[MOC] Stacja Narciarska "Studowy Wierch"

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Filus
Posty: 596
Rejestracja: 2010-08-08, 20:37
Lokalizacja: Śląsk
brickshelf: Filus

 

#31 Post autor: Filus »

Przyłączę się do "ochów" i "achów". Widziałem już kilka takowych konstrukcji w działaniu. O ile technicznie zarówno te, które widziałem, jak i Twoja działają jak należy, o tyle u Ciebie jest coś, co zdecydowanie miażdży poprzedników/konkurencję - prezentacja. Zdjęcia, filmy to najwyższa jakość i dbałość. Szacun za to, że aż do tego stopnia chciało Ci się dopieścić sposób prezentacji.

Tailgunner

#32 Post autor: Tailgunner »

Filus pisze:Widziałem już kilka takowych konstrukcji w działaniu.
a ja nie widziałem ani działającego wyciągu orczykowego, ani krzesełkowego który przebiłby jakościowo mój stary wyciąg z 2008 roku. Owszem, są koleje linowe, dosyć rozbudowane, jednak wszystkie posiadają osobne liny nośne i napędowe, za czym osobiście nie przepadam :)

rafano
Posty: 10
Rejestracja: 2011-10-17, 20:31
Lokalizacja: Tychy

#33 Post autor: rafano »

Suuuper - zgłoś się do MOCa miesiąca i masz mój głos.

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#34 Post autor: legosamigos »

Tailgunner pisze: ...W zasadzie to do roboty wziąłem się niecały rok temu, w sierpniu. Końcem roku wyciągi były gotowe ale nie było śniegu. Dopiero w lutym usypałem góre i zacząłem nagrywać. Ratrak to już mam od dawna, skuter i armatki zrobiłem 'na kolanie' w niecałą godzine. Nagrywanie trwało ponad 2 tygodnie, w tym czasie przez studety przeszła niejedna śnieżyca :) Dodatkowym problemem były psy które biegają sobie po podwórku i lubią przestawiać różne rzeczy;p

Na początku, nie widząc zbliżającej się zimy, chciałem zrobić makietę w pokoju, ale nie była by ona tak duża to raz, dwa ludziki same by po niej nie zjeżdżały. Mając do dyspozycji prawdziwy śnieg nic mnie nie ograniczało :)
Witam!

Bardzo podoba mi się Twój Studowy Wierch. Gratuluję pomysłu. Aż mi się zimno mi zrobiło, gdy zobaczyłem Twojego MOCA, choć za oknem powyżej 25 stopni na plusie :) Skoro nie było śniegu, trzeba był użyć tych armatek śnieżnych, które zbudowałeś :D
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Hippotam

#35 Post autor: Hippotam »

Ale to jest fajne! Widziałem w Krakowie, ale prezentacje na forum przeczytałem dokładnie dopiero dziś. Świetne filmy i zdjęcia.
Jak zrobiłeś te zjezdzajace, skrecajace technic figi?

Tailgunner

#36 Post autor: Tailgunner »

Krzywizna stoku została dokładnie wymodelowana komputerowo a następnie precyzyjnie odtworzona w bryle śniegu za pomocą lasera ;)

Awatar użytkownika
blizzard
Posty: 820
Rejestracja: 2011-10-04, 15:48
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: blizzard00453005_0000002

 

#37 Post autor: blizzard »

Tailgunner pisze:Krzywizna stoku została dokładnie wymodelowana komputerowo a następnie precyzyjnie odtworzona w bryle śniegu za pomocą lasera ;)
Na TYM zdjęciu widać nawet, skąd laser pochodził :D
Ostatnio zmieniony 2012-07-09, 21:28 przez blizzard, łącznie zmieniany 1 raz.

Tailgunner

#38 Post autor: Tailgunner »

czyżby pomysł na następną wystawe? Stacja narciarska połączona z inscenizacją bitwy na planecie Hoth ? ;p

Awatar użytkownika
blizzard
Posty: 820
Rejestracja: 2011-10-04, 15:48
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: blizzard00453005_0000002

 

#39 Post autor: blizzard »

Nope, teraz czekam na wielką armatę/wyrzutnię ludzików ze śnieżnym lądowiskiem w formie kręgu-tarczy strzelniczej :D

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#40 Post autor: V1 »

He, a to niby tylko 2 kołowrotki połączone linką.
Świetny filmik, super wygląda jak te ludki zjeżdżają i wjeżdżają.
Bardzo mi się podobają słupy pośrednie.

Mam jedną uwagę dotyczącą prezentacji w Muzeum.
Przydałoby się zastąpić czymś pogięte i poklejone tąśmą tektury oraz zamaskować ciężarki, zamiast tekturowych pudeł przygotować ładniejsze słupki, przykryć albo czymś zastąpić taśmę, którą górna stacja była przyklejona do stołu.
Szczególnie pokrywki stacji końcowych mocno odbiegały od wszystkiego wokół.
To ani duże koszty zrobić to z klocków, ani nie wymaga mnóstwa czasu. Szczególnie, że nie musi być lekkie, a nawet wręcz przeciwnie.
Fajnie, że wyciąg działał na wystawie. Działał jak prawdziwy. Nie będziesz go rozbierał? Dobrze by było go dopieścić pod kątem wystaw. Czego nie widać na filmie, to na wystawie kłuje w oczy.
\/1 ______________

Awatar użytkownika
PatrykZ
Adminus Emeritus
Posty: 964
Rejestracja: 2008-08-06, 11:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: PatrykZ

 

#41 Post autor: PatrykZ »

No to fajowo, przegapiłem go na żywo :-( On nadal tam stoi, czy tylko zaszczycił muzeum na czas weekendowych przygotowań?

Awatar użytkownika
Sorrow
Adminus Emeritus
Posty: 630
Rejestracja: 2010-05-08, 00:29
Lokalizacja: Z Uodzi
brickshelf: Sorrow

 

#42 Post autor: Sorrow »

V1 pisze:Fajnie, że wyciąg działał na wystawie.
?! Kiedy?! Byłam w sobotę w sali z Technikiem i nie widziałam.
Weźmiesz go za rok? Weeeeź!:)

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#43 Post autor: 3dom »

Sorrow pisze:
V1 pisze:Fajnie, że wyciąg działał na wystawie.
?! Kiedy?! Byłam w sobotę w sali z Technikiem i nie widziałam.
Weźmiesz go za rok? Weeeeź!:)
Byl rozstawiony w niedziele w glownej sali, czy zostal nie wiem.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Tailgunner

#44 Post autor: Tailgunner »

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Sdg5rVohxZ4[/youtube]

niestety albo na szczęście nie został, był dość mocno atakowany przez małe dzieci ;)

ODPOWIEDZ