor: blizzard »

Wiem, że im mniejsza skala tym trudniej, ale bolidy w Twoim wykonaniu wydają mi się przyciężkie i zbyt masywne.

Awatar użytkownika
SMIGOL
Posty: 206
Rejestracja: 2011-11-13, 20:46
Lokalizacja: Kamienna Góra
brickshelf: smigol

 

#4 Post autor: SMIGOL »

3dom pisze:Zdecydowanie mniej podoba mi się ich różny wygląd, głowy nie dam ale chyba nikt nie praktykuje takiego rozwiązania. Za to na pewno zabronione jest różne malowanie bolidów.
Dżoana załatwi wszystko :) Tak to jest z kobietami, że muszą mieć coś innego, niepowtarzalnego...
Zresztą to tylko modele testowe ;P

Awatar użytkownika
Waler
VIP
Posty: 768
Rejestracja: 2010-09-08, 21:42
Lokalizacja: Ożarów Mazowiecki
brickshelf: waler
Kontakt:

 

#5 Post autor: Waler »

Wydaję mi się, że Twoje modele są za bardzo "napakowane" i nie widać w nich takiej lekkości jaką mają prawdziwe samochody F1.
Dodatkowo te koła z grubym bieżnikiem potgują ten efekt. Zdecydowanie lepiej taki typ opon pasuje do cięzarówki, niż bolidu który ma mknąć ponad 300km/h.

Awatar użytkownika
SMIGOL
Posty: 206
Rejestracja: 2011-11-13, 20:46
Lokalizacja: Kamienna Góra
brickshelf: smigol

 

#6 Post autor: SMIGOL »

blizzard pisze: bolidy w Twoim wykonaniu wydają mi się przyciężkie i zbyt masywne
Waler93 pisze:Wydaję mi się, że Twoje modele są za bardzo "napakowane" i nie widać w nich takiej lekkości jaką mają prawdziwe samochody F1.
Oczywiście macie chłopaki rację. Jak wróci mi chęć do budowania, to postaram się je przerobić.
Te ciężko było mi samemu ocenić, ponieważ powstały bardzo dawno temu, a widzę je codziennie w pracy i po pracy...

Dzięki, bajo, szerokości. :]

ODPOWIEDZ