[MOC] Kamaz 55111

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Tranzystor
Posty: 572
Rejestracja: 2016-08-29, 17:27
Lokalizacja: Rybnik okolice
brickshelf: Tranzystor

 

[MOC] Kamaz 55111

#1 Post autor: Tranzystor »

Kamaz 55111. Zbudowałem go rok temu z myślą o konkursie Pierwsza Krew, lecz nie udało mi się wtedy zarejestrować na forum. Obecnie mam 18 lat i myślę że mogę go już legalnie pokazać.

Obrazek Obrazek Obrazek

Co do samego Kamaza, technicznie jest mało ambitny, napęd, skręt i jeden siłownik podnoszący pakę. Bardziej starałem się, jeśli chodzi o wygląd. Wszystkie proporcje są w miarę zachowane, starałem się jak najbardziej upchnąć mechanikę. Mechanizm skrętny z mediumem siedzi między przednimi kołami, XL do napędu między osiami. Z tyłu są zwykłe kolebki, BB schowany jak najbardziej w kabinie.

Obrazek Obrazek

Model dla mnie bardzo ważny. Pierwszy raz kupowałem części na BL (dzięki Zgrredek!), co jest dla mnie ogromną różnicą od budowania z tego co mam pod ręką. No i pierwszy raz patrzę na niego po roku i nie uważam że jest beznadziejny.

Film robiłem rok temu, więc nie jest to mistrzostwo w montażu, ale widać że działa. :)
Galeria BS

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=s5K575ms7eo[/youtube]
Ostatnio zmieniony 2012-07-19, 12:42 przez Tranzystor, łącznie zmieniany 7 razy.

Awatar użytkownika
jerryp
Posty: 226
Rejestracja: 2011-01-16, 18:23
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: jerryp

 

#2 Post autor: jerryp »

Bardzo udany model. Widać że kamaz, widać ze włożyłeś w niego sporo pracy. Fajnie też upakowałeś mechanikę. Wszystko ok tylko chyba dział nie ten. Moim zdaniem powinno być model team. Celowo dałeś do technic?

Tranzystor
Posty: 572
Rejestracja: 2016-08-29, 17:27
Lokalizacja: Rybnik okolice
brickshelf: Tranzystor

 

#3 Post autor: Tranzystor »

Hmm. Dla mnie MT to odwzorowanie wszystkiego: ramy, silnika, zawieszenia. Tu zamiast tego są PFy i pneumatyka. Jeśli już, to Tu i Teraz. Przy następnych MOCach myślę, że nie będzie takich dylematów.

Jetboy

#4 Post autor: Jetboy »

Śliczny i do tego jeździ. Na dokładkę bardzo wierny. Chciałbym budować w połowie tak dobrze.

Awatar użytkownika
piotrek839
Posty: 459
Rejestracja: 2011-10-05, 18:37
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
brickshelf: piotrek839

 

#5 Post autor: piotrek839 »

Na zdjęciach wydaje się być malutki a zmieściłeś tam dwa silniki. Bardzo fajnie Ci to wyszło.

SeTA
Posty: 79
Rejestracja: 2010-04-12, 00:28
Lokalizacja: Warszawa

#6 Post autor: SeTA »

Fajny. Trochę chyba nie trzyma proporcji, ale naprawdę słowa uznania za upchnięcie tam tej całej mechaniki....
Czy XL nie mieli zębatek?
GOD is Real. Unless declared Integer.

Tranzystor
Posty: 572
Rejestracja: 2016-08-29, 17:27
Lokalizacja: Rybnik okolice
brickshelf: Tranzystor

 

#7 Post autor: Tranzystor »

SeTA pisze:Czy XL nie mieli zębatek?
Chodzi Ci o z20 z mostów? Są trochę zjechane, bo jak jeździłem po dworze to dostało się tam trochę piasku. Ale siedzą w ramce i nie mają prawa przeskakiwać.

Awatar użytkownika
TruckeR
Posty: 851
Rejestracja: 2006-05-03, 21:25
Lokalizacja: Układ Mendelejewa
brickshelf: Ciezarowkaz

 

#8 Post autor: TruckeR »

Obróć przednie koła na drugą stronę, to lepiej odda wygląd felg Kamaza, tzw. trilexów. Ogólnie bardzo sympatyczny model, choć niektóre proporcje są ciut dziwnie ;>
Ostatnio zmieniony 2012-07-19, 16:32 przez TruckeR, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2454
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

#9 Post autor: eric trax »

Kabina mistrzostwo, podwozie jakby trochę w innej skali, większe koła wyglądałyby na pewno lepiej :)
Ostatnio zmieniony 2012-07-19, 17:00 przez eric trax, łącznie zmieniany 1 raz.
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

Awatar użytkownika
blizzard
Posty: 820
Rejestracja: 2011-10-04, 15:48
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: blizzard00453005_0000002

 

#10 Post autor: blizzard »

Ulala, ten Kamaz podbił moje serce :)
Świetna robota, wszystko przemyślanie upchane do środka. Gratulacje.

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2771
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#11 Post autor: Ciamek »

Fajne to. Mógłbym takie coś zbudować gdybym potrafił : o)
Faktycznie coś z kołami jest nie tak. Albo większe by się przydały albo chociaż zmiana proporcji między felgą a oponą.
Zdrufko, Ciamek

Awatar użytkownika
Scarecrow
Posty: 74
Rejestracja: 2011-06-06, 22:23
Lokalizacja: From Nowhere

#12 Post autor: Scarecrow »

Obróć przednie koła na drugą stronę, to lepiej odda wygląd felg Kamaza, tzw. trilexów.
Zyskałby tym na wyglądzie, zdecydowanie.

Konstrukcja bardzo udana i bawialna.
Podoba mi się.
Ostatnio zmieniony 2012-07-19, 22:07 przez Scarecrow, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
noniusz
VIP
Posty: 1073
Rejestracja: 2011-11-23, 21:02
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: gkurkowski
Kontakt:

 

#13 Post autor: noniusz »

Model jest tak świetny, że aż nie mogę się nadziwić!

Po pierwsze świetnie wygląda, ja akurat swoich modeli nie skaluję więc do proporcji się nie przyczepiam. Świetne wymodelowanie kabiny i paki.

Najbardziej jednak zaskakoczyło mnie to, że to maleństwo jeździ i skręca. Pod koniec filmu kolejne zaskoczenie - do tego modelu udało się upchnać nawet trochę pneumatyki! - musiałem dobrze obejrzeć Twoje zdjęcia na BS bo nie mogłem doszukać się kompresora i zaworka pneumatycznego. Co więcej znalazło się nawet miejsce na wahliwe klebki.

Właśnie takie modele LEGO powinno wypuszczać jako zestawy - model ładny i bawialny z całą masą przydatnych elementów!

Gratuluje pomysłu i wykonania, jak na pierwszą krew - pierwsza klasa!

Awatar użytkownika
PatrykZ
Adminus Emeritus
Posty: 964
Rejestracja: 2008-08-06, 11:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: PatrykZ

 

#14 Post autor: PatrykZ »

Jak tylko zobaczyłem z daleka miniaturkę od razu poznałem, że to KAMA TRZY. Moim zdaniem bardzo udana praca. Fakt, koła ciut przymałe...

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#15 Post autor: 3dom »

Znakomity debiut. Model sprawnie jeździ a do tego od razu widać co to za auto. Bardzo ładnie wyszła kabina. Faktycznie koła mogłyby być ciut większe ale takto są bliźniaki z tyłu co bardzo dobrze wygląda. Pokazuj teraz Tatry :)
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

ODPOWIEDZ